Sari la conținut

O Prima Intalnire Goldwing In Romania? - Ar Fi Po


alexatr
 Share

Postări Recomandate

Dragilor, bine v-am gasit. :crack:

Sunt noua pe aici, desi va vizitez site-ul destul de des.

 

Am intrat pentru a lansa o propunere facuta de un prieten de departe,

tocmai din Norvegia, proprietar al unei superbe GW pe care a plimbat-o si pe la

noi. Omuletzul asta isi doreste sa ajute la creerea unui Goldwing Club Romania pe care sa il afilieze la federatia europeana.

Ar dori ca in cursul vizitei pe care o face in sept. (11-24) sa organizam o intalnire intr-un pub din Bucuresti pentru a incerca sa punem in practica ideea.

 

Ideea mie imi place foarte mult insa, sincer, nu stiu cat de mare poate fi numarul membrilor la noi. Eu, in Bucuresti n-am vazut decat 2.

 

Voi ce ziceti? Cati sunteti? Avem sanse sa se nasca acest club?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te ajuta cu ceva informatia asta ... in Timisoara tot doua am vazut; unul auriu cu numere straine si unul violet cu numere TM. Deci unul sigur. Poate mai sunt, dar nu le-am vazut eu. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, bine v-am gasit.  :crack:

Sunt noua pe aici, desi va vizitez site-ul destul de des.

 

Am intrat pentru a lansa o propunere facuta de un prieten de departe,

tocmai din Norvegia, proprietar al unei superbe GW pe care a plimbat-o si pe la

noi. Omuletzul asta isi doreste sa ajute la creerea unui Goldwing Club Romania pe care sa il afilieze la federatia europeana.

Ar dori ca in cursul vizitei pe care o face in sept. (11-24) sa organizam o intalnire intr-un pub din Bucuresti pentru a incerca sa punem in practica ideea.

 

Ideea mie imi place foarte mult insa, sincer, nu stiu cat de mare poate fi numarul membrilor la noi. Eu, in Bucuresti n-am vazut decat 2.

 

Voi ce ziceti? Cati sunteti? Avem sanse sa se nasca acest club?

236557[/snapback]

 

Daca pentru un club iti sunt suficienti 3-4 oameni, eventual din colturi diferite ale tarii, cred ca are sanse sa se nasca. Altfel... slabe sperante. Goldwing-ul e o motocicleta scumpa si care nu prea are ce cauta pe la noi decat cu totul si cu totul intamplator...

 

Succes!

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...opic=10261&st=0

 

Uite p-aci un posesor :crack: . Da' daca ma iau dupa articol (declaratiile lui) nu stiu ce club s-ar putea face cu un d-asta! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu! :crack: N-am vazut pe forum posesori de Gw model nou. Nici pe bikeshop GW la vanzare (iar, model ca cel din articol) deci, cred ca inca o mai are :crack: . Tre' sa fie pe "undeva".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt mindrul posesor al unui gold wing interstate model 81(cel violet cu numere de tm de care spunea wabit).sunt dispus sa ne intilnim ,mai putin in weekend-ul 23-25 septembrie cind sunt plecat.am si o propunere:daca omul vine din vest,haideti sa ne intilnim tot in vest,de ex. in timisoara sau arad.avem si noi puburi faine si de altfel urasc centralizarea excesiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu va limitati la Goldwing si extindeti si la Silverwing. E un frate mai sarac, intr-adevar, da' din ce am vazut pe afara Goldwing si Silverwing merg mana in mana. Si pe MSN e un grup de discutii comun GL/CX.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai...Honda GL500 & GL650 SilverWing e asta:

Motor 2 cilindri in V transversal, racire cu apa, cardan ... Nu prea e scuter, nu-i asa? Acum am vazut ca au si scuter cu numele asta. Probabil ca s-au terminat numele ce sunau bine :) Au luat unul second-hand si l-au refolosit.

post-3618-1125790842_thumb.jpg

Editat de f_zoltan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui era Silverwing. Nu se mai produce de prin '85. De aceea, atunci cand cineva se refera la Silverwing in acceptiunea moderna, se refera la maxi-scooter. Cine se refera la touringul V2 spune tot numele, pentru a evita confuzia. Da, stiu, sunt pedant :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui era Silverwing. Nu se mai produce de prin '85. De aceea, atunci cand cineva se refera la Silverwing in acceptiunea moderna, se refera la maxi-scooter. Cine se refera la touringul V2 spune tot numele, pentru a evita confuzia. Da, stiu, sunt pedant  :)  .

236731[/snapback]

 

Sau cauti pe Google si vezi despre ce poate fi vorba :P

 

Violetbiker, ma bucur ca ai gasit topicul; nu stiam ca ai cont pe forum. :eek:

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult de raspuns! :)

Esti primul si sper, nu ultimul.

 

Sincer, si mie mi-ar placea sa incercam sa ne adunam

in alta parte, mai ales la voi in vest, ca e mai frumos

si mai liniste. O sa-i comunic omului propunerea. Poate nu ne vom

putea misca kiar pana acolo, caci acum vine in zobr, lasa motorul acasa

si poate s-or mai aduna oameni de prin alte parti.

 

Daca stii engleza (ceea ce ma astept sa fie fparte probabil :eek: ), iti dau

adresa lui de e-mail, poate va conversati intre voi: jarle-ha@online.no

 

Ne hotaram si vorbim cat de curand.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai gasit! Am un GW 1800 din 2002, si eram la randul meu in cautare de confrati cu care sa ma pot intalni din cind in cind la o sueta sau la o excursie. Chiar daca acum suntem inca putini, sunt sigur ca si in Romania se va forma curind o comunitate numeroasa a fanilor acestui cuceritor mastodont. Abia astept sa stabilim prima noastra intalnire. Si pentru ca intr-adevar nu suntem inca multi, propun sa-i primim in club si pe simpatizanti(e). Slava Domnului, e loc pentru doi cu bagaje cu tot..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu simpatizant voi fi, caci habar n-am cum se merge

cu asa ceva, decat ca pasager ... si tare bine e!!!!

Am mai avut o reactie de la cineva din TM, violetbiker se numeste

si care propune intalnirea mai in vest la ei acolo.

 

Nu stiu ce sa zic...e greu de ajuns kiar acolo.

Prietenul meu vine cu avionul de data asta,

si banatul e departe...

 

Oricum, hai sa tinem legatura. Pana acum, sunteti 3 cu totii,

din care unul vine de afara. Poate mai adunam.

La cat de putini sunt, cred ca putem vorbi intre noi cu cateva

zile inainte sa gasim un loc, o data si o ora. Care vor fi candva dupa 10.09.

 

Merci mult de raspuns. Keep in touch!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...