Sari la conținut

Am patit-o si eu... Am facut accident.


Bogdis
 Share

Postări Recomandate

Eu sunt din Pitesti. Si luni seara ma intorceam acasa pe la ora 11. strazile erau goale. Mai eram cu un prieten cu un K5 care mergea in spatele meu. Cand am ajuns aproape de o intersectie am incetinit cam pana la 50-60 si din lateral a aparut o dacie super nova, mentionez ca eram pe drumul cu prioritate. Mashina mergea f incet si am crezut ca imi va acorda prioritate, dar cand am ajuns aproape a intrat pe ambele benzi si eu care circulam pe banda 1 nu am mai avut cum sa il mai evit in 5-6 metri cat mai era distanta pana la el, am franat si blocat roata pe fata si am luat cat am putut de mult dreapta, lovindu-ma de portiera din dreapta a mashinii am zburat cu motorul direct in bordura si in gard. Casca mea si a prietenei cu care eram in spate, au fost sparte la impactul cu bordura si cu gardul din zabrele de fier. Prietena ramasese inconstienta ptr cateva minute, moment in care eu chiar crezusem ca se intamplase ce era mai rau. In final am scapat cu gatul un pik sifonat, trebuie sa port o proteza ptr gat ptr ca am ruptura musculara din cauza impactului, tipa a avut decat cateva zagrieturi. Respectivul "fraier" cu mashina a fost considerat vinovat de catre politie si i s-a suspendat carnetu. Moto are toata partea din fata distrusa. Am avut un noroc enorm ptr ca dak mai zburam un metru sau doi, ma infigeam cu partile mai moi in gard care era destul de ascutit. In rest nu stiu ce sa mai zik.... Sunt bucuros ca mai sunt inca in viatza si ca nu am nimik mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu mashina era cel mai speriat. A zis ca nu m-a vazut. Dar ca sa nu vezi un motor cu farurile aprinse si care mai facea si zgomot destul de tare.... Si-a recunoscut vina. Am avut noroc ptr ca nu am avut viteza mare. Urmele de franare de la roate din fata, dupa cum au masurat politistii au fost de 2,5 m. Dak erau cauciucurile calde probabil s-ar fi ridicat pe roate din fata... dar asha.. Intr-o luna scapt de proteza de la gat si sunt ca nou :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost rau dar se putea si mai rau, asa ca bine ac sunteti intregi.

Si eu am patit-o dar mult mai usor, insa asta m-a facut sa merg mult, mult mai atent pt ca la orice viteza se poate intimpla ceva rau. :crack:

Sanatate si asfalt uscat si mai sigur. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja tipica replica... "Nu te-am vazut" :crack:

 

Mai da-ma naibii...suntem chiar asa mici ?

 

Sanatate amandorura si multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut... man.. da bairam, chef, si mai ales ofrande si jertfe ingerului pazitor, ca mare grija a avut de tine si prietena... Snatate Maxima si insanatosire grabnica...

 

 

Ride Safe....

 

 

 

P.S.

Individu' cu masina cum a reactionat cand a vazut ca suntetzi pe jos??...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja tipica replica... "Nu te-am vazut"  :moron:

 

Mai da-ma naibii...suntem chiar asa mici ?

 

Sanatate amandorura si multa bafta.

230604[/snapback]

Ar trebuii sa ne punem girofare k si la politie,sa vedem atunci ne vad ? :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am multumit celui de sus ptr norocul pe care l-am avut. Iar ala cu mashina era alb de frica si nu mai stia ce sa mai faca cand a vazut... Si tot repeta ca nu ne-a vazut. Cel mai rau imi pare de motor care a ieshit cel mai sifonat. Dar sincer sa fiu a doua zi dupa accident am fost foarte fericit toata ziua ptr ca am scapat si ma gandeam ca altii nu au avut sansa asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Urata treaba. Bine ca sunteti voi in regula, moto se repara ;). Speram sa nu mai ai parte de astfel de incidente in continuare. Poate ne intalnim candva, o sa dau eu o bere... pt fazele ce le`ai zis, sti la care ma refer. Pe bune, chiar dau o bere. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urata treaba. Bine ca sunteti voi in regula, moto se repara :D. Speram sa nu mai ai parte de astfel de incidente in continuare. Poate ne intalnim candva, o sa dau eu o bere... pt fazele ce le`ai zis, sti la care ma refer. Pe bune, chiar dau o bere. Bafta

:) :) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il stiam cu elefantul si melcul, merge si varianta de mai jos:

 

Cineva bate la usa. Tipul deschide usa, se uita in stinga, nimeni. Se uita in dreapta, nimeni. Se uita in jos, atunci vede melcul pe stergator. Il prinde si-l arunca pe partea cealalta, in iarba.

Trec zece ani, iar bate cineva la usa. Tipul deschide usa, pe stergator melcul, care intreaba:

- Auzi, ai ceva cu mine?

 

Linia bold se modifica corespunzator:

Da' berea, berea,cu berea aia cum ramine?????? ;)

 

PS: Bine ca esti sanatos, fierul se repara :)

Editat de mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urata treaba. Bine ca sunteti voi in regula, moto se repara ;). Speram sa nu mai ai parte de astfel de incidente in continuare. Poate ne intalnim candva, o sa dau eu o bere... pt fazele ce le`ai zis, sti la care ma refer. Pe bune, chiar dau o bere. Bafta

 

 

Intrebarea mea este: cum dracu ai gasit topicul asta? Ca trebuie sa scormonesti serios ca sa il gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine cand totul se termina cu bine.uite politisti normali nu cum sunt astia din bucuresti ;) sanatate maxima si sa ne auzim cu bine.asfalt uscat si sa fi ferit de dobitoci

 

 

Cred ca de vreo 4 ani tot are parte de asfalt uscat ! Da' mai facem si noi un post ca de.... !

 

 

Na ca am mai facut si eu unul ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...