Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

Scurt si la subiect!!!!

 

 

Prietena mea are permis, masina, si mai si trece prin acea intersectie cel putin o data pe zi! Sa dea dracu sa intrati vreunu fara permis in ea sau in mine si sa va credeti nevinovati ca va omor la spital daca va resusciteaza aia de la salvare!

 

Atata timp cat cineva nu are permis si e implicat direct intr-un accident rutier, din punctul meu de vedere, este vinovat!!!

 

Va urez multi kilometri si deloc incidente!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poate intr-un fel avetzi si voi dreptate dar cand vezi atatea injuraturi si afirmatzi de genu sa mora , sa ramana paralizat ,etc si sa ai ia toti aparare lu tuta aia care este extrem de proasta si iese pana in mijlocu strazi sa se asigure va zic eu ca daca erati in locu meu sa fie un tov bun in situatia lu moga si sa vi dupa atatea nopti ne dormite si state pe la spital sa vezi ce scrie niste ratati ca altfel nu ai pot numi este extrem de urat si mai ales ca toti de pe forumu asta sunt motociclisti sau ma rog asa se cred unii pacat

tare mult as vrea aia care au vb unrat si care au spus vorbele alea urate sa pateasca si ei aceelas lucru si sa vb si noi de ei la fel sa ai vad eu asa cum mi-am vazut tovarasu la terapie intensiva si in starea in care este asa as vrea sa le dea dumnezeu si sa le ajute dupa suflet atat am avut de zis cred ca nu mai are rost sa va mai zic ceva ca nu stiti prin ce ctrece familia si tovarasi lui adevarat dar sper sa afle si ei cum este va salut si aveti grija ca oricui i se poate intampla :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate intr-un fel avetzi si voi dreptate dar cand vezi atatea injuraturi si afirmatzi de genu sa mora , sa ramana paralizat ,etc si sa ai ia toti aparare lu tuta aia care este extrem de proasta si iese pana in mijlocu strazi sa se asigure va zic eu ca daca erati in locu meu sa fie un tov bun in situatia lu moga si sa vi dupa atatea nopti ne dormite si state pe la spital sa vezi ce scrie niste ratati ca altfel nu ai pot numi este extrem de urat si mai ales ca toti de pe forumu asta sunt motociclisti sau ma rog asa se cred unii pacat

tare mult as vrea aia care au vb unrat si care au spus vorbele alea urate sa pateasca si ei aceelas lucru si sa vb si noi de ei la fel sa ai vad eu asa cum mi-am vazut tovarasu la terapie intensiva si in starea in care este asa as vrea sa le dea dumnezeu si sa le ajute dupa suflet atat am avut de zis cred ca nu mai are rost sa va mai zic ceva ca nu stiti prin ce ctrece familia si tovarasi lui adevarat dar sper sa afle si ei cum este va salut si aveti grija ca oricui i se poate intampla :grinbandit:

 

omule, ideea e simpla: chiar daca fata aceea ar fi iesit pana in mijlocul strazii sa se asigure, daca prietenii tai din spital NU ar fi avut viteza, ar fi franat si oprit inainte sa aibe loc vreun impact... dar realitatea este ca fata aceea s-a asigurat, nu a vazut nimic venind, prietenii tai au venit cu viteza si nu au avut cum sa franeze fiindca aveau viteza... si inca nu mi-a explicat nici moga ce-i cu manusa dintre anvelopa si janta... oare cum a ajuns acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zici sa franam, nu?Pe drumul cu prioritate?!Si daca ii evitam pe aia care nu opresc la "Cedeaza trecerea", ne traznesc aia care vin din spate si ii dau blana, avand prioritate, aruncandu-ne in mijlocul intersectiei...Ce e de preferat? :grinbandit:

pai te uiti si in retrovizoare cand franezi, nu dormi pe tine. vezi ca ai obstacol in fata si vine peste tine din spate te dai in stanga, in dreapta. daca mergi linistit stiind ca ai dreptatea in buzunar o sa ajungi la spital garantat!

 

 

nu stiu daca era fumat da pe strada acolo oamenii spuneau ca e dealer. :blink:

spuneau cumva si ce deal-uia si cine ii va tine locul pe perioada recuperarii/detentiei?

 

raspunde-mi cu toata sinceritatea, tu chiar consideri motociclist/sofer pe unu' fara permis care se suie la ghidon/volan si-o ia de nebun pe strazi ca taranu' cu caruta prin porumb? lasand de-oparte dictionaru'.....

sa presupunem ca ar fi nevoie de permis ca sa mergi cu bicicleta, iar un om merge cu bicicleta fara acel permis. de nebun pe strazi si prin parcuri, ca taranu cu caruta prin porumb. raspunde-mi cu toata sinceritatea, tu il consideri biciclist sau pieton? sau aviator?

 

~ama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic eu cum s-a intamplat :in primu rand nu era beat pt ca de la mine plecase cu motoru inainte sa faca accidentu si era perfect treaz ,in al doilea rand am ajuns foarte repede acolo si am verificat in ce viteza este motoru si era in treapta a 1 a iar turometru era acul la 6000 iar casca nu purta ca nu vroia baiatu din spate sa mearga fara casca .

Eu cred ca nu are rost sa isi dea cu parerea toti ratati care habar nu au ce este ala un motor si sa nu ii mai puna parte lu zdreanta aia care putea sa ii aiba pe constiinta pe amandoi da dincauza la o dasta puteau sa moara

 

Jenibile explicatiile voastre. Ca idee: un 750 in plin gaz - viteza I - la ce viteza crezi ca poate ajunge ? Ca s-a oprit la 6000 turometrul e sincer apa de ploaie, din impact putea sa sara si pe rosu si atunci taceai din gura. Va cred ca sunteti tovarasi, dar de la asta pana la a jigni gratis pe toata lumea doar de dragul de a va arata mai coiosi, imi face sincer pofta sa va urez sa patiti la fel :grinbandit: Ia mai gata cu atata smecherie gratis, ca s-au umplut strazile de-atatia fara permise dar forjatori bazati pe strazile dintre blocuri.

Cat despre "zdreanta" aia, cand si daca o sa ai carnet de B si masina, ia iesi tu in intersectia aia si eu iti trimit o mobra pe aceeasi directie sa te vad pe tine cat iesi cu masina ca sa vezi in zare daca zboara vreunul la joasa altitudine. Mai uitati-va in propria voastra curte sa vedeti ca "tovarasii" vostri nu aveau ce sa caute pe strazi inainte de orice alta discutie, apoi trebuiau sa aibe echipament si casti LEGATE ca sa mai aibe vreo sansa de scapare. Asa ca mai subtire cu scandalul si vedeti-va de ingrijirea lor.

Editat de ADMIN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa presupunem ca ar fi nevoie de permis ca sa mergi cu bicicleta, iar un om merge cu bicicleta fara acel permis. de nebun pe strazi si prin parcuri, ca taranu cu caruta prin porumb. raspunde-mi cu toata sinceritatea, tu il consideri biciclist sau pieton? sau aviator?

 

~ama

 

 

mane, deocamdata pt. biciclete nu e nevoie de permis si nu degeaba....dar din cate-am inteles si la biciclete pt.-a merge pe sosea e o limita de varsta.

 

dar nu-nteleg cum compari tu motoreta aia c-o bicicleta... araboii aia de deturneaza avioane, cand se pun la pilotat si tintesc cladiri, tu-i numesti piloti?

 

 

again pacat de motoreta si de baieti, or sa aib de tras. dar mai pacat de propietar si prietenu' RazvaN-, ii compatimesc sincer, se vede ca cine se-aseamana se-aduna...mai fa si alta data greseala asta mane, mai dai unui alt prieten motoreta, sa nu se supere pe tine daca nu i-o dai, ca de, tre sa "o ia pe una sa o traga"....

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate intr-un fel avetzi si voi dreptate dar cand vezi atatea injuraturi si afirmatzi de genu sa mora , sa ramana paralizat ,etc si sa ai ia toti aparare lu tuta aia care este extrem de proasta si iese pana in mijlocu strazi sa se asigure va zic eu ca daca erati in locu meu sa fie un tov bun in situatia lu moga si sa vi dupa atatea nopti ne dormite si state pe la spital sa vezi ce scrie niste ratati ca altfel nu ai pot numi este extrem de urat si mai ales ca toti de pe forumu asta sunt motociclisti sau ma rog asa se cred unii pacat

tare mult as vrea aia care au vb unrat si care au spus vorbele alea urate sa pateasca si ei aceelas lucru si sa vb si noi de ei la fel sa ai vad eu asa cum mi-am vazut tovarasu la terapie intensiva si in starea in care este asa as vrea sa le dea dumnezeu si sa le ajute dupa suflet atat am avut de zis cred ca nu mai are rost sa va mai zic ceva ca nu stiti prin ce ctrece familia si tovarasi lui adevarat dar sper sa afle si ei cum este va salut si aveti grija ca oricui i se poate intampla :grinbandit:

 

nu au/avem cum sa patim acelasi lucru, pentru ca majoritatea (nu astia care intra ca sa se certe pe accidente cu cont facut de 2 zile) avem permise si chiar si echipament (incredibil domnule :blink: ).Deci nu mai compara mere cu pere ca nu e frumos, ii jignesti pe cei care circula in legalitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate intr-un fel avetzi si voi dreptate dar cand vezi atatea injuraturi si afirmatzi de genu sa mora , sa ramana paralizat ,etc si sa ai ia toti aparare lu tuta aia care este extrem de proasta si iese pana in mijlocu strazi sa se asigure va zic eu ca daca erati in locu meu sa fie un tov bun in situatia lu moga si sa vi dupa atatea nopti ne dormite si state pe la spital sa vezi ce scrie niste ratati ca altfel nu ai pot numi este extrem de urat si mai ales ca toti de pe forumu asta sunt motociclisti sau ma rog asa se cred unii pacat

tare mult as vrea aia care au vb unrat si care au spus vorbele alea urate sa pateasca si ei aceelas lucru si sa vb si noi de ei la fel sa ai vad eu asa cum mi-am vazut tovarasu la terapie intensiva si in starea in care este asa as vrea sa le dea dumnezeu si sa le ajute dupa suflet atat am avut de zis cred ca nu mai are rost sa va mai zic ceva ca nu stiti prin ce ctrece familia si tovarasi lui adevarat dar sper sa afle si ei cum este va salut si aveti grija ca oricui i se poate intampla :grinbandit:

multi dintre ratatii care scriu pe aici macar scriu corect gramatical ... tu scrii pe dreaq ... de unde stii tu ca nu era beat? ... sau ametit? ... poti sa mergi drept si sa ai reflexele ingreunate ... ma rog ... nu sunt de acord cu fazele: sa moara ... sa paralizeze ... etc ... e o prostie ... dar nici cu tine nu sunt de acord sa vii tu sa imi spui ca un retardat mintal fara carnet este nevinovat ca un ingeras

Ca idee: un 750 in plin gaz - viteza I - la ce viteza crezi ca poate ajunge ?

a mea (din '98) ajunge cam pe la 85 ... 90 km/h ... acu nu stiu daca e chiar adevarata viteza ... si nici nu am fortat-o la blana ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Din 23 de pagini scrise pana acum, majoritatea cuprind reprosuri rautacioase si jigniri. Putini au fost cei care le urau sanatate celor 2 amarati de pe mobra. Si mai putini au fost cei care-l compatimeau pe user-ul sasssha, proprietarul mobrei implicate. Cat despre fata de la volan, nu mai vorbesc...Ce uitati toti este ca raul a fost deja facut, si poate, corect si omeneste ar fi acum, sa incercam macar sa indreptam ce se mai poate. Daca nu cu fapta, macar cu vorba. Cei doi de pe mobra au platit cu varf si indesat pt. greseala lor. Doriti sa le aplicati o pedeapsa suplimentara? Fata din masina probabil ca nu va mai dormi multe nopti de acum incolo. Ea nu stie inca. Ati imaginat ceva chinuri suplimentare pentru ea? Proprietarul mobrei este disperat. Dar voi sunteti orbiti de ura si nu va dati seama de asta. Pacat.

 

du-te mah... sa le doresc sanatate??? pai daca ei nu si-au dorit-o, de ce eu le-as dori-o? sa-l compatimesc pe proprietarul motorului??? pentru care motiv? i-a dat cheia, si-a asumat raspunderea pt ce a facut! imi pare sincer rau pt fata care a condus masina, atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am facut afirmatile care sunt mai sus am spuso pt cei care vb degeaba si fara rost iar cu faza cu bautura am zis nu ca merge drept ci ca a fost toata ziua cu mine de cand sa trezit a venit la mine asa ca nu mai infloriti voi ca era beat si mai ales vorba ca era dealer eu nu stiu ce rost avea afirmatia asta eu cred ca numai un prost putea sa posteze asa ceva pe un forum public

 

iar pt baiatu care a zis ca sa imi iau intai permis cat B vreau sa ai zic ca am permis de 5 ani de zile si trec pe acolo zi de zi ca stau in zona iar contul asta este al lui fratimiu mai mic eu nu stau sa imi pierd vremea pe forumuri si alte alea iar categoria A o am de 2 ani ca alta data sa nu mai fimi viteji sa vb in ne cunostinta de cauza si sa aberam degeaba va rog eu mult hai sa incheiem si sa nu mai jignim gratis si sa asteptam sa isi revina doata lumea si sa nu mai vrem raul altuia ca nu cred ca voi care aveti permise cat A si aveti motoare mergeti incet si regulamentar pt ca mintiti daca voi credeti ca este bine ce vb pe un forum public inseamna ca doar atat puteti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RazvaN-

pt o persoana de minim 23 ani limbajul tau lasa mult de dorit. iar daca tot nu vrei sa-ti pierzi vremea pe "forumuri si alte alea" nu mai scrie pt ca mai mult te faci de ras.

despre accident... imi pare rau si sper sa invete cineva din greselile lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama, de obicei ma enerveaza aia care sar cand ai uitat o liniuta, sau ai scris legar nu-stiu-ce. fiecare scrie cum stie. dar acesta nu stie sa scrie. mai baiatule posesor de cat b si a, aparator al implicatului in accident vinovat (parerea mea) de viitorul dosar al propietarului motoretei, zilele de spitalizare ale pasagerului si ce-o sa mai traga el, te rog pune si tu o virgula-doua, macar la intamplare, sau din reflex. ca nu mai inteleg nimic....

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama, de obicei ma enerveaza aia care sar cand ai uitat o liniuta, sau ai scris legar nu-stiu-ce. fiecare scrie cum stie. dar acesta nu stie sa scrie. mai baiatule posesor de cat b si a, aparator al implicatului in accident vinovat (parerea mea) de viitorul dosar al propietarului motoretei, zilele de spitalizare ale pasagerului si ce-o sa mai traga el, te rog pune si tu o virgula-doua, macar la intamplare, sau din reflex. ca nu mai inteleg nimic....

 

eee si tu acu, lasa domne omu sa vorbeste cum stie el, app, cum se mai simte micul mozart?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar pt baiatu care a zis ca sa imi iau intai permis cat B vreau sa ai zic ca am permis de 5 ani de zile si trec pe acolo zi de zi ca stau in zona iar contul asta este al lui fratimiu mai mic eu nu stau sa imi pierd vremea pe forumuri si alte alea iar categoria A o am de 2 ani ca alta data sa nu mai fimi viteji sa vb in ne cunostinta de cauza si sa aberam degeaba va rog eu mult hai sa incheiem si sa nu mai jignim gratis si sa asteptam sa isi revina doata lumea si sa nu mai vrem raul altuia ca nu cred ca voi care aveti permise cat A si aveti motoare mergeti incet si regulamentar pt ca mintiti daca voi credeti ca este bine ce vb pe un forum public inseamna ca doar atat puteti

Eu as fi "baiatu" care ti-a zis. Atata timp cat esti si sofer (daca ar fi sa te cred pe cuvant) pe langa motociclist, ai tacea malc si ai intelege ca "tovarasu" tau nu avea ce sa caute pe mobra fara permis, casca, etc. Si ai explica de ce tu, avand si A si B, deci cunoscand legile, l-ai lasat fara sa-i dai vreun sfat macar (ca nu ai spus nimic de asa ceva pana acum) sa o arda aiurea cand stii ca asta e infractiune. Ba mai mult, fiind sofer si mergand in respectiva intersectie (merg aproape zilnic pe-acolo cu masina si cu motorul) nu-mi spune ca tu nu scoti botul masinii cat poti sa vezi. Si nu-mi spune ca te astepti ca vreun avion sa decoleze pe-acolo, ca nu te cred. Incearca sa privesti obiectiv situatia nu doar din pozitia tovarasului ce-si apara prietenii, ca nu merge.

 

Iar despre jigniri, din cate am vazut ati cam inceput voi, prietenii, cu din astea. Repet: in locul vostru as tace si mi-as vedea de ajutatul celor din spital. Nu va asteptati sa primiti compasiune din partea unui forum moto doar pt ca ei mergeau pe o mobra. Nu aveau permis, nu aveau atata minte incat sa-si puna o casca buna (sau vreuna), nu aveau atata minte incat sa nu o arda pe stradutele dintre blocuri, toate astea duc la o concluzie dura, dar reala, din pct. meu de vedere: selectie naturala :goodposting:

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci 1:nu era motociclist,nu avea permis,motoru nu era al lui,nu el avut casca pe cap din cate stiu ci pasgeru lui,acum sunt la spital aman2 el are ambele maini rupte,probleme mari la coloana si la gat si maine il opereaza dar doctori au spus ca are 20 % sanse sa scape fara sa ramana paralizat!!!!asta mi-a povestit un prieten!!!!!sper sa scape ca il cunosc si eu pe baiat cei din militari il stiu,e vb de Moga!!imi era prieten si mie dar nu f apropiat!!!Doamne ajuta sa scape!!!!!aveti mare grija in zona aia!!!!

 

Genul de accident clasic......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am facut afirmatile care sunt mai sus am spuso pt cei care vb degeaba si fara rost iar cu faza cu bautura am zis nu ca merge drept ci ca a fost toata ziua cu mine de cand sa trezit a venit la mine asa ca nu mai infloriti voi ca era beat si mai ales vorba ca era dealer eu nu stiu ce rost avea afirmatia asta eu cred ca numai un prost putea sa posteze asa ceva pe un forum public

 

iar pt baiatu care a zis ca sa imi iau intai permis cat B vreau sa ai zic ca am permis de 5 ani de zile si trec pe acolo zi de zi ca stau in zona iar contul asta este al lui fratimiu mai mic eu nu stau sa imi pierd vremea pe forumuri si alte alea iar categoria A o am de 2 ani ca alta data sa nu mai fimi viteji sa vb in ne cunostinta de cauza si sa aberam degeaba va rog eu mult hai sa incheiem si sa nu mai jignim gratis si sa asteptam sa isi revina doata lumea si sa nu mai vrem raul altuia ca nu cred ca voi care aveti permise cat A si aveti motoare mergeti incet si regulamentar pt ca mintiti daca voi credeti ca este bine ce vb pe un forum public inseamna ca doar atat puteti

 

Am tras aer in piept si am citit totul cu voce tare dintr-o rasuflare(...doua). :goodposting:

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:goodposting: :agree: :kiss: :) :) te cred frate dar cand ai nervi crezi ca mai stai sa te uiti cum scrii si sa stai sa pui virgule si puncte .

sincer daca vreti sa jigniti nu aveti decat

 

Intreb pentru a treia oara (fara sa te jignesc): ce cauta manusa intre anvelopa si janta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*cough* *cough* fratimiu e mai grabit si mai inversunat. @fuzzy, intreab-o :goodposting:

 

Cat despre accident, asta e.. s-a intamplat, nimeni nu a dorit asa ceva. Degeaba va certati si va jigniti pe un forum. Sa ii uram de bine lui Moga si 'soferitei' care sigur nu doarme bine pe perna noaptea. Un singur lucru ma intreb eu: Oare s-a interesat si ea de starea lui? chiar daca o parte din vina ii apartine si lui Moga.

Editat de RazvaN-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare s-a interesat si ea de starea lui? chiar daca o parte din vina ii apartine si lui Moga.

Tu chiar nu pricepi sau te faci ca nu pricepi: ea a facut (in fata legii chioare) in cel mai rau caz o contraventie. Moga ala a facut o INFRACTIUNE (sau mai multe, in functie de rezultatul prelevarilor de sange de la spital, daca reiese si alcoolemie mare). Usor e s-arunci atentia asupra celuilalt implicat :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*cough* *cough* fratimiu e mai grabit si mai inversunat. @fuzzy, intreab-o :goodposting:

 

Cat despre accident, asta e.. s-a intamplat, nimeni nu a dorit asa ceva. Degeaba va certati si va jigniti pe un forum. Sa ii uram de bine lui Moga si 'soferitei' care sigur nu doarme bine pe perna noaptea. Un singur lucru ma intreb eu: Oare s-a interesat si ea de starea lui? chiar daca o parte din vina ii apartine si lui Moga.

 

io zic ca sa interesat , dar nu te astepti sa se duca la singura la spital sau ceva de genu asta dupa ce a fost amenintata non stop

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parearea mea ca nu isi au rostul amenintarile facute de prieteni lui!!si eu sunt prieten cu el dar nu sunt in anturajul lor si imi pare rau pt ce sa intamplat si pt ce a patit,dar si-a facut-o cu mana lui,imi pare rau ca spun asta dar asta este adevarul!!!iar despre fata din masina,asta e,ea a avut ghinionul sa fie atunci acolo si daca cineva se gandeste,daca era un alt motociclist acolo care avea permis ce ar fi zis lumea???eu cred ca nu putea sa fie in situatia asta un motociclist cu permis si echipament cat de cat adecvat ....pt ca el constientiza ce pericol il asteapta daca goneste printre stradute unde nu e vizibilitate!!!!stiu ca pe unii o sa ii doara adevarul dar cam asta e.....ii doresc multa sanatate lu' Moga si poate a invatat ceva din chestia asta!!!!!!!Numai bine!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu chiar nu pricepi sau te faci ca nu pricepi: ea a facut (in fata legii chioare) in cel mai rau caz o contraventie. Moga ala a facut o INFRACTIUNE (sau mai multe, in functie de rezultatul prelevarilor de sange de la spital, daca reiese si alcoolemie mare). Usor e s-arunci atentia asupra celuilalt implicat :goodposting:

 

Negativ... ramane infractiune si pt vatamare corporala grava din culpa ... chiar daca s-a intamplat in urma unei contraventii... ti-am explicat pe mess ce si cum :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...