Sari la conținut

Voshod


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fanele...ai gasit aparatoarea aia de pinion? sa-i faci si 2-3 poze sa o vedem...numai bine!!! :scratch:

saptamana viitoare merg acasa si ma uit! Te rog ca vinerea viitoare sau poate sambata sa imi dai un telefon sau sms sa imi reamintesc sa ma uit! ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana viitoare merg acasa si ma uit! Te rog ca vinerea viitoare sau poate sambata sa imi dai un telefon sau sms sa imi reamintesc sa ma uit! ms

sigur...ms mult!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de o informatie! ce claxon folositi la voshod??? de 12 V sau merge si de 6? eu am luat unul de la Gaspar dar nu am reusit sa il fac sa mearga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de o informatie! ce claxon folositi la voshod??? de 12 V sau merge si de 6? eu am luat unul de la Gaspar dar nu am reusit sa il fac sa mearga!

eu am magnetou de 12...deci tot de 12 ar trebui sa fie si claxonul :cheers:

acum nu stiu exact...la mine e de 12V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am magnetou de 12...deci tot de 12 ar trebui sa fie si claxonul :cheers:

acum nu stiu exact...la mine e de 12V

 

si merge bine? adica se aude tare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea se aude tare...ma gandesc sa-l schimb.

vre-o sugestie?!?

 

nu am nici o sugestie ... astept si eu sfaturi si as vrea sa incerc cu unul de 6 V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai că încerc să vă sugestionez eu să încercați cu unul de 6 volți! Dacă nu țineți butonul apăsat o grămadă de timp, se aude mai bine Âşi nu se arde!

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai că încerc să vă sugestionez eu să încercați cu unul de 6 volți! Dacă nu țineți butonul apăsat o grămadă de timp, se aude mai bine Âşi nu se arde!

Toate bune! :bounce:

 

multumesc de sfat! nu cred ca o sa exagerez cu claxonatul, insa este mai bine decat sa strigi: "Da-te ba animalule" cand iti traverseaza unul prin loc nepermis! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De maine voi fi si eu proprietar de Voshod.

/index.php?...336018&st=0

Tineti-va bine, o sa va bombardez cu intrebari.

Prima rugaminte: o carte tehnica a motorului.

 

uite id-ul: sir_fanes2007 ....da un add si cere-mi cartea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti :blink: Guess what ! Voshodul care vroiam sa il cumpar a ajuns la fier vechi cati proprietarl nu a mai putut astepta 2 zile ca sa ma informez si eu cat de cat de unde sa iau piese si a.m.d :blink: :unsure:

Sunt foarte nervoasa si mi-am permis sa il si injur de sanatate (desi nu ii stabne unei fete sa vb urat)

Daca nu as fi avut posibilitateasa il refac macar sa va fi ajutat pe voi cu ce aveati nevoie de pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti :D Guess what ! Voshodul care vroiam sa il cumpar a ajuns la fier vechi cati proprietarl nu a mai putut astepta 2 zile ca sa ma informez si eu cat de cat de unde sa iau piese si a.m.d :blink: :unsure:

Sunt foarte nervoasa si mi-am permis sa il si injur de sanatate (desi nu ii stabne unei fete sa vb urat)

Daca nu as fi avut posibilitateasa il refac macar sa va fi ajutat pe voi cu ce aveati nevoie de pe el.

cum ma frate sa-l dea la fier vechi?!? :blink: :lol:

suntem o gramada de motoristi care aveam nevoie de multe piese de rezerva pe care putea lua bani frumusei...

ce om mai frate...pacat:|...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ma frate sa-l dea la fier vechi?!? :unsure: :blink:

suntem o gramada de motoristi care aveam nevoie de multe piese de rezerva pe care putea lua bani frumusei...

ce om mai frate...pacat:|...

 

 

p.s: "mai soro" :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iuliane, cred ca week-end-ul asta te apuci iar de lucru....parca asa ziceai....Pana la urma, cred ca vin sigur la tine, asa ca putem sa desfacem motorul atunci ca sa fii sigur ca nu mai raman piese si pentru altul.....pana vin eu, poate faci prinderile si daca vrei sa refaci ceva la partea electrica spune-mi de acum ca sa ma gandesc..........Am o solutie pt becul de la kilomteraj care nu sta in locul ala special.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iuliane, cred ca week-end-ul asta te apuci iar de lucru....parca asa ziceai....Pana la urma, cred ca vin sigur la tine, asa ca putem sa desfacem motorul atunci ca sa fii sigur ca nu mai raman piese si pentru altul.....pana vin eu, poate faci prinderile si daca vrei sa refaci ceva la partea electrica spune-mi de acum ca sa ma gandesc..........Am o solutie pt becul de la kilomteraj care nu sta in locul ala special.......

 

mann eu lucrez pe 11-12 si acum ma zbat sa fac schimb de ture sa imi iau acum liber si sa le lucrez pe 25-26 cand eram liber; toate astea ca sa am si eu moto de paste...daca poti venii acum pe 11-12 ar fii super

spre exemplu si astazi lucrez dar maine sunt liber; la noapte la 11 plec spre tara cu irta sa apuc sa lucrez maine la motor; vreau sa il desfac sa vad ce are;

mi-am gasit simeringuri ptr telescoape dar din pacate doar ptr un telescop;sapt viitoare imi aduce si ptr celalalt; si mi-am luat kittul de reparatie ptr carburator original; sa-l am...

am sa refac si prinderea sa fie ok;am drag mare de motorasul asta si vreau sa il fac ptr mine nu sa-l vand...

partea electrica sa vad...mi-am luat semnalizari; la prima vedere cu ochiul e ok instalatia;nu am dat-o jos de pe cadru...

in alta ordine de idei; ce discuri de ambreiaj ai pus tu pe el? d-alea de plastic mai ieftine sau din celelalte mai scumpe? am gasit la 600 de mii setul d-alea bune; sau 50 de mii bucata d-alea de plastic;...

si mai spune-mi te rog daca e bun ce am gasit eu...ulei ptr cutie hykomol k syntetic la mol in jur de 300 de mii litrul; si mol dynamic ptr amestec cam 200 litrul nu mai stiu exact...sunt ok astea?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mai, nu stiu ce sa zic, hai ca iti scriu mai multe pe pm. Uleiul pt cutie e prea scump la 30 de lei. Nu cred ca a ajuns asa de mult. E Hykomol K 80W-90, nu cred ca e sintetic ce am luat eu (are pe eticheta o maciuca de schimbator de masina).....Iar cel pt amestec era 13-14 lei la mine, iarasi nesintetic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti :blink: Guess what ! Voshodul care vroiam sa il cumpar a ajuns la fier vechi cati proprietarl nu a mai putut astepta 2 zile ca sa ma informez si eu cat de cat de unde sa iau piese si a.m.d :blink: :unsure:

Sunt foarte nervoasa si mi-am permis sa il si injur de sanatate (desi nu ii stabne unei fete sa vb urat)

Daca nu as fi avut posibilitateasa il refac macar sa va fi ajutat pe voi cu ce aveati nevoie de pe el.

 

parerea mea este ca i-ai oferit prea putin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va ofticati voi, dar eu m-am ofticat si mai mult....Sa va spun povestea:

 

Cu motorul pe care il are Iulian acum pe Voshod aveam probleme (piston-cilindru)....M-am hotarat sa cumpar un motor , a venit omul de la CJ, l-am platit si l-am pus intr-o incapere sub scarile caminului. Am transferat pistonul si cilindrul pe asta pe care il are Iuli acum si am mai schimbat alte chestii la el.....Ramasesem cu o cutie de viteze excelenta, am alezat cilindrul, l-am montat si am bagat motorul sub scara....A venit administratora caminului si a facut scandal ca ce pute sub scari .....l-a pus pe portar sa il arunce la gunoi si ala a venit si mi-a spus sa il iau de acolo ca s-a suparat EVA..Bun, l-am luat si l-am pus intr-o lada in fata geamului meu (stau la parter)...Am plecat la VL si m-au sunat colegii sa imi spuna ca un tigan mi-a furat motorul ca l-au vazut ei cu motorul sub brat...M-am suparat si eu pe ei ca nu s-au luat dupa tigan.....Eu l-as fi batut de l-as fi omorat.....Am asa o ura pe hoti.....Probabil l-a vandut la fiare vechi si a luat 2-300 de mii pe el....un motor excelent....Nu stiu care e tiganul ala ca il omor si acum.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...