Sari la conținut

Voshod


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

ce semnalizari ptr spate imi recomandati si mie;vreau noi sau in stare foarte buna dar sa fie mai ieftioare asa ca ptr stundenti ca deh:P...aveti careva de dat?!?

ca nu mai vreau sa stau sa lipesc la ale mele:( ca amandoua sunt rupte:(......

 

am eu o idee! vorbeste cu Gaspar.... eu nush daca mai am nr lui ... am luat eu unele de la el la 25 lei pt fata...si s-au nimerit identice cu cele din spate! mie mi se par ok ...dar se putea si mai bine! totusi la pretul asta, nu am ce comenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare frati voshodisti! eu m-am decis sa vand Voshodul in primavara -vara... dar vreau sa il "predau" intr-o stare buna de functionare si pt asta am nevoie de cateva chestii!

- o sugestie despre cum sa fac o garnitura la chiuloasa!(am inteles ca se poate face din cupru, dar de unde sa fac eu rost de foitza de cupru???? :scratch: )

- si placutze de ambreiaj! :D

 

De placutze de ambreiaj fac eu rost ... dar la garnitura am nevoie de sfaturi! ca cea pe care o folosesc nu este prea buna...

ms anticipat!

 

 

 

 

Salut Fane...uite am eu niste numere de telefon de la un tip Zolii din Tg. Mures care aduce si trimite prin posta piese..eu am avut un Mz si am luat ce am avut nevoie de la el, o sa las niste numere de telefon de ale lui , sper sa mai fie bune ptr ca nu le-am mai folosit de mult ,totusi poate ca stii de tip dar am zis ca poate fii de folos atat tie cat si celorlalti, eu zic sa incercati si vedeti preturile , aici numerele 0722669946 0744506624 , numai bine!

 

 

C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu o idee! vorbeste cu Gaspar.... eu nush daca mai am nr lui ... am luat eu unele de la el la 25 lei pt fata...si s-au nimerit identice cu cele din spate! mie mi se par ok ...dar se putea si mai bine! totusi la pretul asta, nu am ce comenta!

poti pune nishte poze cu ele?!?...ms frumos!!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite pozele... am ales si eu din cele mai bune pe care le-am gasit!

dar astea is pe rosu?...ca asa par din poze...sunt frumusele la fel am si eu pe fata,iar pe spate aveam unele sport si s-au rupt:(...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite pozele... am ales si eu din cele mai bune pe care le-am gasit!

 

 

Salutare!

man,maneta aceea de ambreaj........nu te incomodeaza?

ar fi foarte bine sa o schimbi.......

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

man,maneta aceea de ambreaj........nu te incomodeaza?

ar fi foarte bine sa o schimbi.......

bafta!

 

da frate ..ma incomodeaza foarte mult! am tot intrebat pe forum daca are cineva...dar nu am gasit :scratch: si nu prea imi place sa am manete diferite!

 

dar astea is pe rosu?...ca asa par din poze...sunt frumusele la fel am si eu pe fata,iar pe spate aveam unele sport si s-au rupt:(...

 

Mi-a mai spus cineva ca sunt pe rosu...mie mi se par portocalii :P dar un portocaliu mai intens, care aduce putin a rosu.Doar sunt noi! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da frate ..ma incomodeaza foarte mult! am tot intrebat pe forum daca are cineva...dar nu am gasit :scratch: si nu prea imi place sa am manete diferite!

 

 

 

Mi-a mai spus cineva ca sunt pe rosu...mie mi se par portocalii :P dar un portocaliu mai intens, care aduce putin a rosu.Doar sunt noi! :D

aham.ok Fane ms mult...

 

Caut incuietoare de ghidon pentru Voshod!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frati voshodisti! vreau sa va cer si eu o parere!

 

Eu vreau sa imi vand voshodul(nu acum...inca ma mai gandesc, deoarece tin foarte mult la el) si vroiam sa va intreb cu cat se mai da un voshod care sa arate bine, inmatriculat , verificare tehnica pt 2 ani , cu un motor in plus, si un cauciuc bun!

 

nu vreau sa il dau acum deoarece asta ar insemna sa raman fara motor! ...

Editat de "Fanes"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frati voshodisti! vreau sa va cer si eu o parere!

 

Eu vreau sa imi vand voshodul(nu acum...inca ma mai gandesc, deoarece tin foarte mult la el) si vroiam sa va intreb cu cat se mai da un voshod care sa arate bine, inmatriculat , verificare tehnica pt 2 ani , cu un motor in plus, si un cauciuc bun!

 

nu vreau sa il dau acum deoarece asta ar insemna sa raman fara motor! ...

 

 

eu era sa iau unul cu 1,5 mil in stare perfecta!!!(din punct de vedere vizual si functional)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu era sa iau unul cu 1,5 mil in stare perfecta!!!(din punct de vedere vizual si functional)

 

era inscris, sau avea macar acte? de ce nu l-ai mai luat??

pe ala il luam si eu! faceam colectie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era inscris, sau avea macar acte? de ce nu l-ai mai luat??

pe ala il luam si eu! faceam colectie!

 

 

 

nr. noi......da ca prostu' m-am lasat(adevarul ca si propitaru' a fost cam bulangiu.......)

dar era si foarte departe de craiova......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frati voshodisti! vreau sa va cer si eu o parere!

 

Eu vreau sa imi vand voshodul(nu acum...inca ma mai gandesc, deoarece tin foarte mult la el) si vroiam sa va intreb cu cat se mai da un voshod care sa arate bine, inmatriculat , verificare tehnica pt 2 ani , cu un motor in plus, si un cauciuc bun!

 

nu vreau sa il dau acum deoarece asta ar insemna sa raman fara motor! ...

Fanele ce ai tu merge 200 de euro ca popa...eu cam atat am dat pe al meu cu ceva piese de schimb; mai ales ca tu dai si motorul de schimb plus acte strong etc....eu zic ca sub 200 sa nu-l lasi(8 mil)...bafta!!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare baieti!

 

Am rezolvat "problema" cu voshodul ! Totul cu doar 2,3 RON(pt o cutie de bere)- multumesc baietilor de la "intrunirea posesorilor de comuniste" pt acest sfat ...! merge foarte bine acum si ma gandesc serios sa ii pregatesc un anunt de vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti!

 

Am rezolvat "problema" cu voshodul ! Totul cu doar 2,3 RON(pt o cutie de bere)- multumesc baietilor de la "intrunirea posesorilor de comuniste" pt acest sfat ...! merge foarte bine acum si ma gandesc serios sa ii pregatesc un anunt de vanzare!

 

Trebuie să cheltuieÂşti cîte 2,3 roni de căciulă la toți cei care ți-au dat sfatul, independent unul de altul! :scratch:)

Glumesc!

Să meargă Voshodul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să cheltuieÂşti cîte 2,3 roni de căciulă la toți cei care ți-au dat sfatul, independent unul de altul! :lol:)

Glumesc!

Să meargă Voshodul!

 

Pai atunci o sa va fac cinste(tie si domnului Rocknroll) cu cate o cutie de bere! DAR opresc eu cutiile :scratch: ! ca sunt tare bune!....

Editat de "Fanes"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci o sa va fac cinste(tie si domnului Rocknroll) cu cate o cutie de bere! DAR opresc eu cutiile :scratch: ! ca sunt tare bune!....

ai rezolvat si cu ambreiajul Fanele?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai rezolvat si cu ambreiajul Fanele?!?

 

am rezolvat ...in sensul ca am descoperit ca nu aveam probleme! marisem camera de ardere...si asta cred ca a fost cauza simptomelor pe care le prezenta ea... totusi am gasit la un prieten placutze de ambreiaj de mobra si a spus ca mi le da! o sa le inlocuiesc si pe alea ca sa fiu impacat! Oricum motorul merge bine acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frati voshodisti! vreau sa va cer si eu o parere!

 

Eu vreau sa imi vand voshodul(nu acum...inca ma mai gandesc, deoarece tin foarte mult la el) si vroiam sa va intreb cu cat se mai da un voshod care sa arate bine, inmatriculat , verificare tehnica pt 2 ani , cu un motor in plus, si un cauciuc bun!

 

nu vreau sa il dau acum deoarece asta ar insemna sa raman fara motor! ...

 

Si eu zic tot 200 Euro. Cred ca si asa iti pare rau dupa el. Oricum, niciodata nu o sa poti recupera cat ai bagat in el. De curiozitate, ce motor vrei sa iti iei? Tot comunista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic tot 200 Euro. Cred ca si asa iti pare rau dupa el. Oricum, niciodata nu o sa poti recupera cat ai bagat in el. De curiozitate, ce motor vrei sa iti iei? Tot comunista?

 

 

eu as vrea o japoneza! dar din cate am inteles si etz-ul poate sa-mi satisfaca cererile .... nush ma mai gandesc ...oricum si cu banii pe care ii iau pe voshod si pe hoinar nu o sa strang prea multi bani, cat sa imi iau o japoneza... cand o sa am banii in mana atunci ma decid!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea o japoneza! dar din cate am inteles si etz-ul poate sa-mi satisfaca cererile .... nush ma mai gandesc ...oricum si cu banii pe care ii iau pe voshod si pe hoinar nu o sa strang prea multi bani, cat sa imi iau o japoneza... cand o sa am banii in mana atunci ma decid!

ETZ sub 400 Eur mai greu s-au in stare proasta. Sunt f. bune dar piesele originale cam scumpe drept ca-s de calitate

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ETZ sub 400 Eur mai greu s-au in stare proasta. Sunt f. bune dar piesele originale cam scumpe drept ca-s de calitate

Numai bine

ms de sfat! o sa ma mai gandesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de sfat! o sa ma mai gandesc!

 

cel mai bine pui banut langa banut si iei un enduro. Suzuki DR-ul sau Aprilia Pegaso cred ca sunt niste optiuni foarte bune... si se gasesc si exemplare mai batranele, mai cazute (la propriu, nu la figurat) in off-road dar cu partea mecanica ok (motor cu compresie - deci putere - buna, ce nu mananca (prea) mult ulei, amortizoare si furca in mintile ei) intre 700 si 1000 de euro. mult spor! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine pui banut langa banut si iei un enduro. Suzuki DR-ul sau Aprilia Pegaso cred ca sunt niste optiuni foarte bune... si se gasesc si exemplare mai batranele, mai cazute (la propriu, nu la figurat) in off-road dar cu partea mecanica ok (motor cu compresie - deci putere - buna, ce nu mananca (prea) mult ulei, amortizoare si furca in mintile ei) intre 700 si 1000 de euro. mult spor! :crack:

 

multumesc de sfat...am vazut care sunt preturile, dar una ieftina mi-e teama sa iau sa nu am probleme cu ea...

De la 1300 in sus incep motoarele mai bune!

 

deocamdata astept sa dau voshodul. Am avut posibili clienti, saptamana asta trb sa ma intalnesc cu cineva! ...

 

dupa care ... nu o sa mai pot posta pe Topicul voshodistilor :laugh: /....

Editat de "Fanes"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de sfat...am vazut care sunt preturile, dar una ieftina mi-e teama sa iau sa nu am probleme cu ea...

De la 1300 in sus incep motoarele mai bune!

 

deocamdata astept sa dau voshodul. Am avut posibili clienti, saptamana asta trb sa ma intalnesc cu cineva! ...

 

dupa care ... nu o sa mai pot posta pe Topicul voshodistilor :laugh: /....

ba sigur ca poti sta Fanele;esti un posesor de voshod,iar dupa ce il dai esti fost posesor;deci poti posta oricand; esti bine venit si daca iti iei Busa; numai bine;bafta la dat voshodul;iar daca iti raman piese spune-mi si mie;sunt interesat;) toate bune!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...