Sari la conținut

Un Nou Custom


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Salut Klaus.

Ti se pare suficient de sigur acest cadru ?.

Crezi ca va trece cinstit testele de la omologare ?

Ce pericol de rupere exista in cazul unui impact frontal cu un autovehicul sa zicem la 100 km/h ?

Daca s-ar rupe in locul pe care ti l-am desenat nu crezi ca ar face varza stomacul pilotului ?

bestial!!!!!! :yikes: :yikes: :yikes: :eek: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dai un impact cu un nipru la 50 km la ora sa vezi ce se intampla, din pacate se rupe teava de sub rezervor destul de bine de langa sudura.

 

bine zis,numai ca io am patit asta pe la 40 la ora- s-a rupt exact din sudura si cadru s-a incovoiat de nu l-am mai putut suda inapoi.trebuie inlocuit :baldy: .dehh ,marfa ruseasca :D

 

bafta si spor la munca in continuare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Klaus e implicat in alte proiecte acum si e plecat din Pitesti, asa ca nu prea are ce vesti sa dea.

 

macar sa ne spuna ce cum iese treaba la Sibiu.Orice face Klaus(in domeniul moto) e interesant....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce lucreaza Bono cu Klaus acum,se v-a vedea la salonul moto din Mai....asa ca ,sa fiti prezenti...

B.

Tin sa precizez ca va fi ceva UNICAT cum le sta bine chopperelor, nici nu ma gandesc sa lipsesc de la acest salon.Le urez spor la munca baietilor si sa fie gata motoarele pana la salon,mai sunt 4 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa precizez ca va fi ceva UNICAT cum le sta bine chopperelor, nici nu ma gandesc sa lipsesc de la acest salon.Le urez spor la munca baietilor si sa fie gata motoarele pana la salon,mai sunt 4 saptamani.

 

 

pentru cine nu stie,Salonul moto Buc. se tine in 5-7 MAI,deci mai sunt aproape 2 luni ...

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cine nu stie,Salonul moto Buc. se tine in 5-7 MAI,deci mai sunt aproape 2 luni ...

B.

Ai dreptate scuze am sarit o luna :crack: (daca nu mai am rabdare am calculat fara sa ma uit ca mai e si aprilie la mijloc)

Editat de cavalerr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..de ce,voi nu aveti sali de net in Sibiu,sau seara il "sigiliati"pe Klaus,sa fie in forma a doau zi? ..ce forme de exploatare se practica inca...!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai mai scoateti-l si voi in lume...Sibiul e un oras super...are ce vedea...nici berea de acolo nu e rea...de ce ne tine-ti asa in suspans?...nu ne mai arata nimeni ,nimic? poate ne zici tu mai mult Chris...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt in pitesti acum. am redescoperit netul

 

ati luato razna , rau de tot... o sa aveti ce vedea la expo. deocamdata beau.....

ne vdm la salon

 

bafta Soulfly

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Claudiu ! Tot orasul iti tine pumnii stransii, trebuie sa iasa un custom bike marpha !

Astept cu nerabdare sa admir capodopera.

P.S pacat ca a noi in Pitesti nu exista un investitor/sponsor serios, darpoate rezolvam pe viitor prin ROAD RIDERS MC.

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt in pitesti acum. am redescoperit netul

 

ati luato razna , rau de tot... o sa aveti ce vedea la expo. deocamdata beau.....

ne vdm la salon

 

bafta Soulfly

 

cum Herr Klaus,noi ne interesam de soarta ta si tu zici ca am luato razna? :cheers: credeam ca ne mai delectezi cu niste poze,ne povesteti de la Sibiu...acum,lasind jumatatea de gluma la o parte,sa sti ca tot interesul acesta este o consecinta a faptului ca-ti apreciem munca ....si mai lasa bautura aia!!! sau macar invita-ne si pe noi! motocicleta lui Onutz cind e gata?

 

pai uite-l ca a aparut....daca nu va zice el,nu zic nici eu....o sa fie o surpriza.

mai aveti rabdare 1 luna jumate.

 

B.

 

ce misteriosi ! se joaca cu nerabdarea oamenilor! nu o sa mai vina Udo la voi niciodata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa iasa un custom bike marpha !

Astept cu nerabdare sa admir capodopera.

P.S pacat ca a noi in Pitesti nu exista un investitor/sponsor serios, darpoate rezolvam pe viitor prin ROAD RIDERS MC.

Succes !

 

Pai doar nu om lucra 2 luni la un singur motor, o sa fie mai multe bombe. sunt aproape gata.

Va asteptam la salon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Si pentru ca s-a intors acasa, s-a reapucat de nipru. Sa speram ca pana in iarna va fi gata.

Acuma depinde de timpul pentru cromare, ca se cam poate apuca de ansamblare. Hmm, si mai e o surpiza cu motorul asta, dar toate la timpul lor.

post-263-1156503252_thumb.jpg

post-263-1156503579_thumb.jpg

post-263-1156503607_thumb.jpg

post-263-1156503631_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca s-a intors acasa, s-a reapucat de nipru. Sa speram ca pana in iarna va fi gata.

Acuma depinde de timpul pentru cromare, ca se cam poate apuca de ansamblare. Hmm, si mai e o surpiza cu motorul asta, dar toate la timpul lor.

in afara de faptul ca-i pune electromotor..care ar mai fi surpriza?fiti si voi mai putin secretosi, ca poate ma inspir si io :hug:

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU-i pun electromotor ca nui vad rostul, volanta aia asa am cumparat-o de la fostul proprietar. Motorul este aproape gata mai am de facut multe piese la strung, dar nu am poze. Este gata schimbatorul de viteze la mana cu ambreeajul in capatul lui, ghidonul pe sub jug si alte chestii ..nu stiu cand pun poze dar probabil cand va fi complet inainte de dezmembrare pentru cromare si vopsire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU-i pun electromotor ca nui vad rostul, volanta aia asa am cumparat-o de la fostul proprietar. Motorul este aproape gata mai am de facut multe piese la strung, dar nu am poze. Este gata schimbatorul de viteze la mana cu ambreeajul in capatul lui, ghidonul pe sub jug si alte chestii ..nu stiu cand pun poze dar probabil cand va fi complet inainte de dezmembrare pentru cromare si vopsire.

daca tot nu-i pui electromotor...nu schimbi cutia cu tot cu volanta? :hug: iti dau la schimb cutie cu tot cu volanta, de dnepr, eventual si o diferenta de bani sau piese.

:ok:

de fapt...cred ca mi-ar trebui doar volanta, nu?

Editat de chopper_awo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...