Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Ar mai fi targu secuiesc -focsani .proaspat asfaltat ,drum ca in palma ,80 km de viraje superbe ,fara localitati pe traseu,trafic inexistent,peisaj superb etc ...drumul inca nu e finalizat in sensul ca nu sunt trasate benzile si nici virajele nu sunt semnalizate,parapeti lipsa etc(o buna bucata de drum) .

 

la anu va fi ideal pentru gp stradal :D

 

cand se va tine intrunirea posesorilor de Hayabuse, o sa-l incerc!

chiar de mult timp am vrut sa ma duc pe acolo, dar off-roadul m-a descurajat, iar vara-toamna asta am fost in criza de timp liber!

inca un traseu de facut la anu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mersi colegule!

Anul asta nu cred ca ma mai incadrez dpdv a timpului...., dar la primavara sigur ma duc pe acolo!

duminica am fost sa vedem ce s-a intamplat cu noul drum.inca nu e gata,mai sunt 2 tronsoane de terminat plus marcajul definitiv.momentan mizerie multa dar un drum...doamne dumnezeule!a fost latit drumul cu vreo 2m,absolut necesari si suficienti.o sa revin zilele astea cu o scurta filmare.vorba lui @fatal fury,GP stradal,doar ca viteze absolut normale.nu sunt parapeti metalici doar parapetii vechi de beton,deci daca e sa se verse careva,se opreste brusc nu se taie ca aluatul:))))

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi targu secuiesc -focsani .proaspat asfaltat ,drum ca in palma ,80 km de viraje superbe ,fara localitati pe traseu,trafic inexistent,peisaj superb etc ...drumul inca nu e finalizat in sensul ca nu sunt trasate benzile si nici virajele nu sunt semnalizate,parapeti lipsa etc(o buna bucata de drum) .

 

la anu va fi ideal pentru gp stradal ca doar strada e baza :D

 

Eu am fost prin iunie si era o portiune destul de mare dinspre Târgu Secuiesc decopertata pana la terasament, dar se lucra.

E foarte tare drumul in rest, chiar si fără marcaje, dar sunt si radare in localitati pe partea din Vrancea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica am fost sa vedem ce s-a intamplat cu noul drum.inca nu e gata,mai sunt 2 tronsoane de terminat plus marcajul definitiv.momentan mizerie multa dar un drum...doamne dumnezeule!a fost latit drumul cu vreo 2m,absolut necesari si suficienti.o sa revin zilele astea cu o scurta filmare.vorba lui @fatal fury,GP stradal,doar ca viteze absolut normale.nu sunt parapeti metalici doar parapetii vechi de beton,deci daca e sa se verse careva,se opreste brusc nu se taie ca aluatul:))))

 

Am auzit ca duminica s-a varsat unul destul de urat stii/ai vazut ceva ? Eu am fost sambata .Si atunci a fost un accident destul de urat

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am auzit ca duminica s-a varsat unul destul de urat stii/ai vazut ceva ? Eu am fost sambata .Si atunci a fost un accident destul de urat

 

nope,eu am fost duminica pe drumul de la mine(Maramu-Gutai),ala nou facut. nu la tine-n zona.:)

» Post actualizat in 08 Oct 2015 18:28

https://www.dropbox.com/s/tp7uxonmsnxri6q/Pasul%20Gutai%20-%20coborare.mp4?dl=0

 

a fost filmat de un amic,eu am adormit cand era vorba de filmare:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George, daca totul merge bine la anul in feb primesc masina de lucru vw caddy, ceea ce inseamna ca o sa merg la munca cu moto dupa mine :)

O data la 3 sapt ajung in baia mare, sper ca mi arati si mie niste trase pe acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George, daca totul merge bine la anul in feb primesc masina de lucru vw caddy, ceea ce inseamna ca o sa merg la munca cu moto dupa mine :)

O data la 3 sapt ajung in baia mare, sper ca mi arati si mie niste trase pe acolo :)

Nah numai hai :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George, daca totul merge bine la anul in feb primesc masina de lucru vw caddy, ceea ce inseamna ca o sa merg la munca cu moto dupa mine :)

O data la 3 sapt ajung in baia mare, sper ca mi arati si mie niste trase pe acolo :)

ohooooo!hai incoace ca te duc de te saturi:Dtoate sunt in jurul orasului.:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

La anul cand trece de 10 grade sunt la voi :D

Sau daca l vedeti pe unul in chiloti pe Mesteacan ca si ia undersuit ul pe el si se chinuie sa si scoata moto din masina, ala s eu :)))

Hai numai hai,ca se termina inca doua locuri de joaca noi noute in jurul orasului.:)

 

Asta e doar o curba.

post-35274-0-50746400-1447366026_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare mai drept decit Adancata. Pacat ca-i drum public.

 

Nu .Mai larg si mai virajat decit adancata ..da ,drum public.Eh ,asta e, riscurile meseriei .

» Post actualizat in 23 Nov 2015 19:10

da` oricum circuitul e baza .ma bucur ca am prieteni ,amici, sfatuitori care merg pe circuit si care ma sfatuiesc ..ca apoi sa aplic experienta acumulata pe strada :)

 

altel mergeam inca pe michelin si suspensii stoc ..pff ... :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 23 Nov 2015 19:10

da` oricum circuitul e baza .ma bucur ca am prieteni ,amici, sfatuitori care merg pe circuit si care ma sfatuiesc ..ca apoi sa aplic experienta acumulata pe strada :)

 

 

haha!tare de tot asta!asa ziceam si eu la un moment dat:circuitul e antrenamentul pt strada:)))

 

arata tare bine curba aia si asfaltul.intrebarea mea este urmatoarea:cati km de zona virajata cu asemenea latime sunt pe tronsonul ala de drum?si cu parapetii metalici cum sta?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu .Mai larg si mai virajat decit adancata ..da ,drum public.Eh ,asta e, riscurile meseriei .

» Post actualizat in 23 Nov 2015 19:10

da` oricum circuitul e baza .ma bucur ca am prieteni ,amici, sfatuitori care merg pe circuit si care ma sfatuiesc ..ca apoi sa aplic experienta acumulata pe strada :)

 

altel mergeam inca pe michelin si suspensii stoc ..pff ... :P :P

Cind am zis "mai drept decit Adancata" ma refeream la denivelarile de pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...