Sari la conținut

Intalnirea Tuturor Detinatorilor De 125-uri


Postări Recomandate

io ma bag ...

o sa merg eu sa caut pe aici cazari la pensiuni si chesti d-astea ce gasesc mai ieftin si va anunt.

 

Ideea a pronit de la mine si de la Stefan , vorbind pe YM. Am ales Brasovul ca e in mijlocul tarii , si se poate veni din mai multe regiuni, plus de asta sunt trasee multe si frumoase.

ideea pleaca de la premisa, 2 zile... dar la mica intelegere se poate stabili la 3. i(intr-una veniti seara , dormiti , a doua zi plimbare, dormiti iar si dimineata , acasa)

 

Ideea se adreseaza tuturor celor ce au 125 , si sunt in stare sa mearga normal , fara vedetisme, fara sa arate ca sunt raceri, fara sa iasa din grup fara un motiv intemeiat.

Din ce am vorbit si cu Stefan , cel mai convenabil e 90-100 KMH in afara , si 50-60 in localitate... bineinteles se merge in Z fiecare urmarind in oglinda pe cel din spate...

 

asteptam sa vedem daca mai sunt interesati, noi suntem deja 4 :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 342
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cam departe pentru o plimbare ... baia mare..eu ma gandeam daca facem aici, sa facem un traseu ... ceva de genu plecat pe siriu.. si intors pe cheia :(

dar e doar o propunere, cand facem o lista clara , bag autoroute si fac trasee exacte de unde supunem la vot :laugh: :o

 

FRn , ce problema are motoru ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu dati o fuga pana la baia mare?:>

Arnold da asa sa ne intalnim amandoi la Dej .. si de acolo sa mergem pe Cluj,Turda,Ludus,Targu Mures,Sighisoara,Rupea,BRASOV (da pe cluj facem 30 de km in plus)deci cam 340km sau sa mergem pe Bistrita,Targu Mures...300 de km,eu stau in Bistrita da as ocoli pana la dej ca sa nu vi atat singur.

Daca esti interesat imi zici,defapt vedem pana atunci si tinem legatura..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arnold da asa sa ne intalnim amandoi la Dej .. si de acolo sa mergem pe Cluj,Turda,Ludus,Targu Mures,Sighisoara,Rupea,BRASOV (da pe cluj facem 30 de km in plus)deci cam 340km sau sa mergem pe Bistrita,Targu Mures...300 de km,eu stau in Bistrita da as ocoli pana la dej ca sa nu vi atat singur.

Daca esti interesat imi zici,defapt vedem pana atunci si tinem legatura..

ma nu stiu ce sa-ti zic, nu pot zice de acum ca vin sigur, ca e prea devreme. Ar mai fii o faza, poate nici nu m-au lasa ai mei, stii cum is parintii. E greu sa incerci sa rezolvi o intrunire care va fi peste 5 luni, daca ma intelegeti. Oricum, mai putem vorbi despre asta mult si bine.

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma nu stiu ce sa-ti zic, nu pot zice de acum ca vin sigur, ca e prea devreme. Ar mai fii o faza, poate nici nu m-au lasa ai mei, stii cum is parintii. E greu sa incerci sa rezolvi o intrunire care va fi peste 5 luni, daca ma intelegeti. Oricum, mai putem vorbi despre asta mult si bine.

 

numai bine

Da normal , nu se pune problema sa zicem ce facem de pe acum , multe se pot intampla:laugh:

Am spus asa ca o posibilitate si o propunere cum sa facem .. ori cum mai vorbim pana atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin daca repar motoru , care e cam dauna totala in momentu` de fatza . Da` lucrurile merg inspre bine cu asigurarea / service`ul si cred ca sapt asta sau cealalta o rezolv cu reparatia. Vin , 70% ... depinde de ce rezolv.

 

frN , tu stii sa mergi pe motocicleta ? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin daca repar motoru , care e cam dauna totala in momentu` de fatza . Da` lucrurile merg inspre bine cu asigurarea / service`ul si cred ca sapt asta sau cealalta o rezolv cu reparatia. Vin , 70% ... depinde de ce rezolv.

 

frN , tu stii sa mergi pe motocicleta ? :lol:

Ba da ce te mai lauzi cu dauna ta totala...cred ca ptr tine e o mandrie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da ce te mai lauzi cu dauna ta totala...cred ca ptr tine e o mandrie...

 

Pai daca e dauna totala in plm . ce sa zic ? E decat rupta un pic partea frontala , dar in rest n-are nimic.

 

De fapt ma laud ma , ca am auzit ca da bine daca zici ca ai facut-o dauna totala :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accident in ce sens? grav? tu ai ceva? motoru ce a patit? detaliaza si tu ca nu iti cad tastele...

 

zi-ne si noua ce ai gresit, sa nu facem si noi :lol:

 

eh.. depaseam o coloana de masini (era aglomeratie) .. 2 sensuri, 1 banda pe sens... coloana oprita. de pe o straduta a iesit o fata , incepatoare, fara sa se asigure calumea... aveam in jur de 40km/h. am vazut ca a iesit , mai aveam 1 metru pana la ea, prima reactie a fost sa franez dupa care am tras stanga , ea nu cred ca a pus frana la timp si a intrat in carena mea laterala , aruncandu-ma pe contrasens :crack: noroc ca nu venea nimic

 

asa mi-e dor sa ma dau cu motocicleta... cine face cinste in weekend o tura? hai ca se incalzeste vremea, pun eu banii de benzina :crack:) /glumesc

 

in concluzie, cand depasiti o coloana fiti atenti la stradutele perpendiculare pe bulevardu vostru si la masini. anticipati miscarile :P

 

p.s. good news : am depus ieri cererea pt constatator, ar trebui sa vina sapt. asta :>

Editat de frN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

om veni si noi astia la braila dar depinde unde se face.

 

glumesti???

 

am zis de vo 3 ori ca in zona Brasov , ca e mijlocul tarii ...

off-topic si no offence, dar ai fost ca tipa aia din interviul cu Despot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...