Sari la conținut

An Angel Is Gone...forever...


mihaelaaa_b
 Share

Postări Recomandate

Cred ca este vorba de un vecin de-al meu din Popesti - Leordeni... 22 sau 23 de ani, avea un fazer frumos foc!

 

De curand ai mei si-au cumparat o casa acolo si de fiecare data cand ma duceam in zona il vedeam si ne salutam din mers. Ma si bucuram ca am un vecin cu motor. Tot timpul l-am vazut foarte bine echipat!

Din cate am inteles de la oamenii de acolo de pe strada baiatul s-a dus in Valcea la bunici (cred) si in sat a mers fara casa, pe o ulita pietruita, a cazut si a dat cu capul de un bolovan si acolo a ramas... curat ghinion!

 

Imi pare rau! Condoleante! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

;) oare asa ai vrut tu sa sune sau atat te duce capul?

 

Oricum... interesant amalgam de cuvinte, o sa te citez mai tarziu in viata :cheers:

 

te las pe tine sa-ti dai seama.....

hotarat lucru e ca o sa fie o enigma pt tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

****Condoleante apropo, asta daca intr-adevar a fost vreun accident!

Va rog sa ma scuzati daca va spun ca intelectul meu nu se arata uimt cand aude de vreun individ care a murit pt ca nu purta casca.

Eu n-am ce sa invat de la astia, eu nu pot sa concep ideea ca unii oameni trebuie sa moara pt ca eu sa invat sa port casca. Poate mor ca sunt .... prea curajosi, dar clar nu ca sa invat. Invatati voi Sa Purtati Casca, daca nu v-ati nascut cu instinctul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit cineva s-a prins!

In 7 august n-a murit niciun motociclist de 22 de ani care nu purta casca. Topic-ul e un fel de corazon espinado...Pacat ca s-au inflamat spiritele pe baza unei povesti lacrimogene.

Asta nu anuleaza, insa, ideea de a purta echipament.

Bun si de unde sti tu ca nu a murit nici-un motociclist pe 7 august? aaa,nu a scris nimeni pe forum si nu au dat nimic astia la protvu...prafule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG din suflet pe toti cei care detineti motocicleta sa aveti grija, sa purtati echipamentul de protectie si sa adaptati viteza la conditiile de drum. Si probabil ca mai aveti nevoie si de un pic de noroc

 

Cred ca asta e mesajul pe care ar trebui sa-l retinem noi, astialalti, "restul". Daca baiatul a gresit pe mana lui si stim asta, de ce trebuie sa fim si scarbe cu cei ramasi in urma lui, mai ales cand stim ca citesc? Vorbitul despre asta poate constitui o terapie pentru cel care stie ca nu a apucat sa-si ia adio de la cel drag. Greseala fetei este ca a scris aici, in mijlocul unei turme de shacali fara inima si fara qoaie. Vedea-v-as spunandu-i cu acelasi aplomb mizeriile astea cand sunteti fatza in fatza cu ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andreigin, si nu numai pt mine, dar tu ca om cu siguranta nu esti o enigma.

uite, chiar de pe acum simt nevoia sa te citez: "pangi si fa cum il cheama pe poetu ala apoi mananca cu praf de mers", brava!... brava! ...

se poate maeste inca una?... Ca asta o sa se invecheasca repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pangi si fa cum il cheama pe poetu ala apoi mananca cu praf de mers

Manutza,ce sa iti spun...Din respect pentru fata asta,ma abtin sa iti urez ceva cald in stomac si la varsta pe care o ai imi este jena sa iti explic ce-i cu ''poetu ala'',pentru ca am observat ca nu esti prost ;) .....esti 2 prosti ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca asta e mesajul pe care ar trebui sa-l retinem noi, astialalti, "restul". Daca baiatul a gresit pe mana lui si stim asta, de ce trebuie sa fim si scarbe cu cei ramasi in urma lui, mai ales cand stim ca citesc? Vorbitul despre asta poate constitui o terapie pentru cel care stie ca nu a apucat sa-si ia adio de la cel drag. Greseala fetei este ca a scris aici, in mijlocul unei turme de shacali fara inima si fara qoaie. Vedea-v-as spunandu-i cu acelasi aplomb mizeriile astea cand sunteti fatza in fatza cu ea...

;)

 

restu lupilor moralisti care aici deja o dau in nesimtire, sa va vad cand va va muri cineva drag si va vor lua altii asa cum o luati voi pe femeia aia, cu asa vorbe :cheers:

 

nu vb de cum a murit motociclistul, ci de atitutinea multora de aici, atotstiutori si fara suflet.

 

RUSINE

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manutza,ce sa iti spun...Din respect pentru fata asta,ma abtin sa iti urez ceva cald in stomac si la varsta pe care o ai imi este jena sa iti explic ce-i cu ''poetu ala'',pentru ca am observat ca nu esti prost :) .....esti 2 prosti ! ;)

 

 

da da asa e !!!

se vede cu ochiu liber ca esti un maestru !!!

Tot respectul de la 2 prosti pentru o somitate ca tine !!!

Va rog sa ma scuzati pentru afront !!!!

O sa-mi pun cenusa in cap pentru asta chiar si la varsta mea ....

In rest continua sa aprofundezi "opera" lui Labis , se vede ca te pricepi de minune ..... :cheers:

Editat de andreigin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fata a carui iubit a murit, ne spune sa purtam casca.

Noi ce facem? Vrem sa stim de ce a murit, ca doar de, sa invatam din asta. Noi nu putem spune o vorba buna unei persoane indurerate. Noi sintem cei mai tari, cei mai destepti. Mila si compasiunea noastra sint consumabile. Nu le dam oricui, si mai ales nu degeaba.

Acum, sa vedem de ce a murit:

1. S-a inecat cu cartofi prajiti la McDonald's

2. A facut toxiinfectie alimentara cu sarmale.

3. A alunecat pe o coaja de banana si s-a lovit la cap.

Dar vai. Noi trebuie sa invatam din asta. Nu e suficient sa purtam casca. Vrem sa stim exact de ce.

DAR:

Atunci cind a fost accidentul ala urit pe DN13, in care Levente a intr-at intr-un pajero si au murit 3 persoane, noi am crezut ca i-a omorit pe pasageri stringindu-i de git, dupa care a intrat cu motorul in masina, de ciuda. Nu ne-a interesat ce s-a intimplat. Esentialul era ca era ungur. Atit am putut. Am sarit pe el. Dupa care am aflat de la borosz ca de fapt masina s-a rasturnat si ocupantii au murit la rasturnare, am fost surprinsi. Nici o problema, sarim pe sofer, de parca asta era scopul. Nu are el saracul suficiente pe cap. Noi lipeseam. Pe noi nu ne intereseaza daca motorul era cu roata spate in aer la frina. Nu ne intereseaza daca a blocat fata. Nu ne intereseaza unde se uita pilotul in momentul impactului. Nu vrem sa stium daca a avut o ruta alternativa care l-ar fi salvat, dar a ramas bocat in frine cu privirea in jos. Nu vrem sa stim daca era constient de traficul de pe contrasens. Nu vrem sa stim daca era obosit, daca se certase cu prietena sau altcineva. Doar na, era ungur.

Atit am putut. Dar intre timp, am mai evoluat. Acum vrem sa invatam.

Noi nu putem sa concepem cum de a putut sa moara. Mai ales de ce nu purta casca. Si, cum compasiunea noastra e conditionata, evident, nu vom putea adresa niste civiinte frumoase unei fete indurerate. E sub nivelul nostru.

De la perioada cind eram mici si faceam cu mina la niste mosi pe mz-uri, a trecut multa vreme. Am evoluat. Am ajuns mult mai pro-funzi. Ingimfarea, vanitatea, malitiozitatea, orgoliile au inceput sa ne caracterizeze. Nici macar nu mai salutam. Nici intre noi, nici pe altii. Si da-i in plm pe pustii aia handicapati care ne fac cu mina. Si nu ne e rusine. Ne place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fata a carui iubit a murit, ne spune sa purtam casca.

Noi ce facem? Vrem sa stim de ce a murit, ca doar de, sa invatam din asta. Noi nu putem spune o vorba buna unei persoane indurerate. Noi sintem cei mai tari, cei mai destepti. Mila si compasiunea noastra sint consumabile. Nu le dam oricui, si mai ales nu degeaba.

Acum, sa vedem de ce a murit:

1. S-a inecat cu cartofi prajiti la McDonald's

2. A facut toxiinfectie alimentara cu sarmale.

3. A alunecat pe o coaja de banana si s-a lovit la cap.

Dar vai. Noi trebuie sa invatam din asta. Nu e suficient sa purtam casca. Vrem sa stim exact de ce.

DAR:

Atunci cind a fost accidentul ala urit pe DN13, in care Levente a intr-at intr-un pajero si au murit 3 persoane, noi am crezut ca i-a omorit pe pasageri stringindu-i de git, dupa care a intrat cu motorul in masina, de ciuda. Nu ne-a interesat ce s-a intimplat. Esentialul era ca era ungur. Atit am putut. Am sarit pe el. Dupa care am aflat de la borosz ca de fapt masina s-a rasturnat si ocupantii au murit la rasturnare, am fost surprinsi. Nici o problema, sarim pe sofer, de parca asta era scopul. Nu are el saracul suficiente pe cap. Noi lipeseam. Pe noi nu ne intereseaza daca motorul era cu roata spate in aer la frina. Nu ne intereseaza daca a blocat fata. Nu ne intereseaza unde se uita pilotul in momentul impactului. Nu vrem sa stium daca a avut o ruta alternativa care l-ar fi salvat, dar a ramas bocat in frine cu privirea in jos. Nu vrem sa stim daca era constient de traficul de pe contrasens. Nu vrem sa stim daca era obosit, daca se certase cu prietena sau altcineva. Doar na, era ungur.

Atit am putut. Dar intre timp, am mai evoluat. Acum vrem sa invatam.

Noi nu putem sa concepem cum de a putut sa moara. Mai ales de ce nu purta casca. Si, cum compasiunea noastra e conditionata, evident, nu vom putea adresa niste civiinte frumoase unei fete indurerate. E sub nivelul nostru.

De la perioada cind eram mici si faceam cu mina la niste mosi pe mz-uri, a trecut multa vreme. Am evoluat. Am ajuns mult mai pro-funzi. Ingimfarea, vanitatea, malitiozitatea, orgoliile au inceput sa ne caracterizeze. Nici macar nu mai salutam. Nici intre noi, nici pe altii. Si da-i in plm pe pustii aia handicapati care ne fac cu mina. Si nu ne e rusine. Ne place.

 

tare sec :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fata a carui iubit a murit, ne spune sa purtam casca.

Noi ce facem? Vrem sa stim de ce a murit, ca doar de, sa invatam din asta. Noi nu putem spune o vorba buna unei persoane indurerate. Noi sintem cei mai tari, cei mai destepti. Mila si compasiunea noastra sint consumabile. Nu le dam oricui, si mai ales nu degeaba.

Acum, sa vedem de ce a murit:

1. S-a inecat cu cartofi prajiti la McDonald's

2. A facut toxiinfectie alimentara cu sarmale.

3. A alunecat pe o coaja de banana si s-a lovit la cap.

Dar vai. Noi trebuie sa invatam din asta. Nu e suficient sa purtam casca. Vrem sa stim exact de ce.

DAR:

Atunci cind a fost accidentul ala urit pe DN13, in care Levente a intr-at intr-un pajero si au murit 3 persoane, noi am crezut ca i-a omorit pe pasageri stringindu-i de git, dupa care a intrat cu motorul in masina, de ciuda. Nu ne-a interesat ce s-a intimplat. Esentialul era ca era ungur. Atit am putut. Am sarit pe el. Dupa care am aflat de la borosz ca de fapt masina s-a rasturnat si ocupantii au murit la rasturnare, am fost surprinsi. Nici o problema, sarim pe sofer, de parca asta era scopul. Nu are el saracul suficiente pe cap. Noi lipeseam. Pe noi nu ne intereseaza daca motorul era cu roata spate in aer la frina. Nu ne intereseaza daca a blocat fata. Nu ne intereseaza unde se uita pilotul in momentul impactului. Nu vrem sa stium daca a avut o ruta alternativa care l-ar fi salvat, dar a ramas bocat in frine cu privirea in jos. Nu vrem sa stim daca era constient de traficul de pe contrasens. Nu vrem sa stim daca era obosit, daca se certase cu prietena sau altcineva. Doar na, era ungur.

Atit am putut. Dar intre timp, am mai evoluat. Acum vrem sa invatam.

Noi nu putem sa concepem cum de a putut sa moara. Mai ales de ce nu purta casca. Si, cum compasiunea noastra e conditionata, evident, nu vom putea adresa niste civiinte frumoase unei fete indurerate. E sub nivelul nostru.

De la perioada cind eram mici si faceam cu mina la niste mosi pe mz-uri, a trecut multa vreme. Am evoluat. Am ajuns mult mai pro-funzi. Ingimfarea, vanitatea, malitiozitatea, orgoliile au inceput sa ne caracterizeze. Nici macar nu mai salutam. Nici intre noi, nici pe altii. Si da-i in plm pe pustii aia handicapati care ne fac cu mina. Si nu ne e rusine. Ne place.

 

Foarte bine punctat! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii nu constientizeaza durerea pe care o simti in momentul in care pierzi pe cineva drag...si din pacate, de multe ori, ajung sa inteleaga de abia in momentul in care trec si ei printr-o astfel de experienta nefericita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am evoluat. Am ajuns mult mai pro-funzi. Ingimfarea, vanitatea, malitiozitatea, orgoliile au inceput sa ne caracterizeze. Nici macar nu mai salutam. Nici intre noi, nici pe altii. Si da-i in plm pe pustii aia handicapati care ne fac cu mina. Si nu ne e rusine. Ne place.

:cheers: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit cineva s-a prins!

In 7 august n-a murit niciun motociclist de 22 de ani care nu purta casca. Topic-ul e un fel de corazon espinado...Pacat ca s-au inflamat spiritele pe baza unei povesti lacrimogene.

Asta nu anuleaza, insa, ideea de a purta echipament.

 

 

/index.php?showtopic=253673

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
Nu voiam sa se ajunga la asa ceva. Da, recunosc, am gresit sa postez aici. Era doar un mod de a ma exprima. Se pare ca am ales gresit locul. Nu credeam ca e nevoie sa dau detalii, dar probabil asta va intereseaza pe voi. Va rog din suflet, nu mai puneti nici un comment. Incerc sa sterg acest topic cat de curand. Nu mai vorbiti asa despre o persoana pe care nu o cunoasteti.

 

Mihaela imi pare rau dar nu trebuie sa bagi toti motociclistii in aceiasi oala... dupa cum bine vezi aici sunt foarte multi "profesori" care gandesc cu tastaura. Chiar te rog sa le raspunzi la fel cum ai facut-o pana acum , ignora-i si posteaza aici toate ofurile tale indiferent de reactiile "vitejilor", sincer imi pare rau ptr cele intamplate si imi cer scuze in numele tuturor arogantilor. Cum eu am inteles mesajul topicului tau la fel ca mine au facut-o multi altii dar sa nu uitam ca padure fara uscaturi nu exista.

Iti doresc sa fi tare sa poti trece peste toate greutatile vietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind topicul, astazi am aflat cati retarzi motociclistii exista. Nu pot sa cred ca exista scursuri dinastea. Fata a incercat sa caute un strop de alinare in randul unor persoane care impartasesc aceeasi pasiune cu decedatul. Dar tiganul roman trebuie sa arate ca are 2 perechi si de 3 ori mai mult testosteron decat restul . Voi nu aveti decedati in familie? Sau voi radeati la inmormantari sa stie lumea din sat ca sunteti bajetzi tari. Va doresc la toti refulatii astia o secunda din durerea acestei fete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind topicul, astazi am aflat cati retarzi motociclistii exista. Nu pot sa cred ca exista scursuri dinastea. Fata a incercat sa caute un strop de alinare in randul unor persoane care impartasesc aceeasi pasiune cu decedatul. Dar tiganul roman trebuie sa arate ca are 2 perechi si de 3 ori mai mult testosteron decat restul . Voi nu aveti decedati in familie? Sau voi radeati la inmormantari sa stie lumea din sat ca sunteti bajetzi tari. Va doresc la toti refulatii astia o secunda din durerea acestei fete.

 

:cheers:

 

are dreptate ! si mie mi s-a parut ca fata nu voia decat sa se descarce,sa-si spuna oful...nu sa dea detalii,explicatii,etc.

intr-adevar,anumite detalii POATE ar fi fost folositoare pt unii,dar le putea da si altcineva,cum s-a si intamplat de altfel...poate ea e prea afectata sa isi mai aduca aminte si detaliile ;)

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt motociclista, nu am experienta in domeniu, dar mi-am deschis acest cont in memoria prietenului meu care va impartasea pasiunea. Vorbesc la trecut pentru ca Dumnezeu l-a luat si ne-a lasat cu un mare gol in suflet. S-a intamplat pe 7 august...Un accident stupid dupa unii... Daca ar fi purtat casca, acum probabil ca l-am fi avut in continuare printre noi. VA ROG din suflet pe toti cei care detineti motocicleta sa aveti grija, sa purtati echipamentul de protectie si sa adaptati viteza la conditiile de drum. Si probabil ca mai aveti nevoie si de un pic de noroc; noroc pe care el, din pacate, nu l-a avut... Nici nu va puteti inchipui ce durere simt, nici nu va puteti inchipui cate planuri avea, nici nu va puteti inchipui ce gol imens a lasat in urma lui. La 22 ani sa sfarsesti asa.... Nici sa imi iau "la revedere" nu am putut... Nu stiu, poate ca am considerat ca scriind aici o sa ma mai linistesc. Si totusi nu..tot in stare de soc sunt..... Cand vad motociclete pe drum imi vine sa plang..Cand va vad fara casca ma gandesc numai la lucruri groaznice. Stiu, multa lume va spune asta, dar un pic de grija puteti sa aveti de voi.

Nu stiu, nu stiu ce as mai putea spune. As vrea sa tip, sa-l strig si sa vina inapoi si nu se poate. Sper ca acolo unde e sa fie linistit si sa nu simta durerea pe care o am in suflet. Eu o sa-l am mereu in gand si in suflet. Si am sa fac toate lucrurile pe care am promis ca le vom face impreuna. Dar am sa le fac singura de acum incolo... Dumnezeu sa-l odihneasca! Nu am sa te uit NICIODATA!!!

Imi pare sincer rau de ce s a intamplat...condoleante si...treci mai departe...nu incerca sa uiti niciodata nimic si nu incerca sa ti alini durerea...o va face timpul...durerea nu va trece...nu va trece poate niciodata, dar macar tu alegi daca va fi la fel de mare peste ani si ani...si eu am circulat fara casca, 1km in oras....si ma gandeam de ce naiba am facut o...nu stiu, cred ca toti la un moment dat o facem, dar daca momentul acela e sa fie, atunci e si gata...pacat...imi pare sincer rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule cata nesimtire si ipocrizie zace in unii... Observ ca unii "motociclisti" s-au tampit de tot. Probabil de la caldura li se trage, i-a batut prea mult soarele in casca... Zicea cineva ca sunteti ca babele pe sant si altcineva vorbea de scursuri... Si mare dreptate aveau amandoi. Ce e asa greu de inteles din postul acestei fete lovite de soarta? Unde altundeva ar fi putut sa scrie ca tineretea i-a fost distrusa atata timp cat iubitul ei a "parasit-o" pe motor? Pe un forum de retete culinare? V-a spus ca e distrusa, v-a spus ca e inca in stare de soc, si voi o condamnati ca nu sta la dialog in detaliu cu voi? Ba mai era un post si mai "destept" al unui user foarte intelept : "trebuia sa-i spui sa poarte casca " . Voi ganditi putin inainte sa va apucati sa bateti campii? Sunteti irecuperabili unii dintre voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde altundeva ar fi putut sa scrie ca tineretea i-a fost distrusa atata timp cat iubitul ei a "parasit-o" pe motor? Pe un forum de retete culinare?

 

 

Fara sa vrei sa iasa asa, ai dat dat singura cel mai pertinent raspuns.

 

Sectiunea de accidente diseca cauza, dinamica accidentului, pagubele si la sfarsit se trag concluziile. Printre toate astea incap si diverse compatimiri dar si diverse comentarii mai mult sau mai putin deplasate (aici e subiectiva treaba).

 

Prin urmare, ce a facut fata e ca si cum ar fi deschis un topic in care isi plangea sotul decedat in urma unui infarct miocardic pe un forum al cardiologilor. Normal ca aia or sa inceapa sa isi dea cu parerea ca ala nu trebuia sa fumeze, nu trebuia sa manance gras, trebuia sa isi controleze perioadic colesterolul si sa ia masuri din timp. Asa si aici.

 

Nu vroia comentarii despre cum a gresit prietenul ei, trebuia sa se planga pe un forum de retete culinare. Aia sigur nu stiau diferenta intre cu casca/fara casca.

In final condoleante familiei celui decedat. E tulburator sa vezi si sa simti durerea din sufletele lor. Sa nu puna la inima tot ce citesc aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...