Sari la conținut

Sibiu


dorisbforzainter
 Share

Postări Recomandate

Accidentul de pe Rahovei a avut loc in dreptul intersectiei cu strada care duce la Kaufland, aproape de intersectia cu Aleea Rosiorilor.

Motocicleta albastra este o Aprilia RS 125 cu nr. VL 05 NVP, condusa de un baiat tanar(dupa spusele politiei)

Cand am ajuns eu acolo, tocmai pleca ambulanta. Din cele relatate de politist, motociclistul era constient, dupa impact si zborul de cativa metri peste botul taxiului, s-a ridicat si a ramas in fund, vorbea. Totusi se pare ca avea un picior rupt. O sa stiu mai multe despre el dupa ce ma suna colegii care s-au dus la spital.

Accidentul s-a produs cam asa:

Taximetristul(un tip la vreo 35-40 de ani) a iesit cu masina(Dacia Logan, Taxi 942, nr SB 78 SOR) de pe strada care vine de la Kaufland si da in Rahovei. Era coloana de masini, un TIR-ist i-a facut seman sa iasa, asta cu taxiul a iesit.

Dinspre Piata Rahovei spre Milea venea motociclistul, care nu a mai putut evita impactul.Martorii spun ca avea viteza mare, dar nu prea as crede, motocicleta nu este foarte tare lovita,(plastice sparte, rezervorul crapat, o fisura in lonjeronul care sustine farul-sper ca m-am exprimat corect) iar taxiul are bara sparta si roata stanga fata miscata de la loc.Taximetristul era tot c.c.t pe el, mai ales dupa ce l-am filmat. dar parea sincer ca-i pare rau. Mi-a zis ca l-a vazut pe motociclist ca vine, era in depasirea coloanei, a franat pana s-a oprit pe loc, dar baiatul nu a mai reusit sa franeze.

Culmea este ca un idiot care il ajuta pe politist cu masuratorile comenta"Bine le face, ca merg ca nebunii"

L-am bagat scurt in ma-sa de (cuvant urat), dupa care a disparut.

Bine ca nu este mai rau cu motociclistul, ca prea multe R.I.P.-uri au fost in ultimul timp...

Daca mai aflu ceva, va tin la curent.

Luni dimineata va fi o stire pe Antena 1 Sibiu(singurii carte au venit sa filmeze)

Am luat si eu cateva cadre cu camera mea, dar pana Duminica nu pot sa le pun pe net.

PS In ce format trebuie randate imaginile ca sa le pot pune pe youtube?

Sanatate, fratioare!

PPS Era sa uit.Din motor curgea benzina la greu, iar politistul...facea schema accidentului...I-am spus sa scoata macar cheile din contact si plusul de pe baterie, sa nu ia naibii foc...a incercat sa desfaca surubul de pe borna cu cheia de contact...i-am dat o surubelnita...no comment!

 

ultima informatie primita este ca motociclistul are un hematom cranian si este internat la chirurgie. asta e cam de rau...

fir-ar...

 

19 35h acum este in sala de operatie.

 

This post has been edited by Louis Cyphre: Today, 04:38 PM

 

 

22 37

a fost operat si este in reanimare

nimeni nu avrut sa dea relatii

dar inca traieste

 

speram sa se faca bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doris, daca il vezi pe baiat, transmite-i sanatate din partea noastra!

 

Si pune filmul ala pe youtube mai repede! :unsure: (poate fi orice fel de fisier video comun:avi, mpg, mpeg, flv, samd).

 

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol rau de tot. E cam greu de evitat un accident din asta. Santate multa. Sper sa fie ok. Sa ne mai anunti cand mai aflii ceva.

E greu sa eviti daca circuli peste viteza regulamentara si te apropii de intersectie bazandu-te numai pe "am prioritae"!!Sa speram ca si-a invatat lectia cu minimul de "dauna"!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu tirul din cate inteleg este un cuvant urat. vede in oglinda ca vine motociclistul in depasirea lui, pt ca era pe banda 2 si tirul statea oprit pt ca era aglomerat, si din dreapta tirului de pe o straduta vine taxiul dupa ce l-a lasat ala cu tirul sa iese. taximetristul s-a bazat pe ala cu tirul ca nu vine nimic pt ca taxi nu avea vizibilitate sa iese, dar tiristul a zis: da-i ca mere ca nu vine decat o motoreta. lasa ca nu e importanta...

io asa stiu ca s-a intamplat...

louis chypre are film si poze dar zice ca le va posta.

 

el mai zice ca a fost pe la spital la motociclist care a fost operat si traieste. dar nici prea bine nu se simte...

 

grija mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doris, vad ca in "grija" ta de a informa cat mai multi cetateni veritabili ai acestui forum, ai postat si pe sectiunea accidente acelasi lucru pe care l-ai postat si la sectiunea Sibiu. Sa fie oare din lipsa de ocupatie, din dorinta de a posta, sau din grija campaniei de informare asupra accidentelor care ii implica pe motociclisti ??? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doris, vad ca in "grija" ta de a informa cat mai multi cetateni veritabili ai acestui forum, ai postat si pe sectiunea accidente acelasi lucru pe care l-ai postat si la sectiunea Sibiu. Sa fie oare din lipsa de ocupatie, din dorinta de a posta, sau din grija campaniei de informare asupra accidentelor care ii implica pe motociclisti ??? :unsure:

 

pe sibiu era postat de altcineva. aici l-am pus eu ca sa se afle ca e normal daca e accident sa fie pus la accidente. poate unul dintre motociclisti nu se supara ca a citit si o sa se gandeasca si la o astfel de situatie in trafic inainte sa fie sifonat...

nu mai zic nimic pt. ca nu am chef sa apara replici urate. daca tu vrei n-ai decat sa incepi cu atacuri. eu nu le vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu tirul din cate inteleg este un cuvant urat. vede in oglinda ca vine motociclistul in depasirea lui, pt ca era pe banda 2 si tirul statea oprit pt ca era aglomerat, si din dreapta tirului de pe o straduta vine taxiul dupa ce l-a lasat ala cu tirul sa iese. taximetristul s-a bazat pe ala cu tirul ca nu vine nimic pt ca taxi nu avea vizibilitate sa iese, dar tiristul a zis: da-i ca mere ca nu vine decat o motoreta. lasa ca nu e importanta...

io asa stiu ca s-a intamplat...

louis chypre are film si poze dar zice ca le va posta.

 

el mai zice ca a fost pe la spital la motociclist care a fost operat si traieste. dar nici prea bine nu se simte...

 

grija mare.

 

mi se pare total gresita aceasta asa zisa "amabilitate" pentru ca de multe ori in loc sa descongestioneze mai rau incurca lucrurile, deoarece primul sofer ii cedeaza prioritatea dar al doilea de pe a doua banda poate nu vrea sa-i cedeze, ca oricum nu e obligat si ala de pe straduta se baga fortat ca marlanul si blocheaza tot. Ma refer la cazurile cand vrea sa traverseze intersectia si nu sa intre pe prima banda. Deci parerea mea e ca decat sa faci "un bine" mai degraba te abtii. Ca sa nu mai zic ca am patit si eu de cateva ori ca cel de pe banda 1 sa-i dea prioritate si ala sa se bage cu tupeu pe jumatate din banda mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=-CQmzBxkLw4

 

aici este un filmulet cu urmarile accidentului. eu am ajuns acolo cam dupa 10-15 min de la producerea lui, in clipa in care salvarea pleca spre spital

motociclistul este operat pe creier, avea un hematom, dar a iesit cu bine din operatie si sper sa se recupereze.

in afara de lovitura la cap(desi avea casca sanatoasa) nu are altceva decat vanatai si julituri

daca mai aflu ceva, va tin la curent.

multa sanatate, Adi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=-CQmzBxkLw4

 

aici este un filmulet cu urmarile accidentului. eu am ajuns acolo cam dupa 10-15 min de la producerea lui, in clipa in care salvarea pleca spre spital

motociclistul este operat pe creier, avea un hematom, dar a iesit cu bine din operatie si sper sa se recupereze.

in afara de lovitura la cap(desi avea casca sanatoasa) nu are altceva decat vanatai si julituri

daca mai aflu ceva, va tin la curent.

multa sanatate, Adi!

Nu sunt din Sibiu , dar din filmare se vede in spatele taxiului o linie continua , iar din pozitia masinii la acel moment , a traversat-o , nerespectand-o, asa ca acel TIR-ist nu avea de ce sa-i faca semn ca poate vira , iar acel taximetrist nu avea de ce sa faca stanga . Repet , nu cunosc Sibiul , dar eu asa inteleg filmarea. Daca nu este asa , corectati-ma!Sanatate baiatului, Daca nu belim noi ochii , ne belesc altii pe noi ! Aveti grija si feriti-va de taxiuri si TIR-uri care se cred Dumnezei , unii in oras , iar ceilalti in afara lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rs 50

Multa sanatate motociclistului ! :)

 

 

Cele de 50 nu se inmatriculeaz,se inregistreaza doar,ca si scuterele cu placutele acelea galbene .

 

Multa sanatate motociclistului si asteptat vesti de la tine in continuare despre starea lui de sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele de 50 nu se inmatriculeaz,se inregistreaza doar,ca si scuterele cu placutele acelea galbene .

 

Multa sanatate motociclistului si asteptat vesti de la tine in continuare despre starea lui de sanatate

nu este neaparat care a inamtriculato la inceput inainte de-a se da legea asta cu numere diferite pt scutere fata de cele pt motoare si daca ai fi cunoscator uitete putin la bascula e subtire fata de una de 125 care e mai bine conturata si e usor asemanatoare cu cea de la rsv in fine asta nu conteaza INSANATOSIRE GRABNICA BAIATULUI SI ATENTIE MARE LA ACESTI COCALARI NUMITI TAXIMETRISTI SAU LA ACEI COCALARI DETINATORI DE LOGAN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea casca Uvex Magnum, destul de bunicica

din pacate, dupa primul impact, cu masina, i-a sarit din cap si a lovit asfaltul cu capul neprotejat...mare ghinion..

una pesta alta, a iesit alaltaieri din spital, se misca si vorbeste putin mai greu, dar sa speram ca se va reface in totalitate

din cauza ca nu mai poate faca naveta de la Valcea la Sibiu, nemaiavand voie sa conduca, l-am luat in spatiu la mine(mai precis la maica-mea) asa ca va fi in permanenta"sub obsevatie", sa nu avem surprize!

i-am povestit despre posturile voastre si a ramas foarte impresionat de faptul ca atat de multi i-ati urat sanatate si cele bune!

multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea casca Uvex Magnum, destul de bunicica

din pacate, dupa primul impact, cu masina, i-a sarit din cap si a lovit asfaltul cu capul neprotejat...mare ghinion..

una pesta alta, a iesit alaltaieri din spital, se misca si vorbeste putin mai greu, dar sa speram ca se va reface in totalitate

din cauza ca nu mai poate faca naveta de la Valcea la Sibiu, nemaiavand voie sa conduca, l-am luat in spatiu la mine(mai precis la maica-mea) asa ca va fi in permanenta"sub obsevatie", sa nu avem surprize!

i-am povestit despre posturile voastre si a ramas foarte impresionat de faptul ca atat de multi i-ati urat sanatate si cele bune!

multumim!

 

Louis intreaba baiatu daca a avut casca legata. a avut mare noroc daca a lovit asfaltul fara casca si nu s-a lovit mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperare rapida motociclistului!

Da, multi depasim coloana...

Dar ca sa depasesti o coloana, iti trebuie o viteza putzin mai mare decat a coloanei... care de cele mai multe ori sta pe loc. Si eu mai fac d'astea, dar cu mana pe frana mai tot timpul, si orice "gaura" in coloana mi se pare suspecta, de acolo poate iesi oricand o alta masina venita din dreapta sau un scuter sau... orice. Din fiecare accident avem ceva de invatzat. Si cum nu sunt doua accidente la fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Louis intreaba baiatu daca a avut casca legata. a avut mare noroc daca a lovit asfaltul fara casca si nu s-a lovit mai tare.

quote\\

L-am intrebat si spune ca a avut legata bareta sub barbie.

Din pacate, nu stie absolut nimic in ceea ce priveste accidentul si producerea lui. Nici cea mai mica amintire.Total blank.

Doamne - Fereste de asa "noroc" !

Norocul lui a fost ca nu a avut viteza, ca era acum la RIP-uri

Sanatate, Radule, ai dreptate, nu sunt doua accidente la fel. Adi nici nu a apucat sa franeze! Si mai nasol e ca nici nu stie de ce!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...