Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Se asfalteaza Mesteacanul, nu Mestecanisul. Mesteacanul e de la Dej la Baia Mare. :P

 

Reghin - M-Ciuc are niste portiuni extraordinare, pe o parte ai Muresul, pe o parte padurea. Diferenta dintre acesta si Tihuta e ca nu ai drumul asa de lat. :)

eh e oarecum departe de mine ca sa ma bag pana acolo. si nici nu cine nu am ca sa vin, ca nu prea mai gasesc motociclisti. trebuie sa plec pe alte meleaguri ca sa vad un motociclist :scratch:

 

am sa ma limitez la Tihuta cand vin acasa. e intrunire la Gura Humorului pe 29-1 iulie, si atunci sunt acasa, asa ca o sa dam o plimbare daca esti disponibil. :moto: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am sa ma limitez la Tihuta cand vin acasa. e intrunire la Gura Humorului pe 29-1 iulie, si atunci sunt acasa, asa ca o sa dam o plimbare daca esti disponibil. :moto: :cheers:

Sunt prin zona. Tine-ma la curent si ne dam. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inceput de sezon,pe motor nou...meses lejereanu :rolleyes:

 

si ca zicea stau-de-6 de acustica padurii...o filmare slabuta,dar care pe sfarsit surprdinde exact ce spunea el.

 

asteptam sa vina caldura,si sa ma inteleg cu noul motor si vor veni si poze mai interesante.si da MESTEACANUL,40km de baia mare,va fi gata cat de curand vara asta si va fi ceva gen Meses.deci am loc de joaca nou :bounce:

post-35274-0-11526600-1337192115_thumb.jpg

post-35274-0-30260500-1337192130_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna bine, doar ca ii trebuie alta guma pe spate. uc Pilot Power nu faci asa multe pe curbe. nu is idealele pt curbe, daca vrei sa te dai mai neortodox

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna bine, doar ca ii trebuie alta guma pe spate. uc Pilot Power nu faci asa multe pe curbe. nu is idealele pt curbe, daca vrei sa te dai mai neortodox

stiu cate ceva despre gume si am pus setul asta din motive foarte bine intemeiate,nu-ti face griji :rolleyes: si nu spatele ar fi marea problema,ci fata daca e sa ma leg si eu de gumele mele din momentul actual(e set PP nou).stiu prea bine ce gume trebuie,dar nu pun pana nu imi fac putin mana si ma obisnuiesc cu motorul.ca sa vezi ce faceam inainte cu SC pro,metzler raceteck baga un ochi cu 1-2 pagini in urma.numai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles. pai nu cred ca o guma mai tare(PP) te va avantaja la a invata motorul. adica e chestia aia de siguranta.

 

stiu ce faceai cu cateva pagini in urma. doar ca era o parere si nu ma plang ca nu poti.

hai ca la sfarsitul lui iunie in ultimul weekend sunt in tara si daca e poate facem un weekend pe Tihuta. este intrunire la Gura Humorului, si de acolo doar cat arunci un bat. poate poate iesim mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

:) Super pozele voastre ... anul asta dupa Meses/ Topa cred ca va fac o vizita si celor din Bistrita sa incerc pasul Tihuta ( daca ma primiti intr-o plimbare pe o zi cu soare :P )

Dupa care urmeaza Transfagarasanul si Transalpina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

asa de rau se simte caldura si acolo ? noi ultimele iesiri cu motocicleta erau in orase 32-33 si pe la cheia erau 27 -28 ceva de genu,putin mai "racoare"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesim si noi duminica pe Tihuta, asta daca-mi mai incape capul in casca pt ca sambata merg la o nunta. :rusinica: Alin & Crazy-devil, daca veniti in zona, dati de veste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesim si noi duminica pe Tihuta, asta daca-mi mai incape capul in casca pt ca sambata merg la o nunta. :rusinica: Alin & Crazy-devil, daca veniti in zona, dati de veste.

salut

in ultimul moment ne-am hotarat si am fost azi sa va incercam Tihuta ... foarte fain , vremea a fost superba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesim si noi duminica pe Tihuta, asta daca-mi mai incape capul in casca pt ca sambata merg la o nunta. :rusinica: Alin & Crazy-devil, daca veniti in zona, dati de veste.

salut. nu am ajuns pe tihuta. sambata spre seara am dat o tura, dar numai pana pe mestecanis, ca eram in criza de timp, obosit, si eu nu simt motoru cum trebuie. nu ma impac deloc cu Motul dupa 2000Km de mers mai sportiv, iar motoreta nu sa comportat asteptarilor.

 

sper in august sa prind un weekend unde sa ne adunam mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca nu dati niciun semn, asa ca ne-am imbracat la pantaloni scurti, am trecut Tihuta si am mancat un bors de peste la Poiana Izvoarelor, dupa care ne-am racorit cu o baie pe la Colibita. La ce temperaturi sunt, ti-e mai mare dragul. :rolleyes:

 

 

IMG_1349.jpg

 

IMG_1351.jpg

 

IMG_1354.jpg

 

IMG_1372.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Ieri pe Meses a fost super.

Ce m-a surprins foarte putine motoare, desi am stat aproape 3 ore.

In schimb asfaltul ardea, s-au incalzit gumele incredibil.

Placut surprins de cum s-a comportat BT016-le odata incalzit calumea.

Editat de gsxaddict
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Ieri pe Meses a fost super.

Ce m-a surprins foarte putine motoare, desi am stat aproape 3 ore.

In schimb asfaltul ardea, s-au incalzit gumele incredibil.

Placut surprins de cum s-a comportat BT016-le odata incalzit calumea.

Pana la urma ai laes BT016? Si eu m-am inteles de minune cu gumele alea. :rolleyes:

 

 

cauciucul spate al nakedului alb e pus bine? adica pare invers, de la distanta asta:)

Da, e pus invers. Fiind un cauciuc cu care s-a dat si pe circuit, s-a uzat mai mult pe-o parte. La fel e si cauciucul meu, doar ca nu se vede in poze. Eu oricum uzez mai mult cauciucul spate pe partea dreapta (merg mai tare pe virajele de dreapta) si vreau sa ma simt mai in siguranta. Stiu piloti din RoSBK ce intorc cauciucurile. La cum ne dam noi, si mai ales strada, n-are nici pe dracu'. :)

 

smecher peisajul! :makeout:

Merci! :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, e pus invers. Fiind un cauciuc cu care s-a dat si pe circuit, s-a uzat mai mult pe-o parte. La fel e si cauciucul meu, doar ca nu se vede in poze. Eu oricum uzez mai mult cauciucul spate pe partea dreapta (merg mai tare pe virajele de dreapta) si vreau sa ma simt mai in siguranta. Stiu piloti din RoSBK ce intorc cauciucurile. La cum ne dam noi, si mai ales strada, n-are nici pe dracu'. :)

 

Merci! :cheers:

 

 

interesant, chiar nu stiam ca se mai pune si invers :bigstar:

 

stii ce? trebuie sa facem schimb de experienta, eu ma las mai mult pe stanga :bounce:

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. nu am ajuns pe tihuta. sambata spre seara am dat o tura, dar numai pana pe mestecanis, ca eram in criza de timp, obosit, si eu nu simt motoru cum trebuie. nu ma impac deloc cu Motul dupa 2000Km de mers mai sportiv, iar motoreta nu sa comportat asteptarilor.

 

sper in august sa prind un weekend unde sa ne adunam mai multi.

 

care e punctul tau de plecare?; ca vad ca esti din danemarca (da, cred ca esti bucurestean)

da un id de yahoo, poate vin si eu..

al meu: bogdan_freeflygmb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...