Sari la conținut

O Mica Demonstratie... Existam In Trafic!


Chopper Angel
 Share

Postări Recomandate

Vineri, 10.10.2008, in localitatea Dragos Voda, judetul Calarasi, pe drumul vechi C-ta - Bucuresti, in jurul orei 14, doi dintre noi, Misha si Bogdan, 29 respectiv 31 de ani au fost ucisi de soferul indiferent? al unui aro care nu a vrut/putut/stiut sa dea prioritate...

mai multe detalii gasiti aici /index.php?showtopic=277379&st=50

 

Astazi, 16.10.2008 ar fi implinit 4 ani de la casatorie...

 

Din diferite motive (prostie sau rea-vointa) procedura penala care ar fi trebuit urmata intr-un astfel de caz nu a fost urmata, cu alte cuvinte politita nu-si face treaba. :disappointed:

 

Trebuie sa facem ceva! Nu putem lasa lucrurile asa... nu putem sa-i lasam inca o data sa ne ignore si la propriu si la figurat!

Haideti sa ne adunam sambata sau duminica, sa mergem pana in Dragos Voda pentru a aprinde niste lumanari si apoi sa ne "plimbam" putin prin Calarasi! Fara tumbe, fara turat de motoare, etc... tacuti si amenintatori!

Ii rog pe toti motoristii din Calarasi sa posteze si sa ne ofere informatii vitale cum ar fi unde este Primaria, Politia, Parchetul...

ca cu un telefon se rezolva si cu presa sa fie prezenta...

 

link-ul corect: /index.php?showtopic=277379

Editat de Chopper Angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

I'm in.

Este pentru siguranta noastra; cu cat reactionam mai dur la astfel de accidente cu atat se vor gandi mai mult inainte sa iti taie fatza, cu atat vor beli ochii mai bine atunci cand aud sau vad o motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motivul pentru care nu am postat o anumita data este pentru ca am vrut sa stiu daca sunt persoane care se baga si cand ar fi cel mai bine...

Ar fi minunat sa mergem in acest week-end, sambata sau duminica, pentru ca este aproape si evenimentele sunt proaspete in mintea autoritatilor...

Pe de alta parte nu stiu cati ar putea sa-si aranjeze ploile intr-un timp atat de scurt...

ca prima optiune hai sa spunem duminica, 19.10.2008 plecarea undeva pe la ora 10 din Bucuresti (asta pentru cei care sunt de aici...) pentru ca pash, pash sa ajungem in Dragos Voda pe la ora 12 si apoi 1 in Calarasi, mai stam si acolo o ora, doua si pe la 4-5, probabil vom fi inapoi in Bucuresti!

Oricum datele sunt aproximative, putem face schimbari!

 

ref la km... 140 km * 2, aproximativ!

Editat de Chopper Angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motivul pentru care nu am postat o anumita data este pentru ca am vrut sa stiu daca sunt persoane care se baga si cand ar fi cel mai bine...

Ar fi minunat sa mergem in acest week-end, sambata sau duminica, pentru ca este aproape si evenimentele sunt proaspete in mintea autoritatilor...

Pe de alta parte nu stiu cati ar putea sa-si aranjeze ploile intr-un timp atat de scurt...

ca prima optiune hai sa spunem duminica, 19.10.2008 plecarea undeva pe la ora 10 din Bucuresti (asta pentru cei care sunt de aici...) pentru ca pash, pash sa ajungem in Dragos Voda pe la ora 12 si apoi 1 in Calarasi, mai stam si acolo o ora, doua si pe la 4-5, probabil vom fi inapoi in Bucuresti!

Oricum datele sunt aproximative, putem face schimbari!

 

ref la km... 140 km * 2, aproximativ!

OK, plecare duminica la ora 10, dar de unde exact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunta cineva bikerii din jud. Constanta? din Calarasi? Nu am gasit sectiune regionala 'Calarasi' dar poate se ofera cineva din Calarasi sa isi anunte prietenii si cunostintele.

 

Mai postase cineva pe alt topic si se oferea sa mediatizeze astfel de evenimente. Gasim ceva sprijin de la mass media?

 

Treceti la actiune 'viteji scriitori' de topicuri si replici acide, daca nu ne mobilizam o sa ne omoare unul cate unul.

 

Sa ne vedem in numar cat mai mare Duminica. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mol-ul de la iesire din Bucuresti? de pe Th. Pallady? una suta metri inainte de A2?...

zic eu ca este cea mai buna optiune!

 

 

i'm in. tot voiam sa fac zilele astea o plimbare, macar sa fie una cu folos. postati cu exactitate locul de intalnire. ar fi bine sa luat legatura si cu comunitatile din apropierea bucurestiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu inca daca vin,sau nu...dar...recomand loc de intalnire primul popas(spatiu servicii) de pe autostrada....nu veti avea loc la benzinarie...plus ca intratul si iesitul de acolo poate avea urmari neplacute....

 

...deasemenea...recomand repliere cu cei din alte orase,intr-un loc din afara calarasiului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu inca daca vin,sau nu...dar...recomand loc de intalnire primul popas(spatiu servicii) de pe autostrada....nu veti avea loc la benzinarie...plus ca intratul si iesitul de acolo poate avea urmari neplacute....

 

...deasemenea...recomand repliere cu cei din alte orase,intr-un loc din afara calarasiului...

Intratul pe orice strada din Romania si mai ales din Bucuresti poate avea urmari neplacute daca nu esti atent.

 

De ce trebuie sa ne repliem in afara Calarasului, vom beneficia de o contra-ofensiva sau aia din Calarasi musca? Apropos, cand am fost pe acolo am vazut cateva vitezane prin centru dar choppere ioc. Singurul lucru nasol pe care eu l-am constatat e ca mancarea e cam proasta, asa ca sigur trec cu bacul sa mananc o pizza la Silistra si probabil ma intorc prin Bulgaria ca sa nu platesc de 2 ori bacul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred sa fim atat de multi cat sa nu avem loc in/la benzinarie... plus ca mai mult ca sigur mai multi dintre noi vor dori sa alimenteze, iar... in afara de de o singura persoana din Slobozia care s-a anuntat si cativa din Iasi, dar pentru care este destul de greu sa ajunga pana aici, deci nesigur... restul suntem din Bucuresti!

care replieri... :)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum vad..cam putini s au adunat ! sa contacteze cineva pe baietii de la AC MOTORS! Chopper Angel, daca poti sa vorbesti cu ei, sau cu baietii de la URSU! trebuie sa facem ceva! in numar mai mare!

 

si eu vin, dar sunt pe chopper de 125...nu stiu daca ma tzin dupa voi! care este viteza de croaziera..? daca se merge pe A2..nu cred ca pot sa vin...! eu merg cu 80-90- 2 persoane!

Editat de MotoPlus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am vazut cati s-au anuntat...important e,zic eu,sa intrati cu totii...ca d-aia e demonstratie...d-aia ziceam sa incercati un loc de intalnire comun...

 

pmoldovan...nu crezi ca poti veni cu plinul facut la intalnire?? :)

...si pe bune...benzinaria e cel mai nefericit loc de intalnire...parcarile alea de pe a2 mi se par perfecte...mari si incapatoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu vin, dar sunt pe chopper de 125...nu stiu daca ma tzin dupa voi! care este viteza de croaziera..? daca se merge pe A2..nu cred ca pot sa vin...! eu merg cu 80-90- 2 persoane!

Daca e de mers in grup cred ca viteza de croaziera e stabilta de cel mai lent motor din grup, ca altfel ala nu mai e grup. Inteleg ca o sa vii pe Viroaga de 125 sau pe comunista?

 

pmoldovan...nu crezi ca poti veni cu plinul facut la intalnire?? :)

...si pe bune...benzinaria e cel mai nefericit loc de intalnire...parcarile alea de pe a2 mi se par perfecte...mari si incapatoare...

Scuze, aproape uitasem ca pot face plinul si in Bucuresti ca eu cel mai des vizitez Petrom-ul ala mic de la granita din Giurgiu.

 

Eu consider ca benzinaria (cu staif gen Petrom, OMV, Shell, Rompetrol - dar aia galbena, nu prostii portocalii gen partener Rompetrol) e cel mai bun loc de intalnire si/sau de pauza moto pentru urmatoarele motive:

- De obicei poti sa-ti umfli rotile daca trebuie;

- Poti sa pui benzina daca ai nevoie (si la alea bune poti plati cu card);

- Ai buda (de obicei curata);

- Gasesti de obicei ceea ce-ti trebuie ca sa scapi de mustele de pe casca si de pe far;

- Daca ai neaparat nevoie poti sa iei o cafea buna la preturi sub 1 Euro (la Petrom de obicei e 1 leu, 1 Euro am dat prin Grecia dar parca a facut banii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, vad ca pe aci se puse pe plouat :) . sa speram ca pana duminica se face frumos. ideea e ca e greu sa aduni ceva oameni, majoritatea se bucura de ultimile zile de soare si o taie pe unde vad cu ochii. poate s-or mai anunta maine ceva oameni.

 

legat de viteza de croaziera, am putea face doua grupuri, unii care merg incet, 80-100 si altii care pot tine pasul la un 140-160. a mea poate mai mult, dar sunt limitat de lipsa carenei, la mine o viteza buna de croaziera e undeva la 120. oricum, urmaresc threadul si vedem ce iese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai locul de intalnire e clar: benzinaria MOL din capatul Bucurestiului, inainte de autostrada A2.

Duminica, 19 0ct. 2008, ora 10 AM.

R.I.P. IN PRINCIPIU VIN SI EU SI MAI SPER CA SI PLOILE SA NE DEA PACE. CONDOLEANTE FAMILIILOR :) :) PT SOFER SI AUTORITATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...