Sari la conținut

Ural Vs Harley Davidson


Dumy
 Share

Postări Recomandate

Bai Ilie-vijelie, chiar crezi tu ca lumea asta e atat de mica incat sa nu dau peste tine in Timisoara? Or fi banatenii fruncea, da' tu nu esti decat un epigon al oamenilor de pe acolo sau mai bine zis o puta cu urechi. Mi-am dat seama ca nu ganbdesti, in fara de 3 propozitii, nu le ai decat cu copipeistul.

 

 

Sa-mi foot una, baiatu' aiesta i chiar hotarit. No, binie asa... viziteaza-ma... ce banuiesc eu e ca n-ai cojones s-o faci.

 

Pt. moment sint in Germania, dar esti welcome si aici, daca nu ai rabdare pina vin din nou prin TM.

 

You the man, man! M-ai convins! Esti tare... in clontz... banuiesc ca de la atita exercitiu, intr-ale anumitor chestii orale... dar, ma rog, nu-i treaba mea, cu ce isi cistiga unii banii...

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator DARK-RIDER-82
O comparatie intre motocicletele ural si cele harley davidson (cu atas :D)

 

Din ce se intelege din film Ural este castigatorul :)

alooo , despre asta era vorba ;)

 

nu ..."orale" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alooo , despre asta era vorba ;)

 

nu ..."orale" :cheers:

 

 

Iegzact... si Ural bate Harley, la capitolul asta... nasol...

 

 

Daca n-as fi mers niciodata cu v-un Harlau, mai ca ma asociam si eu la corul gregoriano-eunuc, al fanilor Milwaukee Irony, da' am mers... vai de mine...

 

 

 

 

Sa nu ziceti ca-s rau, dedic aceasta melodie tutulor fanilor de Harlau, de la Nashu fara numar: http://de.youtube.com/watch?v=GDBMgE3vZ-4

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm cand am deschis topicul nu credeam ca o sa iasa o asa invalmaseala.din cate vedeti NU este o comparatie dintre 2 motociclete diferite.este o comparatie dintre 2 motociclete cu atas.se vede clar ca harley nu au fost facute ptr atas.atata tot.nu conteaza ca o fi manarit filmul sau nu.la harley se vede clar ca lipsesc lucrurile esentiale ale unei motociclete cu atas.doar nu se puneau baietii care au facut filmul sa dea jos de pe motoreta ca sa castige uralul nu?

deci CLAR

ural are frana de mana >>> harley nu

ural are marsalier >>> harley nu

ural are garda la sol mai ridicata >>> harley nu

ural are putere mai mica >>> harley nu

ural este o motocicleta de mers mai mult pe coclauri >>> harley nu

 

Happy??

 

Dumy :cheers:

 

 

din comparatia ta inteleg faptul ca iti trebuie putere mica pentru atas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam deraiaza topicul!

 

1. Daca cinvea jigneste Jawa mea, io nu-i sparg fata, pt ca fiecare are dreptul la propria opinie, deci si in opinia mea unele motoare merita toti banii, altele is niste gunoaie.

 

2. Sa nu uitam ca si pe la First bike acu vreo 3-4 ani a aparut un model de 125cmc pe care scria harley...si toti care nu erau in tema, stateau cu balele-n bot: iote ba...harley

 

3. Aici nu facem nici cultul uralului nici a harley-ului...fiecare cu personalitatea si traditia lui. Dar trebuie sa ne amintim ca de mai multe ori, uralul a castigat paris-dakar-ul la categoria sidcaruri. Harley-ul dupa parerea mea mi se pare o motocicleta de te urci pe ea si intri in studio sa te pozezi si sa apari in pictoriale, dupa care o duci inapoi in garaj, dar nu contest faptul ca nu e fiabila si confortabila...deci nu o pun la zid in fata uralului.

 

Acum toti sa fim seriosi...cui nu i-ar place sa aiba un harley, chiar daca nu mergi in teren accidentat cu ea....da macar sari lejer de 100000 km fara sa-i faci nimic altceva decat intretinerea necesara si schimbarea la timp a consumabilelor.

Editat de Auxois350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevaratzi motorishti cei care se leaga de Harley! De obicei retardatzii care stau shi se scobesc in nas cu balele la gura langa motorul parcat. Dar pe net orice onanist e vultur! Ciudat ca nu am intalnit pana acum nici unul sa imi zica in fatza ca harley-urile sunt nishte gunoaie.

 

V Road de la Harley este un gunoi, estetic si tehnic...

Sa nu uitam totusi ca fac motoare de peste 100 de ani si inainte de a vinde tehnica cei de la Harley vand o marca. Pot sa scoata pe piata si trotinete ca tot se vand si asta pentru tabla aia cu "Harley Davidson".

Dupa mine cea mai adevarata motocicleta e americana. Insa NU Harley ci INDIAN (ce ziceti de Indian Chief? :cheers: )

Totusi nu e singura. In clasamentul meu e pe aceeasi pozitie cu BMW R 75, adica motocicleta dupa care a fost copiat Uralul.

 

Comparatia ce face obiectul acestui tpic e amuzanta si atat. Personal intre un Sportster nou si un Ural Wolf nou as alege Wlof-ul. Gusturile nu se discuta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi mi-am promis ca nu mai postez pe forumul asta, nu ma mai pot abtine! ural-ul (sau ar trebui sa-i spunem bmw knock-off?) este mai tare clar, dar ar trebui comparat cu wla-ul din ww2. shobo, poate mergem acas si ne deschidem o firma de rupt capete la prosti. heheheh

 

 

lasati-o mai fratilor mai incet cu atacul la persoana in plus oricine se ofenseaza cind iti bati joc de ce motocicleta are. fiecare dupa posibilitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi mi-am promis ca nu mai postez pe forumul asta, nu ma mai pot abtine! ural-ul (sau ar trebui sa-i spunem bmw knock-off?) este mai tare clar, dar ar trebui comparat cu wla-ul din ww2. shobo, poate mergem acas si ne deschidem o firma de rupt capete la prosti. heheheh

 

 

lasati-o mai fratilor mai incet cu atacul la persoana in plus oricine se ofenseaza cind iti bati joc de ce motocicleta are. fiecare dupa posibilitati.

te apreciez tovarase! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum toti sa fim seriosi...cui nu i-ar place sa aiba un harley, da macar sari lejer de 100000 km fara sa-i faci nimic altceva decat intretinerea necesara si schimbarea la timp a consumabilelor.

 

aaaa??? stiu un nene care avea doo, in state, cu motoare twin cam 88. la ambele a crapat pompa de ulei. in mers. sa-ti mai spun ce a urmat? :cheers: si nu, nu au apucat nici pe departe suta de mii... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveshte comparatzia Harley ( Electra Glide) - Ural... nu exista. Poate doar faptul ca posesorii trebuie sa fie "dedicatzi" motorului pt a avea asha ceva, dar shi asta din motive diferite. Intre "pareri" shi jigniri gratuite e o diferentza mare! Oricum mi se pare fortzat sa pui un Elecra Glide (cu atash... hehhehehe) pe drumuri forestiere. Nu a fost facut pt asta shi mi se pare evident chiar daca te uitzi la el din avion.

Nu imi place modelul oricum! E un goldwing mai slab, asha cum V-road-ul e un Vmax mai slab shi Uralul un BMW mai slab. Asta e parerea mea shi nu cred ca supara pe cineva. (Daca saream repede cu botul sa zic "e un (cuvant urat)" era o jignire). Am avut Nipru la un moment dat shi acum am Harley. In afara de faptul ca ambele motoare sunt simple shi ushor de reparat shi tunat de "neprofesionishti" nu vad nici un termen de comparatzie... chiar nici unul! Nu am avut Ural deci nu pot sa-mi dau cu parerea shi nu vreau sa vorbesc din auzite.

Oricum barbatzi, ganditzi-va de doua ori inainte de a jigni motorul unui om!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...