Sari la conținut

Accident Constanta


constandin
 Share

Postări Recomandate

Lucrez intr-o televiziune locala si doar ce am primit niste imagini de la un accident (proaspat petrecut) pe b-dul Lapusneanu colt cu str. Sucevei.

Au fost implicate 2 masini, una de Ctza (Dacie galbena) condusa de o domnitza, una de Buc. (Fiat Punto rosu) si o motocicleta (Suzuki) combinatie albastru-alb. Salvarea si politia au sosit relativ repede. Baiatu de pe moto avea blugi 3 sferturi, purta casca si manusi, era lovit binisor la picior, rana deschisa, probabil si os rupt dar va supravietzui cu siguranta (din fericire) si va avea ce povesti nepotilor. Din declaratiile politistilor inca se cerceteaza cauzele si imprejurarile producerii accidentului. Parerea mea personala, dupa ce am vazut inregistrarea este ca motociclistul nu a avut viteza, rana a fost produsa la impactul cu una din masini probabil.

 

Reporterul de pe teren mi-a spus ca din ce a auzit ka fata locului nu a fost vina lui, una din masini s-a incadrat aiurea, i-a taiat fata iar motociclistul a intrat in alta masina care stationa.

Oricum cu siguranta il vom vedea si la TV diseara.

 

revin cu cateva amanunte pe care l-am aflat de la reporter, soferul Spark-ului (deci nu Fiat) rosu cu numar de Bucuresti a disparut imediat dupa eveniment (B-69-YGL).

Din cate se pare se face vinovat de producerea accidentului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrez intr-o televiziune locala si doar ce am primit niste imagini de la un accident (proaspat petrecut) pe b-dul Lapusneanu colt cu str. Sucevei.

Au fost implicate 2 masini, una de Ctza (Dacie galbena) condusa de o domnitza, una de Buc. (Fiat Punto rosu) si o motocicleta (Suzuki) combinatie albastru-alb. Salvarea si politia au sosit relativ repede. Baiatu de pe moto avea blugi 3 sferturi, purta casca si manusi, era lovit binisor la picior, rana deschisa, probabil si os rupt dar va supravietzui cu siguranta (din fericire) si va avea ce povesti nepotilor. Din declaratiile politistilor inca se cerceteaza cauzele si imprejurarile producerii accidentului. Parerea mea personala, dupa ce am vazut inregistrarea este ca motociclistul nu a avut viteza, rana a fost produsa la impactul cu una din masini probabil.

 

Reporterul de pe teren mi-a spus ca din ce a auzit ka fata locului nu a fost vina lui, una din masini s-a incadrat aiurea, i-a taiat fata iar motociclistul a intrat in alta masina care stationa.

Oricum cu siguranta il vom vedea si la TV diseara.

 

revin cu cateva amanunte pe care l-am aflat de la reporter, soferul Spark-ului (deci nu Fiat) rosu cu numar de Bucuresti a disparut imediat dupa eveniment (B-69-YGL).

Din cate se pare se face vinovat de producerea accidentului

 

 

link cu reportaj sau ceva poze se poate :unsure::D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jesus, se pare ca accidentul a avut loc langa blocul meu, nu eram prin zona. Oricum, sper sa fie prins idiotul cu masina, iar motociclistul sa fie in regula. Daca avea viteza regulamentara este de apreciat pt ca pana si eu motociclista m-am saturat de zgomotul produs de cursele din fiecare noapte de pe Lapusneanu.

 

Numai bine!

Editat de btbw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ce am trecut acum 10 min pe langa un accident in navodari. Din pacate nu am f multe detalii pt ca politia grabea trecerea pe acolo, dar oricum actorii erau o motocicleta facuta tandari, n-am putut recunoaste modelul si un jeep cu nr de bucuresti. Sper sa fie bine motociclistul, caci la cum arata motocicleta...:disappointed:

 

Viteza ucide, a oricui, dar ucide!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nashpa... :)

 

Ma trec toate frigurile cand ma uit la poze... :-L :disappointed: :blbl:

mie imi trec figurile cand le vad... muti rad cand ma vad tot timpul echipat... dar mai bine sa rad si eu decat sa plang.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai de plm!!!

Da cum naiba il repara acolo, ca are ditamai gaura in picior???

 

 

Daca e rupt osul ii vor pune o tija daca nu vor lasa rana asa si cred ca ii va creste carne acolo....

 

 

 

Refertitor la protectii....nu ca nu ar fi avut 100 de lei sa le cumpere...dar multi spun "Am geaca,manusi si casca ce'mi mai trebuie pantaloni" de parca picioarele nu ar fi ale lor...

 

 

 

Insanatosire cat mai rapida :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ce am trecut acum 10 min pe langa un accident in navodari. Din pacate nu am f multe detalii pt ca politia grabea trecerea pe acolo, dar oricum actorii erau o motocicleta facuta tandari, n-am putut recunoaste modelul si un jeep cu nr de bucuresti. Sper sa fie bine motociclistul, caci la cum arata motocicleta...:disappointed:

 

Viteza ucide, a oricui, dar ucide!

 

cumva pe partea dreapta ??? am vazut un motor fara carene ulei pe jos... pus pe cric pe un drum care facea la dreapta .... ma duceam spre cta din navodari pe la intrarea din mamaia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope, motocicleta care am vazut-o era tandari, nu mai aveai ce pune pe cric, era undeva inainte de a ajunge pe la un club, ibiza parca, in directia mamaia. M-am tot uitat azi la stiri, dar n-am auzit nimic legat de accident.

 

Imi cer scuze ca ma bag peste acest topic, dar doar ce am vazut stire despre accidentul de care spuneam, cel petrecut azi noapte intre Mamaia si Navodari. O soferita la volanul unui suv nu a acordat prioritate motocicletei, si a intrat in ea. Motocicleta se pare ca avea viteza destul de mare, tinerii sunt in stare f grava fara sanse mari de supravietuire. Am vazut ca era un suzuki gs cred, cu nr de bv. Soferitei i s-a intocmit dosar penal pt vatamare corporala. Sper ca cei doi tineri sa scape..

Editat de btbw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai de plm!!!

Da cum naiba il repara acolo, ca are ditamai gaura in picior???

 

niste protectii de genunchi cu tibiere ar fi evitat rana aia urata... :blbl:

 

 

Corect!

Nu uitati acasa echipamentul....Se "repara" mai usor, altfel....a se vedea in poze! :disappointed:

Sanatate maxima bikerului!

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta se pare ca avea viteza destul de mare, tinerii sunt in stare f grava fara sanse mari de supravietuire. Am vazut ca era un suzuki gs cred, cu nr de bv. Soferitei i s-a intocmit dosar penal pt vatamare corporala. Sper ca cei doi tineri sa scape..

 

Era un first bike de 125... Din pacate nu a scapat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

hmm da.. eu sunt in poze..cautam demult pozele sau filmuletele pt ca au filmat cel putin 2 camere atunci. un prieten mi'a arat adresa asta ca nu shtiam de ea.

 

multumesc celor ce mi'au urat de bine :D

 

intr'adevar nu am fost de vina un tembel/a a depasit coloana care astepta sa iasa din dreapta si mi'a taiat calea ..l'am evitat cat am putut si am intrat in dacie , am sarit peste si am aterizat peste acel sperk/matiz apoi jos . am facut dreapta sal evit pe (cuvant urat) apoi stanga sa evit dacia si sparkul da mi'au mai trebuit 20cm creca si evitam..

 

SI NU NU L'AM PRINS PE INCULPAT BA CHIAR LA SF ANCHETEI A REBUIT SA SCRIU CU MANA MEA CA ACCIDENTUL S'A PRODUS DIN NEATENTIA MEA ETC ETC CA SA IMI IAU PERMISU INAPOI ..PT CA TRECUSERA 3LUNI DE LA ACCIDENT SI PERMISU ERA LA DOSAR !!! SI DOVEZI NUSH DC NU SE MAI DADEAU.. in fine oricum am mers pt ca turbam sa shtiu ca nu am voie sa merg dupa ce am suferit ce am suferit.

 

iar in privinta daunelor FIZICE am avut o escoriatie , adica mi s'a luat pielea dp picior (mi'a zis tata dupaia ca a gasit bucati de piele si par pe scarita si p toba) si peroneul rupt(osul mai mic de la picior) doar ! si desigur vanatai si ameteli ..am stat in spital 1sapt si dupa 1sapt la pat ..important de zis ca faceam 5-6 injectii pe zi x7 zile,am plecat gaurit de acolo..faza nasoala ca erau din alea dureroase pt rana,sa nu se infecteze . am trecut peste ! DAR

 

cred ca mai mult au fost daune psihice pt ca POLITIA ROMANA SUCKS ..si pt ca am asteptat mult sa'mi iau moto care imi place ,doar ce l'am inmatric. eu, asig , nr pref. ,era pe gustul meu si urma sa'mi cumpar echipament. desi aveam un costum soft dar din piele si negru ..atunci gandeam altfel dar acuma dupa 2 accidente las purta si la 40de grade. e cam aiurea sa porti costum de piele negru in luna iulie in trafic de oras unde merg incet. da acum nu mai ma gadesc la caldura si la consecintele nepurtarii.

 

MOTO mai nimic..semnalizarea, carenele un pic zgariate si toba julita. ba chiar am vandut'o asa. (gsx-r 600 1999)

 

permis am de la 16ani jum , am avut 125 inainte. aveam habar de conducere dar a fost si greseala mea ca am mers pe prima banda .

 

FAZA dura .. am mai povestit'o pe aici p undeva.. eram in ambulanta , imi faceau calmante de durere , si vine tanti peste a carui am aterizat eu ,cu avarii minore la masina.. si imi spune : sper ca ai asigurare baietash !! nush dc atunci am reactionat asa..adica nam zis nimic ca de facut nu aveam ce sa fac.. dar acum cand imi aduc aminte turbez si imi pare rau ca nu i'am aruncat cu ceva in capatana sau o flegma..

 

PROblema mai nasoala e ca am mai avut un accident in 2009 e pus p aici p undeva.. cu un zx6r . iar vina altcuiva iar ambulanta iar spital.. acuma dauna totala moto eu nu am avut nimic serios , vanatai si ameteli PT CA DE DATA ASTA aveam echipament :o acuma stau p forum ..ma amagesc cu internetul si moto e varza in parcare fara sperante ca o sami recuperez paguba prea curand.. hm super..

ba chiar acum imi aud glume de genu: de 2 ori tea luat ambuolanta sa nu vina dricu a3a oara .. mda f amuzant..

sau ca ulciorul nu merge de multe ori la apa..

dar am ajuns la concluzia ca toate au un rost si ca daca e sa se intample se intampla si p trotuar si cu masina si cu barca si pe 2 roti .. si in casa la tine .

 

frumoasa tara avem .. pacat ca nu e locuita de cine trebuie. cate as avea de povestit si de ultimul accident dar nu ma mai enervez. bne ca sunt intreg , functionabil si fara urmari , in afara de cicatrici.. care am auzit mai noi ca sunt sexi..lol

 

sper sa rezolv pana la vara si sa ne vdm la mare din spatele vizierei .. :) aveti grija.

 

(imi cer scuze de postarea aiurea am dat din greseala addreply pe cand scriam , folosesc mouse dar am laptop si deaia )

Editat de Petru Moldovan
O parte din poveste se repeta de 3 ori din erori de postare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matzos ... in primul rand imi pare bine ca esti ok si ca ai scapat doar cu atat, iti doresc recuperare cat mai rapida / completa.

Pe de alta parte (nu te cunosc, nu este nimic personal) beneficiezi de toata "admiratia" mea in privinta postului anterior, recunosc ca mi-ai provocat o mica durere de cap in timpul parcurgerii. Invatatoarea ta cred ca se zvarcoleste si acum - cred ca ai prins ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...