Sari la conținut

inca o mini-tura pana in Veliko


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai gata! Suntem deja pe pagina 16.

Vorbim maine toate detaliile intre 9,15-9,3o in OMV!

 

Ramane cine vrea/poate - e scurt drumul pana acasa, leve de la Universitate/vama/card/bancomat, haine groase, C.I., talon, permis, bani, voie buna. Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ... plecare la 9:15 sau 9:30, insa toata lume ramane peste noapte? ... sau se mai intoarce si in aceasi zi?

Doi cel putin nu raman si se uschesc spre casa in jur de 3-4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxbat-ule sa ne cerem scuze ca am intrat peste grupul de Veliko. Ne vedem la benzinaria din Jilava la 9.30.

Am facut propaganda pt traseul tau si astept decizia celorlalti, 2-3 motoare. Eu merg sigur cu Claudia. La intoarcere ne oprim la METRO Ruse sa luam muraturi si ardei copti ca a venit toamna. Te sun diseara la tel. :drink:

 

 

ne cerem scuze, :moto:

sa ne vedem sanatosi maien si ne auzim pe seara:)

 

multumesc

alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt alaturi de voi maine !

ma duc de dimineata sa imi scot fetita din garaj (pipera) si la 9.00 - 9.15 sunt la OMV, sunt la prima cursa asa lunga (pt unii scurta), daca nu reusesc sa tin pasul cu voi (la viteza de croaziera), nu va incurc si fac cale intoarsa !

INTREBARE !

are cineva ceva protectii pt genunchi si tibii in plus - SH ? eu inca astept iconurile !

multumesc si o seara excelenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt alaturi de voi maine !

ma duc de dimineata sa imi scot fetita din garaj (pipera) si la 9.00 - 9.15 sunt la OMV, sunt la prima cursa asa lunga (pt unii scurta), daca nu reusesc sa tin pasul cu voi (la viteza de croaziera), nu va incurc si fac cale intoarsa !

INTREBARE !

are cineva ceva protectii pt genunchi si tibii in plus - SH ? eu inca astept iconurile !

multumesc si o seara excelenta.

domnule nimeni nu ramane in urma ca doar suntem un grup.

iti pot oferi genunkiere de role. daca te ajuta cu ceva da-mi add pe mess si zi-mi mai tarziu daca nu ai gasit nimic ti le aduc palea :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci merem... sper sa imi ajunga 2 milioane cu tot cu gaz. in rest eu vreau sa raman. ma culegeti din prima benzinarie spre jilava. bafta si sa avem noroc!

am gasit io ceva manusi urate dar de motor, le iau pe alea, poate imi dai mie genunchierele :drink::D:D

Editat de nox1300
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci merem... sper sa imi ajunga 2 milioane cu tot cu gaz. in rest eu vreau sa raman. ma culegeti din prima benzinarie spre jilava. bafta si sa avem noroc!

am gasit io ceva manusi urate dar de motor, le iau pe alea, poate imi dai mie genunchierele :drink::D:D

primul venit primul servit, da-mi un add pe mess sa-ti arat poza cu ele

 

are cineva roamingul activat? ca am un nr de tel de la unu din veliko ditamai vila cu mutle paturi. am mai stat la el e super ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul venit primul servit, da-mi un add pe mess sa-ti arat poza cu ele

 

are cineva roamingul activat? ca am un nr de tel de la unu din veliko ditamai vila cu mutle paturi. am mai stat la el e super ok!

 

 

salut e Roming la mine ! fara probleme pt a suna la nevoie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni avem si cazarea asigurata, am mai stat acolo si e super ok la 8 euro de persoana, mai ne tocmim la fata locului.

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o intrebare revazuta de catere voi !

 

Cine face un recesamant a celor ce bat maine soseaua pana la Veliko ?

propun pe cel ce a initiat topicul :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt camere de cate 3 pana la 6 paturi cu baie in fiecare camera, la 10 minute de mers pe jos de centru, daca suntem destui toata vila e a noastra, keia ramane la noi si de la camere si de la vila

avem unde sa lasam motoarele fix in fata vilei pe un drum pietruit.

 

 

 

am sa incerc sa fac o lista, ideea e ca daca nimeni nu intarzie nimeni nu ramane pe drum. mie mi-au iesit cam 14 la numaratoare.

 

cine nu ajunge la 9.15 fix in benzinarie si e constient ca plecam fara el sa ma sune ; 0721500333

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva ceva protectii pt genunchi si tibii in plus - SH ? eu inca astept iconurile !

multumesc si o seara excelenta.

Mah, legat de echipament, o sa mai vin eu cu ceva pt ghenunchi si cu o pereche de manusi in plus.

Am manusi de iarna si de vreme normala. Probabil ca o sa stau cu alea de iarna. Celelalte sunt oricum mai bune decat nimic si macar au protectii serioase. Pe V Doftanei am fost cu ele. Mi-a fost frig dar nu mi-au degerat deshtele...

Si am protectii de genunchi de 2 tipuri. In functie de cum ma echipez, un set o sa ramana disponibil. Ori niste Super Shield-uri ori o chestie cu fermoar, rezistenta la vant si ploaie, gen parazapezi, si cu o mica protectie de ghenunchi.

O sa ma hotarasc maine dimineata cum ma echipez, dar iau tot echipamentul la mine, poate mai are careva nevoie sau le mai schimb eu daca (sa dea Domnu' :drink: ) o fi cald.

 

Asta daca ma asteptati (pe mine, intarziatul de profesie) la benzinarie... Altfel vi le dau de abia in Giurgiu. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, legat de echipament, o sa mai vin eu cu ceva pt ghenunchi si cu o pereche de manusi in plus.

Am manusi de iarna si de vreme normala. Probabil ca o sa stau cu alea de iarna. Celelalte sunt oricum mai bune decat nimic si macar au protectii serioase. Pe V Doftanei am fost cu ele. Mi-a fost frig dar nu mi-au degerat deshtele...

Si am protectii de genunchi de 2 tipuri. In functie de cum ma echipez, un set o sa ramana disponibil. Ori niste Super Shield-uri ori o chestie cu fermoar, rezistenta la vant si ploaie, gen parazapezi, si cu o mica protectie de ghenunchi.

O sa ma hotarasc maine dimineata cum ma echipez, dar iau tot echipamentul la mine, poate mai are careva nevoie sau le mai schimb eu daca (sa dea Domnu' :moto: ) o fi cald.

 

Asta daca ma asteptati (pe mine, intarziatul de profesie) la benzinarie... Altfel vi le dau de abia in Giurgiu. :sick:

 

 

salut, daca se poate sa iei te rog protectiile pt genunchi ! ms bem o bere :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, daca se poate sa iei te rog protectiile pt genunchi ! ms bem o bere :drink:

 

 

salutare ma alaturam si eu daca mergeati duminica si va intorceati tot duminica fratilor mergeti pina la bulgari dus intors si cu pauza de-o noapte 700 de km max eu am pus mai mult nu mergeti la polul nord nu faceti o super tura fiti hotariti si la drum calatorului ii sta bine cu drumul drum bun sa auzim numai de bine cu stima si respect Pompi :moto:

 

Foxbat-ule sa ne cerem scuze ca am intrat peste grupul de Veliko. Ne vedem la benzinaria din Jilava la 9.30.

Am facut propaganda pt traseul tau si astept decizia celorlalti, 2-3 motoare. Eu merg sigur cu Claudia. La intoarcere ne oprim la METRO Ruse sa luam muraturi si ardei copti ca a venit toamna. Te sun diseara la tel. :D

 

 

salutare asteptam tura de incheiere de sezon trebuia sa bintuim prin gecia dupa spusele tale un an de planuri si na iesit nimic o fi la anul poate daca criza asta ne-o lasa sa mai bituim pe unde ne place drum bun si numai de bine Pompi :sick:

post-20188-1226730696_thumb.jpg

post-20188-1226731517_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati intors sanatosi? Noua ne-au inghetat c...iele pe drum inapoi. Ma rog, cel putin mie. Gata asta e ultima tura anul asta. O bag la iernat.

 

Eu DA ! Multumesc lui D-zeu ... o astept pe nevasta-mea sa vina acasa sa vad daca pot sa mai fac ceva cu ele (c...ele), sper sa isi revina.

 

Imi cer scuze oamenilor din trupa ca am plecat mai devreme ca ei, dar era deja tarziu pt mine !

Plecat la 14.20 din Veliko (singur) ... in Ruse la 16.30 ... acasa 18.25.

 

Poze mai tarziu ! ma dezghet si duc motorul la caldurica.

Pe curand !

 

PS: V. Tarnovo un oras foarte frumos, pacat ca timpul a fost scurt !

 

pe curand.

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ma alaturam si eu daca mergeati duminica si va intorceati tot duminica fratilor mergeti pina la bulgari dus intors si cu pauza de-o noapte 700 de km max eu am pus mai mult nu mergeti la polul nord nu faceti o super tura fiti hotariti si la drum calatorului ii sta bine cu drumul drum bun sa auzim numai de bine cu stima si respect Pompi :drink:

 

 

 

 

salutare asteptam tura de incheiere de sezon trebuia sa bintuim prin gecia dupa spusele tale un an de planuri si na iesit nimic o fi la anul poate daca criza asta ne-o lasa sa mai bituim pe unde ne place drum bun si numai de bine Pompi :moto:

salutare pompi si respect

te rog nu uita ca aici ( pe topicul de veliko ) erau majoritatea incepator..

am plecat cu ei si sincer...no offence @all, erau cam dezorganizati ( au ocupat ambele benzi , mergeau ..hotic ..asa ca nu ai cum sa i 'judeci ") . Nu au cum sa se compare cu tine..gandeste te ca sunt in cu totul alta etapa fata de tine.imi permit o sugestie pentru ei .sa citeasca mersul in grup..ca e foarte util topicul.

:sick:

sper ca s au intors cu bine ( nu de alta dar de la veliko la buc numai ceata si umezeala si frig ) . Noi am trecut si duap veliko era primavara.

daac vremea mai tine cu noi , parca as inchide si eu sezonul dar nu asa ca tine..calatorii"continentale" ci ..mai scurtute.

 

respect tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare pompi si respect

te rog nu uita ca aici ( pe topicul de veliko ) erau majoritatea incepator..

am plecat cu ei si sincer...no offence @all, erau cam dezorganizati ( au ocupat ambele benzi , mergeau ..hotic ..asa ca nu ai cum sa i 'judeci ") . Nu au cum sa se compare cu tine..gandeste te ca sunt in cu totul alta etapa fata de tine.imi permit o sugestie pentru ei .sa citeasca mersul in grup..ca e foarte util topicul.

:drink:

sper ca s au intors cu bine ( nu de alta dar de la veliko la buc numai ceata si umezeala si frig ) . Noi am trecut si duap veliko era primavara.

daac vremea mai tine cu noi , parca as inchide si eu sezonul dar nu asa ca tine..calatorii"continentale" ci ..mai scurtute.

 

respect tuturor.

 

 

CINE ESTI (nu imi aduc aminte de cineva din grup sa aiba 35 ani) ? SA STIU SI EU PE CINE INJUR ! cine a mers haotic, ai dureri de burta ? in majoritatea drumului 99.9% am stat in spate, ultimul ! sa imi permiti te rog sa te contrazic - au mers binsor dar nu haotic ! probabil ai mers cu alta trupa !

succese maxime !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare pompi si respect

te rog nu uita ca aici ( pe topicul de veliko ) erau majoritatea incepator..

am plecat cu ei si sincer...no offence @all, erau cam dezorganizati ( au ocupat ambele benzi , mergeau ..hotic ..asa ca nu ai cum sa i 'judeci ") . Nu au cum sa se compare cu tine..gandeste te ca sunt in cu totul alta etapa fata de tine.imi permit o sugestie pentru ei .sa citeasca mersul in grup..ca e foarte util topicul.

:drink:

sper ca s au intors cu bine ( nu de alta dar de la veliko la buc numai ceata si umezeala si frig ) . Noi am trecut si duap veliko era primavara.

daac vremea mai tine cu noi , parca as inchide si eu sezonul dar nu asa ca tine..calatorii"continentale" ci ..mai scurtute.

 

respect tuturor.

 

 

salut azi as fii mers undeva eu nu ca sper dar atit cit se poate merge voi merge adevarat cursele lungi nu mai merg dar nevoit voi merge oriunde depinde de timp atiea cit e uscat pe jos nui problema salutare si numai bine Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, cred ca inclin sa-i dau dreptate - a fost putina dezorganizare la inceput. Dar nici nu avea cum sa fie altfel din cauza ca eram ~12 motoare. Mult mai mult decat maximul unui grup organizat (6-8 moto). Pe parcurs ne-am organizat, am vazut cine cum merge si, zic eu, a fost ok. De unde cred asta: am ajuns cu totii in acelasi loc, in acelasi timp. M-am plimbat cu grupuri mai "avansate" si era gen "plecam toti, ajunge cine poate". In plus, cuvinte de lauda pt incepatori - fie din instinct, fie ca au citit "manualul de condus motocicleta" (super lectura!), au stiut sa se pozitioneze in grup (in zig-zag in drum drept si sir in curbe).

In alta ordine de idei vremea la dus a fost cum o stim (ceata) exact pana am ajuns in Veliko, unde ne-a intampinat un soare de care deja mi-e dor... Orasul este mic, insa mult mai frumos decat mi-am imaginat - recomand oricui sa mearga macar odata (si asta de la mine care mi-am promis ca nu mai calc pe la ei din cauza unor incidente mai putin placute cu militienii de-acolo care, apropos, nu s-au dezmintit nici acum). De mancat se mananca exact ca la bulgari: BINE - portii mari, gustoase si nu in ultimul rand ieftine, iar de baut au bere buna cu 1,5 leva (3 lei) - zagorska + kamenitza.

Azi a fost o zi de vis, de dimineata pana cand am plecat soare la maxim. Pe drum ceata+frig+organizare :sick:

Oamenii nostri sunt deosebiti, au sarit in ajutorul celor cu probleme, nu s-au dat la fund cand am mers sa "gustam" niste bere si vin. Oamenii lor, nu mi-a venit sa cred, includ si tineri si chiar si fete tinere :drink:

A, sunt singurul din grup care nu-s roker... Ceva e fishi aici - ori ma apuc de rock, ori ma las de moto. Si de moto nu vreau sa ma las, abia ii prind gustul.

Mentiune speciala: traiasca manerele incalzite - super investitie.

In rest, salutari baieti si fete, sunteti tari si daca ma primiti din nou printre rokeri satanisti si violatori de babe, ma bag oricand la o noua tura cu voi. Pozele cred ca maine, acum am o nevasta de sarutat :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE ESTI (nu imi aduc aminte de cineva din grup sa aiba 35 ani) ? SA STIU SI EU PE CINE INJUR ! cine a mers haotic, ai dureri de burta ? in majoritatea drumului 99.9% am stat in spate, ultimul ! sa imi permiti te rog sa te contrazic - au mers binsor dar nu haotic ! probabil ai mers cu alta trupa !

succese maxime !

 

off topic:

ma gandeam ca o sa sara cineva asa cum e obiceiul pe aici

ca idee, indiferent ce vei mai posta nu mia raspund la provocari , nu are rost.

imi pare deja rau ca m-am bagat in seama.asa se intampla cand ma mananca si ma scarpin.Dat fiind ca am mers impreauna de la OMV si erati imprastiati pe ttoate partile de n avea nimeni loc , cred ca n am vauzt bine.

LA fel, dupa ce ati iesit dupa adunatii copaceni se facuse coada de masini pe banda 2 si era browniana rau miscarea ..am incercat sa dau un clacson ceva..dar erau tepeni cativa. Chiar ma gandeam ce o sa faca tuaretul ala argintiu pe care l ati tinut cam 2 minute cu 70 - 80 ..pe zona ai dreapta.

in fine, ideea era una mult mai simpla, m am bucurat petnru ca am vauztu atat de multi motociclisti, mi a parut rau ca nu exista organizare. Si e atat de simplu..

nu numia pentru confortul si siguranta noastra, ci si pentur cum suntem perceputi in trafic. CAte carne ati luat ..pesems ca nu stiti.

si cu astam am incheiat, cine este "troll" cu siguranta isi va face meseria.

ma bucur ca n au fost incindente si ca v-ati bucurat de drum.

 

@pompi- acum sa stii ca daca am inceputl anul asta impreuna ( chiar daca..o tura de bloc pt tine) poate ne mai iese macar una..de cartiet ( tot pentur tine)_

 

daca ar mai fi 2 ca tine in lumea moto de la noi ar da benzinariile faliment.

Jos palaria si ..la mai mare

 

@all \trolli - respect si profit maxim

 

 

iertare, din eroare .am postat din alta parte :drink:

 

foxbat

Editat de sue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...