Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

cand ies cu nevasta...ies doar cu nevasta %5Burl=

 

 

"ne intalnim la sighisoara de ex, ne cazam acolo.

 

si din sighisoara sa plecam spre destinatia x ? ne cazam acolo, pe urma mergem spre Y...si se temina la z.

de la z fiecare pleaca pe drumul lui spre casa?

asa da...e mai misto tampenia ta ca a mea

da tot o sa se stranga 2.000km pt unii :)"

incepem cu o zi de racing sa vedem fiecare ce si cum poate si ce vrea. seara facem un traseu de 2 zile si plecam pe el, cum am zis mai sus ...asta daca sunt doritori.

p.s.........forum, de 3 zile stau doar pe forum. am plecat la munca...

daca se stabilesc 3 intalniri eu vin la toate...oricum ar fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu stiu daca sunt racer (probabil ca nu)...da sunt sigur ca 6 e varza, il vad dupa pozitie, la vale sta un pic pe dreapta la curba de stanga in amonte langa deal-ul din video 2 la min 2.03, eu zic ca l fac.

nu stiu cum stau exact...in raport cu zmeii de aici dar ...pe 6 pun pariu ca l fac, simt asta.

Pai vezi ca te-ai uitat degeaba la clipul ala? :D Eu eram cel care filma, iar pozitia mea pe motor e asta:

post-28093-0-35543900-1360252888_thumb.jpg post-28093-0-24284600-1360252900_thumb.jpg

post-28093-0-33218800-1360252913_thumb.jpg post-28093-0-20639100-1360252919_thumb.jpg

 

Te astept la vara, sa-mi areti "cum se face". :rusinica:

 

Iar cel care era in fata mea, e un prieten care merge 2.07 la Hungaro cu un ZX10-R stock. :D

 

 

aia care se simt jigniti, scuze..eu fac doar caterinca, nu jignesc.

Caterinca o sa fie la vara, cand te filmam si te punem pe youtube. :blbl:

 

 

Eu nu cred ca o motocicleta de viteza poate face fata pe serpentine:

1 pozitia...........+ parghia semighidoanelor

2 caracterul motorului ( daca e 4L + cutia lunga )

 

In opinia mea SM sau naked/alrounder/enduro-touring sunt bune pt serpentine

E perfect adevarat ce spui tu. Un SM e perfect pt viraje adunate. In schimb, pe un drum virajat cum e Tihuta (curbe largi, unde stai bine la viteze de 200+), nu cred ca un SM sta in spatele unu SS. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi ca te-ai uitat degeaba la clipul ala? :D Eu eram cel care filma, iar pozitia mea pe motor e asta:

attachicon.gif1.jpg attachicon.gif3.jpg

attachicon.gif2.jpg attachicon.gif4.jpg

 

Te astept la vara, sa-mi areti "cum se face". :rusinica:

:)

bai, eu credeam ca numai vedetele folosesc photoshop pt a decupa si alea alea. dar tu ma, tu.. offffffff. :lol:

sincer nici nu pot sa ma uit la poze, sunt intro parte si ma doare gatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar face placere sa ne vedem vara asta prin Tihuta, mai o poza mai un o dara mai un wheelie. Banuiesc ca numai dimineata poti sa iti faci de cap................sau intr-o zi caniculara, cand devii popcorn in combinezon :( .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, eu credeam ca numai vedetele folosesc photoshop pt a decupa si alea alea. dar tu ma, tu.. offffffff. :lol:

sincer nici nu pot sa ma uit la poze, sunt intro parte si ma doare gatul.

Rotitul pozelor a fost "pantaloni scurti" pe langa munca ce-am depus-o pentru a edita pozele incat sa ies cu genunchiu' pe jos. :crack:

 

Mi-ar face placere sa ne vedem vara asta prin Tihuta, mai o poza mai un o dara mai un wheelie. Banuiesc ca numai dimineata poti sa iti faci de cap................sau intr-o zi caniculara, cand devii popcorn in combinezon :( .

Noi ne dam, de obicei, duminica. Nu e foarte circulat. Fiind o zona de munte, parca e mai usor de suportat caldura.

Da-mi un PM cand ajungi pe aici. :)

 

mortala prima poza si a 3-a unde se vad si urmele de la gume.

Merci! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rotitul pozelor a fost "pantaloni scurti" pe langa munca ce-am depus-o pentru a edita pozele incat sa ies cu genunchiu' pe jos. :crack:

 

Merci! :hug:

Laser frate. Esti cavalerul Jedy. Imi cuNpar si eu programul asta.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca sunt racer (probabil ca nu)...da sunt sigur ca 6 e
varza, il vad dupa pozitie, la vale sta un pic pe dreapta la curba de
stanga in amonte langa deal-ul din video 2 la min 2.03, eu zic ca l fac.
De otto nu stiu ce sa zic..cred ca pe cheia il mucific.(da acu' 3 ani,
ca acum s-a stricat asfaltul)


nu stiu cum stau exact...in raport cu zmeii de aici dar ...pe 6 pun pariu ca l fac, simt asta.

 

 

:funny: :funny: :funny: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca sunt racer (probabil ca nu)...da sunt sigur ca 6 e

varza, il vad dupa pozitie, la vale sta un pic pe dreapta la curba de

stanga in amonte langa deal-ul din video 2 la min 2.03, eu zic ca l fac.

De otto nu stiu ce sa zic..cred ca pe cheia il mucific.(da acu' 3 ani,

ca acum s-a stricat asfaltul)

nu stiu cum stau exact...in raport cu zmeii de aici dar ...pe 6 pun pariu ca l fac, simt asta.

 

 

:funny: :funny: :funny: :crack:

95% din userii de pe forum il fac pe 6

il tradeaza pozitia.

 

:grinbandit:

 

Mi-ar face placere sa ne vedem vara asta prin Tihuta, mai o poza mai un o dara mai un wheelie. Banuiesc ca numai dimineata poti sa iti faci de cap................sau intr-o zi caniculara, cand devii popcorn in combinezon :( .

e la altitudine, poate e cald :D

 

95% din userii de pe forum il fac pe 6

il tradeaza pozitia.

 

:grinbandit:

 

e la altitudine, poate e cald :D

*racoare am vrut sa zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ce locatie ati alege ca prim punct de intalnire ?Eu zic ca undeva prin Mai ar fi OK o prima intalnire

Cine ar veni si cu ce motor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ce locatie ati alege ca prim punct de intalnire ?Eu zic ca undeva prin Mai ar fi OK o prima intalnire

Cine ar veni si cu ce motor ?

in Mai daca e al doilea weekend, imediat dupa Paste. atunci sunt si eu acasa si cred ca pot veni sigur.

 

cat de locatie de intalnire , cred ca ar trebui aleasa in functie de care/cum si de unde vine.

parerea mea e ca cei din sud cred ca pot urca pe E85 direct spre Suceava (Constanta-Bucuresti-Buzau-Bacau-Falticeni- Gura Humorului) unde sa ma intalnesc eu cu ei la Falticeni de ex. sa campam peste noapte undeva la Gura Humoului sau Vatra Dornei, iar apoi plecare a doua zi pe tihuta si urmatoarea locatie. asta ar insemna de vineri plecarea, seara camparea si sambata si duminica nebuneala. asta daca nu numai sambata. desi nu cred ca faci tot traseul intro zi. apoi luni imprastierea la casele noastre.

 

Eu spun ca e un pas inainte daca reusim sa ne adunam si o data. :D

Tocmai de aia propun sa ne vedem in iulie/august, sa fie temperatura buna la asfalt. :P

si iulie august e iarasi o periada buna (pt mine) sfarsitul lui iulie sau inceputul lui august spre jumatate.

 

daca va decideti, eu pot sa-mi iau concediu incat sa incadrez si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei din sud si sud est mai exista varianta 7(buzau-intorsura buzaului-teliu-brasov).

 

 

Deci 7. Intorsura Buzaului-Teliu

~40 de km de:

-asfalt bun

-drum virajat

-trafic redus

-peisaj frumos

 

post-19031-0-64452100-1360327362_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

ba crazy pot sa vin si eu sa-ti fac poze? ca plm, de dat nu ma risc cu atatea vedete (in frunte cu tine),dar ma gandesc la faptu ca nu are cine sa te imortalizeze pe acolo.

 

si eu n-o sa-ti dau pozele ca aia de la misano,cu logo pe ele, ti le dau 'curate' .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba crazy pot sa vin si eu sa-ti fac poze? ca plm, de dat nu ma risc cu atatea vedete (in frunte cu tine),dar ma gandesc la faptu ca nu are cine sa te imortalizeze pe acolo.

 

si eu n-o sa-ti dau pozele ca aia de la misano,cu logo pe ele, ti le dau 'curate' .....

Nu. Daca vrei de duci inainte si ne astepti. Nu vreau sa-ti am grija ca te imprastii si pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

Nu. Daca vrei de duci inainte si ne astepti. Nu vreau sa-ti am grija ca te imprastii si pe acolo.

am observat formularile astea deranjante la tine : sa te-nvat sa mergi / sa te iau cu mine la selena / sa-ti am de grija :)))

 

cwaie, da' tu te mai incapi in piele, asa cam cat de zmeu esti printre vacile alea?:))))

 

ontopic: sa vina primavara, ca acu ninge :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna sf ce zic eu aici? Daca da!; ma duc la doctor insemna ca's (cuvant urat)!


" sambata am chef de o iesire,si n am cu cine. Care are chef de o tura pana Luni? Cine merge? Unde mergem "



De multe ori cand vrei sa dai o tura, nu ai cu cine.Te pui pe telefon, din 4-6 cati ai in agenda, nu poate nimeni

...cand ai tu chef.


Asa ca intanirea poate fi in fiecare week-end incepand cu 15 aprilie.



sa vad cine raspunde. cand o sa se puna problema asa.



Motociclismul este un hobby pana la urma. Motociclismul e ca pescuitul...

Si pescarii rad de ala care prinde un peste mic.




plm




Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am observat formularile astea deranjante la tine : sa te-nvat sa mergi / sa te iau cu mine la selena / sa-ti am de grija :)))

 

cwaie, da' tu te mai incapi in piele, asa cam cat de zmeu esti printre vacile alea? :))))

 

ontopic: sa vina primavara, ca acu ninge :(

am o piele de vaca ma, si de aia nu ma incap in ea. (incerc sa te invat ma)

Nico, aia a fost doar pe forum. nu cred ca o sa se tina vreodata aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, hai ca vin eu cu o propunere concreta:

 

25-28 iulie 2013, astfel:

- 25 iulie, joi - ne adunam toti la Buzau, seara, stam la o bere si socializam. :D

- 26 iulie, vineri - ne dam pe traseul 7 (Intorsura - Teliu) si pe traseul 1 (Brasov - Targu Mures). Ne cazam la Tg-Mures. Aprox. 330 km.

- 27 iulie, sambata - plecam pe Targu Mures - Cluj - Zalau (ne dam pe Meses - traseul 5), dupa care fugim la Baia Mare sa ne dam pe Mesteacan (traseul 4). Ne cazam pe undeva pe langa Baia Mare/Dej. Aprox. 300 km.

- 28 iulie, duminica - mergem pe Tihuta (traseul 2) si pe Mestecanis (traseul 3). Aprox. 280 km. Ne cazam pe langa Campulung Moldovenesc.

- 29 iulie, luni - ne trezim, bem o cafea si o intindem fiecare catre casa.

 

Am incercat sa adun aproape toate drumurile marcate (mai putin Reghin-Toplita). Eu spun ca e decent si putem s-o facem cum trebuie. :)

post-28093-0-42409400-1360359692_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6, mereu stiam ca a incredere in tine. daca ai sa candidezi la presedentie sa stii ca eu te votez.

 

totusi eu nu m-as impaca cu data. :D al doilea weekend din august ar fi beton. daca l-ati decide atunci, toata nebuneala de seara va fi pe spatele meu. (pe 10 e ziua mea)

 

totusi noi facem niste planuri pt ce va fi peste fix juma' de an. e cam devreme. dar daca ideea se mentine, cativa oameni ar fi..... rezultatul il vom vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...