Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Weekend-ul trecut am facut vreo 400 de km prin Maramures. Am plecat pe la Nasaud - Moisei - Petrova - Sighet - Baia Mare - Dej - Bistrita.

 

post-28093-0-10097200-1412349419_thumb.jpg

 

 

Drumul de la Bistrita pana la Moisei e varza, am mers mai mult pt peisajul superb.

 

post-28093-0-77826100-1412349494_thumb.jpg post-28093-0-54769500-1412349511_thumb.jpg post-28093-0-10993700-1412349523_thumb.jpg

post-28093-0-86174500-1412349535_thumb.jpg post-28093-0-96691700-1412349539_thumb.jpg

 

 

Am ales sa fac traseul de mai sus pt portiunea Moisei - Sighet, cu cireasa de pe tort cateva serpentinele de la Petrova. Drumul ca-n palma, trafic redus. :wink:

 

post-28093-0-75283100-1412349795_thumb.jpg post-28093-0-45872700-1412349803_thumb.jpg

post-28093-0-90879000-1412349835_thumb.jpg post-28093-0-03040900-1412349844_thumb.jpg

 

Singura parte nasoala e ca daca vrei sa te distrezi aici ai doua drumuri nasoale pe care trebuie sa mergi: Bistrita-Nasaud-Moisei sau Baia Mare - Sighet, pe Gutin. Mare pacat ca nu se apuca de asfaltat Gutinul. E mai spart ca niciodata, imi venea sa plang ca m-am dus cu mobra pe acolo. :angry:

 

De la Baia Mare m-am intors pe Dej, cu distractia aferenta pe Mesteacan. :rolleyes:

 

 

 

Am gasit o harta cu situatia drumurilor din tara. Pare destul de apropiata de adevar.

 

post-28093-0-85915700-1412350174_thumb.png

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos rau Maramuresul..Nici noi nu ne plangem in zona Bv dar parca MM e peste, ca si frumusete si locuri de vizitat :ok:

Trebuie vazut macar odata pe an

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Salutare serpentinari. Stiu ca anul trecut mi-am cam luat-o cu weekend-ul la cabana si iesirea de pe Pasul Tihuta si Mestecanis, doar ca m-am incapatanat, si anul asta iar am inchiriat-o. 15-17Mai. In momentul de fata cabana de anul trecut este plina, dar mai este una de 4 camere care ar avea 3 camere disponibile. Daca este cineva dornic de petrecere si plimbare, poate sa-mi dea un semn aici sau pe privat pentru a ii da detalii.

Pentru cei ce nu stiu despre ce este vorba, asta este cabana: http://cabanavultur.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare serpentinari. Stiu ca anul trecut mi-am cam luat-o cu weekend-ul la cabana si iesirea de pe Pasul Tihuta si Mestecanis, doar ca m-am incapatanat, si anul asta iar am inchiriat-o. 15-17Mai. In momentul de fata cabana de anul trecut este plina, dar mai este una de 4 camere care ar avea 3 camere disponibile. Daca este cineva dornic de petrecere si plimbare, poate sa-mi dea un semn aici sau pe privat pentru a ii da detalii.

Pentru cei ce nu stiu despre ce este vorba, asta este cabana: http://cabanavultur.ro/

salut,

 

Dar nu e cam frig la mijlocul luni Mai pe Tihuta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta sper si eu, dar am incredere ca vom fi. Intentia mea e sa adun cat mai multi "straini"

In una din seri, am discutat cu Gabi si vom face un purcel la protap. Sambata facem o plimbare si seara vedem noi :D

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat si eu vo' 2 vitezani din Constanta. Unde ? La Vatra Dornei ! ...Mai departe nu ai gasit drum ?
Mai am sa vorbesc cu unu' din Bucuresti...dar cred ca tot singur ajung.

 

Daca nu gasesc partener de drum vin pe E85, daca gasesc o iau prin munti. Bz-Bv- Targu Mures- Reghin -Bistrita -Vatra Dornei.

Apropo, militienii din Moldova iau spaga? Ca E85-ul e drum de forja :) ... dar si plin de militieni.

 

Curbe. purcelus (ceafa de purcelus), palinca , ce sa-ti mai doresti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumea nu vine asa mult, ca deh, is comozi sau n-au bani. Dar daca ar veni o data,a doua oara ar veni ca omida. Nu stiu daca iau spaga pe E85. Eu de cate ori am mers, spre bucuresti, m-am adaptat la trafic (in localitati) afara..... o singura data doar am apucat sa-i salut. In rest, nu i-am vazut.

Curbe, purcelus (fara ceafa), palinca, vin...........

suna cum vrei mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In localitati eu nu trec de 90.

Am mare nevoie de permis nu-mi permit sa stau fara. Pe autostrada am scapat cu spaga de 2 din 2 (anul trecut).

Acum nu stiu cum sunt moldovenii...PLM

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi atent si nu ai probleme. Eu mi-am luat-o la linia continua de doua ori intr-o saptamana. a doua oara mi-au pus si viteza, dar n-am vrut sa dau spaga si am stat doua luni fara. (iarna)

Moldovenii sunt de treaba :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...