Sari la conținut

Accident Mortal Dan "rebe" Rebenciuc


crivat
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 169
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce sa mai frate, daca toti neispravitii sunt la volan... mie mi s-a intamplat un lucru sapt asta de domeniul fantasticului. Sa mergi regulamentar si de pe contrasens sa vina 2 masini, o dacie si o skoda. Pe un drum cu 2 benzi. la 50 de metri in fata mea ala cu skoda s-a bagat in depasire. Am inghetat. Nu imi venea sa cred. am trecut 3 pe 2 benzi. Noroc ca eram cu motoru si m-am dat pe margine. Am ramas socat. Astia nu vad bah frate, cum sa te bagi in depasire la 50 de metri de unu care vine pe contrasens.

Din nou revin si spun condoleante familiilor devastate de tragicul accident. Dumnezeu sa ii odihneasca si sa le fie tarana usoara. Suntem alaturi de ei, cu totii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rugati-va si pentru nenorocire pe capul pulistului de la volan. pentru ca asa e drept. nu iertare, pentru ca nu a gresit. macel, pentru ca a macelarit. eu personal ii doresc soferului o viata frumoasa, cu o sotie frumoasa, casa buna, bani, sanatate, copii frumosi si sanatosi. pe care sa ii faca el varza cand se vor da cu motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuuu...nu asa...trebuie sa facem un mars cu zeci de motoare prin P Neamt ..cu postere mari de o schioapa "moarte pentru moarte"...sa bage la cap si EL si ceilalti ca santem o fortza (cam basinoasa ce e drept ).Ca in cantecul lui Cargo .."astia-s prietenii mei ,o sa te doara daca te legi de ei..."!!! Pacat ca nu santem uniti si evenimente de acestea trec de parca ar fi ceva normal . Pacat ca toti spunem...bine ca n-am fost eu si poate nu oi fi....si viatza merge inainte...mai mor apoi multi tot din cauza oligofrenei din Romanica .Toti spun "sa facem ceva"!!! Ce?!daca acum nu facem nimik...sau cand ?daca acum e momentul .Daca suna trambitza de lupta ca poporul "conservar "ataca camarazii nostri ..catzi pun mana pe motoare sa faca scandal..?!!?Tzigan daca eram...aveam sigurantza ca ma ajuta confratii...pacat ca sant blond..!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuuu...nu asa...trebuie sa facem un mars cu zeci de motoare prin P Neamt ..cu postere mari de o schioapa "moarte pentru moarte"...sa bage la cap si EL si ceilalti ca santem o fortza (cam basinoasa ce e drept ).Ca in cantecul lui Cargo .."astia-s prietenii mei ,o sa te doara daca te legi de ei..."!!! Pacat ca nu santem uniti si evenimente de acestea trec de parca ar fi ceva normal . Pacat ca toti spunem...bine ca n-am fost eu si poate nu oi fi....si viatza merge inainte...mai mor apoi multi tot din cauza oligofrenei din Romanica .Toti spun "sa facem ceva"!!! Ce?!daca acum nu facem nimik...sau cand ?daca acum e momentul .Daca suna trambitza de lupta ca poporul "conservar "ataca camarazii nostri ..catzi pun mana pe motoare sa faca scandal..?!!?Tzigan daca eram...aveam sigurantza ca ma ajuta confratii...pacat ca sant blond..!!!

condoleante familiei si prietenilor(din pacate stim cum este sa treci prin asa ceva)si totusi cu ura si violenta nu reparati nimic,ei oricum nu vor mai fi printre noi.

mi se rupe sufletul cind aud tot timpul de accidente cu asemenea urmari.

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace cei plecati atat de devreme si intr-un mod atat de violent dintre noi.

Prieteni omorati pe strada intr-o situatie asemenatoare prezentei: /index.php?showtopic=277379

Miscare organizata de noi (prieteni motociclisti) si familiile copiilor pentru sufletele lor: /index.php?showtopic=279227

:)

 

Tipul asta stie ce zice!Treaba cu marsul la Calarasi a dat roade.TREBUIE sa faceti si voi ceva asemanator acolo.Dar nu cu violenta! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ninja_kat

astazi am fost si eu sa-l vad pe Dan ... abia mai puteam sa stau de vorba cu prietena lui ( trebuiau sa se casatoreasca in primavara) ...

e greu sa vezi cata durere, cate lacrimi din inima familiei, a prietenilor si a celor care l-au cunoscut..

 

Nu te vom uita spicule. :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa mai spun...

E greu sa te gandesti ca ai pierdut un prieten, ca nu o sa-l mai vezi niciodata decat in poze, ca nu o sa mai iesi cu el la o tura cu motoarele, la o bere.... ca nu o sa-ti mai raspunda niciodata la glume...

 

Adio Spicule!

 

Sa va fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

RIP

 

:laugh:

 

:)

 

 

 

 

PS: cand e inmormantarea si unde...

as incerca sa vin si io...nu stiu daca o sa pot...dar poate mai sunt persoane care ar vrea sa mai faca un gest!

 

din ceea ce vad ...pentru asa un om ....merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ninja_kat
RIP

 

RIP

 

:laugh:

 

:)

 

 

 

 

PS: cand e inmormantarea si unde...

as incerca sa vin si io...nu stiu daca o sa pot...dar poate mai sunt persoane care ar vrea sa mai faca un gest!

 

din ceea ce vad ...pentru asa un om ....merita!

 

 

inmormantarea este JOI 6.11.2008 in Tg Neamt,plecarea este de la Biseriica Adormirea Maicii Domnului, ora nu se stie deocamdata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, au dat si la stiri...PACAT. odihneasca se in pace!

 

neaparat un mars...trebuie sa ne facem auziti...vazuti.nu se poate asa ceva.

 

multa grija

 

condoleante sincere familiilor...:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, au dat si la stiri...PACAT. odihneasca se in pace!

 

neaparat un mars...trebuie sa ne facem auziti...vazuti.nu se poate asa ceva.

 

multa grija

 

condoleante sincere familiilor...:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, au dat si la stiri...PACAT. odihneasca se in pace!

 

neaparat un mars...trebuie sa ne facem auziti...vazuti.nu se poate asa ceva.

 

multa grija

 

condoleante sincere familiilor...:laugh:

mars a fost facut prin iunie in piatra neamt si a iesit super ok( f multe motoare si super organizare,stichere, pliante, de toate). dar se pare ca nu a fost de ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mars a fost facut prin iunie in piatra neamt si a iesit super ok( f multe motoare si super organizare,stichere, pliante, de toate). dar se pare ca nu a fost de ajuns.

inca unul...si inca unul si tot asa.trebuie sa se sesizeze.

 

un mars dupa o intamplare nefericita ca asta o sa aiba impact. sper...adica, trebuie. e inuman ce se intampla. cati au murit din cauza ca imbecilii intorc aiurea, ies din intersectii/strazi laterale fara sa se asigure??

 

nu se poate asa ceva, ne riscam viata clipa de clipa si pentru ce? sa scape ei cu niste bani pentru unii lacomi care traiesc pe banii contribuabililor si nici macar nu si fac datoria??? no way

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca unul...si inca unul si tot asa.trebuie sa se sesizeze.

un mars dupa o intamplare nefericita ca asta o sa aiba impact. sper...adica, trebuie. e inuman ce se intampla. cati au murit din cauza ca imbecilii intorc aiurea, ies din intersectii/strazi laterale fara sa se asigure??

nu se poate asa ceva, ne riscam viata clipa de clipa si pentru ce? sa scape ei cu niste bani pentru unii lacomi care traiesc pe banii contribuabililor si nici macar nu si fac datoria??? no way

 

:D :laugh:

 

Ca sa sensibilizezi autoritatile(si poate si pe conservari, desi ... :laugh:) in privinta pericolelor la care sunt supusi motociclistii in trafic, ar trebui facut zilnic cate un mars, prin rotatie in fiecare judet.

 

Si pe urma vine un mucea care spulbera un copil pe trecerea de pietoni si se alege praful de tot! :)

 

Ar fi bine sa se adune cati mai multi motociclisti la inmormantare.

Dumnezeu sa-l ierte! :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :laugh:

 

Ca sa sensibilizezi autoritatile(si poate si pe conservari, desi ... :laugh:) in privinta pericolelor la care sunt supusi motociclistii in trafic, ar trebui facut zilnic cate un mars, prin rotatie in fiecare judet.

 

Si pe urma vine un mucea care spulbera un copil pe trecerea de pietoni si se alege praful de tot! :)

 

Ar fi bine sa se adune cati mai multi motociclisti la inmormantare.

Dumnezeu sa-l ierte! :D

da pai suntem noi(tg neamt) romanul, piatra, si in seara asta am facut topic la comunitati moto regionale celor din iasi si suceava. cred ca o sa izbucneasca toata lumea in plans cu castile pe cap cand o sa auda ambalate pe putin 30-40 motoare odata. o sa fie o stare sufleteasca de nedescris......doamneee plang scriind aici...sad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuuu...nu asa...trebuie sa facem un mars cu zeci de motoare prin P Neamt ..cu postere mari de o schioapa "moarte pentru moarte"...sa bage la cap si EL si ceilalti ca santem o fortza (cam basinoasa ce e drept ).Ca in cantecul lui Cargo .."astia-s prietenii mei ,o sa te doara daca te legi de ei..."!!! Pacat ca nu santem uniti si evenimente de acestea trec de parca ar fi ceva normal . Pacat ca toti spunem...bine ca n-am fost eu si poate nu oi fi....si viatza merge inainte...mai mor apoi multi tot din cauza oligofrenei din Romanica .Toti spun "sa facem ceva"!!! Ce?!daca acum nu facem nimik...sau cand ?daca acum e momentul .Daca suna trambitza de lupta ca poporul "conservar "ataca camarazii nostri ..catzi pun mana pe motoare sa faca scandal..?!!?Tzigan daca eram...aveam sigurantza ca ma ajuta confratii...pacat ca sant blond..!!!
Tipul asta stie ce zice!Treaba cu marsul la Calarasi a dat roade.TREBUIE sa faceti si voi ceva asemanator acolo.Dar nu cu violenta! :laugh:
mars a fost facut prin iunie in piatra neamt si a iesit super ok( f multe motoare si super organizare,stichere, pliante, de toate). dar se pare ca nu a fost de ajuns.

 

da pai suntem noi(tg neamt) romanul, piatra, si in seara asta am facut topic la comunitati moto regionale celor din iasi si suceava. cred ca o sa izbucneasca toata lumea in plans cu castile pe cap cand o sa auda ambalate pe putin 30-40 motoare odata. o sa fie o stare sufleteasca de nedescris......doamneee plang scriind aici...sad

 

Pai la o asemenea magarie puteti conta pe un protest oarecum national, dar asa ceva trebuie anuntat cu macar o saptamana inainte. Chiar daca stiu ca o sa fie frig in urmatoarele saptamani (eu deja ma gandeam ca motorul o sa stea relativ singur pana la primavara), probabil singurul lucru care m-ar putea scoate din casa in tinuuta de iarna ar fi un protest in special impotriva Politiei Rutiere care dupa parerea mea hiberneaza de cam 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ryderii invita toti motociclisti care l-au cunoscut sau care au ceva de spus prin prezenta lor la acest eveniment pentru al conduce pe ultimul drum pe cel care a fost presedintele clubului SOIMII NEMTENI, se va organiza un mars cu sprijinul autoritatilor. Aceasta invitatie este facuta de tatal celui decedat pentru a auzi "SI DANUT AL LUI PENTRU ULTIMA OARA PE ACEST PAMANT SUNETUL MOTOARELOR" . Inmormintarea va avea loc joi 06.11.2008, ora 11:00 in tg neamt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip :laugh:....pacat

 

mereu cand verific sectiunea de accidente ma ingrozesc si pe zi ce trece ma gandesc daca sa ma las de "sporturi extreme" sau nu

 

bateti-i fratilor PREVENTIV...nu-i lasati sa apuce sa faca ceva...ai gresit ?...ti-am mancat ficatii treaba asta am adoptat-o de un an si ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am vazut si eu pozele........jafu de A8 nu arata prea rau :lol: ........ma intreb daca motociclistii au zburat peste masina sau in masina sau au sarit peste ea dar totusi atingand-o, si daca au sarit peste ea daca s-au mai lovit si de altceva de i-a omorat asa repede :lol:

....mi-e dat sa cred ca, daca erau pe ceva motor mai inalt mai aveau o sansa :lol:

 

Recitind mai atent postul celui care a deschis topicul, cica prostu de sofer i-ar fi calcat dupa impact......nu-mi vine sa cred :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...