Sari la conținut

DIN CICLUL-ROBYCHOPPER PROJECT


robychopper
 Share

Postări Recomandate

poze facute saptamina asta

 

roata de 21 ce o vedeti in poza am luato inprumut de la harley davidson GIRONA...este la 25 km de unde am eu garajul mam urcat in masina ,mam dus la ei sa le cer o roata inprumut,si cind leam zis ca fac eu singur motorul,miau oferit roata inprumut ca sa imi fac o idee cum va fii motorul,oricum nu o pot folosii caci pe butuc are doar suport de prindere pt un disc si eu voi avea dublu disc pe fata,dar oricum mia placut enorm de mult gestul lor

Nu leam lasat nimic nici o garatie...pur si simplu miau lasto si am si vorbit si direct cu patronul.care este un munte de om...si foarte cumsecade

TARE SUNT CURIOS CE PARERE AVETI DESPRE LINIA CHOPPERULUI CEL FAC ACUM

VA SALUT CU RESPECTEMy Webpage www.robychopper.4t.com

post-66-1125094255_thumb.jpg

post-66-1125094305_thumb.jpg

post-66-1125094422_thumb.jpg

post-66-1125094656_thumb.jpg

post-66-1125094670_thumb.jpg

post-66-1125094686_thumb.jpg

post-66-1125094703_thumb.jpg

post-66-1125094720_thumb.jpg

post-66-1125094737_thumb.jpg

post-66-1125094754_thumb.jpg

post-66-1125094771_thumb.jpg

post-66-1125094799_thumb.jpg

post-66-1125094848_thumb.jpg

post-66-1125094870_thumb.jpg

post-66-1125094883_thumb.jpg

post-66-1125094908_thumb.jpg

post-66-1125094934_thumb.jpg

post-66-1125094961_thumb.jpg

post-66-1125095009_thumb.jpg

post-66-1125095037_thumb.jpg

post-66-1125095167_thumb.jpg

post-66-1125095205_thumb.jpg

post-66-1125096245_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto. abia astept sa o vad toata

sunt curios sa o vad cum e la mers. motorul e tare puternic. cred ca o sa cam pleci cu el pe o roata de la semafoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto. abia astept sa o vad toata

sunt curios sa o vad cum e la mers. motorul e tare puternic. cred ca o sa cam pleci cu el pe o roata de la semafoare.

231876[/snapback]

 

Superb!!! :crack:

Nu, nu cred ca o sa plece pe o roata, la cat este de lung...

Roby, rezervorul ramane definitiv acela din poze?

Felicitari!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb!!! :wink:

Nu, nu cred ca o sa plece pe o roata, la cat este de lung...

Roby, rezervorul ramane definitiv acela din poze?

Felicitari!!!

231921[/snapback]

zappy nu uita ca motorul este de 1200cc si are 130 cai.....posibil sal ridice pe o roata,si sincer nu este lung de loc .....aia ce este in poza nu este furca ce va ramine,este doara pusa asa sami fac o idee :crack: :crack:

va fii foarte modificat....ala este basza din care am sa dau forma noului rezervor....

si ca ghidon am sa pun un apehanger :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby gata m-ai comvins trebuie neaparat sa incerc sa-mi fac si eu motorul pe care-l doresc ........................ asa ca gata vand Drag Star-ul si i-mi voi face un custom sau cel putin voi incerca :crack:

Am o intrebare pe spate ce roata vei pune lata sau aia care este acum pe ea :crack: si ai facut un calcul cam cat te va duce in final........ca bani ma refer :moron:

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta va fii roarta cea din poza,cu cauciuc avon 230/60/15...roata cu 80 spite,

la cit voi cheltui nu mam gindit,pt ca il fac asa cind am timp ,cind pot....si sincer nici nu ma gindesc la cit va ajunge....sincer ce este important este sa fie exact asa cum vreau eu....in asamblu sa fie tot pe gustul meu

salut

post-66-1125226408_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby a ajuns VIP :crack: Bravo Robi, te-am vazut la 2Roti povestind de motorul tau. Pana acum erai cunoscut noua, celor de pe forum, acum ai ajuns star. Keep up the good work. Nu ne uita cand vei ajunge in top :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost pur si simplu un interviu atita tot...in rest este ok ,am sa continui cu poze si detalii din momentul lucrului la chopperul meu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fii rau, a dat bine pe sticla! Normal ca l-au cautat 2Roti, ca e plin forumul de Robi si a apucat si el sa ajunga p'acasa la intalnirea de la Sibiu. Bucuria-mi va fi sa-l vad pe Robi cu scula terminata invitat pentru un reportaj la 2Roti. The making of Orhideea Salbatica. Ce numa' costomizatorii de Harley sa fie? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Tot respectul, cred ca va iesi o mareata scula din el...nu ti-e frica sa calci traditia, important e sa iasa cum iti place.Sunt tare curios sa vad finalul...un chopper in adevaratul sens, nu o adunatura de "kituri" gata facute asmblate pe un motor de serie...

 

Motor 4l /1200 cc/130 cp pe chopper-->iese un fel de "muscle bike" care in loc de "bum-bum-bum" face ca polizorul in 10.000 de ture si pleaca racheta.Nice. Numai sa ai mare atentie la detalii gen suduri pe cadru, aliniament, frane. Caii aia trebuie struniti si controlati altfele iese dezastru.

 

 

 

Spor la treaba ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moron: Tot respectul, cred ca va iesi o mareata scula din el...nu ti-e frica sa calci traditia, important e sa iasa cum iti place.Sunt tare curios sa vad finalul...un chopper in adevaratul sens, nu o adunatura de "kituri" gata facute asmblate pe un motor de serie...

 

Motor 4l /1200 cc/130 cp pe chopper-->iese un fel de "muscle bike" care in loc de "bum-bum-bum" face ca polizorul in 10.000 de ture si pleaca racheta.Nice. Numai sa ai mare atentie la detalii gen suduri pe cadru, aliniament, frane. Caii aia trebuie struniti si controlati altfele iese dezastru.

Spor la treaba !  :crack:

235014[/snapback]

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toti, stati linistiti caci cadrul este sudat foarte bine de bono de la cluj http://www.bonochoppers.com ,si frine si restul am eu grija ...am sa pun ce cere bestia asta de motor de fj

Apropo .. AXO no sa sune ca un polizor,o sal fac eu sa sune bine....fii tu sigur

 

va salut

si ma bucur ca va place :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in galleria mea de pe www.clubchopper.com puteti vedea si alte poze de cind eram in tara

am acelasi id robychopper

http://www.clubchopper.com/photopost/showg...00&ppuser=12155

 

va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in galleria mea de pe www.clubchopper.com puteti vedea si alte poze de cind eram in tara

  am acelasi id    robychopper

http://www.clubchopper.com/photopost/showg...00&ppuser=12155

 

  va salut

241002[/snapback]

 

 

very well done!!! :) :eek: :P

 

spre deosebire de mine, care are doar babes shi romanian customs in galerie :drink: :lol: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

"bum-bum-bum" face ca polizorul in 10.000 de ture si pleaca racheta.

 

Sunetul se poate schimba din tobe.

Am o Honda Super Magna cu 4V dar o desprindere a tobei jos ia dat un sunet bum-bum-bum si mai ales la turati mici dar oricum se aude diferit. Avand o teava independenta pe cilindru si terminata in locatie diferita ii va da un sunet unic.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...