Sari la conținut

Cei care statzi la bloc unde va tzinetzi scuterele


adixp
 Share

Postări Recomandate

la varamea i`a furat vara trecuta un gillera dna de 180 , deci mopedul era in garaj in capat si era si masina cu frana de mana trasa , hotii au spart lacatu au spart geamu de la masina au scos masina afara au furat mopedul si au impins masina inauntru si s`au facut nevazuti ...prin asta vroiam sa vad spun ca dak ii sa ti`l fure ti`l fura ca hotii stiu o gramada de smecherii :rolleyes:

daca e de 180 cc cum e moped :laugh: ? cam necredibil ce s-a intamplat ... dar ma rog :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sapte62 uh il legi macar de ceva sau doar rotile ?!

 

 

redmoto ..nu mai stii cum sa le zici acuma ca scuter nu`i bine , ciclomotor nici atat si moped nah nush probabil maxiscuter ii , in fine dak nu crezi mergem la politie sa vezi dak mai au aia declaratiile , sau poate hotii au ridicat dna`u fara sa zgarie masina si au spart geamu duar sa asculte muzica :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

 

nu le mai lasati in fata blocului nici macar ziua daca nu puneti un antifurt!!!!

lu varumeo i l-au furat anu trecut,am iesit la plimbare si am mers pana la el aks sa isi ia actele si am mai stat putin sa manacam.Era duminica pe la ora 3 dupa amiaza ... si cand am coborat jos dupa 30 de min ... scuteru ciuciu, l-am gasit decat pe al meu al lui disparuse si nu l-a mai gasit nici pana acum ... eu tin scuterul la un prieten la casa,dar cred ca daca il mai iau sa ma plimb il bag in scara blocului impreuna cu a lu varumeo el fii ( Alby de pe forum )acum are un runner ... e bine si in scara daca aveti interfon,legat de balustrada nu trebuie neaparat alarma ... si este totul ok! bafta si vreme cat mai calda sa ne mai bucuram si nou putin :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il tin chiar la intrarea in scara (cu interfon) din primavara, legat de ambele roti si ghidonul blocat, cu toba spre perete pentru a nu avea acces prea usor la roata spate. Saptamana viitoare ii trantesc si o alarma si cred ca pot dormi oarecum linistit.

Ideal ar fi un disk lock Xena cu alarma, pentru ca pe ala chiar nu il pot scoate/misca fara sa declanseze soneria. Si le ia cel putin 1 minut sa il scoata din scara si sa ajunga la masina. Timp suficient ca sa cobor de la 1 cu cainele din dotare :agree: :goodposting:

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu imi tin scuteru in scara blocului(am interfon) si ii blochez ghidonu si ii pun 2 antifurturi..dar cred ca o sa-l bag la subsol ca am inceput sa ma cert cu unii vecini :)

 

acum trebuie sa-l tin in spatele blocului pentru ca au inceput sa faca vecinii reclamatii :) dar s-ar putea sa-l tin la subsolul din blocul unui prieten

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Eu mi-am facut o husa rigida, cu jumatatea anterioara rabatabila. Este din tabla de 0,4 cred. Ridic capacul anterior, prin rabatere, dau inapoi motoru cand o parchezl, las capacul.

Acesta este mai inalt decat partea posterioara care urmareste seaua.

Husa este prinsa cu otel beton in asfaltul din fata blocului. Partea anterioara are lacat. In 2-3 ani obs. am primit numai de la adm. de bloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

În fața blocului sub o husă normală, cu ghidonul blocat Âşi cu un antifurt serios :)--> n-am avut probleme până acum, exceptând singura dată când în aceeaÂşi formulă doar că în fața blocului unui prieten, am rămas fără oglinzi (hoțul a fost drăguț însă Âşi mi-a lăsat husa pe scuter Âşi ca bonus a Âşi traso înapoi peste scuter încât a2a dimineață cu greu am observat că parcă ceva lipseÂşte :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...