Sari la conținut

Accident Splaiul Unirii


hardKnot
 Share

Postări Recomandate

Asta + postul anterior=>esti un adevarat forumist baiete!te dai pe o roata cu gramatica pe forum!

Daca vrei sa te dai pe o roata prin oras pe drumuri publice ia-ti baiete din alea ..monocicluri!Si atunci ai scuza ca te dai pe o roata pe strazi publice!

Cu alte cuvinte,esti un dobitoc!Singurul loc public unde as mai fi de acord cu datul pe o roata e pe autostrada,acolo nu lovesti pe nimeni decat pe tine.

Zi mersi ca nu ai patit mai mult,si pana te refaci mai ia si mai citeste cate o carte doua.Nu ca oi fi eu mare cititor sau intelept,dar macar imi vorbesc limba materna ca un adult ,nu ca un pusti de 12 ani.

Beee, u esti ala care a bulit mobra fara permis de ...cmc? Cam tare in dantura pt un agarici. Ce zici? Eu ma numesc Toparceanu si mi se rupe de cometariile tale. Ai ceva de sughitat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Echipamentul de "vitezana" e marfa, unde gasesc si eu asa ceva?

sa-l fi vazut p-o roata ce shukar flutura..e ultimu' racnet, asa ziceam si eu

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trotinel, ce detalii vrei? Baiatu stie, se vedea. Daca nu'i iesea masina in fata nu cadea, cu toate ca a intrat ummm'pic in voblaj(e posibil sa fi inceput sa puna frana "de sus" dar nu cred). In plus ioc carena fatza, bord sau carene laterale. Si se dadea in picioare pe scarite, deci o tinea mai mult din echilibru decat din gaz. Cand a pus roata jos bag mana in foc ca nu avea mai mult de 80.

 

Plus ca daca avea viteza facea mai multe "buba" :moto: AAA, sau nu a mers p'o roata si mint io, inteleg ce vrei sa zici.

frana de sus se pune cu spatele deci exclus voblaj asa ca "maestre" la uilii se baga goneta!!!But safety first! :rusinica:

 

coinac eu sunt prodan !!! autoru acidentului nu mai scrieti prostipe forum etc !!!! nu vorbitii daca nu stiittiiiii !!!! daca vreti sa stiiti ce sa intamplat va spune u nu comentait aiurea sa nu mai va dati q parera !!!!

 

:D :blink: :blink:

 

 

ba trotinel daca nu ma sti nu ami vobi la cat ma dau eu ceviteza am avut nu mai vorbiti aiurea !!!! prodan

 

Acum am ajuns si eu acasa...a postat prodan de pe contul meu.

E viu...asta e cel mai important.Motorul este destul de avariat,viteza era de aprox 60-70 din spusele lui+ franare...

Cu datul pe o roata cei care nu stiu sa se abtina,e bun omul la asa ceva si a zis ca se daduse cu ceva timp inainte sa vada masina si sa inceapa franarea.

deci acum ne-am prin...omul e praf cu aspiratii de mare stunter doar ca nu i-a iesit thi time!!!Daca nu-i vine mintea la cap data viitoare RIP!Ordinea cronologica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nici o treaba motorul cu "facut pt stunt"... are foaia normala. oricum bafta la recuparere si reparatie

 

 

si daca are foaie normala nu merge la stunt?

 

si eu dau la peste cu lacuste in loc de rame...oare oi prinde ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia acum am apucat sa descarc pozele.. sa vada si omu despre ce vb aici :D

 

Dragute poze... :rusinica:

 

Sa-i multumiti lui Ceasca ca a facut gardul ala solid, altfel mobra devenea castel pentru pestii din Dambovita.

 

Case closed!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca are foaie normala nu merge la stunt?

 

si eu dau la peste cu lacuste in loc de rame...oare oi prinde ceva?

 

 

diferenta intre motor facut pt STUNT si motor normal cu care poti sa faci SI stunt e foarte mare... motor facut de stunt = foaia +22 dinti ,fara carene si cage (cred ca asa ar fi formula). cu motor SS normal poti face stunt dar nu ca si cum ai face cu acelasi motor preparat cum am zis mai sus ,asa-i?!

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta + postul anterior=>esti un adevarat forumist baiete!te dai pe o roata cu gramatica pe forum!

Daca vrei sa te dai pe o roata prin oras pe drumuri publice ia-ti baiete din alea ..monocicluri!Si atunci ai scuza ca te dai pe o roata pe strazi publice!

Cu alte cuvinte,esti un dobitoc!Singurul loc public unde as mai fi de acord cu datul pe o roata e pe autostrada,acolo nu lovesti pe nimeni decat pe tine.

Zi mersi ca nu ai patit mai mult,si pana te refaci mai ia si mai citeste cate o carte doua.Nu ca oi fi eu mare cititor sau intelept,dar macar imi vorbesc limba materna ca un adult ,nu ca un pusti de 12 ani.

 

sunt de acord cu exprimarea si gramatica. nu zice nimeni sa scri ca la ora de romana, dar macar atat cat sa faci lecturarea mai usoara.

asta este parerea mea, nu dati cu pietre :rusinica: . nu este chiar atat de greu sa te mai uiti inca o data peste ce ai scris inainte sa apesi add reply

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios politia ce a scris in PV-uri.

 

@Prodan -> Daca esti atat de "bazat" incat sa te dai pe-o roata dar nu vezi un ditamai animalul de SUV ce o ia usor (din spusele martorilor) de pe banda I pe III... e o problema. Ori te dai lumanare si nu vezi nimic in fata, ori nu ai apreciat distantele. Putea sa fie un camion si te lipesti ca o musca de el, cazuri au mai fost. Iar daca te-ai dat mai devreme pe-o roata si apoi ai inceput sa franezi dar totusi ai pocnit de masina, tot da cu virgula la capitolul franare de urgenta. Nu-ti da un pic de gandit?

 

P.S. Ce-mi plac mie topicurile astea in care "meseriasul" stie sa se dea la perfectie insa face poc. SI din vina lui. A naibii "meseria" asta, te loveste cand nu te astepti ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect Thomas ..asa este

 

@Prodane tata iar ai comis o ..si din moment ce astia ti au facut poze insemna ca ai luat si permisul...

 

"Coinac" este vb. fratelui Pankistu' daca nu ma insel.... eu oricum beau numai cognac ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nici o treaba motorul cu "facut pt stunt"... are foaia normala. oricum bafta la recuparere si reparatie

flacau,vezi ca eu am pinion cu mai putini dinti(te ajuta enorm la wheelie)....se poate numi o modificare pentru stunt....

 

 

Asta + postul anterior=>esti un adevarat forumist baiete!te dai pe o roata cu gramatica pe forum!

Daca vrei sa te dai pe o roata prin oras pe drumuri publice ia-ti baiete din alea ..monocicluri!Si atunci ai scuza ca te dai pe o roata pe strazi publice!

Cu alte cuvinte,esti un dobitoc!Singurul loc public unde as mai fi de acord cu datul pe o roata e pe autostrada,acolo nu lovesti pe nimeni decat pe tine.

Zi mersi ca nu ai patit mai mult,si pana te refaci mai ia si mai citeste cate o carte doua.Nu ca oi fi eu mare cititor sau intelept,dar macar imi vorbesc limba materna ca un adult ,nu ca un pusti de 12 ani.

bai sexpertule,eu in locu tau mi-as tine gura.numai de sfaturi nu esti tu bun

 

Sunt curios politia ce a scris in PV-uri.

 

@Prodan -> Daca esti atat de "bazat" incat sa te dai pe-o roata dar nu vezi un ditamai animalul de SUV ce o ia usor (din spusele martorilor) de pe banda I pe III... e o problema. Ori te dai lumanare si nu vezi nimic in fata, ori nu ai apreciat distantele. Putea sa fie un camion si te lipesti ca o musca de el, cazuri au mai fost. Iar daca te-ai dat mai devreme pe-o roata si apoi ai inceput sa franezi dar totusi ai pocnit de masina, tot da cu virgula la capitolul franare de urgenta. Nu-ti da un pic de gandit?

 

P.S. Ce-mi plac mie topicurile astea in care "meseriasul" stie sa se dea la perfectie insa face poc. SI din vina lui. A naibii "meseria" asta, te loveste cand nu te astepti :blbl:

bai inginerule,ia du-te tu pe splai,si vezi ce asfalt bun de franare e acolo....apropo,cand aterizezi de urgenta,intr-un caz extrem,fara amortizor de ghidon,e cam greu sa nu intri in voblaj....sau sa apuci sa pui o frana perfecta.....cred ca esti cel mai penibil user de pe motociclism.esti un cornel dinu la perfectie.ia arata-ne tati si tu tainele wheelieului,franarii bruste,si alte minunatii,ca vad ca esti prea bun pentru mileniu asta

 

 

 

doamne ce de experti in wheelie si motociclism "e" pe forumu asta ;)

 

 

prodane,fa'te bine tati,ca trebuie sa mai exersam,si mi-e greu fara tine ;)

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai inginerule,ia du-te tu pe splai,si vezi ce asfalt bun de franare e acolo....apropo,cand aterizezi de urgenta,intr-un caz extrem,fara amortizor de ghidon,e cam greu sa nu intri in voblaj....sau sa apuci sa pui o frana perfecta.....cred ca esti cel mai penibil user de pe motociclism.esti un cornel dinu la perfectie.ia arata-ne tati si tu tainele wheelieului,franarii bruste,si alte minunatii,ca vad ca esti prea bun pentru mileniu asta

 

Pustiule, daca nu ai scrie doar ca sa-ti aperi amicul, atunci am putea avea o discutie pe bune. Legat de rularea pe-o roata, pusul jos, voblajul si apoi lipirea de fundul unei masini. Stiu ca da bine sa arati ca-ti aperi tovarasii cu faze din astea, dar pici in penibil. E de "bun simt" sa dai vina pe asfalt, nu ca atunci cand ti-o cauti, se intampla sa ti-o si iei ?

 

Ba mai mult, nu-mi aduc aminte sa avem texte din astea unul cu altul , "adevaratule", asa ca vezi-ti lungul nasului ;)

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios politia ce a scris in PV-uri.

 

@Prodan -> Daca esti atat de "bazat" incat sa te dai pe-o roata dar nu vezi un ditamai animalul de SUV ce o ia usor (din spusele martorilor) de pe banda I pe III... e o problema. Ori te dai lumanare si nu vezi nimic in fata, ori nu ai apreciat distantele. Putea sa fie un camion si te lipesti ca o musca de el, cazuri au mai fost. Iar daca te-ai dat mai devreme pe-o roata si apoi ai inceput sa franezi dar totusi ai pocnit de masina, tot da cu virgula la capitolul franare de urgenta. Nu-ti da un pic de gandit?

 

P.S. Ce-mi plac mie topicurile astea in care "meseriasul" stie sa se dea la perfectie insa face poc. SI din vina lui. A naibii "meseria" asta, te loveste cand nu te astepti :blbl:

 

;) ;)

Sanatate celui accidentat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiule, daca nu ai scrie doar ca sa-ti aperi amicul, atunci am putea avea o discutie pe bune. Legat de rularea pe-o roata, pusul jos, voblajul si apoi lipirea de fundul unei masini. Stiu ca da bine sa arati ca-ti aperi tovarasii cu faze din astea, dar pici in penibil. E de "bun simt" sa dai vina pe asfalt, nu ca atunci cand ti-o cauti, se intampla sa ti-o si iei ?

 

Ba mai mult, nu-mi aduc aminte sa avem texte din astea unul cu altul , "adevaratule", asa ca vezi-ti lungul nasului ;)

in afara de mersul pe drum drept mai stii sa faci ceva cu motoreta?ca la sfaturi vad ca esti avansat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Try me :blbl: Unde vrei tu. Cumva la liniutele tale de 400 m unde esti "expert"? Ooops, se merge drept acolo, deci pica ;)

 

Si acum serios: daca atat pricepi din ce am scris, e clar ca va meritati soarta ;)

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de mersul pe drum drept mai stii sa faci ceva cu motoreta?ca la sfaturi vad ca esti avansat

habar nu are pe ce lume traieste....cand o trai si el experienta unui mers pe o roata,atunci va intelege si el avantaje si dezavantaje...si exact cum sta situatia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica kiki, ca sa zic pe intelesul tau -> "beÂşi măh de-aici" Spre deosebire de voi ne dam destui de ceva ani si nu epatam pe forumuri cu astea. Ca nu au relevanta si nici nu simtim nevoia sa ne laudam cu ele la "tovarasi". Si culmea, ajungem intregi acasa de fiecare data. Doh.

 

 

Pierdere de vreme cu voi ;) Distractie placuta.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de mersul pe drum drept mai stii sa faci ceva cu motoreta?ca la sfaturi vad ca esti avansat

mersul pe magheru ca "smekeri",apoi acasa.

 

 

 

 

draga tomitza,vezi ca pe splai sunt portiuni diferite de asfalt.....daca tu te dai pe o roata pe o portiune buna..si o lasi jos pe o portiune de asfalt nasol....risti enorm sa intri in voblaj(daca nu ai amortizor de ghidon)

 

 

ti se pare penibil sa dai vina pe asfalt?dar pe ce vrei sa dai vina?pe ciori?stai tu linistit ca prodan nu e deloc incepator,si stie sa mearga destul de bine cu motorul.accidentul s-a intamplat pentru ca NU A PUTUT FI EVITAT.sunt unele accidente care chiar nu pot fi evitate(mai ales daca te prind in alte circumstante,gen wheelie)

 

 

 

LE:inchei aici polemica.deja ma plictiseste.si ma depaseste....sunteti prea buni pentru mileniu asta.

 

o sa vedem care traieste mai mult...

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in regulament scrie ca motociclistul e obligat sa tina ambele roti pe asfalt... si chiar daca ala cu santa fe a schimbat banda fara sa se asigure si fara semnal baiatul pe motocicleta e vinovat ! btw... mai putin conteaza asta.. insanatosire grabnica si a doua oara... beleste ochii ca sa nu belesti p... ! am invatat sa o dau si eu pe o roata ;) dar inca ma mai cert cu ea :blbl: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...