Sari la conținut

Accident Piata Unirii


alexutzzz
 Share

Postări Recomandate

Bucurestiul ala e plin de tampiti, trafic ft naspa. daca dupa o zi scapi fara accident, esti norocos. reprara repede mobra si considera asta o parte a marii invataturi ce ti-o ofera viata de motociclist. Eu am luat toate piesele de la Jagi, il cunosti si tu, are si pe stoc, e pregatit...... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Astept comentarii din partea carcotasilor cum ca am trecut de la 125 la 954 :))

Pusti teribilist :D

 

eu ti`am zis ca o sa mori :))))))))))

Cand scapi si tu de saracia aia de 125? :duel:

 

...Imi dau seama cum te privesc fetele pe tine cand te duci cu motorul la scoala. Ce tare esti tu si invidiat de toti.

Nebune, ti-ai dori si tu sa fii invidiat :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

categoria"A" vad ca tu numai asta stii sa faci. Sa intri pe toate topicurile si sa o dai pe invers. Parca ai fi profesor in ale motociclismului, in ale vietii. Te rog mai lasa-ne si pe noi sa vorbim aici fara sa fim deranjati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexxx rider best skill pilot sau cum mai vrei tu.Incearca sa te exprimi civilizat ca nu suntem obligati sa citim aberatiile tale.Daca nu aveai viteza,evitai,20000km?Asa si?Eu cred ca te poti declara multumit cu rezultatul si sa ai grije pe viitor.Eu iti doresc multa minte,sa fi ferit de accidente si daca poti sa citesti printre randuri o sa ajungi sa intelegi.Am vrut sa ma exprim altfel dar m-a iritat exprimarea ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexxx rider best skill pilot sau cum mai vrei tu.Incearca sa te exprimi civilizat ca nu suntem obligati sa citim aberatiile tale.Daca nu aveai viteza,evitai,20000km?Asa si?Eu cred ca te poti declara multumit cu rezultatul si sa ai grije pe viitor.Eu iti doresc multa minte,sa fi ferit de accidente si daca poti sa citesti printre randuri o sa ajungi sa intelegi.Am vrut sa ma exprim altfel dar m-a iritat exprimarea ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu bucatica de lege in care se prevede si pedeapsa pentru pilotul care merge cu o motoreta ce are mai mult de 25kw in primii 2 ani de la examen.

 

Si daca nu exista o lege facuta cum trebuie, asta inseamna ca tu esti mai experimentat pe motor? Nici eu nu merg tocmai regulamentar. Si eu ziceam ca-s o prostie legile astea rutiere.

Dar aia au stiut ei ce-au stiut cand au spus ca n-ai voie (n-ar fi indicat) sa mergi pe un motor ce dezvolta mai mult de 25kw.

Si stiu ei ce stiu si cu 50km/h in oras. Iti spun din proprie experienta ca la 50km/h sari peste capota, dar te ridici si pleci linistit acasa, pe cand la o viteza mai mare te ia salvarea (sau macar vine la fata locului).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca esti unul dintre multii ghinionisti care s-a trezit cu o portiera in fata, dar nu`i nimic...toate merita incercate!! stai linistit :)

 

 

cat despre cei 20.000 de km ai tai parcusi, experienta acumulata in timpul asta este egal cu zero prieten in traficul din bucuresti!!!! nici cei care au ani buni de motociclism in bucuresti nu se pot numic experimentati :D iar legat de motorul tau, ce pot spune felicitari, eu la 18 ani nu am primit un motor mare, nici macar un 125, ci un scuter, bun si ala, mi-am facut treaba cu el, abia acum mi-am luat un motor dupa cum spun unii poate cel mai potrivit pentru un incepator asa cum eu ma consider :duel: si inca ceva, poti sa faci 1 milion de km daca tot plictisit si cu capu in nori o sa circuli in trafic nu te pot sfatui decat sa rogi pe cineva sa arunce o galeata cu apa rece pe tine cand pleci de acasa!!!! sunt multi aici care nu si-au batut capul sa te critice, dar eu iti spun o chestie, eu cu conserva am 194.000 de km si crede`ma nu am inca destula experienta!!!!

 

 

vorba foarte importanta de retinut: omul cat traieste invata!!!!!!!:(

 

succes cu reparatia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca nu exista o lege facuta cum trebuie, asta inseamna ca tu esti mai experimentat pe motor? Nici eu nu merg tocmai regulamentar. Si eu ziceam ca-s o prostie legile astea rutiere.

Dar aia au stiut ei ce-au stiut cand au spus ca n-ai voie (n-ar fi indicat) sa mergi pe un motor ce dezvolta mai mult de 25kw.

Si stiu ei ce stiu si cu 50km/h in oras. Iti spun din proprie experienta ca la 50km/h sari peste capota, dar te ridici si pleci linistit acasa, pe cand la o viteza mai mare te ia salvarea (sau macar vine la fata locului).

 

1 daca nu exista pedeapsa de ce ai zis ca ne ardeai de nu ne vedeam??????

2 si 954 si 600RR si 929 si 1000RR si ..........pot merge f f usor cu 50 in oras (si unii chiar merg respectand regurile de circulatie) nu baga pe toata lumea in aceeasi oala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot sunt eu cel mai tampit motociclist de pe Forum, facem abstractie de mine. Nu mai postati la adresa mea si mai bine dati-i omului un sfat si nu doar urari de bine, ca de-aia crede ca n-a gresit cu nimic si-si ia lumea in cap de zici ca alearga de nu stiu cati ani in MotoGP.

In loc de caterinca asta cu "ar trebui sa treaca de la 954 la 600RR" ar trebui sa-i spuneti sa nu mai mearga pe banda 1 cu capul in nori, ca-i deschide vreunul vreo usa in nas sau iese vreunul din parcare cu spatele si trebuie sa scoata o mare parte din masina pana sa aiba vizibilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot sunt eu cel mai tampit motociclist de pe Forum, facem abstractie de mine. Nu mai postati la adresa mea si mai bine dati-i omului un sfat si nu doar urari de bine, ca de-aia crede ca n-a gresit cu nimic si-si ia lumea in cap de zici ca alearga de nu stiu cati ani in MotoGP.

In loc de caterinca asta cu "ar trebui sa treaca de la 954 la 600RR" ar trebui sa-i spuneti sa nu mai mearga pe banda 1 cu capul in nori, ca-i deschide vreunul vreo usa in nas sau iese vreunul din parcare cu spatele si trebuie sa scoata o mare parte din masina pana sa aiba vizibilitate.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot sunt eu cel mai tampit motociclist de pe Forum, facem abstractie de mine. Nu mai postati la adresa mea si mai bine dati-i omului un sfat si nu doar urari de bine, ca de-aia crede ca n-a gresit cu nimic si-si ia lumea in cap de zici ca alearga de nu stiu cati ani in MotoGP.

In loc de caterinca asta cu "ar trebui sa treaca de la 954 la 600RR" ar trebui sa-i spuneti sa nu mai mearga pe banda 1 cu capul in nori, ca-i deschide vreunul vreo usa in nas sau iese vreunul din parcare cu spatele si trebuie sa scoata o mare parte din masina pana sa aiba vizibilitate.

 

esti cel mai tampit motociclist de pe forum (parerea mea, nu o lua ca pe o jignire, serios...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot sunt eu cel mai tampit motociclist de pe Forum, facem abstractie de mine. Nu mai postati la adresa mea si mai bine dati-i omului un sfat si nu doar urari de bine, ca de-aia crede ca n-a gresit cu nimic si-si ia lumea in cap de zici ca alearga de nu stiu cati ani in MotoGP.

In loc de caterinca asta cu "ar trebui sa treaca de la 954 la 600RR" ar trebui sa-i spuneti sa nu mai mearga pe banda 1 cu capul in nori, ca-i deschide vreunul vreo usa in nas sau iese vreunul din parcare cu spatele si trebuie sa scoata o mare parte din masina pana sa aiba vizibilitate.

 

Stai linistit ca daca-l apuca pe unu coborarea, il apuca pe orice banda. :) Dar tie nu iti e teama sa mergi pe banda 2/3 cu moto de 125? Incurci circulatia :))) Ia sa treci pe 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 daca nu exista pedeapsa de ce ai zis ca ne ardeai de nu ne vedeam??????

2 si 954 si 600RR si 929 si 1000RR si ..........pot merge f f usor cu 50 in oras (si unii chiar merg respectand regurile de circulatie) nu baga pe toata lumea in aceeasi oala

 

1. nu mai insista ca vorbesti prostii... Articolul de lege in care se prevede obligativitatea incepatorilor sa se dea cu ceva mic apare si la capitolul sanctiuni... eu zic sa citesti legea ca nu asta e argumentul de combatut... altul e dar nu-ti dau mura-n gura. Oricum orice argument este contrabil

 

Pe de alta parte nu se aplica aici pentru ca omul are experienta A1 de 2 ani daci iese de sub incidenta articolului. Pentru ca A1 se ia in considerare ca experienta moto chiar si la asigurari.

 

Pe de ata parte... m experienta de 20 de ori mai mica decat a domnului si mi s-au deschis cel putin 10 usi in fata. Intr-una m-am proptit cu roata... dar motorul nu l-am pus niciodata. Se numeste conduita preventiva si nu vreau sa comentez.

 

Si-a luat omul amenda si asta e tot... doar sa aiba grija si la pietoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti cel mai tampit motociclist de pe forum (parerea mea, nu o lua ca pe o jignire, serios...)

 

Stiu... Nu ma mai bagati in seama! Lsati-ma in prostia mea! :)

 

Stai linistit ca daca-l apuca pe unu coborarea, il apuca pe orice banda. :) Dar tie nu iti e teama sa mergi pe banda 2/3 cu moto de 125? Incurci circulatia :D)) Ia sa treci pe 1.

 

Te simti oarecum obligata sa faci front comun cu restul incepatorilor sau tu chiar crezi ceea ce spui?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te simti oarecum obligata sa faci front comun cu restul incepatorilor sau tu chiar crezi ceea ce spui?!

vezi ca LIV aka Noti e una din cele mai super membre de p'aici si daca isi da drumu la melitza nu te mai spala nici 12 popi cu 3 galeti de apa sfintita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa apara cineva care sa fie tocmai inversul lui "categoria A" care sa indemne incepatorii la motoare peste 1000 cc. Cei care sunt incepatori si sunt pe 125cc sau 250cc sau maxim 400 cc sunt niste "fraieri". Nu va mai luati motoare mici fratilor ca nu mai sunt la moda, rupeti-va gatul pe rachete pe 2 roti! Mi se pare super ca omul are 20 k km, e adevarat ca are destula experienta NOT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa apara cineva care sa fie tocmai inversul lui "categoria A" care sa indemne incepatorii la motoare peste 1000 cc. Cei care sunt incepatori si sunt pe 125cc sau 250cc sau maxim 400 cc sunt niste "fraieri". Nu va mai luati motoare mici fratilor ca nu mai sunt la moda, rupeti-va gatul pe rachete pe 2 roti! Mi se pare super ca omul are 20 k km, e adevarat ca are destula experienta NOT.

Nu prea te duce mintea prietene. Totusi eu cred ca nu exista nici un incepator care sa nu stie ca nu e bine sa ai motor mare din prima. Asa ca hai sa nu mai vb aiurea. Cu toate ca mai devreme "m-am luat" putin de categoria "A", a zis niste chestii bune...despre banda I pe care ati putea sa le bagati la cap.

Editat de MadRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea te duce mintea prietene. Totusi eu cred ca nu exista nici un incepator care sa nu stie ca nu e bine sa ai motor mare din prima. Asa ca hai sa nu mai vb aiurea. Cu toate ca mai devreme "m-am luat" putin de categoria "A", a zis niste chestii bune...despre banda I pe care ati putea sa le bagati la cap.

 

pe banda 1 sa mergi tu si cu fraierii aia care-si iau d'alea de 125 ma, un adevarat cojones se da pe banda 2/3 cat mai reising

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea te duce mintea prietene. Totusi eu cred ca nu exista nici un incepator care sa nu stie ca nu e bine sa ai motor mare din prima. Asa ca hai sa nu mai vb aiurea. Cu toate ca mai devreme "m-am luat" putin de categoria "A", a zis niste chestii bune...despre banda I pe care ati putea sa le bagati la cap.

Nu vorbesc aiurea prietene, e doar o ironie. Oricine cu minte isi da seama de asta si oricine cu minte in loc sa critice ar trebui sa dea cateva sfaturi celor incepatori asta daca are ce sfaturi sa dea. Si sa-i spui tu lu' Mutu' ca unul la 18 ani pe un miar are experienta si se da rotund ca el e pilot. Si ca sa fie o surpriza pentru tine, multi incepatori habar n-au ce inseamna puterea cailor ci isi iau motoreta ca arata bine si e de viteza asta in proportie de peste 80 %. Si daca nu ai observat ca probabil nu te-a dus mintea, nu am spus nimic rau despre "categoria A" sau despre tine asa ca pis off

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te simti oarecum obligata sa faci front comun cu restul incepatorilor sau tu chiar crezi ceea ce spui?!

 

 

M-ai inteles gresit. Eu de fapt iti impartasesc punctul de vedere. Categoric doar barbatii dupa 30 de ani au voie sa-si cumpere ss-uri, restul sa mearga pe scutere ca sa faca experienta in trafic, si musai pe banda 1 . Iar femeile sa se intoarca la cratita . Sau in bamboo ( dupa cazuri :)))))) ).

 

Iar voi ceilalti sunteti niste inconstienti. Toti. Mai ales initiatorul topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc de caterinca asta cu "ar trebui sa treaca de la 954 la 600RR" ar trebui sa-i spuneti sa nu mai mearga pe banda 1 cu capul in nori, ca-i deschide vreunul vreo usa in nas sau iese vreunul din parcare cu spatele si trebuie sa scoata o mare parte din masina pana sa aiba vizibilitate.

Despre asta era vorba ma. Gandeste inainte de a scrie tampenii. Era vorba de a nu merge pe banda I pentru ca acolo o musti cel mai usor. Doamne ce mai poti vedea pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...