Sari la conținut

Pocketbike-uri


smen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu-l bagi in buzunar la semafor dar poti sa fugi cu el in brate.

 

P.S.In poza castigatorul uni pochetbike la West Romanian Bike Week.

 

 

 

Am avut si eu unul exact la fel. Dupa exact 5 minute s-a rupt ambreiajul (deh, made in china), am stat 2 ore sa il repar dar a meritat asteptarea. M-am suit pe un deal cu un amic si ne-am dat vro ora ca nebunii. Eu mergeam cu motocicleta in spatele lui, ii luminam drumul, in timp ce el cobora ca rossi. Tin minte ca ajunsesem pe la approx. 70 km/h si imi era mie frica sa cobor cu viteza aia, cu motocicleta mare.. jejeje

 

Diractia s-a terminat cand ne-a oprit politia si ne-am luat cateva amenzi zdravene amandoi. Am platit o amenda de vro 600 de euro pentru ca nu avea asigurare, pentru ca nu purta casca pe pocketbike amicul meu, amenda pentru circulat pe drum public si inca o amenda care am luat-o eu pentru ca conduceam o motocicleta de o cilindrada mare fara carnet. Pocketbike-ul, bineinteles confiscat.

 

Oricum a meritat, ne-am distrat ca niste copii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diractia s-a terminat cand ne-a oprit politia si ne-am luat cateva amenzi zdravene amandoi. Am platit o amenda de vro 600 de euro pentru ca nu avea asigurare, pentru ca nu purta casca pe pocketbike amicul meu, amenda pentru circulat pe drum public si inca o amenda care am luat-o eu pentru ca conduceam o motocicleta de o cilindrada mare fara carnet. Pocketbike-ul, bineinteles confiscat.

 

Acolo se ia amenda pentru condus motocicleta fara permis ? Deh, ce lejere is legile la noi......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Da cum e sa mergi prin piatza Sam Marco in Venezia cu asa ceva si carabinierii sa fuga dupa tine..? :crack: Daca mai fac vreo aventura dinasta filmez sa radetzi putin.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care sunt sanctiunile in .ro?

Dosar penal pentru conducere fara permis pe drumurile publice.

 

Dar sa revenim la drujbe...........

 

Mi-am facut ordine pe computaplex si am mai gasit un filmulet cu pacatoasele astea de mobre (nu de alta dar dupa ce vedeti filmuletu asta o sa va puna dreq s-o dati in pacat si sa va luati si voi pocket-bike)

 

filmulet.wmv

 

Vizionare placuta !

 

PS : chiar merita vazut :crack:

Editat de Road
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mergi si tu linistit ca omu' cu morcovu' sa nu care cumva sa depasesti viteza legala si sa te depaseasca o chestie d-aia ca-ti si rupi buletinul instant :crack: :crack: :crack: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

am si eu o intrebare.... :cheers: la un pocket bike adus de afara colet fara taxe vamale platite fara absolut nici un act ce se poate face pentru a putea circula pe drumurile publice?

pentru ca eu am tinut-o de distractie dar mi-a ajuns si vreau sa i-o fac cadou nepotului meu dar totusi el se plimba pe timp de zi si nu as vrea sa ramana fara el din cauza politiei.

am vreo sansa sa o inregistrez app are 49cc si duce ciar si cu 120kg pana la 75km/h.........dar cu mine care am 70kg sare suta :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare.... :ok: la un pocket bike adus de afara colet fara taxe vamale platite fara absolut nici un act ce se poate face pentru a putea circula pe drumurile publice?

 

poi daca nu ai acte nu ai cum sa il inscri... sh-apoi eu stiu ca astea nu se pot inscrie nici cum pt ca nu au far, oglinzi, stopuri, semnalizari... deastea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

erau de-astea in Italia in supermarket printre rafturile cu jucarii la 150 euro nou-noutz :D ...asa ca........,dar oricum am mers si eu pe unul si am prin vreo 60 la ora cu el da parca mai bine as fi mers pe o matura "zburatoare" :rock: :rock:

 

prins* pardon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam si eu la un moment dat sa imi cumpar o dracie dasta!

 

Exista 2 tipuri de pocketbike-uri! Sunt alea mici mici care nu au nici un fel de stopuri-semnalizari , far , oglinzi si asa mai departe si care nu pot fi inscrise ca moped si cele mai maricele care au toate cele de mai sus si se pot inscrie ca moped! Astea mai mari sunt cam duble fata de alea mici si stai mult mai bine pe ele. E un magazin chiar la mine pe colt de dastea. Unu mic e vreo 16 mil , iar cel mare e vreo 22. Au si model Harley :D

post-11711-1178740774_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie chiar mi-ar placea asa ceva. Doar pentru fun. :D Cred ca initial au fost facute pentru copii dar se pare ca au prins mai bine la adulti :rock: :moto:. Si uitati o comparatie intre sunetul unui RS 125, unui MITO si al unui pocket bike de 39 cc :P.

Si inca un film super funny, desi "riderii" nu prea sunt sanatosi :rock: :rock: http://www.youtube.com/watch?v=3wUWXWC3QEw Editat de nightmare_cristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie chiar mi-ar placea asa ceva. Doar pentru fun. :rock: Cred ca initial au fost facute pentru copii dar se pare ca au prins mai bine la adulti :moto: :P. Si uitati o comparatie intre sunetul unui RS 125, unui MITO si al unui pocket bike de 39 cc :P.

Si inca un film super funny, desi "riderii" nu prea sunt sanatosi :rock: :rock: http://www.youtube.com/watch?v=3wUWXWC3QEw

Se aude frumos la pocket-u` ala.

Mai era un pocket de dirt la SMAEB care se auzea bestial. era a unui baietel.

Prea smecher rideri aia ! dar si crazy :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

pocketbike daca cazi cu unu dinasta te spargi :scratch:

nu este mai periculos decat o motocicleta sau un scuter... poate chiar mai mici riscurile :) .. iti spun yo ca am mers cu unu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este mai periculos decat o motocicleta sau un scuter... poate chiar mai mici riscurile :) .. iti spun yo ca am mers cu unu

mai mici riscurile??? :scratch: cum sa fie ma mai mici riscurile daca cazi cu ala nu ai vazut cat de mic e?????? cum naiba sa fie riscurile mai mici? poate din alte puncte de vede ca nu cade peste tine sau ceva de genul asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mici riscurile??? :scratch: cum sa fie ma mai mici riscurile daca cazi cu ala nu ai vazut cat de mic e?????? cum naiba sa fie riscurile mai mici? poate din alte puncte de vede ca nu cade peste tine sau ceva de genul asta :)

sunt mai mici riscurile pt ca este mult mai jos decat un scuter/motocicleta .. daca cazi este distanta foarte mica si nu poti pati ce patesti cu un scuter...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...