Sari la conținut

Noutati De La Yamaha


utzelu
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Cei de la Yamaha au lansat zilele astea un nou cruiser mediu: Yamaha XVS 950 (V-Star 950 in USA). Nu arata rau, dupa mine. Doar aripa spate e cam aiurea si probabil ca va fi o customizare populara printre viitorii posesori (printre care sper sa ma numar si eu, cand o sa cresc mare...)

 

09ST_VS950_CRd_S3_b4fa759b.jpg

 

Mai multe detalii la Yamaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Cei de la Yamaha au lansat zilele astea un nou cruiser mediu: Yamaha XVS 950 (V-Star 950 in USA). Nu arata rau, dupa mine. Doar aripa spate e cam aiurea si probabil ca va fi o customizare populara printre viitorii posesori (printre care sper sa ma numar si eu, cand o sa cresc mare...)

 

09ST_VS950_CRd_S3_b4fa759b.jpg

 

Mai multe detalii la Yamaha

Interesant model, mie personal nu prea imi place desi sunt fan xvs in special drag star classic!Mi-ar place un raider dar n-am cum, oricum se vede ca e inspirat de la raider!!!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e dragut,mai degraba e inspirat de midnightstar....e din aceesi gama cred.e noul trend,aplicat si de ceilalti prod jap.

oricum,era si timpul sa faca si un midle-cruiser ca ramasesera in urma fata de ceilalti,intre 750cc si 1100cc ,ei nu aveau nimic.

 

 

TFB.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut azi in trafic, pe Bd. Unirii.

Cat am reusit sa zaresc la semafor a fost de-ajuns cat sa-mi dau seama ca nu-mi place. e prea futurist, finisat...nu stiu, prea "lucrat" pt gusturile mele, si prea colturos.

PS: are demaraj bun :laugh:

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut azi in trafic, pe Bd. Unirii.

Cat am reusit sa zaresc la semafor a fost de-ajuns cat sa-mi dau seama ca nu-mi place. e prea futurist, finisat...nu stiu, prea "lucrat" pt gusturile mele, si prea colturos.

PS: are demaraj bun :laugh:

 

huh? adica ai vazut pe strada noul xvs 950? ca de abia l-au lansat acu' cateva zile...

 

altfel, intr-adevar, Yamaha ataca VN900 cu acest model. probabil ca se va vinde mai bine decat Kawasaki, pt. ca are motorul racit pe aer. Altfel VN900 arata mai bine, dar si XVS950 cu niste aripi corespunzatoare poate arata super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..IcemaN.. nu aveai cum sa vezi asa ceva pe strada la noi pentru ca are doar citeva zile de la lansare.Confunzi cu Yamaha Raider care exista unu rosu in Bucuresti adus din state.Si utzelu am o intrebare:de ce se va vinde mai bine decit kawa vn900 din cauza racirii cu aer?

Editat de cus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu are spite clasice ...

corect! :laugh:

 

..IcemaN.. nu aveai cum sa vezi asa ceva pe strada la noi pentru ca are doar citeva zile de la lansare.Confunzi cu Yamaha Raider care exista unu rosu in Bucuresti adus din state.Si utzelu am o intrebare:de ce se va vinde mai bine decit kawa vn900 din cauza racirii cu aer?

e posibil...acum m-am uitat la ambele si chiar seamana...ce sa zic, vazusem topicu de dimineata si cand am zarit chestia aia am zis ca asta e. acu' mi-a picat fisa. nu prea puteam sa ma tin dupa el...oricum, mi-am dat seama ca nu-mi place nici raider :) ...si ala e diform.

 

ce s-a intamplat nene cu-n motor in V, aripi curbate cum trebe, furca simpla si roti spitate? a? :) o dau in trendy japanezii astia? creca de la prea mult ousisi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil pt ca arata mai bine cadrul fara radiator. De gustibus!

 

 

E prea putin vizibila la prima vedere zona ca sa fie doar atit.Si chiar frige mult mai tare la picioare in oras un motor cu racire pe aer deci chiar nu vad de ce sa se vanda mai mult decit unul racit cu lichid

Editat de cus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vazut Warrior-ul in poze am zis ca asta va fi viitoarea mea motocicleta. Cand l-am vazut in realitate nu prea mi-a mai placut. Dupa ce am mai vazut cateva chiar nu mai imi place deloc. Si asta arata bine in poze dar sa vedem cum arata si in realitate. Asta cica e noua tendinta "sport-clasic" asa ca pe linia asta cred ca o sa mearga toti constructorii.

 

Asa arata ceasul de bord:

post-23583-1221958409_thumb.jpg

 

Daca am inteles eu bine blocul motor e din compozit ceramic cu pistoane de aluminiu, in schimb i-au pus aripi de otel in loc de plastic asa ca per total greutatea e cam cat la VStar 1100.

 

Nu aflam nicari ce putere/cuplu are. Le-o fi rusine?

Maximum Torque 7.8 kg-m (56.7 ft-lb) @ 3,000rpm - informatia e de pe site-ul Yamaha din Canada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

http://www.motociclete.com.ro/modele.php?i...mp;id_vehicul=1

 

Aici sunt mai multe date tehnice despre model, inclusiv pretul, care variaza in jur de 8500 E!

Si intradevar este din gama "Midnight Star"!

Se poate achizitiona si in RO!

 

http://www.unitedmotors.ro/

 

In comparatie: Kawasaki Vulcan 900 Custom!

Date tehnice aproape identice...si pretul!

Se poate achizitiona si in RO!

 

Restul este chestie de gust!

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e intr-un mare fel. dar parca prea te loveste in retina.

 

si unde e bascula spate triunghiulara ce dadea impresia de rigid frame, si unde sunt aripile fata care pareau a fi la locul lor nu ca asta ce pare agatata intr-un popic de parcare, si mai ales spitele clasice? ca sa nu mai amintesc de esapamentul dublu...

 

xvs my ass. orice altceva, doar xvs nu. uite asa mai moare un clasic si se transforma intr-o chestie trendy. zicea cineva mai sus ca poate fi customizata. poate...schimband-o cu un dragstar mai vechi

 

dar e criza nene, si banii vorbeste. asta e in tendinte, asta construim.

 

prin comparatie cu chestia din imagini, vulcanul 900 custom e monument de design...

Editat de atash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit sa "supralicitez" pe acest subiect cu alte doua linkuri pentru a usura comparatia!

 

http://www.starmotorcycles.com/star/produc.../0/gallery.aspx - pentru yamaha xvs 950!

 

http://www.kawasaki.com/Products/product-s...id=7&id=365 - pentru kawasaki vulcan 900 custom!

 

Pe mai departe opiniile va apartin!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare !

As avea si eu o rugaminte pentru cei care vizioneaza acest forum. Caut sa achizitionez acest model si in ciuda faptului ca toti dealerii Yamaha il vand, niciunul nu il are in showroom.

Daca este cineva care poseda unul, as dori si eu niste pareri legate de el, eventual sa ma si sui pe el sa vad cum mi se potriveste. Stiu cam tot ce este de stiut despre el, dar nu l-am vazut in realitate si mi se pare un pic cam peste mana sa dau o gramada de bani pe ceva care nu stiu daca mi se va potrivi.

Multam fain!

Mesaj completat

Stiu ca tot eu am si penultimul post, cu circa o luna in urma, dar ...... MI-AM LUAT-O ! ! ! !

UUUU-HUUUU!

Fiind primul meu choparas/cruzeras nu am termen de comparatie, dar mie unu mi se pare cool rau.

Ne vedem pe sosele.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Salutare !

As avea si eu o rugaminte pentru cei care vizioneaza acest forum. Caut sa achizitionez acest model si in ciuda faptului ca toti dealerii Yamaha il vand, niciunul nu il are in showroom.

Daca este cineva care poseda unul, as dori si eu niste pareri legate de el, eventual sa ma si sui pe el sa vad cum mi se potriveste. Stiu cam tot ce este de stiut despre el, dar nu l-am vazut in realitate si mi se pare un pic cam peste mana sa dau o gramada de bani pe ceva care nu stiu daca mi se va potrivi.

Multam fain!

Mesaj completat

Stiu ca tot eu am si penultimul post, cu circa o luna in urma, dar ...... MI-AM LUAT-O ! ! ! !

UUUU-HUUUU!

Fiind primul meu choparas/cruzeras nu am termen de comparatie, dar mie unu mi se pare cool rau.

Ne vedem pe sosele.

Asfalt uscat.

Apoi omu' te rugam baga niste poze si un film ceva :angryfire: ca eu personal sunt foarte curios !

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de intarziere. Acum le uploadez. Sunt facute cu telefonul, deci calitatea nu e tocmai la inaltime. Filmulete inca n-am, dar probabil la sfarsitul weekendului sper sa aduc.

post-47504-1248463992_thumb.jpg

post-47504-1248464026_thumb.jpg

post-47504-1248464098_thumb.jpg

post-47504-1248464128_thumb.jpg

post-47504-1248464150_thumb.jpg

Editat de razvanescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...