Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

Vedeti pe pro-bike, sau si aici, cazul lui "RaceR" (asta era nicu pe un forum vecin- are ceva cu "bike" in titlu. :blink: ). Baiatu' tocmai implinise 18 ani, venea pe drum cu prioritate, fara casca, 90-100kph, i-a iesit o femeie. Intr-un final, ea a iesit nevinovata. N-avea permis... ce coincidenta.

 

:grinbandit: Exact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Terente
fratzilor ... forumul asta e pt a afla ce s-a intamplat shi care este starea motociclistului!

nu mai comentatzi aiurea shi va datzi cu parerea ! suntetzi mai rau decat nishte barfitoare shi va mai consideratzi adevaratzi bikeri !

eu sunt proprietarul motocicletei Suzuki GSX- 750R 2008 !

in caz ca va intereseaza ... ca totushi pt asta e acest topic ...

 

Moga a termiant cu bine cea de a 2-a operatzie la coloana (prima a fost la cap)

 

Mai terminatzi cu bautura shi viteza excesiva shi alte prostii !! ma mir ca nu a zis nici un "biker" ca era Moga pe o roata ... ca incepeatzi totzi sa umflatzi sa spunetzi ca daca ii trebuie fitze asta se intampla! mai intai venitzi la Bagdazar daca va intereseaza de starea lui apoi sa comentatzi shi criticatzi !

 

 

Scuza-ma ca-ti spun direct asa...dar esti cel mai prost dintre prosti!Din cauza ta e ala in spital acum, din cauza ta acum aprindeai lumanri poate, din cauza ta se fac dosare, si etc.Esti un prost cu P mare!

Apropo, tu ai permis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratzilor ... forumul asta e pt a afla ce s-a intamplat shi care este starea motociclistului!

nu mai comentatzi aiurea shi va datzi cu parerea ! suntetzi mai rau decat nishte barfitoare shi va mai consideratzi adevaratzi bikeri !

eu sunt proprietarul motocicletei Suzuki GSX- 750R 2008 !

in caz ca va intereseaza ... ca totushi pt asta e acest topic ...

 

Moga a termiant cu bine cea de a 2-a operatzie la coloana (prima a fost la cap)

 

Mai terminatzi cu bautura shi viteza excesiva shi alte prostii !! ma mir ca nu a zis nici un "biker" ca era Moga pe o roata ... ca incepeatzi totzi sa umflatzi sa spunetzi ca daca ii trebuie fitze asta se intampla! mai intai venitzi la Bagdazar daca va intereseaza de starea lui apoi sa comentatzi shi criticatzi !

 

 

Te intreb ca un barfitor adevarat de is: ai permis? de ce unul dintre voi (cei care erati pe motocicleta) nu avea casca? si in ultimul rand, daca nu aveai viteza, de ce a ramas o manusa blocata intre janta si anvelopa?

 

p.s.: care dintre voi conducea motoreta? din ce stiu, dadeati amandoi vina unul pe altul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca tot se vb de viteza aici.....judecand dupa impact, la cat de putzin sifonat este "robustul" polo, viteza de impact nu a fost mai mare de 50 kmph reali, probabil ca s-a franat de la 100 sa zicem, da am vazut speculat p-aci viteze de 140-150 kmph :grinbandit: .....fratilor la 120kmph numai viteza de impact murea soferita aproape sigur iar cei 2 de pe moto garantat, iar la 150kmph motocicleta ar fi sectionat in 2 polo-u si de intra cu lateralul in el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terente daca nu shtii cum sta treaba mai taci draq ! nu am de gand sa ma cert shi nici sa itzi dau tzie explicatzii !

pt fuzzy ... eu nu eram pe motto ... poate era mai bine daca eram eu in fatza ... fiecare conduce in stilul lui ... motoreta asta avea 10135 km shi nu avea nici o zgarietura ...99% facutzi de mine!

 

nu facetzi decat sa criticatzi ca de altceva nu suntetzi in stare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai speculati asupra vitezei ... evaluati suzuki gsr 600 k8 in impact frontal cu matiz ... 40+40 =80 km/h ....

 

oare gsxr avea 80km/h... sunt motociclete similare

 

 

 

precizare: m-am lovit dar ... atat...

post-40331-1222107659_thumb.jpg

post-40331-1222107844_thumb.jpg

post-40331-1222107864_thumb.jpg

post-40331-1222107874_thumb.jpg

Editat de GeSeRica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Terente
terente daca nu shtii cum sta treaba mai taci draq ! nu am de gand sa ma cert shi nici sa itzi dau tzie explicatzii !

pt fuzzy ... eu nu eram pe motto ... poate era mai bine daca eram eu in fatza ... fiecare conduce in stilul lui ... motoreta asta avea 10135 km shi nu avea nici o zgarietura ...99% facutzi de mine!

 

nu facetzi decat sa criticatzi ca de altceva nu suntetzi in stare !

 

 

 

DE CE I-AI DAT MOTOCICLETA DACA NU AVEA PERMIS???STII CA INTRI SI TU, NU?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mai e de discutat?

 

daca ziceti ca avea peste o suta la ora, domnita de la volan nu avea ce sa faca. ea se asteapta ca lumea sa conduca cu viteza legala si, in conditile de mai sus, chiar putin sub 50. nu vad care e vina soferitei. si eu pot sa vin de pe o straduta din dreapta, vad ca din stanga vine un motor dar e departe. creierasul meu calculeaza ca am timp sa merg pentru ca eu nu ma gandesc ca nenea se crede pe circuit si merge cu 200 la ora. si boom, accident!

 

usor de aratat cu degetul ca nu se acorda prioritate. spun inca o data: inainte sa ai pretentii ca altii sa respecte regulile, trebuie ca tu sa le respecti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mai e de discutat?

 

daca ziceti ca avea peste o suta la ora, domnita de la volan nu avea ce sa faca. ea se asteapta ca lumea sa conduca cu viteza legala si, in conditile de mai sus, chiar putin sub 50. nu vad care e vina soferitei. si eu pot sa vin de pe o straduta din dreapta, vad ca din stanga vine un motor dar e departe. creierasul meu calculeaza ca am timp sa merg pentru ca eu nu ma gandesc ca nenea se crede pe circuit si merge cu 200 la ora. si boom, accident!

 

usor de aratat cu degetul ca nu se acorda prioritate. spun inca o data: inainte sa ai pretentii ca altii sa respecte regulile, trebuie ca tu sa le respecti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terente daca nu shtii cum sta treaba mai taci draq ! nu am de gand sa ma cert shi nici sa itzi dau tzie explicatzii !

pt fuzzy ... eu nu eram pe motto ... poate era mai bine daca eram eu in fatza ... fiecare conduce in stilul lui ... motoreta asta avea 10135 km shi nu avea nici o zgarietura ...99% facutzi de mine!

 

nu facetzi decat sa criticatzi ca de altceva nu suntetzi in stare !

 

Ok, imi cer scuze de confuzie... dar totusi... voi reformula intrebarile: care dintre ei avea permis? de ce le-ai dat motoreta stiind ca ei NU au permis? din nou, faza cu manusa prinsa intre janta si anvelopa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu facetzi decat sa criticatzi ca de altceva nu suntetzi in stare !

Zi "sa mori tu" cu limba scoasa si te credem :grinbandit: Adevarul e ca noi nu suntem in stare sa ne dam mobrele unor prieteni fara permise, cu ceva alcoale la bord, ce o vor forja pe stradute inghesuite de cartier, cu casti de 2 lei sau fara. Asta e, nu suntem in stare de asta si criticam mai bine "desteptii" de voi.

 

Ca idee: dupa ce o comiti, mai vii si mai si comentezi si tii coada pe sus ? Nu mai bine-ti vezi de ingrijit prietenii tai carora le-ai facut binele asta decat sa mai stai in zona ? Ca fâsâi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terente daca nu shtii cum sta treaba mai taci draq ! nu am de gand sa ma cert shi nici sa itzi dau tzie explicatzii !

pt fuzzy ... eu nu eram pe motto ... poate era mai bine daca eram eu in fatza ... fiecare conduce in stilul lui ... motoreta asta avea 10135 km shi nu avea nici o zgarietura ...99% facutzi de mine!

 

nu facetzi decat sa criticatzi ca de altceva nu suntetzi in stare !

 

 

esti in situatia de a ti se deschide dosar penal pentru incredintarea motocicletei unei persoane care nu are permis...art86aliniat1conducerea unui autovehiculor ... de ctre o pers care nu poseda permis de conducere se pedepseste cu inchisoare de la 1la 5ani

art86 aliniat3 incredintarea.... pedeapsa cu inchisoare de la 6 luni sau 3 ani sau cu amenda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Terente
esti in situatia de a ti se deschide dosar penal pentru incredintarea motocicletei unei persoane care nu are permis...

 

 

Nu si daca face parte din bajetii de bajeti. :grinbandit: Oricum, eu sper sa faca macar un an, nu mai mult.Acum puteti sa-mi sariti in cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre deosebire de alte accidente ,asta, chiar sa vreau ,nu ma misca deloc.Sa fi vrut cineva sa-i adune pe cei 4 la un loc si nu reusea.Unu fara permis ,altu fara casca,una care conducea visand si colac peste pupaza ,cel mai important ,amabilu cu motor , care de fapt ar trebui sa traga ponoasele.Celui care pilota ce sa-i spui,se umfla si el un pic pe motor,pasagerului curios ,ce a cautat a gasit ;emotii adrenalina si oase rupte.Conducatorului auto ,ar fi trebuit sa stie ca mai circula si avioane prin oras.Dar celui care a pus la dispozitie motorul,chiar nu ii gasesc nici o scuza.O seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre deosebire de alte accidente ,asta, chiar sa vreau ,nu ma misca deloc.Sa fi vrut cineva sa-i adune pe cei 4 la un loc si nu reusea.Unu fara permis ,altu fara casca,una care conducea visand si colac peste pupaza ,cel mai important ,amabilu cu motor , care de fapt ar trebui sa traga ponoasele.Celui care pilota ce sa-i spui,se umfla si el un pic pe motor,pasagerului curios ,ce a cautat a gasit ;emotii adrenalina si oase rupte.Conducatorului auto ,ar fi trebuit sa stie ca mai circula si avioane prin oras.Dar celui care a pus la dispozitie motorul,chiar nu ii gasesc nici o scuza.O seara buna.

 

Aici te inseli... cel putin eu chiar nu cred chestia asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre deosebire de alte accidente ,asta, chiar sa vreau ,nu ma misca deloc.Sa fi vrut cineva sa-i adune pe cei 4 la un loc si nu reusea.Unu fara permis ,altu fara casca,una care conducea visand si colac peste pupaza ,cel mai important ,amabilu cu motor , care de fapt ar trebui sa traga ponoasele.Celui care pilota ce sa-i spui,se umfla si el un pic pe motor,pasagerului curios ,ce a cautat a gasit ;emotii adrenalina si oase rupte.Conducatorului auto ,ar fi trebuit sa stie ca mai circula si avioane prin oras.Dar celui care a pus la dispozitie motorul,chiar nu ii gasesc nici o scuza.O seara buna.

 

 

Sau mai bine zis "Noapte buna!"....ca m-ati obosit destul pe ziua de azi! :grinbandit:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai speculati asupra vitezei ... evaluati suzuki gsr 600 k8 in impact frontal cu matiz ... 40+40 =80 km/h ....

 

oare gsxr avea 80km/h... sunt motociclete similare

 

 

 

precizare: m-am lovit dar ... atat...

 

Matizul era cel din planul departat nu?

Hmmmm la cat de "rezistent" e matizu cred ca ar trebui sa te intreb daca e bine soferu?

......fara gluma, cred ca a iesit mai sifonat decat motoru tau :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matizul era cel din planul departat nu?

Hmmmm la cat de "rezistent" e matizu cred ca ar trebui sa te intreb daca e bine soferu?

......fara gluma, cred ca a iesit mai sifonat decat motoru tau :grinbandit:

 

matizul :bara, capota, radiator, filtru aer, pana la motor

protectia cu absorber de pe spatele meu a facut sa nu ii sparg parbrizul la impact... cei 3 din matiz nu au avut absolut nimic. cu soferul matizului imi scriu, am ramas amici.

suzuki e la dauna totala pt ca reparatia depaseste pretul de achizitie. ma lupt cu asirom pt banii de casco

 

 

 

cat priveste cazul... vina mea pt parasirea sensului de mers , neintentionata, recunoscuta si asumata pe loc... 150 ron amenda, atat. am motive dar nu si scuze, nu trebuia sa plec in acea zi cu motorul... ieri un amic a avut accident din acelasi motiv - factorul psihic. am vorbit si mi-a spus ca acum o luna nu credea ca e atat de important cand eu le spuneam ca accidentul a inceput in sufletul meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.matizul :bara, capota, radiator, filtru aer, pana la motor

protectia cu absorber de pe spatele meu a facut sa nu ii sparg parbrizul la impact... cei 3 din matiz nu au avut absolut nimic. cu soferul matizului imi scriu, am ramas amici.

suzuki e la dauna totala pt ca reparatia depaseste pretul de achizitie. ma lupt cu asirom pt banii de casco

 

2.cat priveste cazul... vina mea pt parasirea sensului de mers , neintentionata, recunoscuta si asumata pe loc... 150 ron amenda, atat. am motive dar nu si scuze, nu trebuia sa plec in acea zi cu motorul... ieri un amic a avut accident din acelasi motiv - factorul psihic. am vorbit si mi-a spus ca acum o luna nu credea ca e atat de important cand eu le spuneam ca accidentul a inceput in sufletul meu...

 

1.Ma gandeam eu....bine ca n-ati patit mai nik nici unu din voi

 

2.Asta este....sunt zile cand parca toti au ceva cu tine in trafic si de mergi normal, si in unele chiar si mai nebun de mergi parca te tzine D-zeu in palme si n-ai nici un bai :grinbandit: .....cum ti-i norocu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kassu

 

in 91 regulamentul interzicea oprirea/stationarea la mai putin de 5 m de coltul intersectiei, atunci am dat B

in 2008 s-a modificat la 25m

 

realitatea este ca ar fi bine daca s-ar mai respecta macar cei 5m... pe de alta parte in 91 te ardeau rau pt nerespectarea celor 5m. acum e un obicei sa se stationeze si pe coltul ei . iar adesea cei 5m sunt ocupati de o dubita sau suv incat numai daca ai avea ochii ca melcul ai putea sa te asiguri fara sa scoti juma de masina in strada...

 

 

 

 

 

 

 

Discutii despre coltul intersectiei...

Se presupune ca ambii conducatori nu aveau vizibilitate din cauza masinilor parcate. In acest caz ambii ar fi trebuit sa circule prudent. Banuiesc ca fata, avand si semnul "Cedeaza trecerea" a incetinit, dar datorita vizibilatii reduse a fost nevoita sa scoata botul masinii in intersectie. In acel moment, motociclistul, care nu avea nici el vizibilitate asupra "coltului", ar fi trebuit sa apara "la intalnire" cu o viteza ce-i permitea sa franeze usor pe masura ce botul masinii se ivea in fata lui. Si-ar fi trebuit sa urmeze un scenariu in care ambii conducatori se misca prudent pana in momentul in care li se intalnesc privirile. Si-atunci s-ar fi inteles cine are prioritate si cine nu, fata s-ar fi oprit, iar motociclistul si-ar fi continuat drumul.

Banuiesc ca asa ar trebui sa se circule in traficul arhi-mega-super-aglomerat din Bucuresti.

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...