Sari la conținut

Accident Sos Oltenitei


yzz
 Share

Postări Recomandate

accidentul s-a petrecut undeva intre orele 22- 22:30 pe soseaua oltenitei din directia big berceni spre popesti leordeni, intersectia de la IRA. scuterul cu cei 2 pasageri, care purtau si casti spre marea mea mirare, venea dinsrpe big catre popesti iar conserva ( un C3 cu sofer incepator cu o ditamai mamaliga in geam) venea dinspre popesti si a facut stanga spre aparatorii patriei. ambii conducatori au trecut pe culoarea verde, dar domnul conservar nu a avut rabdare sa acorde prioritate unui amarat de scuter asa ca picioru blana pe pedala! urmarile le stiti: baiatu cu scuteru poc in conserva, cade si el si pasagerul, scuterul se face acordeon, iar baietii zgarieturi, sperieturi si lesin. apare si politia care tipa la conservar si il intreaba ce s-a intamplat si acesta spune: "ma grabeam inapoi la o nunta si nu i-am vazut asa ca nu am mai oprit."

 

 

 

bai baieti eu zic sa facem ceva cu soferii astia CARE NU NE VAD!!! chiar asa am ajuns de neobservat?!?! suntem chiar asa de mici?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul s-a petrecut undeva intre orele 22- 22:30 pe soseaua oltenitei din directia big berceni spre popesti leordeni, intersectia de la IRA. scuterul cu cei 2 pasageri, care purtau si casti spre marea mea mirare, venea dinsrpe big catre popesti iar conserva ( un C3 cu sofer incepator cu o ditamai mamaliga in geam) venea dinspre popesti si a facut stanga spre aparatorii patriei. ambii conducatori au trecut pe culoarea verde, dar domnul conservar nu a avut rabdare sa acorde prioritate unui amarat de scuter asa ca picioru blana pe pedala! urmarile le stiti: baiatu cu scuteru poc in conserva, cade si el si pasagerul, scuterul se face acordeon, iar baietii zgarieturi, sperieturi si lesin. apare si politia care tipa la conservar si il intreaba ce s-a intamplat si acesta spune: "ma grabeam inapoi la o nunta si nu i-am vazut asa ca nu am mai oprit."

 

 

 

bai baieti eu zic sa facem ceva cu soferii astia CARE NU NE VAD!!! chiar asa am ajuns de neobservat?!?! suntem chiar asa de mici?!

Si eu stau in berceni si deja m-am obisnuit cu "dragii" nostri soferi care au deja atata experienta de mers cu masina nicat nu se mai complica sa mai faca niste manevre de genul asigurare,acordare a prioritatii s.a.m.d. .

Cred ca singura sansa ar fi o "patrula" formata din cativa dintre noi care sa le faca un fel de "confirmare" a dreptului de a relua dreptul de a conduce dupa ce conservarul e implicat intr-un accident cu motor sau scuter(care merge regulamentar) sau care dupa ce ca greseste mai este si tare in gura in fata motoristului din simplul fapt ca mai are inca vreo 3-4 pasageri in masina si cativa conservari pe langa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la astia care "nu te`am vazut" le trebuie scosi ochii, ca atunci sa`i credem pe cuvant :blbl:

Si sa dea testul acela de la ministerul sanatatii pt a putea conduce din nou :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti dreptate.... si eu sunt plin de spume.. :disappointed: si eu acum mai bine de o luna jumatate pe 6 iunie am fost implicat intr-un accident tot acolo pe sos oltenitei tot cu un conservar care a facut stanga brusc de am intrat in el si tot eu am iesit vinovat.. nu`i mai suport...si eu conduc o masina dar si un motor si totusi.... Trebuie neaparat sa se faca ceva in privinta soferilor care nu dau 2 lei pe ceilalti participanti la trafic!!!!!!!!!!!!!!! nu spun nici eu nu sunt usa de biserica dar totusi putin respect am fata de ceilalti!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un boschetar vecin de`al meu are nunta in fatza casei mele ... cred ca acolo venea ala C3`u era argintiu ? ca era parcat aici in fatza la mine

 

eu stau intre aparatori si ira in spate la benzinaria MOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm,ciudata treaba...Totusi imi permit sa pun urmatoarele intrebari:

Scuterul avea farul aprins...?(vizibil,nu o lumina chioara)

 

Nr de inmatriculare avea?

 

 

Avea cumva pilotul absolvit cursul de legislatie?

 

 

 

Cei 4 factori(casca am citit ca avea) ofera oricarui scuterist sansa de a nu fi lovit de cate un neghiob cu conserva noaptea :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frane avea? voi de conducere preventiva ati auzit? ca am marea impresie ca multi merg asa....CA CAlu fara sa fie atenti la altii in jur ce manevre fac....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frane avea? voi de conducere preventiva ati auzit? ca am marea impresie ca multi merg asa....CA CAlu fara sa fie atenti la altii in jur ce manevre fac....

Poate ca a uitat pentru cateva secunde ca se afla in Romanica,mai ales ca zona a fost de curand renovata si o fi crezut ca e in vreo tara civilizata in care se acorda prioritatea :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dar si eu tot in berceni stau...si toata ziua muncesc pe o motocicleta...deci mi se intampla faze d-astea non stop doar ca pana acum am reusit sa evit eu greselile altora tocmai din motivul asta...mersul rezonabil si atentia la ceilalti participanti la trafic face miracole. nu mai zicem ca pe unde sunt lucrari nu te lasa nimeni sa te bagi...si cand e drumul bun zici ca-i pista de curse :disappointed:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt motociclist de 4 ani,tot de 4 ani am si conserva...Acum 2 ani era sa-l fac praf pe un bou cu un moped care mergea la 2 dim (far ciuciu) pe "Emil Racovita"...Prioritate dai de obicei cuiva pe care i-l vezi :disappointed: Nu iau apararea conservarului ,da' m-am saturat sa tot vad ambulante care aduc in camera de garda scuteristi dati pe jos 99% din prostia lor...

Editat de turbogixxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuterul avea far care si mergea bine, era inmatriculat, baiatul avea curs de legislatie sau parca chiar a zis de A1, nu avea vesta din pacate, plus ca avea o culoare deschisa!!! deci sorry soferul c3-ul(da e gri si se grabea la o nunta) e clar vinovat!

 

 

 

si inca ceva cum a spus cineva mai sus ca nu se mai lureaza in zona!! adevarat! zona a fost de curand finisata, nu erau masini parcate pe linia de tramvai, era foarte bine luminat bulevardul deci soferul nu are nici o scuza cum nici cel care a intrat in mine nu are scuza cand a zis ca nu m-a vazut sau auzit eu fiinda paralel cu el chiar langa geamul lui cu motorul destul de turat...:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuterul avea far care si mergea bine, era inmatriculat, baiatul avea curs de legislatie sau parca chiar a zis de A1, nu avea vesta din pacate, plus ca avea o culoare deschisa!!! deci sorry soferul c3-ul(da e gri si se grabea la o nunta) e clar vinovat!

 

 

 

si inca ceva cum a spus cineva mai sus ca nu se mai lureaza in zona!! adevarat! zona a fost de curand finisata, nu erau masini parcate pe linia de tramvai, era foarte bine luminat bulevardul deci soferul nu are nici o scuza cum nici cel care a intrat in mine nu are scuza cand a zis ca nu m-a vazut sau auzit eu fiinda paralel cu el chiar langa geamul lui cu motorul destul de turat...:blbl:

 

 

Din moment ce indeplinea toate cele 4 criterii,clar e vina conservarului :disappointed: Trebuie sa recunoastem totusi ca multumita multor scuteristi de weekend...scuterul a ajuns un soi de paria,scuteristul nemaiprimind nici un pic de atentie sau respect in trafic. Personal m-am gandit sa-mi iau un Vespa de 125,un Leonardo...ceva de oras,de zi cu zi si m-am razgandit tocmai din acest motiv,sunt sanse mai mici sa fii ignorat la ghidonul unei motociclete...

Editat de turbogixxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuterul avea far care si mergea bine, era inmatriculat, baiatul avea curs de legislatie sau parca chiar a zis de A1, nu avea vesta din pacate, plus ca avea o culoare deschisa!!! deci sorry soferul c3-ul(da e gri si se grabea la o nunta) e clar vinovat!

 

 

 

si inca ceva cum a spus cineva mai sus ca nu se mai lureaza in zona!! adevarat! zona a fost de curand finisata, nu erau masini parcate pe linia de tramvai, era foarte bine luminat bulevardul deci soferul nu are nici o scuza cum nici cel care a intrat in mine nu are scuza cand a zis ca nu m-a vazut sau auzit eu fiinda paralel cu el chiar langa geamul lui cu motorul destul de turat...:-L

Deci u ai patit-o atunci cu popa? :disappointed: .

Daca esti u s-a tinut de cuvant sa iti ia moto noua,ca am inteles ca era cam dauna totala :) :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul s-a petrecut undeva intre orele 22- 22:30 pe soseaua oltenitei din directia big berceni spre popesti leordeni, intersectia de la IRA. scuterul cu cei 2 pasageri, care purtau si casti spre marea mea mirare, venea dinsrpe big catre popesti iar conserva ( un C3 cu sofer incepator cu o ditamai mamaliga in geam) venea dinspre popesti si a facut stanga spre aparatorii patriei. ambii conducatori au trecut pe culoarea verde, dar domnul conservar nu a avut rabdare sa acorde prioritate unui amarat de scuter asa ca picioru blana pe pedala! urmarile le stiti: baiatu cu scuteru poc in conserva, cade si el si pasagerul, scuterul se face acordeon, iar baietii zgarieturi, sperieturi si lesin. apare si politia care tipa la conservar si il intreaba ce s-a intamplat si acesta spune: "ma grabeam inapoi la o nunta si nu i-am vazut asa ca nu am mai oprit."

 

 

 

bai baieti eu zic sa facem ceva cu soferii astia CARE NU NE VAD!!! chiar asa am ajuns de neobservat?!?! suntem chiar asa de mici?!

astia ca astia ca nu sunt multi, in comparatie cu jegurile de taximetristi care calca tot in cale, ca la ei''tre sa se invarta roata''sa scoata bani. cu aia ce mai faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost eu cel cu popa.... in mine a intrat un tampit cu o dacie break care nici a lui nu era, un taran fricos care cand l-a vazut pe tata s-a inchis in masina si care a mai declarat ca el mergea foarte incet, a dat semnal a inceput sa vireze spre stanga ca sa poata intoarce pe linia de tramvai si dintr-o data o motocicleta neagra a venit cu foarte mare viteaza si a intrat in el. iar politistul la auzul acestor cuvinte " sincere " a zis " da domne asa este. motocicleta a venit cu viteza, a intrat in masina s-a invartit de doua ori in aer si a cazut pe alta masina, iar baiatul dumneavoastra a zburat 20 de metrii si a cazut in genunchi ( eu neavand genunchiere ) " :disappointed: . singurele vatamari : o mana rupta (tripla-fractura), si ambele picioiare cu zgarieturi, in rest nimic. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...