Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Gata si pt mine sezonul.saptamana trecuta duminica am facut naked motoreta(things to do before the spring comes:P),saptamana asta urmeaza de spalat lantul si de uns...pe stander e deja...deci,vb lui @stau-de-6:sa vina forja forumistica...presint o iarna luuuuunga de tot:)

cica chiar ar fi o iarna lunga si grea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Atentie serpentinari intre valenii de munte si babarunca.E plin de ulei bash.gif

eu am scapat cu un voblaj de toata frumusetea dar altii n-au fost atat de norocosi ...uleiul se intinde pe zeci de km !!!!

post-19031-0-53506800-1381685757_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie serpentinari intre valenii de munte si babarunca.E plin de ulei bash.gif

eu am scapat cu un voblaj de toata frumusetea dar altii n-au fost atat de norocosi ...uleiul se intinde pe zeci de km !!!!

Multumim, acum eu am inchis sezonul, dar sunt bune astfel de informatii! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cum e drumul din Targu Secuiesc pana la Focsani?

mersi!

 

Nu e bun man ,asfaltul lipseste cu desavarsire in unele locuri ..deh...Drum National ....eterna si fascinanta Romanie ,cum spunea cineva mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie serpentinari intre valenii de munte si babarunca.E plin de ulei bash.gif

eu am scapat cu un voblaj de toata frumusetea dar altii n-au fost atat de norocosi ...uleiul se intinde pe zeci de km !!!!

Uleiul asta se curata la prima ploaie serioasa sau cum se inlatura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedem WE asta daca sa curatat sau nu :) Normal raspunderea ar fi al CNADNR... sa semnalizeze si sa curete locul !



apropo ,cheia...

cai,boi,natarai.....

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ulei, nisip in curbe, animale, idioti, betivi, carutze, obstacole neasteptate si vor gasi mereu pe drumurile publice. Asa a fost de cind s-a inventat drumul public, nu stiu de ce tot va plingeti atita, e o normalitate. Unii, chiar multi, au marele ghinion sa se intilneasca chiar de la inceputul carierei motociclistice cu asa ceva, cei ce scapa devin experimentati, altii imbogatesc pompele funebre(chiar si pe popa). Cei care au "placerea" sa descopere realitatea dupa mai multi ani de motociclit, se pling ca vai doamne, ce nepasatori cei de la CNDAR ca nu stau geana cu masinile de spalat uleiul sau ca taranii isi lasa animalele libere pe strada, etc. Multi "optimisti" ma intreaba foarte mirati, ca de ce merg numai pe circuit. Raspunsul e simplu, nu-mi risc viata pt 2 lei.



De plimbat nu-mi mai place sa ma pimb pe 2 roti de foarte multi ani de zile. Pt plimbari, prefer cel mai mult masina, si acolo, sa fiu pasager, sa pot observa peisajul, sa ma bucur de privelisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

JAGI: pai atata timp cat platim taxe si impozite si ne vedem de treaba, de ce dracu' nu avem dreptul sa ne plangem?

In alte tari drumul public nu are aceeasi notiune (a se citi pericol) ca la noi in tara....

 

Vad ca se tot induc romanismele astea in subconstient gen " ce va plangeti ba, va asteptati ca << insert your CNADNR, IJP, ETC here >> sa-si faca treaba? treziti-va nu si-o fac"

 

Si acum sa nu ma intrebi ce fac eu in privinta asta,din moment ce nu-mi convine situatia. As face mai multe,dar nu-mi permite statutul si alte aspecte. Daca as avea posibilitatea,as face "ceva", sincer...

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Succese" la plingeri, poate ai vreo 20 vieti ca sa apuci sa-ti vezi visele vis a vis de Romania, implinite. "Haideti sa haidem, Sa facem ceva..." Platesti taxe deoarece existi si esti obligat cumva, cine e haiduc? Tu , necaz ca nu functioneaza nimic bine in RO, te iei de mine sau de alti amariti de pe forum, criticindu-ne . Iti faci cite un dusman online si-ti versi energia negativa. Da, asa-i RO e de cacao, nu Basescu, Iliescu, Boc, Tariceanu, etc, sint de vina, vina e a tuturor, asa-i natia noastra de primitivi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

JAGI: era doar o discutie,intrebare... nu m-am luat de tine.

Cu ultima afirmatie sunt 10000 % de acord. Suntem niste primitivi tristi. Cand ma uit la ce proteste se fac la noi , ce inseamna protest la noi si ce inseamna la alte state....si pt ce se iese in strada la altii si pt ce se iese la noi....imi vine sa-mi iau ...campii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

cmd: circuit inseamna anumite resurse financiare,hai sa nu incepem iar circul asta cu mersul pe circuit etc etc..

 

Cine merge pe strada in limitele decentei sau in limitele propriului skill si e atent, nu cred ca e periculos.


Daca vrei sa sari calu, te duci pe circuit (daca-ti permiti)... Pana la urma topicul asta se numeste Serpentinari, nu circari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Gume de serpentine...care's ? Ce presiuni? Cat rezista?

 

Iarna doar ce a inceput, hai la discutii!

 

Eu am un fetis cu Pilot Power 2ct, la care am sa renunt 100% la primavara. Cauciucurile astea au o problema.

La curatarea lantului (de iarna) am gasit o taietura pe cauciucul spate, care taietura nu stiu cat de adanca este. Asta ma face sa le schimb (eu intodeauna schimb si fata odata cu spatele)....

Nu e prima data cand am surprize. Acum ceva ani mi-a bubuit un 2ct prin oras...fara evenimente din fericire. Daca bubuia la 200km/h ....

 

Ca si aderenta, eu sunt multumit de 2ct, dar...e ceva la mijloc. Nu cred ca's eu ghinionist.

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Power 2ct e un rahat de cauciuc, nici nu are ce cauta in acelas context cu "gume de serpentine".

 

Gresit! Baicarii de la munte, aia mai saraci, se dau cu gume sh touring si intorc castile pe cap la multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma dau si pe strada si pe circuit cu Dunlop D211/D212. Toate le-am luat sh si n-am avut probleme. Prefer sa dau banii pe 2 seturi sh (de calitate)/ sezon decat sa ma dau cu "lemne".

 

@todea: ti-ai luat jucarie noua sau ai posibilitatea de a inchiria la circuit? Cum a fost pe 4 vs. 2 roti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2CT sunt dume oarecum ok, daca nu te dai tare cu ele. cred ca sunt gumele perfecte pentru un sport turing. pe vitezana le-as pune doar daca nu m-as da tare sau daca as vrea sa fac Km cati mai multi.(gen excursie in jurul lumii)

 

in momentul in care te bagi pe serpentine, situatia se schimba.

acu' doi ani, ma chinuiam cu 2CT sa ma inclin cat de cat. cum trageam mai tare, cum simteam ca rupe aderenta si da sa fuga. in schimb, au tinut bine la numarul de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

2CT sunt dume oarecum ok, daca nu te dai tare cu ele. cred ca sunt gumele perfecte pentru un sport turing. pe vitezana le-as pune doar daca nu m-as da tare sau daca as vrea sa fac Km cati mai multi.(gen excursie in jurul lumii)

 

in momentul in care te bagi pe serpentine, situatia se schimba.

acu' doi ani, ma chinuiam cu 2CT sa ma inclin cat de cat. cum trageam mai tare, cum simteam ca rupe aderenta si da sa fuga. in schimb, au tinut bine la numarul de km.

 

Iti pui o pwla 2CT pt jurul lumii...

 

Daca faci un drum lung, mai bine pui PR3 sau Roadsmart 2...sau Angel ST/GT (si asta valabil chiar si la gioarsa ta de vitezana,nu doar la sport touring/touring).

 

2CT mi s-au parut niste trompete. De nu stiu cate ori am simtit ca pierd aderenta, mai ales pe ud... Mi-a fost mai frica atunci cand aveam 2CT, pe ud,decat atunci cand aveam super corsa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...