Sari la conținut

FanFest 2005


cmatei
 Share

Postări Recomandate

Plecam spre destinatie; benzinaria de la Cartisoara e in renovare (oops, ar fi mers un plin). Sibiu - incredibil de aglomerat, mai rau ca in Bucuresti. Foarte bun drumul spre Alba Iulia, are si portiuni drepte si ceva serpentine. Intre Alba Iulia si Rosia Montana peisajul e de vis, drumul la fel, cu serpentine relativ largi, parca esti in carusel. Calitate de drum judetean, din pacate.

 

In fine, dupa aproape 12 ore :crack: ajungem pe platou la Rosia.

post-480-1125391845_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un inger pazitor local (care avea o Jawa de prin '60 si mai avusese vreo 8 motorete) se apuca sa construiasca un dispozitiv complex, pe post de intinzator temporar, sa-l numim "fieroaica".

 

post-480-1125393822_thumb.jpg

 

Din nou pe picioare (roti):

 

post-480-1125393987_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In drum spre Sibiu, pierdeam ulei pe la capac (nu aveam garnitura si/sau silicon) si pe la surubul care prindea "fieroaica". Nu-l pierdeam, propriu-zis, el se regaseste la mine pe pantaloni si cizma. In plus, surubul cu pricina s-a slabit si fieroaica a inceput sa zdrangane. In Sibiu l-am strans (cu surubelnite cumparate din benzinarie, ca deh, astea japoneze nu se strica si n-ai nevoie de scule) si a disparut zgomotul. Plec din Sibiu, trebuie sa ma opresc la fiecare 20-30 km ca sa strang surubul. Ca sa ajung in Bucuresti, imi trebuie o solutie mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Fagaras, dau de sorin (ghost), care ma duce la un amic (tot sorin) si punem un surub mai lung, care sa treaca prin capac, impreuna cu o piulita care sa-l fixeze. Silicon pe capac, nu mai pierd nici ulei.

 

Mii de multumiri celor doi Sorini si in special lui ghost, care a fost atat de amabil sa ma gazduiasca peste noapte in Fagaras, se facuse deja noapte.

 

Profit de ocazie sa-i fac reclama :crack:, magazinul din spate este al lui, daca aveti vreo nevoie legata de telefoane mobile, apelati cu incredere :crack:

 

post-480-1125394511_thumb.jpg

 

A doua zi, am completat cu ulei (RO3, n-a vazut mobra asta asa ceva :moron: si am taiat-o spre Bucuresti.

Drumul inapoi a fost lipsit de evenimente.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam' de poze, super reusite (fain aparat ai). M-ai facut sa ma zgarii pe ochi ca n-am fost acolo. Privitor la incidentul cu intinzatorul de lant, bravo ca te-ai descurcat si cinste celor care te-au ajutat. Eu nu stiu ce as fi facut in locul tau, probabil as fi cautat o posibilitate alternativa de a ajunge acasa. Nici eu nu am scule, va trebui sa mai gandesc la faza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre Alba Iulia si Rosia Montana peisajul e de vis, drumul la fel, cu serpentine relativ largi, parca esti in carusel. Calitate de drum judetean, din pacate.

 

In fine, dupa aproape 12 ore  :crack: ajungem pe platou la Rosia.

233297[/snapback]

 

Trebuie mentzionat ca, in doar 35 km (distanta dintre Alba Iulia si Zlatna ) sunt nici mai mult nici mai putin de 160 (Una suta sase zeci) de curbe.

 

Daca nu as fi fost la Brasov eram prezent si eu la FanFest.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie mentzionat ca,  in doar 35 km (distanta dintre Alba Iulia si Zlatna ) sunt nici mai mult nici mai putin de 160 (Una suta sase zeci) de curbe.

 

234334[/snapback]

 

Nu-mi vine sa cred...dar imi fac timp, ma duc pe acolo, asa...ca sa ma gonving. Si le NUMAR!!!!

 

MMAAAAAMMMMAAAA ce pofta mi-ai facut.

 

@cmatei: poate pui si niste poze cu "fieroaica"?

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred...dar imi fac timp, ma duc pe acolo, asa...ca sa ma gonving. Si le NUMAR!!!!

 

MMAAAAAMMMMAAAA ce pofta mi-ai facut.

 

@cmatei: poate pui si niste poze cu "fieroaica"?

234346[/snapback]

 

Eu personal nu le-am numarat dar sunt navetistii care nu au avut altceva mai bunde facut.

Peisajul asa cum spune si cmatei este super mai ales portiunea : BUCIUM CERBU :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaa.... ce ma oftic k n-am venit :crack: , am fost la bv, da m-am distrat si acolo. Am fost la stuff si as fi vrut sa merg si la fan dar poate la anu nu se mai suprapune cu nici o intrunire. Pana atunci numa' bene si :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ale naibii DR Big-uri au proprietatea ca atunci cind ti-e lumea mai draga sa-ti faca figura . Si totusi cit de fandosite ar fi , nici noi nu ne lasam . Le dam in goarna pina crapa ! Frumos raid nene cmatei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie mentzionat ca,  in doar 35 km (distanta dintre Alba Iulia si Zlatna ) sunt nici mai mult nici mai putin de 160 (Una suta sase zeci) de curbe.

 

Eu nu le-am numarat, dar imi pare cam mic numarul :crack: E de necrezut, nu prea exista "linie dreapta" ... iesi dintr-un viraj de stanga, intri in urmatorul de dreapta. Orgasm :crack:

 

Poze cu "fieroaica" nu am ca eram plin de ulei pe maini, o sa fac cand desfac motorul. E un L de fier, cu un zanc in care intra surubul ala care se vede in poza. Partea in L impinge in patina lantului ca sa-l tina intins. Din pacate, ca sa ajungi la intinzator, la motorul meu, trebuie date jos chiulasa si cilindrul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...