Sari la conținut

Redbull Romaniacs 2008


Postări Recomandate

Pentru ca mai prind cateva zile de concediu in perioada respectiva voi face o excursie pe la Sibiu si imprejurimi sa ma uit si eu la hard enduristi pusi pe treaba. Poate ne mai intalnim careva de pe forum la o impresie, bere, mic, poza etc.

 

 

http://www.redbullromaniacs.com/fileadmin/.../spectatori.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

suntem acolo..mergem zilnic in cate un punct de interventie..vezi ca poti imbina utilul cu placutul si poti castiga si un banut..sunt inca posturi libere ptr traseu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

venim si noi, 2 3 de la pitesti sa cascam gura.

 

luam si jucariile sa ne dam si noi in zona!

 

cred ca o sa fie cam aglomeratie, am putea cauta cazare la un loc, toti.

 

ce zici de o cazare la cabana Nora? :unsure: mai dam o raita pe traseele de la EMA si poate ii vedem si pe baieti undeva la treaba, decat in oras sarind peste cauciucuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos traseu ,mai era un pic si venea si prin zona mea

cum adica poti castiga bani?sunt concursuri ptr spectatori?

au nevoie de oameni in traseu la munca..puncte de alimentare,puncte de prim ajutor,recuperare etc etc..suni la ei,spui ce stii sa faci si vii la treaba..nu stiu exact ce mai e liber..trebuie vorbit la organizare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IERI SEARA AM VORBIT CU ANDY, AU FACUT NISTE CHESTI FOARTE FAINE SI SPECTACULOASE, TOT RESPECTUL PENTRU EI! SE MUNCESTE DE ZOR DE DIMINEATA PANA SEARA! CU SIGURANTA VA FI UN SPECTACOL PE CINSTE!

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca mai prind cateva zile de concediu in perioada respectiva voi face o excursie pe la Sibiu si imprejurimi sa ma uit si eu la hard enduristi pusi pe treaba. Poate ne mai intalnim careva de pe forum la o impresie, bere, mic, poza etc.

 

 

http://www.redbullromaniacs.com/fileadmin/.../spectatori.pdf

 

misto ideea cu harta. in sfarsit niste profesionisti care se gandesc si la spectatori. Ar trebui sa invete de aici si ceilalti organizatori de concursuri. Nu e mare lucru sa pui niste waypointuri cand faci traseul si la sfarsit sa faci o schitza.

ca sa fie perfect ar fi fost bine sa puna si niste coordonate GPS in punctele alea.

bravo lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto ideea cu harta. in sfarsit niste profesionisti care se gandesc si la spectatori. Ar trebui sa invete de aici si ceilalti organizatori de concursuri. Nu e mare lucru sa pui niste waypointuri cand faci traseul si la sfarsit sa faci o schitza.

ca sa fie perfect ar fi fost bine sa puna si niste coordonate GPS in punctele alea.

bravo lor!

 

 

NU E REA IDEEA CU GPS-UL. ORICUM TOATE MOTOCICLETELE DIN CONCURS SUNT DOTATE CU GPS SI ASTFEL MONITORIZEAZA IN PERMANENTA PILOTII!

 

ORICUM EFORTUL DEPUS DE BAIETI PENTRU ORGANIZAREA ACESTUI EVENIMENT A FOST SI ESTE DEMN DE LAUDAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee, mai sunt posturi libere pentru traseu ? Nu de alta, dar daca tot am motocicleta stricata, mai imi clatesc si eu putin urechile cu sunetele EXC-urilor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee, mai sunt posturi libere pentru traseu ? Nu de alta, dar daca tot am motocicleta stricata, mai imi clatesc si eu putin urechile cu sunetele EXC-urilor :D

da..intra pe redbullromaniacs ..cauta nr de contact si suna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr toti cei care vor sa caste gura..pe sitele www.redbullromaniacs.com este o harta cu puncte fierbinti(si cum se poate ajunge acolo)ptr spectatori..oricum duminica in jur de ora 12 va fi foaaaarte interesant la topoganul peste cibin(podurile alea 2 care basculeaza majoritatea motociclistilor in rau.. :rolleyes: :ph34r: ..ne vedem acolo... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fiu acolo, acreditat ca si fotograf pe toata perioada si, cu putin noroc, cu o mobra imprumutata de la KTM pentru a ajunge in locurile de pozat mai putin accesibile. Desi, dupa ce am vazut traseul (si stiu cam 20% din el), I'm getting chills :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e teama ca la mine la ziar n-o sa le publice nici p... spataru'. Nu-i bai, macar aici sa le vada cineva.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fiu acolo, acreditat ca si fotograf pe toata perioada si, cu putin noroc, cu o mobra imprumutata de la KTM pentru a ajunge in locurile de pozat mai putin accesibile. Desi, dupa ce am vazut traseul (si stiu cam 20% din el), I'm getting chills :D

 

ne poti da si noua cateva repere de pe traseu?

o sa fim si noi cu mobrele pe acolo si daca nu e mare secret am vrea sa fim cat mai aproape de punctele fierbinti.

 

ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata ce stiti voi stiu si eu, documentarea mea constand doar in ceea ce e postat pe site-ul oficial. Atunci cand voi prinde mai multe informatii si/sau voi avea mapa de presa in mana, promit sa scuip aici tot ce stiu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri primesc in Sibiu la Red Bull RO, un 530 neinmatriculat. E cineva in zona care ma poate ajuta cu transportul pana la Horezu, Valcea (pick-up, remorca sau Van) ? Bineinteles, nu pe degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri primesc in Sibiu la Red Bull RO, un 530 neinmatriculat. E cineva in zona care ma poate ajuta cu transportul pana la Horezu, Valcea (pick-up, remorca sau Van) ? Bineinteles, nu pe degeaba.

 

In principiu te pot ajuta eu - o sa vin cu pick-up-ul cu o singura motoreta si pot sa pun 2. Singura rezerva e ca se mai anuntase un prieten ca ar veni (caz in care se umple camioneta). Imi confirma joi si joi iti confirm si eu tie. Lasa un nr de tel. Eu am 0722 666 802 sau 0745 666 802

 

 

@ Rebelu - suntem mai multi in situatia asta. jmekeria e sa strangem sambata informatii, harti, coordonate de la cei care mai au habar si sa facem o sezatoare sambata seara sa facem un plan de bataie

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a ma baga aiurea in seama (pentru ca nu cunosc pe niciunul dintre valceni, nici pe cei care si-au mai anuntat prezenta la cursa), la prolog, daca voi avea mapa de presa cu traseul in mana, acolo unde voi vedea o casca de enduro promit sa ma apropii si sa ma arunc intr-o discutie. Voi avea o geaca Rukka daca ploua, altfel ma puteti recunoaste dupa ghiozdanul rosu cu negru pe care-l voi purta si cizmele de touring.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a ma baga aiurea in seama (pentru ca nu cunosc pe niciunul dintre valceni, nici pe cei care si-au mai anuntat prezenta la cursa), la prolog, daca voi avea mapa de presa cu traseul in mana, acolo unde voi vedea o casca de enduro promit sa ma apropii si sa ma arunc intr-o discutie. Voi avea o geaca Rukka daca ploua, altfel ma puteti recunoaste dupa ghiozdanul rosu cu negru pe care-l voi purta si cizmele de touring.

punct de reper:in fata tribunei oficiale..eu o sa primesc desfasurator chiar de la un arbitru/salvamontist implicat direct in traseu..din fericire respectivul se ocupa si cu ture moto cu straini si stie tot ce misca,pe unde se poate intra si cel mai rapid acces in zona..vbim dupa prolog..cine vrea nr de telefon PM..

 

ps o sa fim imbracati in portocaliu (evident)si ne recunoasteti dupa cutiile de bere din maini :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...