Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

plus ca vad ca ai fost cu hornetul-pai asa iti intampini tu amicii motociclisti pe Tihuta?

Pai ce bre? Hornetu nu e motocicletă? Chiar dacă e Honda :lol:

chiar a fost ok, pt ca după ce a venit el, a inceput ploaia.si Tihuta am făcut-o cu asfaltul ud

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Otto, in prima faza, ai "motivat" absenta ta datorita excursiei in Vama. Daca nu mergeai acolo, veneai pe Tihuta.

Ulterior, ai spus ca decat sa stai la o pensiune cu "niste persoane de care s-ar putea sa imi placa sau sa nu imi placa deloc" mai bine mergi cu familia. Frazele astea doua sunt in antiteza. ;)

Cand am fost cu R1 te-am "pierdut" dupa primele 3 viraje, ma gandeam ca apari iar din senin si vroiam sa stai dupa mine cel putin 5 viraje, de aceea am mers cu Hornet-ul. :crack:

» Post actualizat in 04 Sep 2014 19:12

 

LOL asta e unul din motivele pentru care n-o sa bat atata drum ..

:lool: Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, oricum eu n-o mai "ard racing" pe strada, dupa ce am vazut cat m-am dus târâş la Hungaro, avand ~ 80 km/h, atat eu cat si motocicleta. Pe strada, daca ma loveam de ceva, puteam sa fiu statistica. Asa ca o sa ies pe strada doar cu Hornet-ul si o sa "refulez" cu Yamaha pe circuit, exact ce mi-am propus la inceputul anului, cand mi-am vandut mobra.

De fapt, eu intru pe topicul asta doat pt caterinca. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul asta nu mai am cum sa ma dau. dar ma cam tenteaza si pe mine sa-mi vand motoarele si sa-mi iau ceva pt circuit si una de plimbat pe strada. ca de lasat nu cred ca am cum. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multistrada nu e genul meu. cam tanjesc dupa un monster S4R/RS sau un Sport Classic 1000. sau ambele.

 

apoi, as pastra 916 pt pista. doar pt fun. ca si asa o tin degeaba si nici de vandut nu am sanse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul asta nu mai am cum sa ma dau. dar ma cam tenteaza si pe mine sa-mi vand motoarele si sa-mi iau ceva pt circuit si una de plimbat pe strada. ca de lasat nu cred ca am cum. ;)

:agree: Si pe mine ma bate gandul la acelasi lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Panigale R pentru circuit

inca astept invitatia celor de la Ducati. ca din ce stiu, se ia doar cu invitatie o smecherie de asta. o rezolv eu cumva in vreo 4 ani.

» Post actualizat in 05 Sep 2014 20:30

:agree: Si pe mine ma bate gandul la acelasi lucru

astept sa mai imbatranesc si sa-mi vina mintea la cap. ori, sa apara alte prioritati in viata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei carora le plac la nebunie curbele, am deschis un nou topic http://www.motocicli...torcycle-roads/ cu o mica baza de date cu drumuri "faine" "de recomandat strainilor" care ne viziteaza tara, sau de ce nu, o baza de date si pt comunitatea moto din tara. Mai ales drumuri cu multe multe multe curbe si serpentine. V-as ruga sa contribuiti la aceasta baza de date sa fie cat mai bogata in informatii:)

 

De exemplu DN 75, Stei -Turda, pe valea Ariesului, din punctul meu de vedere este un drum superb, dar care nu il pot recomanda la nimeni datorita calitatii execrabile a carosabilului. Nu are nici un farmec sa te lupti cu gropile/craterele/santurile de pe acel drum.

 

Alt exemplu, brad-ilia prin Tebea, denumite de mine TransZarand II (transZarand I il folosec de cateva ori pe an si amandoua strabat muntii Zarandului) . Pana acum cateva saptamani nici nu era trecut pe googlemaps pt ca in aceasta vara s-a contruit. Pana acum cateva luni nici nu exista ca si drum. Este o alternativa foarte foarte interesanta la drumu national pe care cred ca fiecare de aici l-a parcurs cel putin o data.

 

Recomandare, TransSemenic ul sau DJ582, Resita - Slatina Timis, este mai mult decat superb pt cei carora le plac serpentinele. Dus intors sunt 100 de km de curbe succesive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am fost si eu la Sanzieni / Targu Secuiesc, cu ocazia comemorarii, si am fost total dezamagit de starea drumului (mai bine zis de calitatea asfaltului) de la Cozmeni pana la TG Secuiesc....

peisaj, serpentine, curbe de nota 10, iar intretinerea asfaltului cred ca a fost ZERO barat in ultimii 5-10ani....

acum cativa ani -tin minte-, era superb acel segment,

iar dc nu se face nimic, peste cateva ierni o sa fie off-road...

 

cum dealtfel mai sunt mii de km de serpentine si drumuri virajate lasate in paragina......

 

numai bine!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care inca mai savureaza un documentar bun,despre road racing...povestea familiei Dunlop.un lucru interesant:renumitul Joey Dunlop venea cu o duba,singur,impartind alimente in Bosnia-Hertegovina si ROMANIA.

 

ROAD-2014

 

Vizionare placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa vizionam? unde? :scratch: :-L

Road-2014

L-am gasit din greseala aseara pe filelist.ro in format 720p.blu-ray fara subtitrare.e nevoie de volum mare in boxe si intelegerea "irlandezei":))

 

Nu l-am cautat in alte parti,deci luat de pe filelist pt cei cu cont.

 

Road.2014.720p.BluRay.x264-AN0NYM0US.torrent (txt)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

asta m-a disperat si la ala cu TT, cu guy martin, sa te pisi pe ea limba..... si vorba aia,vorbesc zilnic la telefon cu clienti in EN (si dau si peste scotieni , etc)...dar in ce fel stalcesc aia limba...e jale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Road-2014

L-am gasit din greseala aseara pe filelist.ro in format 720p.blu-ray fara subtitrare.e nevoie de volum mare in boxe si intelegerea "irlandezei":))

 

Nu l-am cautat in alte parti,deci luat de pe filelist pt cei cu cont.

 

Road.2014.720p.BluRay.x264-AN0NYM0US.torrent (txt)

Nu poti sa aranjezi cu un transfer.ro? Nu de alta, dar nu prea mai am nici un cont pe torent activ. Sau poate vreo invitatie ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca filelist au lasat "la liber" inscrierile (fara sa fie nevoie de invitatie), cu ocazia aniversarii a nu stiu cati ani.

 

Revin maine cu link-ul pentru inscriere, daca mai merge (acum sunt pe telefon si nu stiu parola la cont).

» Post actualizat in 26 Sep 2014 11:16

Nu mai sunt disponibile inscrierile pe filelist. Au fost doar in ziua in care s-au implinit 7 ani de existenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...