Sari la conținut

An Angel Is Gone...forever...


mihaelaaa_b
 Share

Postări Recomandate

Nu sunt motociclista, nu am experienta in domeniu, dar mi-am deschis acest cont in memoria prietenului meu care va impartasea pasiunea. Vorbesc la trecut pentru ca Dumnezeu l-a luat si ne-a lasat cu un mare gol in suflet. S-a intamplat pe 7 august...Un accident stupid dupa unii... Daca ar fi purtat casca, acum probabil ca l-am fi avut in continuare printre noi. VA ROG din suflet pe toti cei care detineti motocicleta sa aveti grija, sa purtati echipamentul de protectie si sa adaptati viteza la conditiile de drum. Si probabil ca mai aveti nevoie si de un pic de noroc; noroc pe care el, din pacate, nu l-a avut... Nici nu va puteti inchipui ce durere simt, nici nu va puteti inchipui cate planuri avea, nici nu va puteti inchipui ce gol imens a lasat in urma lui. La 22 ani sa sfarsesti asa.... Nici sa imi iau "la revedere" nu am putut... Nu stiu, poate ca am considerat ca scriind aici o sa ma mai linistesc. Si totusi nu..tot in stare de soc sunt..... Cand vad motociclete pe drum imi vine sa plang..Cand va vad fara casca ma gandesc numai la lucruri groaznice. Stiu, multa lume va spune asta, dar un pic de grija puteti sa aveti de voi.

Nu stiu, nu stiu ce as mai putea spune. As vrea sa tip, sa-l strig si sa vina inapoi si nu se poate. Sper ca acolo unde e sa fie linistit si sa nu simta durerea pe care o am in suflet. Eu o sa-l am mereu in gand si in suflet. Si am sa fac toate lucrurile pe care am promis ca le vom face impreuna. Dar am sa le fac singura de acum incolo... Dumnezeu sa-l odihneasca! Nu am sa te uit NICIODATA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu sunt motociclista, nu am experienta in domeniu, dar mi-am deschis acest cont in memoria prietenului meu care va impartasea pasiunea. Vorbesc la trecut pentru ca Dumnezeu l-a luat si ne-a lasat cu un mare gol in suflet. S-a intamplat pe 7 august...Un accident stupid dupa unii... Daca ar fi purtat casca, acum probabil ca l-am fi avut in continuare printre noi. VA ROG din suflet pe toti cei care detineti motocicleta sa aveti grija, sa purtati echipamentul de protectie si sa adaptati viteza la conditiile de drum. Si probabil ca mai aveti nevoie si de un pic de noroc; noroc pe care el, din pacate, nu l-a avut... Nici nu va puteti inchipui ce durere simt, nici nu va puteti inchipui cate planuri avea, nici nu va puteti inchipui ce gol imens a lasat in urma lui. La 22 ani sa sfarsesti asa.... Nici sa imi iau "la revedere" nu am putut... Nu stiu, poate ca am considerat ca scriind aici o sa ma mai linistesc. Si totusi nu..tot in stare de soc sunt..... Cand vad motociclete pe drum imi vine sa plang..Cand va vad fara casca ma gandesc numai la lucruri groaznice. Stiu, multa lume va spune asta, dar un pic de grija puteti sa aveti de voi.

Nu stiu, nu stiu ce as mai putea spune. As vrea sa tip, sa-l strig si sa vina inapoi si nu se poate. Sper ca acolo unde e sa fie linistit si sa nu simta durerea pe care o am in suflet. Eu o sa-l am mereu in gand si in suflet. Si am sa fac toate lucrurile pe care am promis ca le vom face impreuna. Dar am sa le fac singura de acum incolo... Dumnezeu sa-l odihneasca! Nu am sa te uit NICIODATA!!!

 

D-zeu sa-l ierte.

Postarea ta poate a fost o alinare pt. tine dar s-ar putea f. bine transforma intr-un flame bazat pe faptul ca prietenul tau nu avea casca, deci sa nu pui la inima eventualele rautati. Cam toti cei care pica victime din vina lor sunt taxati dur.

Oricum, doar timpul poate vindeca (macar partial) traume de genul tau.

Iti urez tarie de caracter sa poti trece mai usor peste acest moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa-i spui lui, cand era in viata, sa poarte casca si echipament.....

 

reprosurile nu-si mai au rostul decat poate pentru refularea rautatilor. ele nu mai pot rezolva absolut nimic.

nu doresc nimanui sa-si piarda un prieten. daca ai ceva de spus pentru alinarea durerii, fi binevenita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa-i spui lui, cand era in viata, sa poarte casca si echipament.....

 

E foarte usor sa vorbesti asa nu? Ideea e ca am scris ce am scris din dorinta de a atrage atentia celor care au pasiunea asta si care trebuie sa se protejeze. Se pare ca e greu sa fii inteles in ziua de azi. Probabil greseala mea a fost ca am publicat postul asta si totusi sa stii ca nu regret. Am facut-o pentru el... Atat am avut de spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca unii o sa ia aminte si o sa se gandeasca mai bine cand pleaca de acasa fara echipament, si implicit fara casca.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca, cand moare cineva tanar parca ti se taie respiratia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte usor sa vorbesti asa nu? Ideea e ca am scris ce am scris din dorinta de a atrage atentia celor care au pasiunea asta si care trebuie sa se protejeze. Se pare ca e greu sa fii inteles in ziua de azi. Probabil greseala mea a fost ca am publicat postul asta si totusi sa stii ca nu regret. Am facut-o pentru el... Atat am avut de spus.

 

 

De ce nu ne dai si noua mai multe informatii despre rider si despre modul in care a avut loc nefericitul eveniment..... :D

 

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ne dai si noua mai multe informatii despre rider si despre modul in care a avut loc nefericitul eveniment..... :D

 

 

R.I.P.

 

sa dea dracii daca nu sunteti ca niste vulturi! :P

mai lasati-o si voi 2-3 saptamani

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt motociclista, nu am experienta in domeniu, dar mi-am deschis acest cont in memoria prietenului meu care va impartasea pasiunea. Vorbesc la trecut pentru ca Dumnezeu l-a luat si ne-a lasat cu un mare gol in suflet. S-a intamplat pe 7 august...Un accident stupid dupa unii... Daca ar fi purtat casca, acum probabil ca l-am fi avut in continuare printre noi. VA ROG din suflet pe toti cei care detineti motocicleta sa aveti grija, sa purtati echipamentul de protectie si sa adaptati viteza la conditiile de drum. Si probabil ca mai aveti nevoie si de un pic de noroc; noroc pe care el, din pacate, nu l-a avut... Nici nu va puteti inchipui ce durere simt, nici nu va puteti inchipui cate planuri avea, nici nu va puteti inchipui ce gol imens a lasat in urma lui. La 22 ani sa sfarsesti asa.... Nici sa imi iau "la revedere" nu am putut... Nu stiu, poate ca am considerat ca scriind aici o sa ma mai linistesc. Si totusi nu..tot in stare de soc sunt..... Cand vad motociclete pe drum imi vine sa plang..Cand va vad fara casca ma gandesc numai la lucruri groaznice. Stiu, multa lume va spune asta, dar un pic de grija puteti sa aveti de voi.

Nu stiu, nu stiu ce as mai putea spune. As vrea sa tip, sa-l strig si sa vina inapoi si nu se poate. Sper ca acolo unde e sa fie linistit si sa nu simta durerea pe care o am in suflet. Eu o sa-l am mereu in gand si in suflet. Si am sa fac toate lucrurile pe care am promis ca le vom face impreuna. Dar am sa le fac singura de acum incolo... Dumnezeu sa-l odihneasca! Nu am sa te uit NICIODATA!!!

Îmi pare rău pentru fiecare om care intră în neființă, chiar dacă nu l-am cunoscut. Viața este foarte dură Âşi cu toții greÂşim...însă unii nu au noroc deloc atunci când greÂşesc. Îți doresc pace în suflet Âşi să-ți refaci viața cât mai repede. Înapoi nu se va mai întoarce, dar amintindu-ți de el ,când vezi un motociclist pe stradă, îți este alături.Dumezeu sa-l ierte !

Editat de DR. G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa-i spui lui, cand era in viata, sa poarte casca si echipament.....

 

Off-Topic: Stai jos! 3...

 

On-Topic: cum am mai spus-o de mai multe ori, e prea trist sa ramana in urma cei cunoscuti si sa ne planga pentru pasiunea noastra... sincere condoleante si forta de a trece peste! dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred...dar nu bag mana in foc , ca este vorba de accidentul de pe LUICA. Daca ma insel , sorry!

 

Accidentul de pe Luica nu s-a intamplat pe 7 August si din cate stiu (99% sigur) pe 7 august in intervalul 07.00 - 24.00 pe raza mun. Bucuresti nu s-a intamplat nici un accident mortal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentia mea nu era sa dau detalii despre acest accident. Ci doar sa imi exprim intr-un fel sentimentele pe care le am acum. Nu s-a intamplat in Bucuresti. Iar detaliile nu cred ca mai conteaza.

DUMNEZEU SA-L ODIHNESCA IN PACE :D intradevar,detaliile nu fac doi bani,,tot ceea ce trebuie sa facem inainte sa urcam pe moto e sa ne gandim atat la vietile noastre si mai ales la ale celor care tin la noi pt k pentru ei e mult mai rau decat pt noi in cazul unei tragedii..... fiti prudenti !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentia mea nu era sa dau detalii despre acest accident. Ci doar sa imi exprim intr-un fel sentimentele pe care le am acum. Nu s-a intamplat in Bucuresti. Iar detaliile nu cred ca mai conteaza.

 

Ok am inteles nu vrei sa ne spui nimic in afara de faptul ca a murit ca nu avea casca .... stii... nu vreau sa fiu rau dar de obicei faptul ca nu ai casca e o cauza principala a decesului si banuiesc ca majoritatea de pe acest forum sunt constienti de acest lucru.

 

Dumnezeu sa-l ierte!

 

P.S: Si pe el si prostia care a avut-o in cap cand s-a urcat fara casca pe 2 roti ... mai cunoastem cazuri ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentia mea nu era sa dau detalii despre acest accident. Ci doar sa imi exprim intr-un fel sentimentele pe care le am acum. Nu s-a intamplat in Bucuresti. Iar detaliile nu cred ca mai conteaza.

 

 

ba da conteaza detaliile foarte mult. poate il ajuta pe careva dintre noi intr-un fel sau altul. detaliile sunt importante in tot ce faci si se intampla in viata ta.

 

acum ca ptr. tine nu conteaza, e de inteles ptr. ca e altceva ''acolo'' la tine decat la unii dintre noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da conteaza detaliile foarte mult. poate il ajuta pe careva dintre noi intr-un fel sau altul. detaliile sunt importante in tot ce faci si se intampla in viata ta.

 

acum ca ptr. tine nu conteaza, e de inteles ptr. ca e altceva ''acolo'' la tine decat la unii dintre noi...

 

 

cred ca e vorba de spre cazul asta:

http://www.protv.ro/filme/motociclist-mort...ile=59302#59302

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa fiu rau dar de obicei faptul ca nu ai casca e o cauza principala a decesului si banuiesc ca majoritatea de pe acest forum sunt constienti de acest lucru.

 

Dumnezeu sa-l ierte!

 

P.S: Si pe el si prostia care a avut-o in cap cand s-a urcat fara casca pe 2 roti ... mai cunoastem cazuri ...

Sunt sigur ca stie si ea, si tocmai parca a spus in primul post ca un sfat, sa ne protejam.Foarte frumos din partea unei nemotocicliste ca in urma unei tragedii posteaza un sfat intr-o comemorare, si nu intra sa ne injure ca suntem prapaditi, sau nu stiu cum, asa cum se intampla in general.

Si sunt la fel de sigur ca multi motoristi/scuteristi de pe acest forum, sau care il citesc, merg fara casti, deci durerea ei ar putea fi sfat pt altii care fluiera si iau acest sport drept o gluma...

NU ii mai rasuci cutitul in rana :D

 

Condoleante.

 

@Mihaela: sunt sigur ca a ajuns intr-un loc mai frumos, de unde te vegheaza si se bucura cand vede ca este iubit.

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...