Sari la conținut

18.08.2008 Atentie Rideri De Noapte


carpanosul
 Share

Postări Recomandate

Doamne , cati retardati in Romania asta....

 

Eu cred ca ar trebui mediatizat cazul acesta , televiziune, ziare, pentru a se constientiza urmarile acestor fapte facute fara a se gandi la consecinte si poate la nervi.

Sincer tot omu' de rand trebuie avertizat si eventual enuntate si anumite pedepse pentru cei ce vor fi gasiti vinovati.

 

Cei care lucrati prin media faceti o stire din cazul acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doamne , cati retardati in Romania asta....

 

Eu cred ca ar trebui mediatizat cazul acesta , televiziune, ziare, pentru a se constientiza urmarile acestor fapte facute fara a se gandi la consecinte si poate la nervi.

Sincer tot omu' de rand trebuie avertizat si eventual enuntate si anumite pedepse pentru cei ce vor fi gasiti vinovati.

 

Cei care lucrati prin media faceti o stire din cazul acesta.

 

 

Daca se mediatizeaza, mai ales la stilul in care prezinta "profesionistii' de la noi stirile, nu o sa aibe alt efect decat sa le dea altora idei sau curaj sa le puna in practica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 zile pe soseaua... (cea paralela cu trafic greu, pe care e spitalul panduri praca. sensurile de mers sunt despartite de scuar'uri) mi'a cazut un borcan exact langa roata din spate...

toba stoc, nu zgomot... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati sa treaca ceva timp si faceti o panda cu ceva motoare ambalate in prealabil.Cineva se va sesiza pana la urma si va "arunca" cu ceva si atunci ......hop........il prindeti.

 

Esti convins ca daca va arunca, va fi ACELASI?Cum dovedesti?Poate fi oricine, inclusiv primul, insa nu poti fi sigur ca e singurul care procedeaza/ar proceda asa....Probabil ca aceasta atitudine a unora "supra-infierbantati" se va extinde si vom auzi tot mai des de astfel de "incidente"...din pacate!

 

Acum vreo 10 ani a fost un caz de deces,al unei femei parca.Mergea linistita pe trotuar si s-a trezit direct in cap cu o sticla scapata de unu' beat de la etajul 9 .

In fata blocului la matusa-mea in Dr. Taberei e un copac inalt cam cat blocul ( de 10 etaje) iar in dreptul etajului 7 in copac era la un moment dat un colac de WC iar pe la etajul 5, tot in pom!, aruncata o plapuma.Eu cand tocmai plecam dintr-o vizita la ea, m-am trezit cu un bot de mamaliga bocna aruncat si cazut la milimetru de mine. Iar la viteza cu care venea era aruncat clar de la etajul 6 in sus.

Nu mai spun de mers pe bulevard si trezit cu mucuri de tigara nestinse si aruncate pe geam direct in capul trecatorilor.

 

In Taberei a mai fost un caz mediatizat si la TV cand a venit PIEDONE sa dea jos un FRIGIDER dintr-un copac.Fusese aruncat dintr-un bloc de garsoniere... :)

 

Poate o sa fac niste poze la copacii din prejurul acestor blocuri...sunt adevarati pomi de Craciun, "impodobiti" cu de toate...ti se face scarba! :blink:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se mediatizeaza, mai ales la stilul in care prezinta "profesionistii' de la noi stirile, nu o sa aibe alt efect decat sa le dea altora idei sau curaj sa le puna in practica.

Exact. Singura rezolvare in .ro e sa-i prindeti pe dobitoci si sa-i trimiteti la urgenta 4-5-6 saptamani cu labele rupte. Nu sunt oameni, asa ca nu-i tratati ca pe niste oameni. Oricum asta e o solutie "soft", e cazul ca pedepsele sa devina mai drastice, chiar din partea noastra, pentru ca politia exista in Romania sa protejeze infractorii, nu pe noi. Dovezi? Pai politia e mana-in-mana cu toti hotii - de la ciorditori de scutere, motoare, pana la cei ce fura cu sacu'. Cat timp veti mai avea incredere intr-un organ incompentent si pana cand va veti lasa calcati in picioare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit-o in Constanta,dar m-a ratat,apoi am facut panda cateva zile si ce sa vezi...apare la geam o mamaie care mai sa cada si ea si poc cu o sticla.Am ramas mut...m-a bufnit rasul ai am lasat treaba moarta!

P.S

Dar sticla era de otet...acum poate nu or bea toti pensionarii numai haineken :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti convins ca daca va arunca, va fi ACELASI?Cum dovedesti?Poate fi oricine, inclusiv primul, insa nu poti fi sigur ca e singurul care procedeaza/ar proceda asa....Probabil ca aceasta atitudine a unora "supra-infierbantati" se va extinde si vom auzi tot mai des de astfel de "incidente"...din pacate!

Si daca nu e acelasi, asta nu merita batut bine, da' bine de tot? Cretinu poate omora pe cineva! Cati trebuie sa mai moara ca sa ia cineva atitudine??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Singura rezolvare in .ro e sa-i prindeti pe dobitoci si sa-i trimiteti la urgenta 4-5-6 saptamani cu labele rupte. Nu sunt oameni, asa ca nu-i tratati ca pe niste oameni. Oricum asta e o solutie "soft", e cazul ca pedepsele sa devina mai drastice, chiar din partea noastra, pentru ca politia exista in Romania sa protejeze infractorii, nu pe noi. Dovezi? Pai politia e mana-in-mana cu toti hotii - de la ciorditori de scutere, motoare, pana la cei ce fura cu sacu'. Cat timp veti mai avea incredere intr-un organ incompentent si pana cand va veti lasa calcati in picioare?

 

da ma, te duci tu si ii rupi mana aruncatorului, dar daca omu e ''bazat'' si te rupe el pe tine dupa care te da si pe mana politiei ca ai vrut sa-l agresezi si ai dat buzna peste el in casa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma, te duci tu si ii rupi mana aruncatorului, dar daca omu e ''bazat'' si te rupe el pe tine dupa care te da si pe mana politiei ca ai vrut sa-l agresezi si ai dat buzna peste el in casa?

Oricat de "bazat" e, daca te bate fraierul ala, cu tot cu dracii care ar trebui sa-i ai pe tine, esti mare looser si mai bine fugi la mamica sa plangi :)

 

Daca vezi ca e ditamai namila "suni un prieten", nu te bagi ca nebunu sa-ti iei bataie. Desi mai exista "nebuni" care scapa des din astfel de confruntari in care nu prea aveau sanse :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo 10 ani a fost un caz de deces,al unei femei parca.Mergea linistita pe trotuar si s-a trezit direct in cap cu o sticla scapata de unu' beat de la etajul 9 .

In fata blocului la matusa-mea in Dr. Taberei e un copac inalt cam cat blocul ( de 10 etaje) iar in dreptul etajului 7 in copac era la un moment dat un colac de WC iar pe la etajul 5, tot in pom!, aruncata o plapuma.Eu cand tocmai plecam dintr-o vizita la ea, m-am trezit cu un bot de mamaliga bocna aruncat si cazut la milimetru de mine. Iar la viteza cu care venea era aruncat clar de la etajul 6 in sus.

Nu mai spun de mers pe bulevard si trezit cu mucuri de tigara nestinse si aruncate pe geam direct in capul trecatorilor.

Traim in tara lu' papura voda !!

 

Sanatate baiatului!

Fereasca sfantul de ceva mai nasol!

 

Copac inalt de 10 etaje? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma, te duci tu si ii rupi mana aruncatorului, dar daca omu e ''bazat'' si te rupe el pe tine dupa care te da si pe mana politiei ca ai vrut sa-l agresezi si ai dat buzna peste el in casa?

 

 

ce sa cauti peste el in casa? il astepti afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie inventat un nou semn de circulatie, "Atentie, cad sticle"

da atentie polistit idioti care fac "bau" in intersectie cand treci cu motorul pe langa ei,ai auzit?

sau de idiotii care arunca cu paine in casca de pe marginea dumului...ce ziceti?asta din urma nu am patit-o eu...da stiu ca a fost de cacao faza,ca si prima de altfel;

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit ceva asemanator in noaptea de Revelion, numai ca era o sticla de sampanie pe care a aruncat-o un tampit in stare de ebrietate, de la etajul 2 al unui club de noapte. A cazut la 30 de centimetri in lateral, si astfel nu am patit nimic.

 

Aveti grija, mai ales cei care stati in Bucuresti, multi locatari sunt suparati pe riderii de noapte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema simpla: este ora 3 dimineata, tu treci cu mobra prin fata unui bloc care are n scari si 10 etaje, toate luminile sunt stinse, tu evident ca nu stai cu geana pe geamurile locatarilor pentru ca altfel risti sa iei un canal sau o masina si sa te versi, cineva iti arunca o sticla de heineken in troaca, sticla te loveste, tu ai bafta si nu te versi.

intrebarea: pe cine iei la bataie?

varianta 1: pe nimeni deoarece nu stii cine te-a ochit

varianta 2: pe tembelii care cu o ora inainte au facut 20 de liniute cu tobe reising prin zona trezind orice dormea la ora aia

varianta 3: pe politaiii care nu stiu nici ei pe cine sa dea vina

varianta 4: pe toata lumea din bloc, dar asta nu se prea poate

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copac inalt de 10 etaje? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Exista, plopi.

 

 

intrebarea: pe cine iei la bataie?

varianta 1: pe nimeni deoarece nu stii cine te-a ochit

varianta 2: pe tembelii care cu o ora inainte au facut 20 de liniute cu tobe reising prin zona trezind orice dormea la ora aia

Pe imbecil, daca-l prinzi si pe manelocicliÂştii (cicliÂşti de motocicletă, ca nu se pot numi motocicliÂşti, manelistii cu tobe sparge, gaurite, sport, scoase, etc) care daca nu-ti interzic mersul cu motocicleta noaptea, macar cateva borcane in cap tot iti atrag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma, te duci tu si ii rupi mana aruncatorului, dar daca omu e ''bazat'' si te rupe el pe tine dupa care te da si pe mana politiei ca ai vrut sa-l agresezi si ai dat buzna peste el in casa?

ii spargi geamul cu prastia , le pune la loc le spargi din nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de cele intamplate , multa sanatate lui Cip si bine ca nu a fost mai grav.

Sper ca vinovatul sa plateasca , intr-un fel sau .. altul.

Salut, da...... Ciprian a fost cel care a luat sticla in casca, il ducea acasa pe Ionut daca il cunosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copac inalt de 10 etaje? :blink:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

?

am spus cat se poate de clar ca blocul e de zece etaje..da, si pomul e cam tot atat...oricum pana pe la etajul 8 ajunge clar..vrei sa-ti dau adresa sa te convingi? :)

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca unul din agentii de la sectia 26, in primele minute cand au sosit, a pus intrebarea "dar ce cautai tu la 12.30 cu motorul? nu stii ca e interzis dupa 11 noaptea sa mergi?"' asa ca va dati seama cum cerceteaza astia la fata locului. Cand am vazut ca baiatul aplica legea dupa stiri si din ziare am coborat procedurile din pom si am convocat echipajele alea despre care am vorbit. Inclusiv loctiitorul de la 26. In 30 de minute si-au dat seama ca e groasa si s-au mobilizat. Dar daca era un baiat care tatal lui e strungar sau vanzator in piata sau poate nu are tata dar are motor, ala ce face, simplu il prosteste, dute acasa ca nu ai nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cip cu bandit negru de 400???? omfg....chiar ma intrebam cine poate fi de la noi din zona... firar ai dracu de nenorociti...si se plang ca nu sunt respectati...pai ce sa respecti la ei frate cand arunca cu sticle si borcane...cred ca scot cagiva de la naftalina si dau o tura-ntra 3-a...monocilindru in sarcina asa cu toba de vitezana goala sa vedem cine arunca...mama lor de rahati !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...