Sari la conținut

Accident Dr. Taberei/Favorit


bogdan.marinescu
 Share

Postări Recomandate

Hai sa nu deviem de la subiect! Cineva zicea ca politistii incercau sa il scoata basma curata pe conservar. Eu am auzit niste zvonuri cum ca respectivul conservar ar fi persoana importanta, de aia erau politistii acri si necooperanti.

Deci: stie cineva mai multe? Ceva detalii? Orice ajuta in cazuri din astea! Daca am informatii precise apare in presa si nu se mai musamalizeaza prea usor! SAPATI!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hellryder@: din ce vad accidentul lasa loc de interpretari,e greu de dovedit care a trecut pe rosu.Poate era mai bine daca era ceva cu "cedeaza" sau "stop" ca atunci era clar.Despre scris in presa, s-a scris si de accidentul lui Paul cu Geoana si?Ai mai auzit ceva?Si acolo e greu de dovedit daca Geoana a dat semnal sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, martor mincinos nu se preteaza a fi, nu DCSAN20?

 

Din pozele pe care le-am vazut, politistii constatatori, sigur au fosrmulat judecata conform careia, la cat de distrus e "bicicleta", aceasta trebuia sa ai la randu sau viteza, dar cum sa "iei viteza", daca nu cum fortzand rosu? (ca asa zicea unu mai sus, ca un martor vb aiureli)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe baiat il cheama ovidiu... e la spital cu fractura de bazin din pacatre... el abia plecase de la semafor de pe dr. taberei, pe verde, iar jeep-ul a intrat pe rosu de pe sibiu cu viteza si i-a intrat in fata, dupa spusele unui martor care-mi e prieten... pulitia incearca sa-l scoata basma curata pe conservar... ziceau ca sigur avea viteza motociclistul... martorii zic ca abia plecase de la stop, fara sa tureze motorul (toba sport si nu l-au auzit urland)... ce sa zic... insanatosire grabnica Ovidiu!!!

233014[/snapback]

 

Ma numesc Mihai Iordache,

 

pe baiat nu-l cheama Ovidiu, ci Horia, nu are fractura de bazin, ci dislocare ( a fost operat de urgenta si are alte traumatisme interne sa zicem "usoare").

Lamurind aceste lucruri eu vorbesc in numele lui Horia si vreau sa aflu parerea prietenului tau din gura lui la nr. 0744519376.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de la interesectia de la Favorit (Dr. Taberei cu Sibiu) unde am vazut un accident destul de nasol cu o motocicleta :crack: O adunatura mare de gura casca, politia era deja la fata locului. N-am reusit sa-mi dau seama ce era motocicleta, am vazut doar ca era rosie. Acolo oorisera deja mai multe motociclete, i-am intrebat pe baieti ce si cum si am inteles ca motociclistul se numeste Horia si ca a fost accidentat destul de grav, fusese dus la Urgenta. Am mai inteles ca accidentul s-a intamplat pentru ca o masina intrase in el. Baietii asteptau sa le dea voie politia sa duca motocicleta de acolo. Motocicleta arata rau :crack: Era destul de deformata si lasase o balta destul de mare de ulei.

Nu am mai stat la taclale dupa ce baietii mi-au spus ca nu ii pot ajuta cu nimic, era prea mare nebunia ... Daca aveti ceva detalii, postati aici :moron:

232979[/snapback]

 

Ma numesc Mihai Iordache 0744519376

Incearca sa fii mai pedant...NU ai vazut accidentul ci urmarile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi daca tin militienii neaparat, martorii se pot pierde (chiar daca prietenul meu care a vazut totul a zis ca vrea neaparat sa ajute)... nu mai apar datele lor in constatare, de exempu...

233023[/snapback]

 

 

Evident sint Mihai Iordache

 

Te rog insistent sa-i transmiti prietenului tau sa ia legatura cu mine 0744519376

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tin partea nimanui...

un coleg de al meu care a vazut accidentul a zis ca motocicleta a trecut pe rosu...

 

oricum...indiferent de vinovat e imp ca motociclistul sa se faca bine...

233218[/snapback]

 

 

Sint Mihai Iordache 0744519376 si vb. din partea lui HORIA (cel accidentat, NU Ovidiu asa cum se vehiculeaza in toata discutia).

Daca a trecut pe rosu asa cum spune prietenul tau inseamna ca este VINOVAT HORIA. Ghinion. Te rog spune-i prietenului tau sa ia legatura cu mine.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intr-adevar motociclistul a fost legal, atunci am vazut totul, eram gura casca pe trotuar si am vazut tot.  Si daca mai sunt inca 30 de astfel de oameni, o facem misto.  Si bagam si o televiziune ca s-au mai produs minuni din astea.  Va stiti :crack:  Dar doar daca motociclistul nu a avut nici o vina.  Acum e momentul pentru toti pt unul.

233419[/snapback]

 

 

Sint Mihai Iordache 0744519376

 

Cum ai ajuns la concluzia ca "PROSTIA UCIDE" pe propria-ti piele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog cei care a-ti fost de fata la accident sa ma contactati prin PM ...sau mail ...e nasola treaba, soferul masinii a adus 4 "martori" care-i sustin versiunea...Haide-ti sa-l ajutam pe HORIA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mah chiar nimeni??? Si ala vine cu martori mincinosi???

 

Asta chiar e culmea :crack: :crack: catre sofer!!!!

 

P.S.: Deci, s-a ajuns la o concluzie? Iordache, ai putut sa vb cu Horia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatoshire grabnica baiatului. Sper din tot sufletul sa se faca bine.

 

Cat despre shofer.  :crack: 

 

Trebuie sa aratam ca suntem unitzi shi ca daca loveshti un motociclist  ai de a face cu 100 altzi motociclishti. Mai bine sa ne shtie de frica decat sa murim ca iepurii intr-o tzara in care politzia incearca sa faca scapatzi pe cei ce trec pe roshu.

 

In astfel de momente iar ajung la vorba lu' kombat.

233239[/snapback]

 

Deshi nu sunt un om de loc violent, asha cum multzi dintre voi ma shtitzi trebuie sa fiu de acord cu Placebo in proportzie de 100%...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu deviem de la subiect! Cineva zicea ca politistii incercau sa il scoata basma curata pe conservar. Eu am auzit niste zvonuri cum ca respectivul conservar ar fi persoana importanta, de aia erau politistii acri si necooperanti.

Deci: stie cineva mai multe? Ceva detalii? Orice ajuta in cazuri din astea! Daca am informatii precise apare in presa si nu se mai musamalizeaza prea usor! SAPATI!

 

Ry.

233386[/snapback]

 

Salut Radu!

Te rog ma poti suna la 0744 519 376?

Am vorbit cu Raul si mi-a spus sa te contactez.

 

Multumesc,

Mihai Iordache

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze pentru erorile din ce am scris... cu numele asa am retinut io, dar am retinut eronat... cat despre ce are horia... asta aflase unul din prietenii lui, care era acolo cu masina... din fericire a avut informatii grestie...

 

cel mai important este sa se refaca horia complet si asta cat mai repede!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mah chiar nimeni??? Si ala vine cu martori mincinosi???

 

Asta chiar e culmea :crack: :crack: catre sofer!!!!

 

P.S.: Deci, s-a ajuns la o concluzie? Iordache, ai putut sa vb cu Horia?

233757[/snapback]

 

 

Mihai Iordache 0744519376

 

Nu stiu care este concluzia. Cert este ca soferul incearca prin orice mijloace sa scape (" EL spera sa se gaseasca martori in favoarea lui" - asta a afirmat ieri la Politie). Horia se simte mai bine dupa interventia chirurgicala si retragerea lenta a hematomului din zona abdominala. Cind am vb. cu el incepea sa retina ce-i spun vs. aseara cind nu retinea nimic.

 

Merci,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa aratam ca suntem unitzi shi ca daca loveshti un motociclist  ai de a face cu 100 altzi motociclishti. Mai bine sa ne shtie de frica decat sa murim ca iepurii intr-o tzara in care politzia incearca sa faca scapatzi pe cei ce trec pe roshu.

 

233239[/snapback]

 

 

Eu as incadra-o la tentativa de omor si l-as infunda in puscarie toata viata. Ce pana mea...  :crack:

233296[/snapback]

 

 

parerea mea e ca orice sofer pleaca de acasa cu treaba , sa se distreze etc, nu ca sa scrie procese verbale. prin urmare, toate accidentele sunt accidente "din culpa" nicidecum tentative... care ar trebui sa fie deliberate. iar daca a gresit, asta e, suporta consecintele, dar nu cred ca e nevoie de razbunari colective.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite o kestie interesanta... cand sunt cu masina imi este foarte greu sa observ motociclistii care croseteaza masini... deci ma gandesc ca daca eu, care sunt motociclist, nu vad alti fratzi cateodata, ce draq pretentzii sa mai am de la toti obositzii care merg cu masini only ..... dreptatea este undeva la mijloc... din pacate, efectele se vad in marea lor majoritate pe pielea motociclistilor... eu unul stiu ce-i aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite o kestie interesanta... cand sunt cu masina imi este foarte greu sa observ motociclistii care croseteaza masini... deci ma gandesc ca daca eu, care sunt motociclist, nu vad alti fratzi cateodata, ce draq pretentzii sa mai am de la toti obositzii care merg cu masini

.................

ehe ... cîta dreptate ai :lol:

acu' hai sa va mai spun ceva (off topic) ce-am patit-o pe pielea mea:

de una zi ma dadeam cu fo 205-210 (pe autostrada) si ma credeam RAPID ... CÎND :moron: trece pe lînga mine unu pe o Aprilia de mi-a stat ceasu'

cre ca avea usor la 260-270 si eu eram pe jumatea benzii din stînga

ptiu ... 'tutsi curu ma-ti de lovit :crack: cu tobele tele fara site :friends:

 

ca sa-l vad, p'orma cum taie gazu' si merge "normal" :crack:

 

mai are rost sa comentez :wink:

 

on topic:

îmi doresc sa se faca bine saracu' baiat si sa-l ascunda bine pe "grabitu" ala

 

IAR off topic: de vreti sa va distrati dimineata, tipati la unu din fata, la stop HAIDI BAAAA - sa vedeti cum EXPLODEAZA si i-ati stricat ziua :lol: (conditia-i sa nu raspundeti si sa ramîneti foarte calmi, ca si cînd nu s-ar fi întîmplat nimic :friends: )

 

va salut cu stînga :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca orice sofer pleaca de acasa cu treaba , sa se distreze etc, nu ca sa scrie procese verbale. prin urmare, toate accidentele sunt accidente "din culpa" nicidecum tentative... care ar trebui sa fie deliberate.  iar daca a gresit, asta e, suporta consecintele, dar nu cred ca e nevoie de razbunari colective.

233833[/snapback]

UN accident in care unul intra pe rosu curat (vecinul meu am inteles ca va lua legatura cu ei sa vina ca martor) inseamna ca atenteaza la viata cuiva, in primul rand: pieton, biciclist, motociclist, chiar si "conservar". De ce ar face asta ? De shmecher, ca poate, ca are masina misto, ca-l fereste "prostul, da-l in p_la mea de fraier".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tin partea nimanui...

un coleg de al meu care a vazut accidentul a zis ca motocicleta a trecut pe rosu...

 

oricum...indiferent de vinovat e imp ca motociclistul sa se faca bine...

233218[/snapback]

Tu ma daca nu ai motor si habarnai d viata ta nu mai posta tampenile astea cand un frate de-al nostru e in spital si nu nu motoru a trecut p rosu ci ala cu jeepu lui jegos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ma daca nu ai motor si habarnai d viata ta nu mai posta tampenile astea cand un frate de-al nostru e in spital si nu nu motoru a trecut p rosu ci ala cu jeepu lui jegos

233920[/snapback]

 

Taca-ti clontul "fratele meu" ca vorbesti pe nasuc. :crack:

Nu ai de unde sa stii ce s-a intamplat defapt. Daca erai tu in gip , ma intreb ce postai in locul frazei de mai sus?

 

Nu va mai dati cu presupusul gratuit ca doar iscati vrajba si panica , sa NE INFORMEZE doar cei care sunt in stare sa faca asta , nu cei ce stau mai mult la taste decat la ghidon

 

Sper ca Horia sa se faca foate bine si foarte repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi daca tin militienii neaparat, martorii se pot pierde (chiar daca prietenul meu care a vazut totul a zis ca vrea neaparat sa ajute)... nu mai apar datele lor in constatare, de exempu...

233023[/snapback]

 

Pe motociclist il cheama Horia si este un foarte bun prieten al meu. Chiar acum am vorbit cu sotia lui si se pare ca este mai bine dar inca la terapie intensiva la Municipal. Problema este ca asa cum ati spus si voi conservarul si-a gasit trei martori care spun ca Horia a trecut pe rosu.

 

Rugaminte mare postati pe forum sau pe adresa mea personala mdoxan@yahoo.com numele si numarul de telefon al baietilor care au vazut cum a fost treaba si vor sa ajute.

 

Mihai Doxan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca horia ar fi prieten si cu Adelin Petrisor. Asta imi da sperante ca n-o sa se reuseasca musamalizarea cazului

234133[/snapback]

 

Trist.

Daca am fi fost o comunitate unita reprezentata in relatzie cu institutziile statului de oameni care vor sa se implice nu ne-am bucura ca este prieten cu un reporter de tv. Ne-am bucura ca face parte din comunitate shi vom lupta diplomatic pentru impiedicarea mushamalizarii prin reprezentzntzii noshtri. Eu asha vad situatzia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tin partea nimanui...

un coleg de al meu care a vazut accidentul a zis ca motocicleta a trecut pe rosu...

 

oricum...indiferent de vinovat e imp ca motociclistul sa se faca bine...

233218[/snapback]

 

 

Mihai Iordache 0744519376,

 

Herr Fulgerica, vad ca nu esti asa fulgerator precum spui. Te-am rugat sa iei legatura cu mine pt. ca vreau sa discut cu prietenul tau care a vazut accidentul. Este asa de greu?

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...