Sari la conținut

Kit De Coborare


Postări Recomandate

salutare

 

as vrea sa stiu unde pot gasi si cum se procedeaza ptr achizitionarea unui kit de coborare ptr un FZS600 si unde poate fi montat profi.

cam la cat ajunge chestia asta, ar mai fi un punct de interes.

 

multumesc anticipat celor care imi vor da aceste informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Profi" e un nou cuvant in limba romana? Ca eu unul nu-l stiu. Si cum se citeste corect, "prĂłfi" sau "profì"? Pe vremea mea le spuneam "profi" profesorilor la scoala. :moto: Am imbatranit, ufff..

Mereu cand citesc topicuri pe tema asta ma gandesc la coborat motocicleta de undeva, din camion, din pod..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

as vrea sa stiu unde pot gasi si cum se procedeaza ptr achizitionarea unui kit de coborare ptr un FZS600 si unde poate fi montat profi.

cam la cat ajunge chestia asta, ar mai fi un punct de interes.

 

multumesc anticipat celor care imi vor da aceste informatii.

 

Ia vezi aici , eu de pe Ebay mi-am comandat setul pt Thundercat. Pretul este mai mult decat bun si trimit si in Romania.

 

Numai bine :moto:

 

Yamaha Fazer FZS600 Lowering Kit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saru mana ptr informatii Tashulina! Celorlalti mistocari... off de la f... off! :moto:

De "destepti" frustrati imi e plin podul si dai peste ei la tot locul; In afara de faptul ca isi ascund ignoranta proiectandu-si lipsurile pe altii, nu fac nimic util. Nimic nu e mai usor decat sa dai cu piatra, ignorandu-ti propriile greseli, defecte sau imperfectiuni;

Asa ca daca n-aveti nimic la obiect de spus, incercati sa va ridicati statusul de activi pe comunitate acolo unde sunteti folositori si nu uitati ca aici nu e o rubrica de divertisment ci de SERVICE.

Eventual rog un admin sa ia nota de unde incep conversatiile in contradictoriu si cine cauta samanta de cearta. Imi rezerv dreptul pe viitor de a nu raspunde mai mult decat am facut-o acum, unor eventuale polemici belicoase si complet stupide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este foarte important sa cobori si fata la fel cat ai coborat spatele. Ciclistica motocicletei se schimba orcum, mai ales la viraje. sa mergi la un service sau la cineva care stii sigur ca se pricepe la aceasta operatiune. Incearca sa mergi la cineva care este recomandat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Profi" e un nou cuvant in limba romana? Ca eu unul nu-l stiu. Si cum se citeste corect, "prĂłfi" sau "profì"? Pe vremea mea le spuneam "profi" profesorilor la scoala. :moto: Am imbatranit, ufff..

Mereu cand citesc topicuri pe tema asta ma gandesc la coborat motocicleta de undeva, din camion, din pod..

 

Tu cate cuvinte prescurtate sau din alta limba folosesti??? A scuze deja ai folosit unul, pe care.....vezi tu in ce ai scris mai sus

Numai bine si asfalt uscat si tie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sensul folosit de voi, "profi" nu-mi pare a fi prescurtarea la nimic. :D E doar un pseudo-fitzo cuvant de 2 lei. De parca nu ar exista "profesional".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sensul folosit de voi, "profi" nu-mi pare a fi prescurtarea la nimic. :D E doar un pseudo-fitzo cuvant de 2 lei. De parca nu ar exista "profesional".

 

 

De parca la voi nu ar fi existat " profesoara"...nu mai fi carcotas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

as vrea sa stiu unde pot gasi si cum se procedeaza ptr achizitionarea unui kit de coborare ptr un FZS600 si unde poate fi montat profi.

cam la cat ajunge chestia asta, ar mai fi un punct de interes.

 

multumesc anticipat celor care imi vor da aceste informatii.

te astept pe la mine sa-ti scot elegant aerul din cauciucuri. iesi mult mai ieftin decat cu acel kit

asa ca vino sa-ti vand kit-ul de scos aerul din roti, cuiul minune, pentru modica suma de 2500 ron. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare, cum va dati toti atotstiutori.a fost pur si simplu o intrebare, daca nu va puteti abtine de la comentarii de...,nu mai cititi ma forumul

pai, cum sa nu citesc? rad cu lacrimi, de ce sa ma abtin de la asta? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce a fost asa comic la anuntul omului?

pai este, ca nu vad de ce sa tai dintr-o motocicleta daca nu esti atent cand o cumperi sa-ti ajunga picioarele jos.

e ca si cum mi-as lua camion dar as vrea sa fie la inaltimea unui ferrari. :D

 

salutare

 

as vrea sa stiu unde pot gasi si cum se procedeaza ptr achizitionarea unui kit de coborare ptr un FZS600 si unde poate fi montat profi.

cam la cat ajunge chestia asta, ar mai fi un punct de interes.

 

multumesc anticipat celor care imi vor da aceste informatii.

salutare

 

as vrea sa stiu unde pot gasi si cum se procedeaza ptr achizitionare unui kit de urcare in autobuz ISUZU si unde poate fi montat profi.

cam la cat ajunge chestia asta, ar mai fi un punct de interes.

 

multumesc anticipat celor care imi vor da aceste informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah faci misto degeaba ....... acum sincer ... sunt unii care sunt pasionati de acel model si pentru asta exista altii mai destepti care fac kit-urile de coborare sau de inaltare. :) sa mananca si gura lor un ban

 

 

Oricum on topic: de "coborat" mobra poti sa o faci din amortizor cat iti permite, inainte de a arunca cu banii pe fereastra vezi ce poti rezolva de acolo si apoi cumpara kit-ul ... cauta si tu pe net ca poate sunt mai multi producatori sau/si distribuitori si alege ce vrei tu .....

 

@awo: eu unul vreau sa-mi iau kit de inaltare ... nu e suficient de inalta .... vreau sa ajung la nivel de monster-truck, sa urc cu scara in sa, cum erau baietii aia cu bicicletele cu roata aia imensa ... ce solutie ingenioasa mai ai?

 

si ca sa nu ma intrebi despre ce vorbesc .... : post-12082-1217512496_thumb.jpg

 

 

 

e drept ca intrebarea suna cam ciudat ... unde gaseste .... pe net!?!?!? :D

cum procedeaza pentru achizitionare: ;) .... puii mei, il cumperi

 

montaj: la service ca nu e mare inginerie, daca nu ai acasa scule si loc de insirat bucati

Editat de Kumuya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah faci misto degeaba ....... acum sincer ... sunt unii care sunt pasionati de acel model si pentru asta exista altii mai destepti care fac kit-urile de coborare sau de inaltare. :) sa mananca si gura lor un ban

 

 

Oricum on topic: de "coborat" mobra poti sa o faci din amortizor cat iti permite, inainte de a arunca cu banii pe fereastra vezi ce poti rezolva de acolo si apoi cumpara kit-ul ... cauta si tu pe net ca poate sunt mai multi producatori sau/si distribuitori si alege ce vrei tu .....

 

@awo: eu unul vreau sa-mi iau kit de inaltare ... nu e suficient de inalta .... vreau sa ajung la nivel de monster-truck, sa urc cu scara in sa, cum erau baietii aia cu bicicletele cu roata aia imensa ... ce solutie ingenioasa mai ai?

 

si ca sa nu ma intrebi despre ce vorbesc .... : post-12082-1217512496_thumb.jpg

 

 

 

e drept ca intrebarea suna cam ciudat ... unde gaseste .... pe net!?!?!? :D

cum procedeaza pentru achizitionare: :) .... puii mei, il cumperi

 

montaj: la service ca nu e mare inginerie, daca nu ai acasa scule si loc de insirat bucati

niste picioroange cu patine cu rotile in varf si transmisie pe cardane micute si subtirele pentru rotile din spate ale patinelor ;)

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect ar fi: "Kit de redus inaltimea!" Ha!

Sau "kit de micsorat inaltimea".

 

Cum v-ar fi sunat: "Kit de injosire" ? :D ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

as vrea sa stiu unde pot gasi si cum se procedeaza ptr achizitionarea unui kit de coborare ptr un FZS600 si unde poate fi montat profi.

cam la cat ajunge chestia asta, ar mai fi un punct de interes.

 

multumesc anticipat celor care imi vor da aceste informatii.

salutare si tie!

 

te duci la ursu' cauti o motociclizda mai gemandura asa, si ii propui sa o dai o tura, dar invitatia o faci asa, profYY

te ajunge toata chestia asta 2 beri, avantajul e ca te-ai scos si cu un secs oral pa moca

 

cu multa placere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este foarte important sa cobori si fata la fel cat ai coborat spatele. Ciclistica motocicletei se schimba orcum, mai ales la viraje. sa mergi la un service sau la cineva care stii sigur ca se pricepe la aceasta operatiune. Incearca sa mergi la cineva care este recomandat.

 

multumesc inca odata celor care au venit cu experienta lor in ajutor si daca om ajunge sa ne cunoastem vreodata, am sa fac si cinstea de rigoare :D

celorlalti.... la mai multa maturitate

Editat de snowstorm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...