Sari la conținut

Se Doreste In Romania Un Mc De Genul Ha "1%"?


florin_diliul
 Share

Postări Recomandate

Mamaaaaaaaaaaaaaaaaa dar voi chiar va luati in serios dupa cate vad :D :)

 

Cititi si voi printre randuri urmarind firul discutiei si poate va dati seama ca s-a vrut a fi o ironie.

Mi se pare aberant ca un membru sa fie invitat ''(sa-si ia galetusa si lopatica)'' sa scrie in alte subforumuri doar fiindca nu are motor sau ca nu cunoaste anumite chestii legate de cluburi si chopperisti in general iar altul nu este chopperist chiar daca are un nipru.

 

Cum am mai spus puneti mana si faceti-va cate un site sau postati poze ca sa fiti chopperisti. Atat.

 

On topic: Parerea mea e descris mai sus

 

 

 

:banana:

 

bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domnule biscuit hipiot va rog sa reveniti aici dupa ce faceti dovada ca ati postat poze cu motoare romanesti pe forumuri straine

Gresit, nu trebuie sa fie neaparat romanesc sa ne laudam ca-s facute in Romania.

 

(vorbesc de postul lui dmw cu choppere romanesti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI OAMENILOR DE CE VA ABATETI IN HALUL ASTA DE LA SUBIECT????.....CRED CA AR FII CAZUL SA INCEP SA MODEREZ CUM TREBUIE IARSI, GRUPUL CHOPPERISTILOR

 

L&R roby

 

DECI CE AM SCRIS AICI AM SCRIS DEGEABA,deci cred ca unii dintre voi ati cam luato razna,

 

TREBUIE SA MA REPET

 

VA ROG FRUMOS ON TOPIC

 

L&R roby

CITITI ARTICOLUL

 

1% (percenter) / 101 outlaw club

 

.......Lumea "bikerilor" a fost a mea aproape 35 de ani, de la hardcore1%ers pina la noile si imbunatatitele "riding clubs". Am vazut si am intalnit cam tot ce se poate vedea intr-un film. Sa fii informat asupra unui element pe care l-ai putea intalni este de mare importanta pentru securitatea ta.Ai invatat ce parti ale orasului sa le eviti fie ca ti-a spus cineva fie ca ai invatat pe pielea ta. Ai inteligenta de a nu provoca un pitbull sau de a nu sta in mijlocul unui foc incrucisat.Ai invatat sa conduci o motocicleta in siguranta si tot asa trebuie sa invati regulile lumii in care ai intrat. Acum, multi dintre voi ati intrat in lumea biker-ilor sau a cluburilor si nu constientizati problemele care va pot privi si aveti nevoie de cateva sfaturi. este sugestia mea sa va informati in aceasta problema pentru ca informatia inseamna putere. Este greu de cuprins aceasta cultura intr-un articol dar va ajuta.

 

Informatia are scopul de a te educa in privinta stilului de viata 1% si nu de a te speria.(Adu-ti aminte ca nu e indicat sa barfesti pe cinva sau un club pe email groups forumuri sau baruri) In primul rand sansele sa te intalnesti cu membri outlaws/1% sunt minime doar daca nu frecventezi barurile sau locurile lor de intalnire. Dar nu face nici o eroare asta e cat se poate de real.Deoarece majoritatea cluburilor NU sunt outlaws ei nu vor avea nici o treaba cu tine daca stai in afara "treburilor" lor si respecti protocolul. Foarte rar apare o problema la o intalnire publica dar acest lucru este posibil.Asa ca sa incepem cu "rocker"-ul de care ai auzit. Rocker-ul are forma unei semilune (semicerc as spune eu).Daca te gandesti bine sigur ai vazut poze Hells Angels si ai observat emblemele arcuite deasupra si dedesubtul emblemei centrale(patch-uri). Emblema centrala si emblema 1%in forma de diamant vor fi vizibile si pe revere si vor fi numite "culorile" clubului. Exista deasemenea si numeroase alte embleme purtate dar acestea au o semnificatie anume doar pentru clubul respectiv.

 

Emblema 1% in forma de diamant este insemnul dupa care recunosti un 1%er.Este de obicei purtata pe umarul stang dar poate fi observata si in spatele culorilor. Ei de obicei calaresc Harley-uri alaturi de support clubs si outlow clubs dar asta e o alta poveste. Dupa tipul de emblema purtat cluburile outlow isi dau seama de cine reclama sau nu teritoriul.Teritoriul este o problema majora si cluburile se vor lupta sau omori daca se va ajunge acolo.Este doar "afacere". Emblema rocker sau bar style nu este acceptata de cluburile1% decat daca este aprobata de ei.Doar daca un club poarta o emblema rocker sau bar style nu inseamna ca este automat un outlaw club. Va trebui sa inveti cine este cu cine.

 

Cum am spus majoritatea cluburilor nu sunt "outlaw" si nu poarta embleme rocker deasupra si dedesubt. Ele pot avea o emblema deasupra dar daca au si una dedesubt aceastsa nu va fi inscriptionata cu numele statului orasului sau regiunii ci de cele mai multe ori cu numele sau porecla respectivului. De exemplu orice club in Texas care nu este afiliat Bandidos nu poarte purta emblema Texas pe spate. Ei au fortat chiar unele cluburi ale politiei sa scoata Texas rocker-ul.De asemenea 99% din support clubs nu pot purta aceasta emblema. Bandidos cer acest drept ca MC (motorcycle club) si vor deveni agresivi daca vor observa ca porti aceasta emblema fara a avea dreptul.Multe regiuni au club dominant un 1% si aceleasi reguli se aplica.Clubul Bandidos este dominant in Texas ca si in multe alte state.

 

Outlaws bikers (a nu se confunda cu outlows 1%motorcycle clubs) sunt de asemenea cluburi hardcore care nu poarta emblema 1% dar au stranse legaturi cu membrii 1%.Acestia includ de asemenea si 1% support clubs. Tinuta este importanta, ar fi haos daca ai purta uniforma de "politist".Identificarea ta este necesara.Sigur vei intra in inchisoare nefiind politist dar purtind o uniforma si purtandu-te ca atare. Deci privind pe partea cealalta nu vrei sa fii luat drept ceea ce nu esti de dragul sigurantei in toate aspectele vietii. Afisand o emblema AMA(Amnerican motorcycle association) In fata te va introduce in ochii outlaws ca nefiind o amenintare.1%-ers au impus aceasta emblema la toate cluburile pentru ca ei sau membrii cluburilor outlaw nu o poarta. Unele cluburi poarta aceasta emblema invers in semn de protest fiind fortati de 1%-eri sa o poarte.

 

1%-ers si cluburile outlaw nu au nimic de a face cu AMA si viceversa.NICIODATA nu vor purta sigla AMA. Termenul de 1%-er vine de la AMA. In anii 60 AMA au catalogat Hells Angels si pe cei asemenea lor("baieti rai") ca fiind numai 1% din totalul motociclistilor.Hells Angels au adaptat spusele lor si au deveni primul club exclusivist 1%. Orice alt club care incearca sa poarte acest insemn ar fi bine sa poata raspunde rivalilor lor 1%-eri care vor incerca sa ii desfiinteze.Termenul de "The Big Four" reprezinta cele mai numeroase si periculoase cluburi din lume: Bandidos infiintat 1966,Helss Angels 1948,Outlows 1935,Pagans 1959.Bandidos sunt la ora aceasta clubul ce cea mai mare rata de dezvoltare in U.S.

 

Sunt sute de cluburi 1% mai mici dar care pot fi periculoase la un nivel mai scazut decat cele enumerate.Ca fapt divers daca sunteti in preajma unui club outlaw puteti observa unii membri ca se saruta pe buze.Acest lucru a inceput in anii 60 cand obisnuiau sa socheze asistenta acest lucru evoluind pina astazi ca simbol al stranselor legaturi si al fratiei.

 

Pentru a deveni un 1%-er sau un outlaw nu este o sarcina usoara.Nu multi vor purta sigla 1% si numai barbatii pot deveni membri.Procesul de recrutare este mai mult decat pot duce multi.Este metoda cluburilor de a evita patrunderea unor neaveniti.Nu este o sarcina usoara sa gasesti membri pentru un club in special pentru un 1%. Un comentariu a fost facut cum ca riderii normali sunt in proportie de 50 la 1 fata de outlaws.Asta este adevarat dar ganditi-va ca in conditii normale cinci rideri "normali"nu sunt o problema pentru un 1%-er.Daca te legi de unul te legi de toti. In zilele noastre acestia isi exprima cat mai clar inainte de a recurge la violenta.

 

Cluburile rivale s-au omorat intre ele pentru teritoriu sau alta lucruri care nu au nici o importanta pentru cetateanul normal.Cluburile outlaw/1% de obicei pastreaza violenta in cercul lor.Doar daca nu esti implicat cu ei sau ai o dorinta de sinucidere provocandu-i,violenta ajunge foarte rar in publicul larg.Acest lucru este valabil si in ziua de azi.In ochii lor declaratia de Razboi se ia ca atare.ultimul in viata e invingator,nimic mai putin, fara exceptii, fara reguli.Nu au nici o teama de consecinte ceea ce ii face atat de periculosi intr-o confruntare.Inchisoare, moarte nu inseamna nimic pentru ei iar amenintarile ii vor incuraja sa atace.

 

Si intotdeauna aveti grija la un 1% sau outlaw Prospect(membru aspirant). El va purta o emblema "Prospect", nu va avea emblema centrala sau va purta o brasarda aceste reguli stabilindu-se de fiecare club in parte. De la membrii sau de la aspiranti se asteapta actiuni un comportament care sa nu discrediteze sau sa nu dezonoreze clubul cand poarta dar nu in mod special ''culorile" sale. Aspirantii sunt cunoscuti ca provocatori de probleme. Recunoasterea este importanta pentru aspirant pentru a depasi acest stadiu. Dar recunoasterea "negativa" poate lucra impotriva sa. Structura lor este similara cu cea militara si foarte politica, aspirantii castigand greu emblemele si le vor apara pina la moarte.Daca un 1%-er sau un outlaw isi pierde culorile vor face tot ce le sta in putere sa le recupereze.Si Dumnezeu ssa il ajute pe cel care le are mai ales daca nu exista un motiv pentru asta. Daca sunt in posesia politiei daca e necesar ii vor da in judecata pentru a le recupera. De obicei politia evita asta si le inapoiaza imediat.Intotdeauna le vor recupera.

 

Pina acum elementele outlaw au fost "de capul lor".Realitatea este ca aceste cluburi nu sunt ca celelalte este bine sa admiti asta de la inceput. Outlaws sunt o societate in societate cu reguli proprii, coduri de comportament si moduri proprii de a reactiona in lume.Este ca si cum ai construi un oras intr-o zona pustie. Vei intalni noi forme de viata care nu credeai ca exista aproape de tine pina acum.Multi dintre voi sunteti noi in lumea cluburilor si doar i-ati vazut.Cresterile vanzarilor de motociclete cu 52% in ultimii doi ani a adus la o crestere a numarului riderilor pe sosele ralyy raid-uri si internet.Multi dintre acestia nu au acordat atentie cluburilor 1% pina nu au inceput sa poarte diferite culori asa cum au facut 1%ers/outlaws inca de la inceputuri. Este bine de stiut ca aceste cluburi au existat din anii 30 alaturi de non outlaw clubs cum ar fi Gipsy MC International infiintat in 1932.de asemenea a existat si un club al femeilor "Metermaids" care s-a infiintat in 1931. "Boozefighters" s-a infiintat in 1946. Fii cat se poate de rabdator si tolerant cand esti interpelat de outlaws.

 

RESPECTUL este tot ce asteapta de la tine si nimic altceva

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos articol, RESPECT Roby.

 

SPER ca tia folosit pt cultura ta generala

 

L&R traducerera pt unii care nu stiu ce este L&R inseamna LOVE&RESPECT

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt parerea mea e ca acest topic ar fi trebuit sa inceapa cu acest articol, care e de fapt mai vechi pe forum, adica l-am mai citit aici. Multi habar nu au despre ce este vorba, doar se baga, daca nu stiti, nu postati, sau documentativa inainte sa puneti degetele pe tastatura....

 

Sincer eu nu vad rostul unul MC 1% in Romania, desi sunt aproape sigur ca exista tendinte, sunt unii care nu sunt departe, dar mai mult ca sigur nu este o informatie care se face publica. Acestea au mult de parcurs pana ajung la nivelul HA de exemplu. In orice caz daca exista sau va exista in Romania un asemenea club, nu cred ca se va discuta larg si deschis despre asta pe orice forum in ceea ce priveste structura, sau activitatea acesteia (ma refer la membri, ca oameni care sa-si dea parerea exista multe din cate stim),

Drum uscat, si mai bine sa ne intilnim pe sosea, decat in fata calculatoarelor(pana ne mai lasa vremea)

 

Robi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cluburile de genu 1 la sută nu au loc în Romania...atâta timp cât mai avem bun simț în noi..

 

:finger:

 

Cel mai bine zis.

 

 

 

 

 

 

Ce avantaj ash avea eu ca motociclist care fac sau nu parte dintr-un club moto sa apara un astfel de club "1%"? Nu am gasit nici unul, in schimb dezavantaje "cu duiumul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce avantaj ash avea eu ca motociclist care fac sau nu parte dintr-un club moto sa apara un astfel de club "1%"? Nu am gasit nici unul, in schimb dezavantaje "cu duiumul".

Exact asta vream sa-ntreb si eu dar s-a blocat rasnitza asta de calculator.Asa ca omul nestiutor,tot pt. cultura generala.Si inca ceva:Roby,in incheierea articolului aparea chestia asta "respectul e tot ce asteapta de la tine si nimic altceva".De ce e nevoie de un club pt. a exista respectul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :lol: ;) :D :eek: :eek: :ok: :P :ok:

sa mai citeasca de cateteva ori pana prinde ideea acolo unde a postat roby!

se stie ca romanul e numai pe interes da nici asa pe fata inca nu am vazut.

:finger:

 

si daca stau bine sa ma gandesc sant numai avantaje!!!

depinde ce vrea omul daca e intr-un club!!!!!!!

sau daca are idee ce reprezinta SI CE ESTE UN MC!!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu vrei sa fii membru MC pentru AVANTAJE???????? :crack: :lol:

 

 

cred ca a formulat greshit Placebo!!!

 

presupun ca vroia sa intrebe care e diferentza intre cluburile 1% shi cluburile "normale" de motociclishti, pentru ca este membru DAC MOTORS shi nu are nici un avantaj din acest fapt shi nici nu cred ca urmareshte!!! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu vrei sa fii membru MC pentru AVANTAJE???????? :finger: :crack:

 

Nu-mi rastalmacitzi cuvintele.

 

Sa recapitulam:

 

1. Eu, membru DAC MOTORS.

Care este avantajul meu daca apare un astfel de club 1%? Dar care este dezavantajul?

 

2. Un motociclist care nu face shi nu vrea sa faca parte dintr-un club.

Care este avantajul lui sa apara un astfel de club 1%? Dar care este dezavantajul?

 

De ce ar fi benefic pentru nemembri MC 1% aparitzia lui?

 

 

PS: Pentru mine un dezavantaj inseamna shi alterarea imaginii de motociclism in romania. In lupta pentru respectul conditziei de motociclist in Romania m-am lovit de indiferentza. Nu vreau ca pe viitor sa ma lovesc de ura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi rastalmacitzi cuvintele.

 

Sa recapitulam:

 

1. Eu, membru DAC MOTORS.

Care este avantajul meu daca apare un astfel de club 1%? Dar care este dezavantajul?

 

 

Avantajul: Vine HA si desfiinteaza clubul ca sa apere imaginea motociclistilor. :finger:

 

Ce tot atatea discutii pe tema asta ? Cluburile 1% se ocupa si cu altele in afara de motociclism. Cine intra, stie ce o sa faca si nu se asteapta sa se dea 24/24 cu motorul. Povestea cu fratii, surorile si respectul e pentru ... cei ce vor frati si respect.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avantajul: Vine HA si desfiinteaza clubul ca sa apere imaginea motociclistilor. :finger:

 

Ce tot atatea discutii pe tema asta ? Cluburile 1% se ocupa si cu altele in afara de motociclism. Cine intra, stie ce o sa faca si nu se asteapta sa se dea 24/24 cu motorul. Povestea cu fratii, surorile si respectul e pentru ... cei ce vor frati si respect.

Bafta.

 

Cam asa... By the way.. n-am nici un interes de a deveni membru 1%. Simpatizam cu cluburile 1%, si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PT CEI CARE TOT SE REFERA LA AVANTAJE SI DEZAVANTAJE.....un CLUB 1% O DATA SI O DATA VA APAREA SI IN ROMANIA si sigur NU SE VA SUPUNE LA VOT ASA CEVA....CA SE VA ACCEPTA SAU NU ......PUR SI SIMPLU VA APAREA .....VA VETI DA VOI SEAMA DE ASTA SINGURI......DISCUTIILE DIN TOPICUL ASTA INCEP SA BATA CIMPII PE UNDEVA PE UNDE NIMENI NU STIE NIMIC si VA DURA O BUCATA BUNA DE TIMP PINA SE VA STI CEVA DESPRE UN ASEMENEA CLUB IN ROMANIA

 

INTRATI AICI SI VETI VEDEA MULTA INFORMATIE DESPRE ANUMITE CHESTII

OFICIAL SUPORT 81 http://www.night-66-angel.com/

 

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Un topic vechi si neconcludent, poate il revigoram...

 

Club "one percent" mai greu la noi...Hardcore bikers sunt destui (ma refer la aia care merg cu motorul enorm de mult) dar cam atat.Nu am vazut si nu cunosc Outlaw bikers in Romania.Cu referire la ce spunea Roby mai sus,ca se bat cam mult campi in acest topic.Are dreptate.Probabil stiu foarte putini ce inseamna un club 1%.Deci discutiile sunt cam de prisos.La noi exista un singur club adevarat (dupa parerea mea )care respecta valorile unui MC vestic de bikeri.Si asta din simplul fapt ca fac parte din clubul de afara,club cu mentalitati vestice si cu o oarecare istorie.Pana la deschiderea de noi chapter-e ale unor cluburi 1% in Europa de est in special in Romania cred ca mai avem ceva de asteptat.Tot parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

"HA"

 

Clic pe explorer, se deschide pgina Adsress: www.google.com si enter:

"ha" si cautare :

 

a-ha.com - the official a-ha site - home/news

Ha'aretz Daily Newspaper

Hogeschool Antwerpen

Hospital Authority Website - Welcome Page (asta-i tare :) )

etc

 

De fapt despre ce-i vorba:

Hells Angels

adica:

 

The Hells Angels is a motorcycle club formed in 1948 in Fontana, California, where the local chapter remains active. The club takes its name from the movie Hell's Angels, directed by Howard Hughes, and based on the Royal Flying Corps. The club is estimated to have 2,000 members and prospects in 189 chapters in 22 countries around the world.

 

Si daca mai aveti chef de citit (io n-as avea):

 

The Hells Angels outlaw motorcycle club is viewed by many as the epitome of the outlaw biker counterculture of the 1960s. The Hells Angels have been purported to take in large sums of money from illegal activities such as prostitution and drug trafficking, but the club itself claims that these are individuals within the club that are involved and not the club as a whole. In rural areas of the United States (especially the U.S. South and Southwest), it has been claimed that the Hells Angels have been heavily involved with the production and distribution of methamphetamine.

 

The HAMC (Hells Angels Motorcycle Club) still professes to be just a motorcycle club. (See Hells Angels - UK.)

 

The club has gained the moniker of an "outlaw biker" organization. Many activities they are involved in can be seen as illegal and in as much the club has been criminalized in some countries. The Angels claim their membership consists mostly of relatively law-abiding citizens who have often been victims of media sensationalism, and can not resist presenting themselves as a "1% Club", a phrase that got its start because the American Motorcyclist Association used to claim that 99% of motorcycle riders were law-abiding.

 

The Hells Angels Chapter, Oakland, has been particularly infamous, partly due to its connection with Ralph 'Sonny' Barger, whose autobiography, Hell's Angel: The Life and Times of Sonny Barger and the Hells Angels Motorcycle Club was a national bestseller. Sonny Barger has spent over a decade in prison, wrote biker-related fiction after his release, and settled down finally as the eponym of his own brand of beer.

 

Tradus pe romaneste: niste tipi "fara rosturi" -asta-i citat din moshu :) - care umba lela cat e ziua de lunga si traiesc din "trebuiri ilegale" prostitutie, droguri, taxe de protectie (la altii pt ca la noi or sa se ocupe probalil de fier vechi :crack: ).

De ce sa nu se infinteze un astfel de clunb in romanica?! Nu-i deloc greu si cred ca o sa fie undeva pe la 70%. :baldy:

 

Frati chopperisti, vitezani, scouteristi, sau simplii comunisti, avem un singur lucru in comun MOTOCICLETA. Vorbiti despre ce vreti voi, certati-va (cearta de cele mai multe ori e constructiva), DAR VA IMPLOR: NU MAI ABORDATI ATITUDINI SUPERIOARE!

Nimeni nu-i mai bun decat altul !!!

A, sa nu uit: un singur lucru iese in evidenta in topicul asta si anume RESPECTUL, sau mai bine zis lipsa lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu ai impresia ca un club 1% s-ar ocupa cu colectarea fierului vechi in Romania cred ca ai cam trait degeaba.Intreaga imagine a motociclistului rebel si asocierea motocicletei cu libertatea se datoreaza nu 1%, ci 100% cluburilor de bikeri outlaw.Din felul in care vorbesti despre aceste cluburi se pare nu prea stii nimic despre asa ceva.Scuza-ma dar asta este impresia pe care o dai.Din mesajul tau reiese ca vezi aceste cluburi exact ca o baba care a vazut un film de doi bani la TV si crede ca trebie sa te feresti pe strada de motociclisti ca "ei bate pe toata lumea".Mai documenteaza-te ,mai intra pe site-uri la cluburi si dupa aia dati cu parerea.(nu ca nu ai avea dreptul la una,atata timp cat aceasta ar trebui sa fie obiectiva).Scuze dar cred ca astfel de chestii aduc jigniri celor care chiar sunt interesati de fenomen...Cat despre respect.Nu prea ai avut pentru nimeni dintre cei care au exprimat un punt de vedere obiectiv pe acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Daca tu ai impresia ca un club 1% s-ar ocupa cu colectarea fierului vechi in Romania cred ca ai cam trait degeaba.Intreaga imagine a motociclistului rebel si asocierea motocicletei cu libertatea se datoreaza nu 1%, ci 100% cluburilor de bikeri outlaw.Din felul in care vorbesti despre aceste cluburi se pare nu prea stii nimic despre asa ceva.Scuza-ma dar asta este impresia pe care o dai.Din mesajul tau reiese ca vezi aceste cluburi exact ca o baba care a vazut un film de doi bani la TV si crede ca trebie sa te feresti pe strada de motociclisti ca "ei bate pe toata lumea".Mai documenteaza-te ,mai intra pe site-uri la cluburi si dupa aia dati cu parerea.(nu ca nu ai avea dreptul la una,atata timp cat aceasta ar trebui sa fie obiectiva).Scuze dar cred ca astfel de chestii aduc jigniri celor care chiar sunt interesati de fenomen...Cat despre respect.Nu prea ai avut pentru nimeni dintre cei care au exprimat un punt de vedere obiectiv pe acest topic.

 

Ma fratilor, un "club, partid, organizatie, comuna, ginta, trib" nu este un "grup artificial constituit" ci e rezultatul unor "nesesitati sociale". Apare in momentul in care ineresele mai multor indivizi converg pentru indeplinirea unui scop si dispare odata ce scopul care l-a generat este atins. Crearea unui grup pe o structura neconforma e artificiala si deci fara sens sau cu scop "virtual".

Pe romaneste SUA nu-i roamnia si Arizona nu-i Baraganu! Intelegi?!

Terminati mai fratilor cu "IMAGINEA", ca daca sunteti calare pe o motocicleta sunteti pentru ca iubiti tehnica si plimbatul pe doua roti si nu de dragul parerii celor din jur sau pentru ca da bine la public (mai ales ala feminin). Motocicleta n-a fost inventata pentru cluburi ci cluburile pentru cate o motocicleta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Romania NU se poate asa ceva ..inca.Daca la o parada unde se cere dreptate in cazul unui motociclist asasinat de un politist,nu stiu cite sute de potentiale victime,frati,colegi..etc stau cuminti in spatele gardurilor jandarmilor "ca sa nu strice imaginea"(i-si mai aduce aminte vreun bucurestean obisnuit pt.ce a fost mitingul? sigur NU,i-si aduce aminte ca "au iesit acum vreo citeva duminici niste motociclisti,a fost un festival d'asta de al lor,ceva",)sigur nu se poate organiza nici un MC cu vreo pretentie.Se poate organiza unul pt.mini-choppere poate.intre copii de la grupa mijlocie de la gradinitele din sectoarele 4 si 5...

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei "mobilati".....ar trebui recitita Miorita si apoi o sa gasiti raspunsul la toate intrebarile ( avantaje si dezavantaje) legate de un club in Romania....mai ales de genul 1%.

Prima conditie ( poate inainte de a avea o motocicleta) este respectul pentru "frati" si familiile lor...

 

Greu la noi...

 

Cu RESPECT,

 

R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...