Sari la conținut

Ktm - Moto Adventure Week-end


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

in organizarea exemplara a Motoadventure (brand name sinonim cu KTM in aceasta parte a tarii), evenimentul s-a vazut bine la toate capitolele. Si pe masura eforturilor si Sefu' Al de Sus a trimis si o vreme foarte frumoasa, si sambata si duminica. Mobre destule si variate, bufet cu mici si bauturi, iar carnatii au fost deliciosi. Unde nu mai pui ca au fost din partea casei.

 

pasionatii au putut incerca mai multe mobre, in doi si patru timpi, de diverse puteri si cilindree, unii declarand ca incep sa aduce bani pentru ceva achizitii.

 

incepe sa bata vantul a profesionism la unele firma din Bucuresti, si se vede cand pui si suflet si bani si timp intr-o afacere, ceea ce nu se poate spune de multa alta lume pe aici.

 

ne-a placut, nu ne-a durut, deci mai vrem !!

 

asta a fost impresia dupa vizionarea unui eveniment marca Trica

Editat de Dan Popescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate pozele aici:

http://www.mototechadv.ro/ktm2008/day1.html

http://www.mototechadv.ro/ktm2008/day2.html

 

Sfaturi:

1) pozele sunt mari (click-dr pe thumbnail si 'save picture as' etc)

2) nu le-am mai dat rotate

 

Multumim MotoAdventure pt drive-test si intregii echipe pt organizare, ajutor si catering ;)

 

Mai jos, o selectie de poze.

post-40655-1225039281_thumb.jpg

post-40655-1225039286_thumb.jpg

post-40655-1225039396_thumb.jpg

post-40655-1225039403_thumb.jpg

post-40655-1225039407_thumb.jpg

post-40655-1225039411_thumb.jpg

post-40655-1225039574_thumb.jpg

post-40655-1225039579_thumb.jpg

post-40655-1225039583_thumb.jpg

post-40655-1225039587_thumb.jpg

post-40655-1225039590_thumb.jpg

post-40655-1225039593_thumb.jpg

post-40655-1225039836_thumb.jpg

post-40655-1225039841_thumb.jpg

post-40655-1225039844_thumb.jpg

post-40655-1225039847_thumb.jpg

post-40655-1225039851_thumb.jpg

post-40655-1225039854_thumb.jpg

post-40655-1225039857_thumb.jpg

post-40655-1225039860_thumb.jpg

Editat de uvictor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va salut si sa va felicit pt eveniment...am fost sambata de la 12 si am avut ocazia sa testez toate modelele aduse(exceptand cel de 65) organizare de nota maxima cu plus. Va multumesc ca ati insistat sa testez toate modelele(mai rar asa ceva...) si in felul asta am putut sa-mi dau seama ca m-am indragostit de 150exc si de 450excR (care mi-a placut la nebunie...a naibi de sensibila...dracu gol, ce sa mai...).Circuitul a fost excelent desenat(si perfect datorita vremii).

Prin aceasta organizare se vede ca sunteti niste profesionisti si trebuie sa inteleaga lumea ca si in service va fi la fel.(dupa achizitionare).

P.S. sar'na pt masa...si cred ca toata lumea asteapta testul onroad din primavara... :blbl:

Tineti-o tot asa...sanatate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super organizare si super motociclete pe alese si pe incercate! ;) Am scris si pe celalalt topic, dar mi-a placut evenimentul foarte mult si sa speram la cat mai multe de acest gen si cu acelasi tip impecabil de organizare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si eu KTM MOTOADVENTURE,in primul rand sincere felicitari pentru eveniment :laugh: si mai ales pentru organizarea perfecta (si din p.c.t. de vedere medical), traseul a fost de vis,vremea a tinut cu voi,mai putin aptitudiniile mele de incepator(inca) in domeniu si oboseala,multumesc pentru "oblojire" si sper ca mobra nu a avut stricaciuni semnificative(din ce am inteles prin intermediul lui George....),cu voia voastra va prezint "odiseea" participarii mele la eveniment,acompaniata de poze, sper sa nu va deranjeze si detaliile colatarele informative,desuete pentru unii ,noi pentru altii(ca si mine , incepatori in ale acestul domeniu, ce nu are legatura cu "strada"):

 

Dupa prima mea experienta KTM si motocross de We trecut(la data respectiva),fara complexe de "flacau", m-am dus pe 26oct si a urmat cea de-a 2-a sesiune de teste (mult mai intensa), tot pe sablonul KTM drive-test modele2009, tot pe circuitul de motocross de la Ciolpani (DAR pe tot circuitul,superb).

Inceputuri timide, de incalzire:

dsc2816qn8.jpg

dsc2818ow8.jpg

dsc2826vp4.jpg

dsc2846mo5.jpg

dsc2851qi2.jpg

 

La sfarsitul primei sesiuni cu modelul 400,eram incalzit deja(efortul fizic m-a uimit, in 5min maxim curgeau apele de pe mine si la 10 grade),am inceput sa prin curaj si sa sar cu el,timid:

dsc2867ps7.jpg

 

Pauza(o imagine idilica moto):

dsc2952di1.jpg

 

dsc2874jq5.jpg

 

Dupa pauza a urmat si cea de-a doua sesiune(pentru mine), cu demonicul KTM530,dar si cu mult mai curajosul deja "experimentat" de mine(incepusem sa inteleg in sfarsit cu ce se mananca ca "mic dejun" motocrossul, nu are nici o legatura cu pilotatul stradal):

dsc2965fu4.jpg

dsc3014lj5.jpg

dsc3019mn3.jpg

dsc3028hy6.jpg

 

In urmarirea unui grup de "concurenti":

dsc3071gn2.jpg

 

dsc3111tw0.jpg

 

S-a incheiat si a doua sesiune si a urmat imediat (din pacate),fara pauza pentru mine(eram obosit deja fizic ,dar foarte entuziasmat si sigur pe mine),sesiunea 3(in care am avut si accidentul), cu cea mai nervoasa motoreta din cele testate de mine adica, KTM450(intaratat si de toba tuning AKRAPOVIC).

Am inceput sa ma dau din ce in ce mai tare(pentru nivelul meu), conduceam detasat grupul (de amatori ca si mine), simteam ca pentru prima data am control in derapaje si pe traseu(manat si de sunetul superb!)

dsc3117of7.jpg

dsc3208im6.jpg

dsc3215kl2.jpg

dsc3221ny0.jpg

 

Aveam deja si specatatori(sau asa credeam), eram mandru de mine:

dsc3290pc9.jpg

 

Va urma

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai povesteste-ne Titus !

 

Te rugam ! :D

 

Spune-ne cum ai sarit tu 2M in aer !

Adevar greiesti!

 

Apoi la ultima tura(imi tremurau mainiile deja de oboseala), am zis ca daca derapajele curbele si programul la sol il stiu deja,tupeist si sigur pe mine,cu mintea la idolul

,e timpul sa ma apuc si de sarit cu mobra,mai mult decat o facusem pana atunci(inspirata decizie cu saritul, mai putin ca urma partea cu aterizatul :) ) si am sarit cu mana in gaz full (amicii zic ca s-a vazut superb :laugh: ,cica am sarit vreo 2M!),m-am concentrat in aer(1 secunda magica) pe aterizare, am aterizat bine zic eu instinctiv DAR cu mana pozitionata prost, in gaz,de la socul aterizarii "i-am dat" involuntar gaz maxim, capra entuziasta cu cele 113kg ale ei a pleacat sa zburde pe pasunea de langa, INSTANT, de sub mine (la cele 110kg ale mele),mi-a smuls mainiile efectiv,lasandu-ma pe "loc" in aer,si am aterizat si eu fortat in picaj, rostogolindu-ma la baza pantei,imi pare rau ca nu am poze si cu saritura si "accidentul", am avut noroc ca nu s-a dat mobra peste cap sa vina peste mine si inca lucid ,m-am ridicat imediat ca la motoGP sa ma trag la margine(imi era sa nu sara cineva in spate ca nu ma vedea jos si o dadeam in alte urmariri cu moba decapitari de organe :D ) am reusit sa merg vreo 3M si brusc mii s-a "taiat" piciorul drept, de parca mi-a dat cineva o bata de baseball in el,am cazut iar jos pe iarba, atunci am zis ca ceva nu e bine cu mine....

Damage fizic: Deget vanat de la picior,entorsa usoara si entorsa(destul de urata) la genunchi,stau imobilizat de 6 zile in casa.

Mi-a luat juma de ora sa ridic piciorul acolo pt poza :laugh: .

dsc3390jn8.jpg

dsc3392rd0.jpg

 

Oricum, ca si concluzie, nu imi pare rau deloc,oricine cade cand vrea sa invete,sa se dea mai tare pe asa ceva si sa sara mai ales!,(aste si sfarsitul sezonului, nu mai eram disperat sa ies cu mobra),singur fapt care il regret este lipsa echipamentului adecvat(de motocross,nu am avut de unde sa fac rost) si poate acum zburdam pe strazi in loc sa imi cioplesc piciorul de lemn de plictiseala,este un sport DEMENTIAL, antrenant, te "lupti" numai tu cu limitele tale fizice si de talent, in evolutia lor , nu cu toti imbecilii pe strada care vor (voit sau nu) din prostie sau rautatea Romaneasca, sa te bage in spital cu masiniile lor, abia astept sa ma apuc iar de treaba la un mod mai profesionist, cu echipament de motocross clar si poate cu un KTM propriu (e in plan inca un viciu material) si sper sa evoluez si la acest capitol de moto-sport extrem.

 

La final, va ofer si un bonus fotografic propriu, cu Julian Raduta (unul din fii patronului circuitului de motocross de la Ciolpani),pustiul este campion national la 17 ani , concureaza in campionatul Olandeisi fiind in vizita acasa, a avut placerea sa ne ofere cateva ture,spectaculos,toata stima pentru el(se da de la 8 ani si sa ajunga la aceste performante,l-am auzit cum povestea, zambind, ca a avut TOATE oasele rupe din corp, pana la varsta actuala).

dsc3343yr6.jpg

dsc3354ll0.jpg

dsc3355es2.jpg

dsc3361ml9.jpg

dsc3371wv2.jpg

dsc3374cf3.jpg

dsc3380ap9.jpg

 

Sper sa va placa pozele.

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...