Sari la conținut

Un Nou Custom


Klaus
 Share

Postări Recomandate

In curand (in iarna) ma apuc de un chopper cu motor de dnepr. Pana atunci incerc sa gasesc o furca cromata si frane pe disc, si alta ocupatie ar fi un cauciuc mai mare de 180 de motor, ar fi bun peste 200 da in fine, dak auziti de ceva de genul asta datimi si mie de stire.

Va fi un cadru rigid foarte jos, deocamdata iam facut ITP-ul si zilele astea o sa se duca la autentificare, abia astept sa-l bag la garaj.

 

Mihai am auzit ca ai gasit un atelier de cromaj prin Butzuresti, sami spui si mie niste preturi, ca daca se merita ii pastrez doar furca de nipru si o cromez cu tot cu juguri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa nu uiti sa-mi arati cateva schite.

 

mai bine spus sa nu uiti sa pui niste schite pt noi pe aici,pt ca stiu klaus ca esti bun cu desenul,,ia pune ceva ce ai de gind sa faci...ceva desene ca stiu ca ai:))

 

salut klkaus

 

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand (in iarna) ma apuc de un chopper cu motor de dnepr. Pana atunci incerc sa gasesc o furca cromata si frane pe disc, si alta ocupatie ar fi un cauciuc mai mare de 180 de motor, ar fi bun peste 200 da in fine, dak auziti de ceva de genul asta datimi si mie de stire.

Va fi un cadru rigid foarte jos, deocamdata iam facut ITP-ul si zilele astea o sa se duca la autentificare, abia astept sa-l bag la garaj.

 

Mihai am auzit ca ai gasit un atelier de cromaj prin Butzuresti, sami spui si mie niste preturi, ca daca se merita ii pastrez doar furca de nipru si o cromez cu tot cu juguri.

 

klaus

cromul din buc o sa te desamageasca

eu am cromat ...shi f slab lucrat nu le finiseaza cum trebuie . banii intradevar nu sunt multi dar nu merita

altundeva nici eu nu stiu sa se mai faca ca lumea

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Gata, incepe distractia

Schite ...nu va arat ca nare rost

O sa bag poze din timpul lucrarilor

Ma apuc de ea saptamana viitoare, iar finalul va fi cam peste vreo 3 luni, e mult de munca si materialele se fac rost greu.

Deocamdata pun poze cu motorul in stadiul in care este acum.

 

Deocamdata este in stadiu de proiect ceva de genul asta, doar ca asta e cel de la simson.

post-1377-1136629484_thumb.jpg

post-1377-1136632549_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E poza de pe siteul lui, atunci cand iam facut eu un articol despre simsonul meu ca sa-l puna pe net.

 

ghidon inalt facut de mine.

sau daca ai ceva poze cu ce ghidoane ai pacasa aratami sa vad daca se potriveste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sti si tu ca nu vreau sa dau bani multi pe ghidon, tot ce voi face va fi facut de mine.

daca ai tu pe acasa vreun ghidon care sa-mi placa si sa nu mai stau eu sa cromez , merge , daca nu ,asta e nu cumpar gghidoane la comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crom bun se facea la Elba la Timisoara. Cand eram elev am cromat si eu tatalui meu niste custom-parts - hehe - pentru Dacia lui, nici acum nu au ruginit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ELBA din pacate nu se mai cromeaza.Am un prieten care a fost sa cromeze o roata si l-au intors inapoi de la poarta fabricii.Cel putin asa stiu eu.Cromarea care o faceau la ELBA intradevar era super dar nu mai conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ELBA din pacate nu se mai cromeaza.Am un prieten care a fost sa cromeze o roata si l-au intors inapoi de la poarta fabricii.Cel putin asa stiu eu.Cromarea care o faceau la ELBA intradevar era super dar nu mai conteaza.

Ba se cromeaza, dar numai la oficial si pretul.....te sperii!!! :peace: :ok: :D 5 euro dm patrat, sau asa ceva..... totusi, ca o alternativa, nu s-ar putea face piese din inox?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba se cromeaza, dar numai la oficial si pretul.....te sperii!!! :peace: :ok: :D 5 euro dm patrat, sau asa ceva..... totusi, ca o alternativa, nu s-ar putea face piese din inox?

 

mai omule nu induce lumea in eroare,la elba nu se mai cromeaza la persoane publice,de nici un fel...stiu sigur asta...mam informat,chiar si eu tot la elba miam cromat furca pe simson,asa ca a fost cindva

 

pacat ca nu se mai poate croma la elba

 

va salut

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai omule nu induce lumea in eroare,la elba nu se mai cromeaza la persoane publice,de nici un fel...stiu sigur asta...mam informat,chiar si eu tot la elba miam cromat furca pe simson,asa ca a fost cindva

 

pacat ca nu se mai poate croma la elba

 

va salut

roby

Nu induceam pe nimeni in eroare, doar ca, am intrebat si eu de cineva care lucra acolo..omul s-a interesat si mi-a comunicat pretul.E posibil ca intre timp, sa nu mai primeasca comenzi si de la terti, eu am intrebat inante de a veni tu in concediu la Timisoara. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain daca ramine totul ca pe plan e super ....

felicitari ...

nu mai Basty asta a fost planul de la simson care a iesit exact asa l-am pus pe topicul asta ca sa arat cam in ce stadiu e cadrul de nipru acum, este doar sub forma de schita, dar e mult mai fryumos ca ala de l-am facut la simson.

nu bag poze cu schita de nipru ca n-ar avea farmec dupa ce o sa-i termin cadrul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, ce fel de ghidon îi pui..că acum mi-am comandat altul de la Highway Hawk şi o să am 2 ghidoane care stau degeaba.

Rezervorul iar il tai, la fel ca rezervorul de pe Simson?

 

 

lupalb daca vrei trimite-mi pe mail cateva poze cu ghidoane si cateva preturi,:ok:

multzam fain

CoLtZzPuB@yahoo.com

 

Klaus bafta la lucru

Editat de CoLtZzPuB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A dracu vreme, nam putut sa fac nimic de doua saptamani la cadru, stau de geaba toata ziua si nu fac nimic, astept sa creasca o leaca peste 0 grade ca sa ma pot apuca de cadru, tot am facut ceva si saptamana asta pe zapada, am montat motorul da a trebuit sa fac smi o gripa dupa montarea niprului.

pun niste poze cu proiectul de la cadru la care mam saturat sa ma uit lung de o luna si sa nu l pot face din cauza iernii, cand om avea si noi ateliere cat de cat omenesti mai vorbim, deocamdata montam motoarele afara, in spatele blocului , in zapada,,,,

pana la urma va arat proiectul cadrului ca nu-i mare chestie, am altul care nu vreau sa-l arat, pe ala il voi face pentru mine cu motor de cine stie ce.

sa vina soarele ca ma plictisesc in casa.

 

am montat motorul ca sal duc la garaj dar se pare ca nam noroc cu gerul asta

post-1377-1138205323_thumb.jpg

post-1377-1138205453_thumb.jpg

post-1377-1138205736_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...