Sari la conținut

K T M - Moto Adventure Week-end


corneltrica
 Share

Postări Recomandate

Dragi prieteni,

Va transmit aceasta invitatie si va astept sa petrecem impreuna clipe placute in lumea KTM!

Cu stima,

Cornel Trica

 

KTM MOTOADVENTURE WEEK-END!

 

25-26 Octombrie 2008

 

Cel mai asteptat eveniment KTM al anului in Romania!

 

Sambata 25 Octombrie orele 10:00-17:00 si Duminica 26 Octombrie orele 10:00-15:00 pe circuitul de motocros de la Ciolpani - Drive Test cu motocicletele off-road KTM model 2009!

 

Pentru detalii va asteptam la Showroom-ul KTM Moto Adventure din Bucuresti, Sos. Viilor 14. Tel. 0720-KTM-KTM (0720-586-586)

 

La testare poate participa orice persoana, care detine permis de conducere categoria A (motociclete). Este obligatorie folosirea echipamentului de protectie corespunzator (casca, manusi, cizme, protectii pentru coate, genunchi si spate). Participantii in urma inregistrarii, vor fi poftiti la start in ordinea inscrierii.

 

 

VA ASTEPTAM !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ploaia asta e clar ca se vor face impachetari cu namol pe circuit ;)

 

'been there, done that!!!! circuitul a fost frumos, numa' bun de dat (dupa spusele fratilor Raduta) si lume suficient de multa cat sa nu iasa inghesuiala. fiecare s-a dat cu ce si de cate ori a vrut! nu uitati, ca si maine e zi de teste!

 

pentru mine a fost prima data cand m-am dat pe enduro/cross si vreau sa zic ca nu ma asteptam sa fie atat de fun!

 

timpul alocat unei sesiuni este de aproximativ 10 min, deci poti face cel putin 3 ture mers "la pas".

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizare de nota 10, lume civilizata, motoarele ceas, circuitul mai bun nici ca se putea......

 

Nici saptamana trecuta la Acerbis nu s-a stat la coada, si azi nici atat. .....la 6-7 motociclete care rulau pe circuit.

E cazul sa multumim cum se cuvine organizatorilor ca fac eforturi pt organizare.....multumim si pentru mancarea servita dupa ce am testat motoarele....a fost binevenita dupa efortul facut.

DECI INTR-UN CUVANT....BRAVO.....si cei cre au stat azi in dubii din cauza vremii...urcati naibii in sa si dati o fuga acolo ca MERITA

 

.......o ploaie cu o zi inainte e tot ce-i trebuia circuitului, sa nu se ridice praf (aviz amatorilor de cros pe plaja la Neptun, la steaguri ).

 

Pt colegul care vrea sa faca programari telefonice......se pot face...itzi inchiriaza circuitul cu totul, doar pentru tine...ca sa nu te amesteci cu noi motociclistii...tu cred ca ai o bicicleta de camera...ca sigur nu prinzi coada cu ea nicaieri.

IMI PARE RAU CA AM FOST AMAR.....DA NU M-AM PUTU ABTINE. DU-TE TOTUSI PANA ACOLO SA VEZI CA E COADA DE OAMENI PRIETENOSI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna organizare !

Felicitari d-lui Trica pentru event.

Am fost azi acolo pe la 11:45. Putina lume venita la acea ora. De cum plecasem de acasa am presupus ca va fi numai buna starea circuitului. Era frig,dar stiam ca la finele primei curse ma voi incalzi. Alaturi,la masute,se vedea un pic de fum si miros de gratar asa cum ne anuntase pe forum dl. Trica,insa mai pofta mi-era de-un KTM ;)

La 12 eram calare pe un 150 exc 2t si pentru ca erau f f putini veniti,am testat in continuare si 250 4t si 400-le.

M-am dat precaut un pic,totusi,era un test-drive,nu eram pe capra mea sa-mi fac de cap.

La final,am luat gustarea,si am mai ramas 10 min sa ma mai uit un pic la noii veniti.

Cei care nu mai incalecasera pe enduro se observau din prima(pozitia pe moto era mai in spate iar daca urcau un pic in gaz,picau aproape-n roata fata). Mi-as dori ca multi sa renunte la speed in favoarea acestor motoare.sunt,cum sa zic,mai pentru drumurile noaste...dar o sa zica: "si la drum lung ce fac?" R: exista si lc 4,lc 8 sau etc,nu neaparat de la KTM(daca unii pun la indoiala fiabilitatea)

Parea mea : ktm-urile sunt fiabile daca sunt cumparate de noi,ori daca se are grija de ele si se respecta perioada de service.

Sunt posesor de Suzuki drz400, m-am mai dat pe Ciolpani si la fel am ramas cu zambetul pe buze prima data.

 

Eu eram cel cu casca de Movistar albastra si cu bluza galbena-n dungi.

Revin cu poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram cel cu casca de Movistar albastra si cu bluza galbena-n dungi.

Revin cu poze...

 

te-am vazut :blbl:. eu eram cel in costum de speed cu geaca rosie. am ezitat pana sa ma apuc sa ma dau, dar senzatia a fost pe masura. ;)

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai ghinionist om de pe planeta sunt. am ajuns azi pe la 1:30 la ciolpani,m-am dus direct sa ma "programez" pentru un exc 125 si eventual un 250 4t, dar SURPRIZA : "nu te mai poti programa pe ziua de azi". " am stat ce am stat , m-am mai uitat pe acolo , am asteptat sa se dea prietenii cu care mai eram(ei au prins loc) si am vazut ca sta sx 65 degeaba. m-am dus sa intreb daca ma pot da pe sx 65 , raspunsul fiind "nu, este ocupat". inca 1 ora cat am mai stat eu pe acolo nu s-a dat nimeni pe sx 65. no comment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va salut si sa va felicit pt eveniment...am fost sambata de la 12 si am avut ocazia sa testez toate modelele aduse(exceptand cel de 65) organizare de nota maxima cu plus. Va multumesc ca ati insistat sa testez toate modelele(mai rar asa ceva...) si in felul asta am putut sa-mi dau seama ca m-am indragostit de 150exc si de 450excR (care mi-a placut la nebunie...a naibi de sensibila...dracu gol, ce sa mai...).Circuitul a fost excelent desenat(si perfect datorita vremii).

Prin aceasta organizare se vede ca sunteti niste profesionisti si trebuie sa inteleaga lumea ca si in service va fi la fel.(dupa achizitionare).

P.S. sar'na pt masa...si cred ca toata lumea asteapta testul onroad din primavara...

Tineti-o tot asa...sanatate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri si am calarit toate modelele (exceptand 530). 400 si 450 au fost preferatele mele la 4t si ...65SX la 2t ;) , jucaria aia e al naibii de distractiva :blbl: ;) si primul meu plod va avea una cu siguranta!

Pe partea de organizare, nota 20, totul a funcitonat foarte bine, inscrierea pe ore si faptul ca aveai 10 minute in care puteai sa mergi cum vrei, incet sau tare, sa apuci sa vezi macar putin cum se comporta modelul respectiv in conditiile alea de circuit (ma refere aici la teren si rampe nu la conditii de curse, in sensul ca pe asfalt merg toate), toate astea au contribuit la atmosfera creata foarte placuta! A, si sa nu uitam micul, carnatul si spectacolul dat din cand in cand de Raduta Jr... :D

Un eveniment complet dupa parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai ghinionist om de pe planeta sunt. am ajuns azi pe la 1:30 la ciolpani,m-am dus direct sa ma "programez" pentru un exc 125 si eventual un 250 4t, dar SURPRIZA : "nu te mai poti programa pe ziua de azi". " am stat ce am stat , m-am mai uitat pe acolo , am asteptat sa se dea prietenii cu care mai eram(ei au prins loc) si am vazut ca sta sx 65 degeaba. m-am dus sa intreb daca ma pot da pe sx 65 , raspunsul fiind "nu, este ocupat". inca 1 ora cat am mai stat eu pe acolo nu s-a dat nimeni pe sx 65. no comment

Sx65 a avut mici probleme din cate stiu (si eu am vrut sa ma dau cu el si pana nu s-a ocupat mecanicul la sfarsit de el, nu m-am putut da!).

Fiind una din persoanele care au ajutat la inscrieri, iti garantez ca am facut tot posibilul ca cei care au venit sa prinda macar un model.

Duminica de la ora 12 a fost plin tot timetable-ul, daca veneai dupa aceea ora tb sa ai noroc sa se retraga altcineva ca sa mai prinzi loc.

In fine, poate in primavara, o sa vina lumea mai din timp ca sa prinda loc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...