Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai mai iesit cu mobra George?

am iesit weekend de weekend de cand am terminat-o.:) avem imediat vreo 2.000km. avand in vedere ca nu ma mai da, incepand de anul acesta,pe serpentine,sunt putin off-topic.trebuia Euroring dar a picat miscarea cu cateva ore inainte de a pleca(m-a sunat Kyp sa-mi spuna ca e zi de masini nu de moto cand vroiam sa plecam).acum asteptam iulie sa o taiem pe pista(euro sau hungaro).pe serpentinele patriei doar ma plimb,decizia a fost luata dupa "semnalele" trimise de Higher Power anul trecut.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se prefigureaza o intruneala?

@fatal fury

Pune data cand merem. Am vb cu un coleg din c-ta, zice ca vine si el.

Nu cred ca ne stangem multi...sa renteze sa luam cabana. Cazare gasim la fata locui.

Eu propun altceva. La inceputl lui august 6-9 este intrunirea aia la Tg Neamt (MAN) unde o parte din voi veniti. Eu propun asa: Sambata, dupa ce facem ochi si ne dezmeticim, sa tragem o fuga pe Mestecanis si Tihuta, luam pranzul undeva pe acolo, dupa care ne intoarcem si sa ne odihnim in bere.

ce ziceti?

De la Tg Neamt sunt 125Km pana pe Mestecanis sau 200Km ce cuprind si Pasul Tihuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt prins tare in luna iulie. In 5,12, si 19 merg la nunti. In 4 s-ar putea sa ajung la o "prieteneasca" de enduro, iar in 22 am plecat din tara in "saptamana de miere". :rusinica:

In 14-16 august merg la Hard Enduro Bucovina Dezlantuita. In rest, as putea veni la o inca "intruneala" pe la Vatra Dornei, daca ne mobilizam din timp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Nu va luati dupa mine, mi-am vandut Hornet-ul, asa ca vin cu masina direct la gratare si bere. :lool: :lool:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pt amatori de Tihuta...in ultimele 2 luni am trecut pe acolo cu motorul in weekenduri.cu cazare la Vatra.prima data la sfarsit de mai/inceput de iunie a fost suuuuuuper,asfalt decent,curat,trafic aproape inexistent.acum in weekend am fost din nou la Vatra.DEZASTRU!mizerie cat incape pe drum.si un trafic de mi-am rugat zilele sa ajung intreg acasa si cat mai repede.plina Tihuta de masini,90% din ele cu numere de italia care circulau ca la mama dracului,contrasens cat incape,si cireasa de pe tort a fost o duduie care dadea cu spatele in curba de dreapta fara vizibilitate,PE BANDA 2!!!!!!noroc ca nu aveam nici 70kmh,ca era groaza.

Au umplut crapaturile din asfalt cu bitum,evident pus cat incape sa le-ajunga,pietris pe mijlocul drumului,in curbe,ce mai,nebunie maxima pt sinucigasi.asa incet cred ca nici cu masina nu as fi mers.cand am mers incolo era racorica,bitumul il simteai denivelat.cand m-am intors era cald,juca motorul in toate partile cand mai prindeam cate o "dara" de bitum de calitate superioara.asa ca...watch it!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost vreun coleg anul asta mai recent pe Bucin?

stie cineva in ce stare e?

anul trecut nu era grozav, plus ca a mai trecut si o iarna de cand n-am mai fost pe acolo.....

 

mersi!

partea dinspre Gheorgheni e asfaltata proaspat se poate merge,catre Praid e mai ciuruita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

mdaaaa, a trecut mai bine de o luna de la ultima postare..... nu ma pot abtine sa nu scriu aici ceva, pana nu se pierde acest topic ;)

vad ca toti colegii s-au mutat pe circuit :)

dar adevarul e ca si eu am avut un sezon slab cu putini km efectuati

poate amu in astea cateva weekenduri ramase din sezon mai reusesc sa fac niste ture, vom vedea

 

numai bine tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pune niste poze ..
Nu s-a mutat nimeni nicaieri..Aceiasi serpentinari ,aceleasi serpentine :) Drumuri noi nu s-au construit ,generatia noua de serpentinari intarzie.Unde or fi?pe circuit ?nu cred ...cu 3 litri de benzina in rezervor spera si ei sa ajunga macar la o terasa ..
Altfel ,in zona centru nimic nou sub soare .Multi se dau/plimba dar nu umbla cu aparatul de fotografiat dupa ei si mai ales nu prea intra pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

..Aceiasi serpentinari ,aceleasi serpentine :) Drumuri noi nu s-au construit ,generatia noua de serpentinari intarzie

prima parte true.a doua...heheh!la noi in zona Maramu sunt pe finalzare doua sectoare de drum "innodate" maxim.e drept ca sunt de viteza relativ mica,dar va fi nebunie.revin cu update:P

 

asta e un traseu,viteza maxima 120kmh,daca esti hotarat,drum de cate o banda pe sens,trafic apropape inexistent,nici o localitate pe traseu,animale deloc.

 

http://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=Baia%20Sprie%2C%20Romania&arrival=mara%2Cromania&index=0&vehicle=0&type=&distance=km&currency=EUR&motorway=&toll=&vignette=&orc=&crossing=true&caravan=&car=hatchback&fuel=petrol&fuelCost=1.6&allowance=

 

asta e al doilea.portiunea virajata are doar vreo 10km,trafic aproape inexistent.

 

http://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=cavnic%2Cromania&departureId=31NTE2Y3MzMTBjTkRjdU5qWTBOakU9Y01qTXVPRFEyTXprPQ==&arrival=Bude%C5%9Fti&arrivalId=31NTE2Y2Y2MTBjTkRjdU56STBORGM9Y01qTXVPVFE0TlRVPQ==&index=0&vehicle=0&type=0&distance=km&currency=EUR&motorway=&toll=&vignette=&orc=&crossing=true&caravan=&car=hatchback&fuel=petrol&fuelCost=1.6&allowance=

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...