Sari la conținut

Buba Rau Ferentari 12.08


valbi
 Share

Postări Recomandate

m-a sunat un prieten oripilat de ce a vazut, pe calea ferentari mergea cu mobra undeva cu 90 si a fost depasit de un gsx-r 600 model mai nou (alb-albastru) pe linia de tramvai in forja.. curba la dreapta rossi viteza prea mare se lasa pe curba, imediat colana de masini in fata si pe linia de tramvai, incepe sa franze si mare voblaj si intra direct intr-un taxi parcat cu fata inspre sensul sau de mers.

da cu scufita de parbriz, casca sare... si ramane lat.

taxiu am inteles ca e muci.. ca si mobra dealtfel

echipamentul: slapi,maieu,casca probabil neasigurata.

el mexican... acum ca avea sau nu permis e altceva.

 

tot ce am spus aici sunt vorbele unui prieten care a fost martor direct la cele intamplate.

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca avea casca nu e ghost riderul nostru, sau poate intre timp si-a cumparat :P

 

 

repet si aici sa stie si lumea, in rahova circula(ă) de ceva vreme un meserias cum este descris mai sus mai putin casca :D, grupul riderilor din rahova se astepta la asa ceva intr-un timp mai devreme sau mai tarziu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a sunat un prieten oripilat de ce a vazut, pe calea ferentari mergea cu mobra undeva cu 90 si a fost depasit de un gsx-r 600 model mai nou (alb-albastru) pe linia de tramvai in forja.. curba la dreapta rossi viteza prea mare se lasa pe curba, imediat colana de masini in fata si pe linia de tramvai, incepe sa franze si mare voblaj si intra direct intr-un taxi parcat cu fata inspre sensul sau de mers.

da cu scufita de parbriz, casca sare... si ramane lat.

taxiu am inteles ca e muci.. ca si mobra dealtfel

echipamentul: slapi,maieu,casca probabil neasigurata.

el mexican... acum ca avea sau nu permis e altceva.

 

tot ce am spus aici sunt vorbele unui prieten care a fost martor direct la cele intamplate.

 

 

cum adica "mexican"?

io l-am vazut destul de albinos, si l-am vazut bine din cauza bermudelor, maieului, slapilor. cineva in multime zicea ca nu stiu ce camion l-a stramtorat si l-a obligat sa intre-n dr., de-a ajuns in taxi. 600 nou, bermude, maieum papuci....mu prea e combinatia perfecta. mai ales cu viteza. ca avea ceva viteza...

 

el cu atela la un picior, la o mana si guler la gat. taxiu parbriz spart, far etc varza, de motoreta ce sa mai zic, varza. din cate am vazut inclusiv radiator si cadru, deci nu mai iese mare lucru din ea....sper ca avea casco. sau sper ca nu, sa nu si-o mai poata face, sa nu intre-n mine data viitoare. venise si fratele la fata locului, motoristul parea ok.

 

la inceput, in necunostinta de cauza am inceput sa intreb de martori, sa insist si la militian sa intrebe, care a inceput sa intrebe in gura mare daca a vzut careva ceva. oricum nu vazuse nimeni nimic, deci cred ca avea el boala pe tazimetristi (ca majoritatea de altfel) si a actionat ca atare. de stat n-am stat prea mult vazand ca totul era ok, ca eram cu 2 motoristi din mangalia (faraoane sa-tzi traiasca catelu' si sper sa ajunga cu bine pe mobra pana la mangalia) care veneau din muntzi si dupa ce ca i-am pus sa mearga prin jegul asta de buc sa le dau un catzel i-am mai si tzinut pe la accident...

 

 

pacat de motoreta...ca mobristul...daca invatza ceva e bine, daca nu...noi sa fim sanatosi

 

 

 

 

pe langa, am vaz pe dr. gazarului doi (nu stiu cum sa le zic) unu cu nu stiu ce mobra dar el nu avea mai mult de 14-15ani, si unu cu un r1sau6, echipat full ca si patzitul cu taxiul. najpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul avea FIX 6km..omul era incepator...nu stia nici cu plecatul de pe loc

 

 

vorbesti serios?!?!?!?

gizaz!!!! cand stii ca ai cativa caluti rapizi sub tine, experienta 0, de ce plm nu ai grija de pielea ta?!?!?!? nu vreau sa fac pe lupul moralizator, dar macar strictul necesar acum, la inceput - casca, manusi, geaca/armura si in picioare macar adiasi din piele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul avea FIX 6km..omul era incepator...nu stia nici cu plecatul de pe loc

 

Sarise direct la lectia a doua:forja pe linia de tramvai.... :P

 

A picat insa la proba de franat in curba...la propriu!

 

Pacat de triciclu! :D

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 km...shitmama...era frumoasa intradevar...e frumos sa meri cu motoreta..da tre sa si stii...de invatat nu se invata cu viteza...mai ales nu in aglomeratie...sper numai ca e ok si nu vor apare complicatii intre timp...

 

 

 

Motorul avea FIX 6km..omul era incepator...nu stia nici cu plecatul de pe loc

 

te-am vaz azi in dreapta mea parca pe la gorjului? sau pe undeva pe-acolo? io eram cu taxiu' (galbejita)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si o mica modificare era gsxr 1000...

Stiu de la un prieten care sta in zona,il cunostea.

Inca n'a mierlit'o dar motorul este dauna totala

Pacat de motor ca de..................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si o mica modificare era gsxr 1000...

Stiu de la un prieten care sta in zona,il cunostea.

Inca n'a mierlit'o dar motorul este dauna totala

Pacat de motor ca de..................

 

posibil a fie de 1000 omu e endurist nu le stie pe toate de viteza, oricum omu e praf mai bine sa lasa.. imi spunea enduristu ca nu ii venea sa creada cu ce viteza vroia el sa ia curba si felul in care s-a inclinat..

apropo de camioane si altele... omu venea cu super viteza nu a avut unde sa se mai duca in fata era coloana si de aici si beleaua.

de, iti trebuie ceva smecherie sa stii cu franele...

 

acum ca era mexican sau nu, nu are importanta .. sa il ajute Dumnezeu sa scape de belea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...