Sari la conținut

Ac/dc In Europa


Noogall
 Share

Postări Recomandate

Asa dupa cum bine stiti AC/DC a lansat Black Ice ultimul lor albumdupa 8 ani. Din pacate Romania nu e pe lista. Inca! Cel mai aproape e la Budapesta dar daca nu prind bilete ma duc ori in Germania ori in Franta. Facem gasca de rockeri motociclisti in caz ca mergem la Budapesta??

 

 

Pana atunci votati petitia online ca ei sa vina si in Romania:

 

http://www.petitieonline.ro/petitie-p28041044.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa dupa cum bine stiti AC/DC a lansat Black Ice ultimul lor albumdupa 8 ani. Din pacate Romania nu e pe lista. Inca! Cel mai aproape e la Budapesta dar daca nu prind bilete ma duc ori in Germania ori in Franta. Facem gasca de rockeri motociclisti in caz ca mergem la Budapesta??

 

 

Pana atunci votati petitia online ca ei sa vina si in Romania:

 

http://www.petitieonline.ro/petitie-p28041044.html

 

 

La Budapesta ai merge degeaba... Toate biletele s-au vandut in doar 22 de ore de la punerea lor in vanzare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa dupa cum bine stiti AC/DC a lansat Black Ice ultimul lor albumdupa 8 ani. Din pacate Romania nu e pe lista. Inca! Cel mai aproape e la Budapesta dar daca nu prind bilete ma duc ori in Germania ori in Franta. Facem gasca de rockeri motociclisti in caz ca mergem la Budapesta??

 

 

Pana atunci votati petitia online ca ei sa vina si in Romania:

 

http://www.petitieonline.ro/petitie-p28041044.html

Azi am vazut o stire cum ca sunt in stadiu avansat de negocieri sinste organizatori de la noi cu AC/DC si U2 (onararii de 1.5mil si respectiv 2mil), asa ca probabil ca o sa-i vedem la Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat inca din 30.07.2008, pozitia 27x in lista...

Mi-ar place sa-i vad live aici in Romania, doar e trupa mea de suflet.Cu ei am inceput...si tot cu ei voi termina... :D

 

Din pacate, albumul "Black Ice" lasa mult de dorit....asta e, mai dau si ei rateuri! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am prieteni peste tot in Europa. De Budapesta nu stiu dar pot sa va spun sigur in curand daca mai sunt disponibile bilete in Oberhausen, Rotterdam, Dublin sau Paris. Mai intrebati si voi pe la prietenii ce-i aveti afara pentru ca loco sepot face rost mai usorde bilete decat pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat inca din 30.07.2008, pozitia 27x in lista...

Mi-ar place sa-i vad live aici in Romania, doar e trupa mea de suflet.Cu ei am inceput...si tot cu ei voi termina... :blink:

 

Din pacate, albumul "Black Ice" lasa mult de dorit....asta e, mai dau si ei rateuri! :rusinica:

 

stai linistit ca in concerte nu canta mai mult de 2 piese noi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest moment nu mai exista bilete la pret initial. Sunt in schimb diverse site-uri care propun bilete la toate concertele(pe alese) dar la un pret unic de 300 euroi. Asta e cel mai ieftin care l-am gasit, ca am vazut si la 450. Oricum, banuiesc ca o sa fie cam ultimul turneu major asa ca fac pe dracu in patru sa ajung.

 

Bafta :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca in concerte nu canta mai mult de 2 piese noi :blink:

 

Corect.Aleg piesele intrate in top pe baza vanzarilor.

Parca vad ca o sa bage de pe "Black Ice", doar "Rock'n'Roll Train" si "War Machine".

 

Preferata mea de pe Black Ice este "Spoilin' for a fight"...suna altfel fata de restul albumului...pararea mea!

 

Cred si eu ca va fi ultimul lor turneu de anvergura, probabil si ultimul album. :rusinica:

 

Let There Be Rock or It's a Long Way to the Top(v.mai jos)! :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest moment nu mai exista bilete la pret initial. Sunt in schimb diverse site-uri care propun bilete la toate concertele(pe alese) dar la un pret unic de 300 euroi. Asta e cel mai ieftin care l-am gasit, ca am vazut si la 450. Oricum, banuiesc ca o sa fie cam ultimul turneu major asa ca fac pe dracu in patru sa ajung.

 

Bafta :rusinica:

 

bisnitari spurcati, iau bilete gramada si dup-aia le pun pe ebay.

 

stai sa vezi, daca e sa cante la noi....toate ciorile si manelarii vor cumpara bilete cu gramada sa le dea pe 250 euro mai tarziu...mi-e scarba!

 

ar trebui vandute asa:

- Buna ziua, vreau 2 bilete la AC/DC.

- Mda, zi si mie 12 piese de la AC/DC

I

- Pai, aiai aia aia..etc

- Zi cateva versuri la aia.

I.1.

- Blaaa, bla bla

- Bun ia bilete.

I.2.

- Nu stiu versuri

- Mars la gutza

 

II

- Pai nu stiu 12 melodii

- Atunci pa, mergi la gutza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai oricum din ce am vazut, in majoritatea tarilor s-au dat maxim doua bilete de persoana. Ce am vazut eu, nu sunt oameni pe ebay, ci site-uri comerciale unde gasesti bilete de la fotbal pina la concerte de opera. Acum ca astia incheie contracte cu organizatorii si le dau mult mai scump... Da-i un google ''ac dc tickets'' si o sa vezi despre ce vorbesc.

 

Bafta :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis si o mai zic: dau oricat sa vad AC/DC! Fac credit, nu ma intereseaza. Vand motorul... (oricum il vand :rusinica: ). Am doua cele mai mari dorinte in viata asta - una dintre ele este AC/DC. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: Cred ca m-am inselat. Ideea e ca ascult un post de radio care e mare fan concerte. Si au, anunta, vand, dau premii, le promoveaza... pe toate. Si sunt multe. CUm de trei luni incoace nu am auzit macar ca vin ACDC aici, am presupus ca nu s-au pus in vanzare....

 

wroooong. http://www.komodorock.com/tour-news/tour-n...s-200810178802/

 

cele mai ieftine pe care le-am gasit acum sunt 250 yoyo's bucata.

 

Sorry folks. Ciulesc urechile. E posibil sa mai puna un concert cum au facut la Londra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa dupa cum bine stiti AC/DC a lansat Black Ice ultimul lor albumdupa 8 ani. Din pacate Romania nu e pe lista. Inca! Cel mai aproape e la Budapesta dar daca nu prind bilete ma duc ori in Germania ori in Franta. Facem gasca de rockeri motociclisti in caz ca mergem la Budapesta??

 

 

Pana atunci votati petitia online ca ei sa vina si in Romania:

 

http://www.petitieonline.ro/petitie-p28041044.html

Am bilete. Fratele mia cumparat care sta in Budapesta . Biletele sau vindut in patru ore. Imi pare rau. Trebuiau si pentru prieteni dar na mai gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bilete. Fratele mia cumparat care sta in Budapesta . Biletele sau vindut in patru ore. Imi pare rau. Trebuiau si pentru prieteni dar na mai gasit.

 

Ai bilete.Fratele TI-A cumparat care sta in Budapesta.Biletele S-AU vandut in patru ore.Trebuiau si pentru prieteni dar N-A mai gasit.

 

ASA, SI? DE CE ITI PARE RAU?Ca nu avem si noi bilete? ;)

 

Ce-i cu asta?Tu ai biletele, sa fii sanatos!Crezi ca o sa cada forumul pe spate ca ai tu bilete la AC/DC?Sau te astepti sa inceapa o licitatie pentru ele? :blbl:

 

Stii care a fost primul tobosar al trupei?Stii pe ce album este piesa "Dog eat dog"?Stii in ce zi a murit Bon Scott?

Daca nu stii nici macar unul din raspunsurile la intrebarile astea, eu zic ca te duci de pomana pana acolo!N-o sa intelegi nimic!

 

Hai papapapapa!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai bilete.Fratele TI-A cumparat care sta in Budapesta.Biletele S-AU vandut in patru ore.Trebuiau si pentru prieteni dar N-A mai gasit.

 

ASA, SI? DE CE ITI PARE RAU?Ca nu avem si noi bilete? ;)

 

Ce-i cu asta?Tu ai biletele, sa fii sanatos!Crezi ca o sa cada forumul pe spate ca ai tu bilete la AC/DC?Sau te astepti sa inceapa o licitatie pentru ele? :blbl:

 

Stii care a fost primul tobosar al trupei?Stii pe ce album este piesa "Dog eat dog"?Stii in ce zi a murit Bon Scott?

Daca nu stii nici macar unul din raspunsurile la intrebarile astea, eu zic ca te duci de pomana pana acolo!N-o sa intelegi nimic!

 

Hai papapapapa!

AM FOST SI LA MONSTERS OF ROCK CIND IERA CU METALLICA TU ATUNCI ASCULTAI AC DC .Ascult AC DC de 18 ani. Anul asta am fost pe METALLICA ,IRON,KREATOR, BENEDICTION,TIAMAT etc. Oricum AC DC E REGELE daca ai nevoie de ceva sa sti am toate albumele originale in casete, cd si dvd . Steaguri , carti de AC DC iti ajunge. Imi pare rau ca nu se gasesc bilete , am avut noroc concertul asta astept de catva ani buni. Am un gl 1500 si pe data de 22 martie cu sotia ma duc ca tieti sati para rau. MOTORHEAD in LIVE e altceva sa stii. Vara asta am vizitat BULGARIA ,UNGARIA,SLOVENIA ,ITALIA,FRANTA, GERMANIA AUSTRIA,SLOVACIA cu sotia daca vrei iti trimit si poze a si dela FAAKER SEE. PAAAAA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu ai raspuns la niciuna din cele 3 intrebari de mai sus.Mai astept!

 

PS:nu imi pare rau ca te duci cu sotia pe 23 martie la Budapesta sa-i vezi pe AC/DC, din contra imi pare bine.Singurul lucru de care imi pare rau este ca iti bati joc de limba mea materna.

 

Distractie placuta!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BHAI VEZI CA de revelion sunt la tine si daca nu ai facut rost de bilete te aduc inapoi in tara.

 

P.S. ma gandeam sa-ti rup o mana dar cred ca intoarcerea in tara e mai dureroasa :blbl:

 

 

 

 

 

 

;) Cred ca m-am inselat. Ideea e ca ascult un post de radio care e mare fan concerte. Si au, anunta, vand, dau premii, le promoveaza... pe toate. Si sunt multe. CUm de trei luni incoace nu am auzit macar ca vin ACDC aici, am presupus ca nu s-au pus in vanzare....

 

wroooong. http://www.komodorock.com/tour-news/tour-n...s-200810178802/

 

cele mai ieftine pe care le-am gasit acum sunt 250 yoyo's bucata.

 

Sorry folks. Ciulesc urechile. E posibil sa mai puna un concert cum au facut la Londra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai bilete.Fratele TI-A cumparat care sta in Budapesta.Biletele S-AU vandut in patru ore.Trebuiau si pentru prieteni dar N-A mai gasit.

 

ASA, SI? DE CE ITI PARE RAU?Ca nu avem si noi bilete? ;)

 

Ce-i cu asta?Tu ai biletele, sa fii sanatos!Crezi ca o sa cada forumul pe spate ca ai tu bilete la AC/DC?Sau te astepti sa inceapa o licitatie pentru ele? :D

 

Stii care a fost primul tobosar al trupei?Stii pe ce album este piesa "Dog eat dog"?Stii in ce zi a murit Bon Scott?

Daca nu stii nici macar unul din raspunsurile la intrebarile astea, eu zic ca te duci de pomana pana acolo!N-o sa intelegi nimic!

 

Hai papapapapa!

:blbl: ;) esti rautacios si nu e frumos,parerea mea

RESPECT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a ma injura, eu ma numar printre norocosii care vor fi prezenti la AC/DC. De muuuuulti ani ii astept! Mai sunt ceva locuri si la agentiile de turism care au pus biletele in pachete turistice, numai ca e inclus si transportul, cu autocarul sau avionul.

 

Concert AC/Dc la Budapesta - transport autocar

 

Concert AC/DC la Budapesta - transport avion

Editat de Spirit Honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis si o mai zic: dau oricat sa vad AC/DC! Fac credit, nu ma intereseaza. Vand motorul... (oricum il vand ;) ). Am doua cele mai mari dorinte in viata asta - una dintre ele este AC/DC. :blbl:

 

 

 

Buna, Ruxandra sunt ,si ghici ce !, am o veste buna si una proasta:

[size="5"]Vestea buna este ca am un bilet de vanzare pentru concertul AC/DCde la Budapesta, 23 Martie 2009.

Vestea sau vestile proaste sunt ca oferta este valabila numai astazi altfel maine biletul va pleca in Germania la un prieten neamt. Pretul lui este 200 Euro si este atat de ridicat deoarece draga mea prietena Miriam renunta din motive financiare la el si a facut eforturi imense in a-l achizitiona. [/size]

 

Asa ca, pana la ora 20:00, astazi, 27 OCtombrie 2008 daca doriti, dati un telefon la 0727061329.

 

PS: Nu ma injurati nu sunt o manelista imputita care face specula ci o fana infocata care ea insasi are bilet la concert . Si eu am facut un efort imens( gen luna asta nu plimbari cu DR-ul, nu bani de iesit la un cico, doar mancare si strictul necesar...)

 

Si asa ca pentru persoana care sugera ca pentru a fi demn de un bilet la ACDC:

 

Back in Black, Highway to Hell, Ride on, Whole Lotta Of Rosie, Night Prowler, Hard as a Rock, The Jack, Hells Bells, For Those About to rock(We salute you), Money talks, Thunderstruck, T.N.T.

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai bilete.Fratele TI-A cumparat care sta in Budapesta.Biletele S-AU vandut in patru ore.Trebuiau si pentru prieteni dar N-A mai gasit.

 

ASA, SI? DE CE ITI PARE RAU?Ca nu avem si noi bilete? :(

 

Ce-i cu asta?Tu ai biletele, sa fii sanatos!Crezi ca o sa cada forumul pe spate ca ai tu bilete la AC/DC?Sau te astepti sa inceapa o licitatie pentru ele? :lol:

 

Stii care a fost primul tobosar al trupei?Stii pe ce album este piesa "Dog eat dog"?Stii in ce zi a murit Bon Scott?

Daca nu stii nici macar unul din raspunsurile la intrebarile astea, eu zic ca te duci de pomana pana acolo!N-o sa intelegi nimic!

 

Hai papapapapa!

 

 

...nu inteleg de ce atacati omu'...are bilete!..e si... bravo plii lui...ofticosilor..ia uite atitudine, nu mai are voie sa spuna pe forum (ca doar despre asta e vb) ca este unul dintre fericitii norocosi ca hop ii sar ofticosii in cap...nu vreti sa'i luati si gatu'... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...