Sari la conținut

Inevitabilul s-a produs si la mine


duracell
 Share

Postări Recomandate

Dupa 6.000 de km (4.500 in bucuresti, restul prin tara), dupa ce abia m-am intors dintr-un tur al tarii, vin in bucuresti si-mi deschide un bou portiera in fatza si ma vars pe jos :crack:

 

Piata Obor spre Dna Ghica. Drumul are 3 benzi. Masinile stau la stop. Banda a treia ocupata de masini, banda a doua la fel, banda intaia libera, merg precaut (reduc la 30 la ora), atent la masinile parcate pe dreapta si la oamenii care pot tasni printre masini, si la tot ce s-ar mai putea intampla :moron:

 

Se pune verde, cand dintr-un ford - camioneta cu nr B-04-EUS de la o firma, se deschide brusc o portiera cat china, fandez stanga imediat, dar lovesc cu oglinda si ghidonul portiera. In secunda urmatoare eram pe jos, motorul la fel, sprijinit in crash-bar :crack:.

 

Omul repeta insistent ca isi cere scuze. M-a enervat cand venea cu argumente idioate cum ca el era stationat, si ca e vina mea. (stationat in mijlocul drumului, ce sa spun..)

 

Eu sunt ok, pasagera ok, motorul ok. Mare grija la ipoteza data, cand va veti intalni cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Another one bites the dust.

 

Imi pare rau pentru tine duracell. Erai printre putinii care nu o patisera si pusesem un pariu ca nu o patesti sezonul asta :crack: Deh, asta este... ceasul rau, pisica 13, autobuzul fantoma. :crack:

 

Sa inteleg ca a mai ramas doar Matei?! :moron:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vina lui!!!

 

Orice manevra se asigura si ...

 

Chemat politie si sa iti iei banii pe asigurare

234973[/snapback]

 

mama ei de treaba..

imi pare rau manule.ai un motor de vis

bine ca esti ok tu si domnita.

 

alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vina lui!!!

 

Orice manevra se asigura si ...

 

Chemat politie si sa iti iei banii pe asigurare

234973[/snapback]

 

Tu de cand ai patit-o ai idei putine si fixe, a se vedea din literatura "Pac cu scrisoarea la Razboiu'!" si tu: "Chemi politia si PAC! Banii pe asigurare!" :crack: Nu pricepi? Omu' e bine, fata e bine, motoreta avea crash guard la motor si e bine si ea... experienta, deh. Bine ca e doar atat.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate otomanu si stie ce zice. La orice zgaiba-->pac la razboiu si i-ai banu. Nu mai suntem pe comuniste sa ne doara in p... ca se vede asfaltul pe ea. Orice zgarietura costa, chiar daca bnu te deranjeaza pe tine si n-o repari, pierzi bani la vanzare. :crack:

 

 

 

P.S. daca te doare in p... si de bani, treaba ta ! Eu unul am muncit pe branci pentru motor si sar la gat pentru orice zgaiba. Daca e bou sa plateasca :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate otomanu si stie ce zice. La orice zgaiba-->pac la razboiu si i-ai banu. Nu mai suntem pe comuniste sa ne doara in p... ca se vede asfaltul pe ea. Orice zgarietura costa, chiar daca bnu te deranjeaza pe tine si n-o repari, pierzi bani la vanzare.  :crack: 

P.S. daca te doare in p... si de bani, treaba ta ! Eu unul am muncit pe branci pentru motor si sar la gat pentru orice zgaiba. Daca e bou sa plateasca :crack:

235016[/snapback]

 

 

Raison, coane Fanica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa cheme omu' politia da' fiind primul accident si nefiind mari pagube cred ca a zis mersi ca sunt teferi amandoi (sau amantrei), s-au cules de pe jos si asta a fost.

Cred ca abia dupa cateva patanii de-astea (Doamne fereste!) incepi sa inveti sa reactionezi.

Cred ca si eu daca ar fi sa se intample (mai bine NU!!) nu prea as stii cum sa reactionez desi am citit pe forum o gramada de chestii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vina lui!!!

 

Orice manevra se asigura si ...

 

Chemat politie si sa iti iei banii pe asigurare

234973[/snapback]

 

 

Are dreptate otomanu si stie ce zice. La orice zgaiba-->pac la razboiu si i-ai banu. Nu mai suntem pe comuniste sa ne doara in p... ca se vede asfaltul pe ea. Orice zgarietura costa, chiar daca bnu te deranjeaza pe tine si n-o repari, pierzi bani la vanzare.  :moron: 

P.S. daca te doare in p... si de bani, treaba ta ! Eu unul am muncit pe branci pentru motor si sar la gat pentru orice zgaiba. Daca e bou sa plateasca :crack:

235016[/snapback]

 

... :crack: PROSTIA SE PLATESTE....MAI DEVREME SAU MAI TARZIU...INTR-UN FEL SAU ALTUL....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu de cand ai patit-o ai idei putine si fixe, a se vedea din literatura "Pac cu scrisoarea la Razboiu'!" si tu: "Chemi politia si PAC! Banii pe asigurare!" :crack: Nu pricepi? Omu' e bine, fata e bine, motoreta avea crash guard la motor si e bine si ea... experienta, deh. Bine ca e doar atat.

 

Ry.

234989[/snapback]

 

Bine ca ei sunt OK. Conservarul nu s-a asigurat. PAC sa-i ia banul. Fara mila. Neatentia se plateshte. Cu totzii am vazut ca in multe accidente in care sunt implicatzi motociclishti neatentia poate insemna zile de spitalizare, chin shi durere daca nu mai rau.

 

Deci fara violentza dar shi fara mila. AI GRESIT = DAI BANU'. Scuzele sunt ok dar nu de ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! Macar asa sa se-nvete minte si sa sa se asigure INAINTE sa iasa din conserva! Luat banu'! Era cit pe-ce s-o fur si eu de vreo 2 ori :moron: ...bineinteles erau soferitze :crack: ... injuraturile aferente,din mers... :crack:

Bine ca n-ati patit nimic voi 3...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-i luai banul pe viitor o se se uite de trei ori asa il doare-n peleu uita repede cand nu pateste direct nimica. Nu trebuie iertati doar asa o sa constientizeze.

OFF topic acuma

Am mers in Grecia cu motociclisti ca pilot in grup stii cum ii feresc consrvarii zici ca au 50 de KG de TNT pe ei si astia merg tare si in figuri.

Cu acelasi Motociclist am mers in masina si mergea de parca avea 80 de ani si mergea pe in teren minat de ce oare? si la Francezi am observat ca-i feresc si la Spanioli la noi se suie pe tine desi te vad te observa dar tot ei trec ca nesimtitii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sinceritate va spun, cand m-am ridicat si m-am uitat la motor, imi venea sa-l omor, imi tremura mana si l-as fi sugrumat pe ala. Bestia era pe jos si sub ea era o balta. Nu am avut vreme sa inspectez mai mult pentru ca m-am uitat sa vad ce e cu prietena mea, si cand am vazut ca e bine, m-am infipt in idiotzi: Ce faci ba, ma omori.. cu injuraturi, etc. Cand am vazut ca isi cere scuze, m-am mai domolit putin, dar tot eram hotarat sa iau macar pielea de pe el.

 

Ce m-a dezamorsat cu adevarat a fost inspectia amanuntita a motorului..Balta de sub el nu era de la ulei, asa cum crezusem, ci de la o balta care nu stiu cum era pe acolo dinainte, ca nu plouase :crack: Ma uit la fier, o zgarietura pe crashbar.

 

Nu am ezitat, eram hotarat sa il pedepsesc..dar nu avea semne vizibile pe portiera. In cazurile astea va spun eu ce se intampla, se sustine ca motociclistul s-a speriat, ca nu a existat contact, iar de dovedit contactul nu se poate in mod eficient cu martori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ezitat, eram hotarat sa il pedepsesc..dar nu avea semne vizibile pe portiera. In cazurile astea va spun eu ce se intampla, se sustine ca motociclistul s-a speriat, ca nu a existat contact, iar de dovedit contactul nu se poate in mod eficient cu martori.

235429[/snapback]

Nu cred ca e chiar asa.

 

E bine ca ai scapat ok, si tu si fata si motoru.

 

Desi inca nu am permis sti de faza cu portiera de pe bicicleta. Pe ea nu am patit nimic, deh viteza si mai mica precum si greutatea, dar jur sa tot fi fost vreo 4-5 faze de acest gen, si nu cred sa fi fost 1 care sa isi fi cerut scuze. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si pe mine m-a lovit unul cu portiera.. si sa vedeti da eram tot pe bicicleta si am evitat jumcate

si mi-a luat mana.. si cand m-am ridicat de jos , fiind destul de lovit si de nervos am vrut sa il injur dar cand l-am vazut cata mai omu era am decis sa tac si sa il i8ntreb de ce nu se asigura raspunsul lui" de ce te plimbi ma cu bicicleta??? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si pe mine m-a lovit unul cu portiera.. si sa vedeti da eram tot pe bicicleta si am evitat jumcate

si mi-a luat mana.. si cand m-am ridicat de jos , fiind destul de lovit si de nervos  am vrut sa il injur dar cand l-am vazut cata mai omu era am decis sa tac si sa il i8ntreb de ce nu se asigura raspunsul lui" de ce te plimbi ma cu bicicleta??? :crack:

235473[/snapback]

Tu trebuia sa-l intrebi: Da tu de ce respiri ma? :crack: Nu de alta dar ne-ar fi mai bine fara indivizii astia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...