Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Adrian

Stau-de-6 cred ca m-am exprimat si eu oarecum gresit, nu vreau sa par hater fata de baietii aia, e clar ca merg TARE, doar ca nu stiu,in anumite viraje ma uitam la vitezometru si viteza oarecum nu ma impresiona. Repet, in anumite viraje doar.


In rest, nu i-am comparat nici cu TT nici cu GP/SBK pt ca n-avea sens, sunt chesti diferite. Ce fac ei mi se pare muult mai periculos decat ce fac aia in GP/SBK dar nu atat de periculos precum in IOM TT (aia n-au trafic, dar vitezele cu care ruleaza....sunt cu totul altele)

 

Probabil un 10% din aversiunea mea se datoreaza si faptului ca am tot vazut clipul asta postat de tot felu de noobi peste tot de parca e 'holy-grail-of-reckless-motorcycle-riding' ....si de aia poate m-am luat nasol :)))



ma uitam la pozele de la tg secuiesc... eu sunt panarama totala fata de ei :)

 

dar timpul le rezolva pe toate

 

M8, it ain't about dragging your fuckin' knee, it's about the speed you carry in the bloody corner :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu despre ce vorbiti voi aici,dar eu zic asa:la multi ani tuturor iubitorilor de curbe(mai mari,mai mici,mai lente ori mai rapide),un an nou fericit si sa aduca anul ce nu aduce guvernul:curbe multe,asfalt ca-n palma,benzina gratis si sa ne vedem sanatosi la o distractie pe serpentinele patriei;)

 

Ce se mai simte lipsa unui "party starter":))))))n-are nici un "curbar" vreo samanta de scandal?:D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-are nici un "curbar" vreo samanta de scandal?

Ce scandal? :D La Revelion am baut cu tine si saptamana trecuta am fost la ski impreuna cu rook. Make love not war. :P

 

Ontopic: S-a asfaltat Bistrita-Reghin. Nu credeam ca ajung s-o vad p-asta, dar e adevarat. Una dintre turele mele de la anul va arata asa:

 

post-28093-0-34808300-1389559154_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Bun traseu! Faina tura! trebuie avut grija de radare!, ca sunt cu zecile pe acel traseu....

-pe Bistrita Reghin n-am fost nici cu masina de vreo 4-5 ani, dar la primavara il voi testa.....

 

NUMAI BINE TUTUROR, SI MULTI KM FARA EVENIMENTE

SI

LA MULTI ANI!

Ce scandal? :D La Revelion am baut cu tine si saptamana trecuta am fost la ski impreuna cu rook. Make love not war. :P

 

Ontopic: S-a asfaltat Bistrita-Reghin. Nu credeam ca ajung s-o vad p-asta, dar e adevarat. Una dintre turele mele de la anul va arata asa:

 

attachicon.gifuntitled.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce scandal? :D La Revelion am baut cu tine si saptamana trecuta am fost la ski impreuna cu rook. Make love not war. :P

 

Ontopic: S-a asfaltat Bistrita-Reghin. Nu credeam ca ajung s-o vad p-asta, dar e adevarat. Una dintre turele mele de la anul va arata asa:

 

untitled.JPG

Pam pam:D i'm in...ma bag la tura asta,in sfarsit o sa te vad facand mai mult de 100km pe zi...si a doua zi sa te vad cum te dor toate:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Bun traseu! Faina tura! trebuie avut grija de radare!, ca sunt cu zecile pe acel traseu....

Pana acum n-am luat nicio amenda pe motocicleta. Sper ca asta sa nu se schimbe nici anul acesta. :D

 

 

Pam pam:D i'm in...ma bag la tura asta,in sfarsit o sa te vad facand mai mult de 100km pe zi...si a doua zi sa te vad cum te dor toate:))

Intotdeauna am mers pe principiul ca putin si "concentrat" e mai bun decat mult si lãlãit. :D Tocmai de aceea nu ma duc in concedii de 2000+ km, cu pasager, pe SS. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pana acum n-am luat nicio amenda pe motocicleta. Sper ca asta sa nu se schimbe nici anul acesta. :D

 

no offense, respect faptul ca mergi pe circuit & sh*t, dar cati km ai facut cu motoreta pe strada anul trecut? si prin ce zona? (pt ca zona aia Tihuta / Mestecanis eu n am vazut in viata mea un radar/masina de politie pe acolo).

 

sper si nici sa nu ai de-a face cu militia pe viitor:)

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Intotdeauna am mers pe principiul ca putin si "concentrat" e mai bun decat mult si lãlãit. :D Tocmai de aceea nu ma duc in concedii de 2000+ km, cu pasager, pe SS. :blbl:

Hahahaaaaa....auzi bro,eai uitat ceva:concediu de 2000+ km,cu pasager,pe SS....siiiiiiii plini de bagaje.....siiiiii pe drumuri de doi lei.pai ori suntem ori nu mai suntem:))

 

 

no offense, respect faptul ca mergi pe circuit & sh*t, dar cati km ai facut cu motoreta pe strada anul trecut? si prin ce zona? (pt ca zona aia Tihuta / Mestecanis eu n am vazut in viata mea un radar/masina de politie pe acolo).

 

sper si nici sa nu ai de-a face cu militia pe viitor:)

Nu se supara el,dar drept e ca merge doar la el in judet...si cand il prinde curajul trece doua "granite" de judet si vine si la mine,unde tot asa lipsa totala de radare.asa se calculeaza el:P nu ia amenzi(si eu sper sa ramana asa) ca e baiat bun:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no offense, respect faptul ca mergi pe circuit & sh*t, dar cati km ai facut cu motoreta pe strada anul trecut? si prin ce zona? (pt ca zona aia Tihuta / Mestecanis eu n am vazut in viata mea un radar/masina de politie pe acolo).

 

sper si nici sa nu ai de-a face cu militia pe viitor:)

Am scris prin toamna, am facut undeva la 3.500 de km. Majoritatea sunt facuti pe Tihuta, cu 2-3 iesiri la George (pe Mesteacan) si o tura pana la Suceava.

La Nord (Nasaud, Borsa) drumul e varza si la Sud (Reghin-Mures) drumul era varza, pana acum. In anii trecuti am mers la Sighisoara, pe Transfagarasan, etc, doar ca nu mi se pare atractiv si nici nu sunt genul care sa arda benzina + gumele in drumuri drepte. Nu-mi place si nici nu mi se pare comod. Daca merg in concediu, ma duc in masina. Mult mai practic si mai confortabil. Mi-am luat motocicleta de viteza si ma bucur de ce ofera clasa asta. Cand m-am dus in padure si pe coclauri, am mers cu motocicleta fratelui meu, un KTM EXC 300 2T.

No offence taken. ;)

 

 

Hahahaaaaa....auzi bro,eai uitat ceva:concediu de 2000+ km,cu pasager,pe SS....siiiiiiii plini de bagaje.....siiiiii pe drumuri de doi lei.pai ori suntem ori nu mai suntem:))

 

 

Nu se supara el,dar drept e ca merge doar la el in judet...si cand il prinde curajul trece doua "granite" de judet si vine si la mine,unde tot asa lipsa totala de radare.asa se calculeaza el:P nu ia amenzi(si eu sper sa ramana asa) ca e baiat bun:D

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Am scris prin toamna, am facut undeva la 3.500 de km. Majoritatea sunt facuti pe Tihuta, cu 2-3 iesiri la George (pe Mesteacan) si o tura pana la Suceava.

La Nord (Nasaud, Borsa) drumul e varza si la Sud (Reghin-Mures) drumul era varza, pana acum. In anii trecuti am mers la Sighisoara, pe Transfagarasan, etc, doar ca nu mi se pare atractiv si nici nu sunt genul care sa arda benzina + gumele in drumuri drepte. Nu-mi place si nici nu mi se pare comod. Daca merg in concediu, ma duc in masina. Mult mai practic si mai confortabil. Mi-am luat motocicleta de viteza si ma bucur de ce ofera clasa asta. Cand m-am dus in padure si pe coclauri, am mers cu motocicleta fratelui meu, un KTM EXC 300 2T.

No offence taken. ;)

 

Nu cred ca e careva pasionat de ars gume si gaz pe linie dreapta, stai linistit Nu toti cei care ne mai dam si pe strada, mergem doar in linie dreapta :) (bine,exceptie face Niko probabil, cu care e bine sa nu te pui in linie dreapta, ca-ti da ceata).

 

Mie personal imi place sa merg cu motorul peste tot, si in Kauffland, si la piata, si la munca si in weekend...inca ma simt ca in primul an de permis,nu stiu de ce..

 

Ce-i drept, mi-a cam scazut tupeul pe strada,dupa unele incidente si cred ca pe strada, sa incerci sa impingi limita, e doar o chestiune de timp pana o patesti pt ca efectiv NU e safe...dar asta nu inseamna ca nu ne putem bucura cu-adevarat de drumurile virajate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorist de duminica ce esti@nicu:)))))))))))

De duminica si din terasa-n terasa. Pai tu cum crezi ca m-a ademenit George la Baia Mare? A zis ca s-a deschis o terasa de fite in zona. Si la Suceava am fost la terasa Taco Loco - am pus si poze pe topicul posesorilor de R1. :crack:

 

 

Ce-i drept, mi-a cam scazut tupeul pe strada,dupa unele incidente si cred ca pe strada, sa incerci sa impingi limita, e doar o chestiune de timp pana o patesti pt ca efectiv NU e safe...dar asta nu inseamna ca nu ne putem bucura cu-adevarat de drumurile virajate :)

:agree:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hallo.. serpentinarii si curbarii.... nu curvarii.

am cam disparut ceva timp pt ca nea h'adminu s-a suparat putin pe mine si s-a gandit sa-mi dea 30zile de pauza. mare paguba...

 

intre timp, m-am suparat asa de tare pe mine si pe viata, de mi-am luat pt 998 un Power Commander si Quick Shifter. asa ca,, ramane sa le montez si sa ma joc cu ele.

deocamdata stau in dubii daca sa-mi iau si ambreiaj antihopping sau nu... dar ramane sa ma decid.

voi, ce cadouri v-ati mai facut de craciun?

 

post-59565-0-36135900-1389895783_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia supara-te si ia si antihopping:D cu asa suparari merita sa fii motociclist....hehe.noi restu asteptam sa vina mos MARTIE cu cadourile:D

ma faci sa rad. :)) la mine nu astept sa vina nimeni :P cand mi se pune pata pe cadou, vorbesc cu cardul si-mi face cadou :lol:

totusi, sunt in dubii legat de el. mi-as lua si nu mi-as lua. nu stiu cum se comporta pe strada. pana acum, desi am V2, cred ca de vreo 3 ori i-am vazut lipsa, dar nu asa tare. am mers o singura data cu un motor cu antihopping, dar foarte putin, incat sa-i vad intrebuintarea.

 

astept niste pareri de la cei ce au asa ceva..

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bagi in ceata si ma faci sa-mi iau. :lol:

oricum, mai am 3 luni pana vin acasa si am timp suficient sa ma decid.

am gasit cateva pe la 200-250Euro *fara discuri). nu mi se pare un pret enorm, dar n-as vrea sa arunc niste bani degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca ar trebui sa schimbi motorul, daca tot esti dispus sa faci investitii. Vinde-le amandoua si ia-ti unul ca oamenii. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

....... Nu toti cei care ne mai dam si pe strada, mergem doar in linie dreapta :) (bine,exceptie face Niko probabil, cu care e bine sa nu te pui in linie dreapta, ca-ti da ceata).

.....

Asta chiar poti sa o crezi ad-literam, eu cand dau blana las in urma o ceata de vapori de ulei si gaze! :crack: Zair knows!

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

aoleu frate...da ce motoreta ai??

Esti cine cred eu?:D daca da,bine ai revenit....:P

 

ma faci sa rad. la mine nu astept sa vina nimeni :P cand mi se pune pata pe cadou, vorbesc cu cardul si-mi face cadou

totusi, sunt in dubii legat de el. mi-as lua si nu mi-as lua. nu stiu cum se comporta pe strada. pana acum, desi am V2, cred ca de vreo 3 ori i-am vazut lipsa, dar nu asa tare. am mers o singura data cu un motor cu antihopping, dar foarte putin, incat sa-i vad intrebuintarea.

 

astept niste pareri de la cei ce au asa ceva..

Stii care e diferenta intre noi?eu platesc cash,nu cu cardul...cand mi se pune pata si ma mananca,ma scarpin de-mi sar banii din portofel ca pop-corn-ul din aparat:))

 

Am tras si eu ceva de un cbr 1000rr nush ce an dar dupa 2010,cu antihopping...mi s-a parut dementiaaaaaal,isi face fiecare banut.vb lui Jagi,parca invenstasem apa calda.daca as avea monetar si alt motor ar fi un must have:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Parerea mea e ca ar trebui sa schimbi motorul, daca tot esti dispus sa faci investitii. Vinde-le amandoua si ia-ti unul ca oamenii. :D

 

 

sper ca esti ironic,nu ?

 

Atata timp cat nu se da pe circuit cu timpi, pe premii, pe campionate...nu vad de ce si-ar schimba motoreta...

 

Cred ca motoreta aia ofera suficienta satisfactie si placere, asa cum e.... iar pe drumuri virajate nu cred ca poti fugi de ea, cu tot cu R1 tau :)

 

Pierde doar in linii drepte mai lungi, poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar pe drumuri virajate nu cred ca poti fugi de ea, cu tot cu R1 tau :)

 

Pierde doar in linii drepte mai lungi, poate...

Sper ca esti ironic, nu?

 

 

va salut pe toti,cu respect...sti cu e vb.aia,"a plecat nebuna sa inceapa show"... :tempted:

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...