Sari la conținut

Concert Iron Maiden


IceLord
 Share

Postări Recomandate

Ahoi tuturor!

Nu stiu care dintre voi merge la concert la Iron Maiden, dar am o intrebare pentru voi:

Nu stiti un bar de bikeri sau rock unde a-si putea merge dupa concert, ca doar e mare Bucurestiul ala!

Multumesc Anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi tuturor!

Nu stiu care dintre voi merge la concert la Iron Maiden, dar am o intrebare pentru voi:

Nu stiti un bar de bikeri sau rock unde a-si putea merge dupa concert, ca doar e mare Bucurestiul ala!

Multumesc Anticipat!

 

Vrei sa bei beri pana la primul tren de dimineata? ;)

Daca vrei, te iau pe la mine sa bem ceva, dar eu tre' sa ma duc la munca, asa ca n-o sa ne putem destrabala toata noaptea :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Biker's Place. Strada Matei Voievod nr 67

Multumesc de info! Poti sa-mi spui te rog un obiectiv mai important in apropiere dupa care sa ma ghidez din gara de nord?

Multumesc inca o data de info!

 

dupa concert,o luam spre casa....

Fiecare cum crede, din pacate eu merg cu trenul ca mergem mai multi de la mine!!! :) !

 

Vrei sa bei beri pana la primul tren de dimineata? :)

Daca vrei, te iau pe la mine sa bem ceva, dar eu tre' sa ma duc la munca, asa ca n-o sa ne putem destrabala toata noaptea ;))

Pai daca vrei si ai timp ne vedem la o bere! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de info! Poti sa-mi spui te rog un obiectiv mai important in apropiere dupa care sa ma ghidez din gara de nord?

Multumesc inca o data de info!

 

Uite A I C I asezarea pe harta, poate te ajuta.

Din Gara de Nord poti lua troleul 86 direct. Ai aici harta R A T B E in zona Vatra Luminoasa.

 

Pai daca vrei si ai timp ne vedem la o bere! :D

 

Daca nu ne vedem inainte de concert, mai mult ca sigur in timpul lui, sau dupa ... In ce zona ai bilet ?

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite A I C I asezarea pe harta, poate te ajuta.

Din Gara de Nord poti lua troleul 86 direct. Ai aici harta R A T B E in zona Vatra Luminoasa.

 

 

 

Daca nu ne vedem inainte de concert, mai mult ca sigur in timpul lui, sau dupa ... In ce zona ai bilet ?

:D

Gazon B!

 

Ma poti ajuta cu urmatorul traseu, ce legaturi ar trebui sa i-au si unde trebuie sa ma dau jos:

Gara de Nord - Bar - Stadionul Cotorceni - Bar - Gara de Nord!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi tuturor!

Nu stiu care dintre voi merge la concert la Iron Maiden, dar am o intrebare pentru voi:

Nu stiti un bar de bikeri sau rock unde a-si putea merge dupa concert, ca doar e mare Bucurestiul ala!

Multumesc Anticipat!

 

Uite :

 

The Jack - cel mai rock bar bin Buc - Calea Grivitei nr. 55 (la 10 minute de mers pe jos din gara de nord)

La Apasu' - in zona "regie" langa restaurant "pui de urs" - baru' la Apasu din Dac Motors (relativ la mijloc intre gara de N si cotroceni)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite :

 

The Jack - cel mai rock bar bin Buc - Calea Grivitei nr. 55 (la 10 minute de mers pe jos din gara de nord)

La Apasu' - in zona "regie" langa restaurant "pui de urs" - baru' la Apasu din Dac Motors (relativ la mijloc intre gara de N si cotroceni)

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi tuturor!

Nu stiu care dintre voi merge la concert la Iron Maiden, dar am o intrebare pentru voi:

Nu stiti un bar de bikeri sau rock unde a-si putea merge dupa concert, ca doar e mare Bucurestiul ala!

Multumesc Anticipat!

 

Aproape de gara de Nord e barul lui Apasu (si garantat e deschis pana cel putin la 4 dimineata, chit ca nu are nici un client, iar daca are macar un client, pana cand pleaca de buna voie si nesilit de nimeni clientul). Si e si destul de aproape de Stadionul Cotroceni.

 

/index.php?showtopic=229494

 

Nu stiu daca va mai circula metroul cand se termina concerul, dar poti merge cu metroul intre aceste "obiective turistice".

 

Add-ons:

 

Statiile Gara de Nord, Grozavesti (La Apasu') si Eroilor (ptr Stad. Cotroceni), pe magistrala M1, parca (intrebi la casele de bilete si te indruma casiera, cert e ca toate statiile astea sunt pe aceeasi magistrala). http://www.harta-bucuresti.com/harta.metro...resti/index.htm

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@The Jack - cel mai rock bar bin Buc - Calea Grivitei nr. 55 (la 10 minute de mers pe jos din gara de nord).

 

cred ca visezi ,prietene !

 

adaug si eu aici barul HH din Piata Buzesti , aproape de piata Victoriei , chiar vizavi de mc.donaldz .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@The Jack - cel mai rock bar bin Buc - Calea Grivitei nr. 55 (la 10 minute de mers pe jos din gara de nord).

 

cred ca visezi ,prietene !

 

adaug si eu aici barul HH din Piata Buzesti , aproape de piata Victoriei , chiar vizavi de mc.donaldz .

mai adevarat ce graiesti tu prietene... :)

 

auzi "The Jack - cel mai rock bar din buc." :) :) ;) , au apus demult vremurile bune ale Jack-ului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi sunteti d-aia cu "Io ascult rock de la 5 ani si sunt mai roacar ca tine care asculti de la 13, buey!"

 

stiu ca nu mai e jacku cum era odata,am observat si asta nu acum ci de cam 2 ani dar zi tu altu' mai rock! HH poate pare "mai rock" din cauza 'staff-ului' care a plecat din jack si sa dus in H&H

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni, va rog nu va certati! Eu am intrebat pur si simplu unde pot sa stau la o bere si sa ascult muzica rock (si va multumesc pentru info), nu conteaza cat de lung mie parul sau de cati ani ascult rock!Doar vreau sa stau intr-un loc sa beau o bere rece si sa ascult muzica de calitate si eventual cu cineva care are timp si chef sa faca acelasi lucru, asa ca VA ROG frumos lasati CEARTA pe data viitoare, ca doar nu suntem niste manelisti infumurati!!!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lordule.. da o fuga si pana in Live Metal Club, nu stiu cum este lunea ca nu am fost... este la statia de metrou Basarab, care-i cam la 15 min de Gara de Nord mers lejer pe jos... dar stii ceva, o sa vin si eu luni sa ne mai vedem ;) eu ajung in Bucuresti la ora 18:30 - 19:00 si detaliem unele/altele atunci.. am numarul tau

 

pac-pac

 

si daca nu se gaseste nimeni din bucuresti doritor sa stea la o bere-mai-multe cu voi si care sa va ghideze... conteaza pe mine.. doar am stat 5 ani in bucuresti :D

Editat de metalstian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai ma linisitit ca nu ne certam. discutam!

faza ai cu de la cati ani asculti rock e spusa in gluma;)

da, uite si Live Metal Club e ok....e mai mult rockteca decat bar, dar muzica e bunicica...baga de la rolling stones la black metal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lordule.. da o fuga si pana in Live Metal Club, nu stiu cum este lunea ca nu am fost... este la statia de metrou Basarab, care-i cam la 15 min de Gara de Nord mers lejer pe jos... dar stii ceva, o sa vin si eu luni sa ne mai vedem :) eu ajung in Bucuresti la ora 18:30 - 19:00 si detaliem unele/altele atunci.. am numarul tau

 

pac-pac

 

si daca nu se gaseste nimeni din bucuresti doritor sa stea la o bere-mai-multe cu voi si care sa va ghideze... conteaza pe mine.. doar am stat 5 ani in bucuresti :)

Merci!Hai ca vb! ;)

 

stai ma linisitit ca nu ne certam. discutam!

faza ai cu de la cati ani asculti rock e spusa in gluma;)

da, uite si Live Metal Club e ok....e mai mult rockteca decat bar, dar muzica e bunicica...baga de la rolling stones la black metal

Foarte bine asa! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asculta-l pe IceMan.

Jack rulz. acolo sunt dupa fiecare concert.marauder albastru parcat in fata.

 

:D

 

@icelord potem sa ne impreunam grupurile. ai vin din bacau, o sa facem ceva betie prin regie ininte de concert si apoi after party in jack

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asculta-l pe IceMan.

Jack rulz. acolo sunt dupa fiecare concert.marauder albastru parcat in fata.

 

;)

 

@icelord potem sa ne impreunam grupurile. ai vin din bacau, o sa facem ceva betie prin regie ininte de concert si apoi after party in jack

Ahoi!Multumesc de invitate, dar din pacate urasc sa merg prin bucuresti cu motorul, iar in plus am fost o data si nu-mi mai trebe :D !

In al doilea rand merg cu trenul si cu o gasca de la mine din oras!Asa ca poate ne vede pe acolo, oricum daca vin pe acolo o sa am in cap un batic albastru HD si trico albastru HD!sau mai simplu pe 0744475352 :) !Multumesc de info!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!Multumesc de invitate, dar din pacate urasc sa merg prin bucuresti cu motorul, iar in plus am fost o data si nu-mi mai trebe :D !

In al doilea rand merg cu trenul si cu o gasca de la mine din oras!Asa ca poate ne vede pe acolo, oricum daca vin pe acolo o sa am in cap un batic albastru HD si trico albastru HD!sau mai simplu pe 0744475352 ;) !Multumesc de info!

 

 

Ochei!

Dupa concert (in timpul concertului s-ar putea sa nu avem semnal, asa a fost la Metallica) daca vrei mergi pe varianta club Jack da-mi de stire.Noi o sa stam toata noaptea pe acolo, cel mai probabil.

 

eu --> 0746272454

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ochei!

Dupa concert (in timpul concertului s-ar putea sa nu avem semnal, asa a fost la Metallica) daca vrei mergi pe varianta club Jack da-mi de stire.Noi o sa stam toata noaptea pe acolo, cel mai probabil.

 

eu --> 0746272454

Pai problema e ca nu prea le am cu bucuresti-ul!Si mai sunt si cu o gasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai problema e ca nu prea le am cu bucuresti-ul!Si mai sunt si cu o gasca!

 

* ooof! daca intram si eu mai din timp pe topicul asta...!

pare rau ca nu v-am intalnit la concert, eu dupa ce a terminat Maiden, am incalecat pe-o sa si ...vruuum! acasa.

as fi stat la o bere si o vorba cu voi, ...ca nu prea avem ocazii sa ne intalnim ...sau ocazii sunt, dar le ratez eu se pare :P

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ooof! daca intram si eu mai din timp pe topicul asta...!

pare rau ca nu v-am intalnit la concert, eu dupa ce a terminat Maiden, am incalecat pe-o sa si ...vruuum! acasa.

as fi stat la o bere si o vorba cu voi, ...ca nu prea avem ocazii sa ne intalnim ...sau ocazii sunt, dar le ratez eu se pare :P

 

:lol:

Din pacate nici gasca noastra nu a mai stat pentru ca eram super obositi dupa concert!Oricum am vazut o gasca mare de motoare care erau cu numere de CV!Eu oricum am ajuns acasa marti dimineata la 08!

E bine ca ne-am distrat toti un pic la concert!!!Poate ne vedem mai des pe la intalniri!!!Eu merg la intalnirea de la Odorhei 8-9-10 august si dupa aia la cea de la Radauti 15-16-17 august!Bafta!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...