Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Asta incerc sa le spun unora care nu vor nici cum sa inteleaga...

Rossi a fost cel mai bun si nu mai este!

Da pt remarca asta sa il faci pe 9Fingers frustrat mi se pare cum ai spus tu...copilaresc!

Varsta isi spune cuvantul dar tatal sau care cred ca il cunoaste mai bine ca tine spunea ca e in cea mai buna forma a vietii!

Acuma personal inclin sa il cred pe el sincer sa fiu!

Cred ca IN PRIMUL rand lipsa rezultatelor e datorata concurentei !

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lorenzo are mai multe cazaturi urate!

Si Ducati nu te scoate din forma...ca el nu invata sa conduca o motocicleta din nou!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pedrosa a cazut si e campion mondial multiplu....

continuam tot asa?:)

ajungem departe.



corect,stilul lui rossi nu se mula pe ducati.desi a avut rezultate proaste comparand cu perioada cand stoner mergea pe ducati, dar a avut rezultate putim mai bune daca comparam cu ce rezultate a avut ducati'ul anul acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e legatura cu Pedrosa ca nu inteleg?

Eu spuneam ca si Lorenzo a cazut urat de tot dar a avut puterea sa devina campion mondial...ceea ce la Rossi dupa accidentare nu sa mai petrecut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si rossi nu a cazut urat?

apoi a mers pe ducati.



ce ma deranjeaza pe mine e ca unii nu accepta palmaresul lui rossi unul adevarat din cauza ca nu a avut concurenta pe masura celei din ziua de azi.

dar formula asta nu se poate aplica in timp.e ca si cum am incerca sa facem comparatii intre rossi,doohan si agostini de ex.asta e aberatie.fiecare a fost bun in vremea lui.timpul nu sta in loc si nu iarta pe nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si apoi a mers pe motocicleta campioana mondiala Yamaha si a terminat pe 4 la general!

Toata lumea accepta palmaresul lui Rossi si TOATA lumea accepta ca a fost cel mai bun in perioada in care era pe cai mari!

Dar nu toata lumea accepta ca virgula concurenta era la fel de acerba ca si acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punch, face parte dintr-o expresie

Multumesc pt lectia de engleza colega ...faceam referire la pronuntia lui Rossi, care numai a "punch" nu suna ;)

 

Interview cu Burgess, dupa separarea de Rossi.

Pe scurt, parerea lui este ca Rossi vrea mai mult decat poate.

Stiind langa ce orgoliu lucrase atata timp, cred ca Burgess a stiut exact pe ce butoane sa apese pt a-si scrie demisia... Probabil se saturase (cum reiese si din interview-uri) si vroia sa fie alturi de sotie, asa ca a gasit modul inteligent de a iesi din joc fara sa mai fie acuzat de tradare ;)

 

Rossi e o legenda, pacat ca nu stie (inca) cum sa faca fata si sa se retraga ca un campion care este pac pac

Correct, dar miscarea aceea trebuia facuta in 2010. Acum in schimb, dupa alegerea gresita si dezastrul cu Ducati, daca tot prins iar loc la Yama, de ce nu ar mai face niste zeci de milioane ... Vorba aia: "pe banii meei, pac-paac" :D

Editat de vampiria_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt lectia de engleza colega ...faceam referire la pronuntia lui Rossi, care numai a "punch" nu suna ;)

 

Stiind langa ce orgoliu lucrase atata timp, cred ca Burgess a stiut exact pe ce butoane sa apese pt a-si scrie demisia... Probabil se saturase (cum reiese si din interview-uri) si vroia sa fie alturi de sotie, asa ca a gasit modul inteligent de a iesi din joc fara sa mai fie acuzat de tradare ;)

nu stiu la ce nivel se afla toti forumistii cu limbile straine.

 

cat despre burgess, a spus clar ca el ar fi vrut sa mai continue. se pare ca cineva e fanul teoriilor conspiratiei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce-au aparut, in avanpremiera, niste crampeie din interviul lui Vale din seara asta de la Italia 1, pilotul din Tavulia a declarat, ieri, ca nu a spus ca vrea sa se retraga din curse si ca vrea sa mai alerge vreo 2-3 ani, dar ca e important sa fie competitiv pentru ca vrea sa castige curse. Interviul cu pricina era unul de acum o luna si de aici s-au creat confuzii.

 

Pe de alta parte, in 2014, motomondialul va fi transmis, in Italia, de Sky (5 canale interactive, format HD, 30 de ore live/Mare Premiu). Noutatea este ca fiecare isi va putea personaliza transmisia. Pe acelasi ecran veti putea avea cursa si inca patru ferestre cu vedere aeriana, on board camera (de la pilotul dorit), race control, mix de on board camera. Plus un scroll cu date complete pentru fiecare pilot (distanta fatza de lider, distanta fatza de pilotul din fatza, viteza maxima, cel mai rapid tur, turul in care se afla, si alte date pe care le puteti alege spre a va fi afisate). De asemenea, nu vor fi intreruperi pentru publicitate. De departe cel mai complet program pe care l-am vazut vreodata la un post TV.

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce-au aparut, in avanpremiera, niste crampeie din interviul lui Vale din seara asta de la Italia 1, pilotul din Tavulia a declarat, ieri, ca nu a spus ca vrea sa se retraga din curse si ca vrea sa mai alerge vreo 2-3 ani, dar ca e important sa fie competitiv pentru ca vrea sa castige curse. Interviul cu pricina era unul de acum o luna si de aici s-au creat confuzii.

 

Pe de alta parte, in 2014, motomondialul va fi transmis, in Italia, de Sky (5 canale interactive, format HD, 30 de ore live/Mare Premiu). Noutatea este ca fiecare isi va putea personaliza transmisia. Pe acelasi ecran veti putea avea cursa si inca patru ferestre cu vedere aeriana, on board camera (de la pilotul dorit), race control, mix de on board camera. Plus un scroll cu date complete pentru fiecare pilot (distanta fatza de lider, distanta fatza de pilotul din fatza, viteza maxima, cel mai rapid tur, turul in care se afla, si alte date pe care le puteti alege spre a va fi afisate). De asemenea, nu vor fi intreruperi pentru publicitate. De departe cel mai complet program pe care l-am vazut vreodata la un post TV.

poate prindem si noi in viata asa ceva pe digi :D . eu nu cred ca se va retrage la sfarsitul lui 2014 si va castiga ceva mai multe curse ca anul asta. ramane de vazut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

poate prindem si noi in viata asa ceva pe digi :D . eu nu cred ca se va retrage la sfarsitul lui 2014 si va castiga ceva mai multe curse ca anul asta. ramane de vazut!

Pe sky e pay per view daca bine stiu.daca vreti ceva asemanator cu in cont pe motogp puteti avea parte de multi screen.desi pe net mai face figuri. Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe sky e pay per view daca bine stiu.daca vreti ceva asemanator cu in cont pe motogp puteti avea parte de multi screen.desi pe net mai face figuri.

hmm da, cred ca au bagat asa ceva recent, pentru ca am avut acum vreo 3 ani cont platit pe motogp.com si nu era vorba despre asa ceva. pana una alta, se stie cine difuzeaza la noi cursele in 2014?

 

rossi isi prezinta echipa de moto3 la ranch :D http://www.motogp.com/en/videos/2014/Rossis+Ranch+hosts+Team+SkyVR46+launch . sper sa apara curand videoclipul si pe youtube ca sa poata sa-l vizioneze si cei fara cont pe motogp.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a

Si uite ce zice Carlo Pernat despre furnizorul unic de pneuri in motogp...

http://www.gpone.com/carlopernat/

 

Pe scurt, zice ca, urmare a situatiei de la MP al Australiei, se impune renuntarea la un singur furnizor de pneuri pentru clasa motogp intrucat Bridgestone a gresit destul de grav (nici n-a avut numarul necesar de pneuri, nici pneul adecvat circuitului). Carlo zice ca e timpul ca Dorna sa-i contacteze pe cei de la Michelin si Pirelli pentru a se asigura un mediu propice de desfasurare a curselor.

 

Nu stiu cat de bine e ceea ce zice Carlo, dar io-s partizanul ideii de a exista mai multi producatori de pneuri in motogp.

 

 

Pe 13 decembrie va avea loc o actiune umanitara de sustinere a Spitalului Amico (care dezvolta un proiect legat de diagnosticarea si vindecarea epilepsiei, deranjamentelor de comportament, a retardului mental) in care se vor vinde la licitatie cateva obiecte apartinand lui Valentino Rossi - de noua ori campion mondial motogp (tricoul Bye Bye Baby), Tony Cairoli - de sapte ori campion mondial MX (combinezon KTM), Fernando Alonso - dublu campion mondial F1si Felipe Massa (tricou Ferrari semnat de Alonso si Massa) si Vincenzo Nibali - ultimul castigator al Turului Italiei la ciclism (tricoul roz din Turul Italiei).



Max Biaggi este, si acum, dupa atatia ani, marcat de duelul sau cu Vale.

Uite aici un interviu recent in care vorbeste despre cele scrise in cartea autobiografica si nu numai http://www.tgcom24.mediaset.it/sport/superbike/2013/notizia/biaggi-va-oltre-anche-su-rossi_2014163.shtml

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a circulat pe net informatia ca Vale se va casatori si ceremonia religioasa va avea loc la Limbiate (un orasel de la intrarea in Milano), acolo unde locuieste Linda Morselli (logodnica lui Vale).

O interventie a lui Rossi la postul de radio "Radio Deejey Asganaway" a creat si mai multa confuzie, el initial, sustinand ca e adevarata stirea. Mai apoi a recunoscut ca glumeste.

 

 

post-56994-0-08237700-1386794271_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu e gay pana la urma!

Nu ca ar fi o problema dar macar stim ca nu e fiindca il vedem cu o femeie dupa el!

Casa de piatra ce sa zic !

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...