Sari la conținut

Accident Otopeni Astazi


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

salut!mi-a zis fratemiu de un accident azi pe DN in Otopeni...motorist cazut:(...ce se shtie de el?!?multa sanatate motoristului!!!...

 

asta trebuie pus logo marca motociclism.punct.ro, sectiunea accidente. ceva tip gazeta de perete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!mi-a zis fratemiu de un accident azi pe DN in Otopeni...motorist cazut:(...ce se shtie de el?!?multa sanatate motoristului!!!...

lasa-l mah pe fractu ca nu-i de incredere ... hai ca te luminez eu cu intuitia mea care zice ca: ... n-a fost in Otopeni ci in Berceni si motoristu n-a cazut ... doar facea plaja langa motocicleta ... a dat si la radio ... linku'l pun mai tarziu ... si poze

Editat de Dracushor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-l mah pe fractu ca nu-i de incredere ... hai ca te luminez eu cu intuitia mea care zice ca: ... n-a fost in Otopeni ci in Berceni si motoristu n-a cazut ... doar facea plaja langa motocicleta ... a dat si la radio ... linku'l pun mai tarziu ... si poze

 

sigur facea plaja la parasolar... :) s-a trezit si cu noaptea-n cap :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stiti nimic va invit sa va tineti parerile ptr voi,a fost accident foarte urat cu smurd...

 

cand? anul asta? si ierea si cu motociclete?

tu de unde stii? probabil ca ai auzit si tu de la un frate de sora var cu matushita care si ea e biciclista si scuterista

"cu smurd" ... adica cu ambulanta? ... intradevar urat ... foarte urat ... ingrozitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram cu masina pe-acolo dupa accident cu alex_ripper. Un motor cazut pe banda 2 in directia buc-ploiesti. un suzuki freewind cred, negru/culoare inchisa, nr de prahova, PH 10 ??? Mai era un biker oprit si de la el am aflat ceva detalii. UN TIR i-a intors in fata. Se pare ca baiatul are piciorul rupt. nU cred ca s-a ciocnit de el, cred ca doar a cazut. Politie multa adunata etc. Baiatul era deja in drum spre spital cand am ajuns noi. Pe baiat il cheama Cristi si mai eran un prieten la fata locului, urmand sa ajunga si tatal victimei sa ridice motorul. Cu 1 km mai sus, inainte de accidentul asta, trecusem pe langa unul , unde o femeie pe trecerea de piteoni era cu ambulanta, se pare ca avea piciorul rupt din cum arata.

 

DN1 e o mizerie de sosea mult prea periculoasa indiferent cu ce mergi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand? anul asta? si ierea si cu motociclete?

tu de unde stii? probabil ca ai auzit si tu de la un frate de sora var cu matushita care si ea e biciclista si scuterista

"cu smurd" ... adica cu ambulanta? ... intradevar urat ... foarte urat ... ingrozitor

 

poate l-a sunat cineva si l-a mintit ca de fapt ii era frate, dar totusi ce legatura are asta cu pomul de iarna ?....si de fapt azi e sarbatoarea aia cu oo rosii, marti parca ii spune.....da` halatu ?

 

o la revedere placuta......am mai facut un post :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara eram semi-coerent cand scriam si de-aia si stilul telegrama. Nu cred ca a fost impact pentru ca nu am vazut cioburi/resturi pe sosea. motorul era cazut pe banda 2, perpendicular pe sosea, cu fata catre sensul de mers ploiesti-buc, insa venea dinspre buc. TIR-ul era parcat pe un drum secundar/popas (nu mi-am dat seama clar ca erau multe masini parcate in zona respectiva si deja se intuneca) din cate am inteles de la baiatul cu vx800 oprit, nu era grav baiatul si motorul urma sa fie preluat. din pacate nu am ami multe detalii decat un numar de inatriculare incomplet si ca il chema Cristi pe baiat. Sper sa fie ok i sa-si faca motoreta repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara eram semi-coerent cand scriam si de-aia si stilul telegrama. Nu cred ca a fost impact pentru ca nu am vazut cioburi/resturi pe sosea. motorul era cazut pe banda 2, perpendicular pe sosea, cu fata catre sensul de mers ploiesti-buc, insa venea dinspre buc. TIR-ul era parcat pe un drum secundar/popas (nu mi-am dat seama clar ca erau multe masini parcate in zona respectiva si deja se intuneca) din cate am inteles de la baiatul cu vx800 oprit, nu era grav baiatul si motorul urma sa fie preluat. din pacate nu am ami multe detalii decat un numar de inatriculare incomplet si ca il chema Cristi pe baiat. Sper sa fie ok i sa-si faca motoreta repede

multumesc mult Symbolic...multa sanatate lui Cristi;iar celorlalti va spun Casca Ochiu' cum spun niste prieteni de-ai mei;exista motociclisti care au cazut si cei care urmeaza sa cada;daca e rost de caterinca sunt destule topicuri sa faceti asta;dar nu aici...inca o data multa sanatate motoristului sa auzim numai de bine!!!toate cele bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti sacalii vanatori de senzational si mistocari de aici - va doresc sa nu treceti niciodata prin ce a trecut Cristi, victima accidentului de fata. Da, a fost accident, asa cum spunea si Symbolic. Eu veneam dinspre Ploiesti si nu intelegeam de ce incetinesc toate masinile inainte de Otopeni. Trecand pe acolo am vazut motorul daramat pe mijlocul drumului - atunci am inteles ca cei cu masinile de pe sensul meu incetineau ca sa faca poze din mers. Am tras pe dreapta, am traversat si l-am gasit pe Cristi constient, intins pe marginea drumului si o gramada de curiosi comentatori. L-am intrebat daca e ok, daca isi poate misca mainile, picioarele, capul. Mi-a zis ca il doare piciorul drept, in rest e ok. L-am intrebat daca are cine sa-i ia motorul, mi-a zis ca si-a chemat un prieten. Salvarea a sosit cam in cinci minute dupa ce am ajuns eu, politia a aparut la alte 2, 3 minute. Cristi a fost urcat in ambulanta, care a mai zabovit putin, apoi a fost dus la Floreasca. A sosit si prietenul lui, i-a luat casca si cheia si mi-a zis ca a vorbit cu tatal lui Cristi care va veni sa ia motocicleta. Eu am cautat printre cunoscuti o platforma sau o duba sa o luam de acolo, dar din pacate n-am gasit.

 

Motorul nu parea grav avariat, se pare ca s-a dus taras pe sosea. Din ce a apucat sa-mi zica Cristi, care se deplasa spre Ploiesti, un camion cu remorca i-a facut stanga in fata venind din sens opus. Cristi a incercat sa-l evite, dar i-a agatat coltul din spate al remorcii si s-a pravalit. Pe remorca de la camion, nu se vedea nicio urma. N-am facut poze, am folosit telefonul pentru altceva.

 

Cristi va fi operat azi, i se va baga o tija in picior - femurul fracturat. Din fericire, nu are nicio o alta paguba. Data fiind amploarea impactului - motor vs. camion - pot zice ca a scapat ieftin. Acum incepe caterinca legala, pentru ca soferul camionului a declarat ca el stationa iesit de pe drum, iar Cristi a cazut pentru ca s-ar fi speriat de el ! Penibil. Din pacate nu am fost martor in direct la accident, insa urma de franare de la motocicleta era pe banda doi, iar motorul era cazut chiar pe mijlocul drumului, asa ca declaratia soferului nu este sustinuta de nicio dovada. Sper ca politia sa-si vada de treaba.

 

Cam atat. Nu tin mortis sa scriu in fiecare zi pe forum, sa acumulezz posturi si sa devin vedeta. Mai ales la sectiunea accidente. Citesc pe aici doar cu caracter moralizator pentru mine insumi. Asa ca va rog sa mutati caterinca ieftina la care va pricepeti atat de bine in alte sectiuni.

Editat de ottoMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu nsunt cele mai bune vesti daca zici ca are femurul rupt. asta il tine departe de moto cam un an daca nu apar complicatii. e bine ca nu a fost mai rau. de ce naiba nu pun astia peste tot pe dn1 despartitoare de sensuri nu stiu. cred ca s-ar reduce la jumate accidentele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica lui Cristi, sper sa nu apara complicatii in legatura cu femurul si sa poata sa incalece mobra in cel mai scurt timp posibil. Vorba cuiva de mai sus, avand in vedere natura accidentului camion-vs-moto, s-a ales cu "the lesser evil". ]

 

Live to ride another day. Ride to live another day.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu nsunt cele mai bune vesti daca zici ca are femurul rupt. asta il tine departe de moto cam un an daca nu apar complicatii. e bine ca nu a fost mai rau. de ce naiba nu pun astia peste tot pe dn1 despartitoare de sensuri nu stiu. cred ca s-ar reduce la jumate accidentele

 

simplu...pentru ca sunt drumuri laterale si nu ai unde sa intorci sa schimbi sensul de deplasare. Pentru ca sa fie separate sensurile de circulatie, asa cum este pe autostrada, implica constructia de poduri sau tuneluri pe sub DN1...deci o investitie destul de mare.

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate l-a sunat cineva si l-a mintit ca de fapt ii era frate, dar totusi ce legatura are asta cu pomul de iarna ?....si de fapt azi e sarbatoarea aia cu oo rosii, marti parca ii spune.....da` halatu ?

 

o la revedere placuta......am mai facut un post :lol:

 

 

Lumea vorbeste despre un accident si tu faci mistouri de taran coclit...fa-ti in (cuvant urat) posturi in alta parte (cuvant urat)!!! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate lui Cristi! Eu stiu ce inseamna ca atunci cand iti e lumea mai draga pe DN sa iti intoarca o hardughie din asta in fata. Bine ca nu a fost mai rau, iar scuza tiristului e penibila de-a dreptul. Politia ce a spus?

 

lasa-l mah pe fractu ca nu-i de incredere ... hai ca te luminez eu cu intuitia mea care zice ca: ... n-a fost in Otopeni ci in Berceni si motoristu n-a cazut ... doar facea plaja langa motocicleta ... a dat si la radio ... linku'l pun mai tarziu ... si poze

Daca nu ai nimic util de spus... abtine-te!

 

S-au dat si autografe? :disappointed:

Daca nu ai nimic util de spus... abtine-te!

 

poate l-a sunat cineva si l-a mintit ca de fapt ii era frate, dar totusi ce legatura are asta cu pomul de iarna ?....si de fapt azi e sarbatoarea aia cu oo rosii, marti parca ii spune.....da` halatu ?

o la revedere placuta......am mai facut un post :lol:

Daca nu ai nimic util de spus... abtine-te!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca sunt drumuri laterale dar mai bine se merge mai multe ca sa intorci in unele noduri decat sa intoarca toti cretinii. e periculos pentru masini, iar pentru noi e letal. nu zic sa se construiasca poduri si altele, doar sa se intoarca in anumite zone si in rest despartitoare.

 

si daca stau si ma gandesc bine, vietile oamenilor sunt mult mai importante decat niste bani pentru constructia unei infrastructuri care sa scuteasca zecile de acidente si vieti traumatizate/distruse/ramase cu sechele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa faci din loc in loc la n+1 km cate un loc de intors, te vor injura toti. oricum locurile unde poti face stanga/dreapta sunt locuri special amenajate.dar nu ai ce sa faci daca boul nu se asigura.

 

Si oricum daca separa drumul cu parapeti devine si mai periculos, nu mai intoarc cretinii dar ce te faci daca intrii intr-un parapet pentru ca vrei sa eviti pe vreunul. Daca ai avea permis ai vedea si ai simti pe pielea ta ce inseamna sa fii nevoit sa eviti un accident intrand pe contrasens.

 

Solutia: examen auto/moto mai dificil si sa nu se ia pe spaga pemisul. Plus instructorii auto/moto ar trebui sa isi ia mai in serios meseria si sa te invete tot ce e important nu in sictir, cum se face la noi.

 

P.S. : s-au facut atatea pasarele de trecere pentru pietoni pe DN1, cati ai vazut sa treaca pe acolo...foarte putini, multi inca trec pe dedesubt.

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca sunt drumuri laterale dar mai bine se merge mai multe ca sa intorci in unele noduri decat sa intoarca toti cretinii. e periculos pentru masini, iar pentru noi e letal. nu zic sa se construiasca poduri si altele, doar sa se intoarca in anumite zone si in rest despartitoare.

 

si daca stau si ma gandesc bine, vietile oamenilor sunt mult mai importante decat niste bani pentru constructia unei infrastructuri care sa scuteasca zecile de acidente si vieti traumatizate/distruse/ramase cu sechele.

 

 

marea majoritate dintre noi stiu asta..dar ce te faci cu birocratia?.

Pana sa ajungem o tara civilizata hai sa ne ferim de capetele din cauciuc pe care le gasim in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

P.S. : s-au facut atatea pasarele de trecere pentru pietoni pe DN1, cati ai vazut sa treaca pe acolo...foarte putini, multi inca trec pe dedesubt.

 

Off-T:Normal!Le e frica sa nu cada cu ele!

 

On-T:Sanatate omului ca va avea nevoie de asta acum mai mult ca de orice!Ar trebui sa ii rupa cineva si camionagiului un picior ca sa vada cam cat de grav e ceea ce a facut el! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-T:Normal!Le e frica sa nu cada cu ele!

 

On-T:Sanatate omului ca va avea nevoie de asta acum mai mult ca de orice!Ar trebui sa ii rupa cineva si camionagiului un picior ca sa vada cam cat de grav e ceea ce a facut el! :rolleyes:

 

 

pai nu trebuie sa cada ei cu ele, e de-ajuns sa vina un dobitoc cu un tir mai inalt si iti tranteste el o pasarela in cap, si daca ai noroc poti si muri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut acum 2 ani un reportaj cu un sofer de basculanta care s-a infipt cu bena intr-un pod. nu era ridicata ci pur si simplu s-a infipt in podul ala si a dat cu capu' de parbriz. nu era beat. a crezut ca are loc. m-am tavalit de ras cand il vedeam cu sange pe bot si zicea inocent ca el credea ca incape. dar ii mai trebuia macar 1m sa treaca. un sofer din spatele lui zicea ca l-a vazut ca o se infiga dar credea ca opreste. cand a vazut ce e in stare sa faca soferul cercopitec a tras de volan si a intrat pe camp sa nu il ia in plin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...