Sari la conținut

Un Nou Custom


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Domnu' Klaus , am o intrebare la tine , sa zicem ca as vrea sa-mi faci o lucrare , de la zero ,

de fapt un Nipru modificat de la zero , ceva in genul motocicletei din poza , in eventualitatea

ca ai vrea si ai avea timp , cat m-ar costa si cam cat ar dura ???

 

Ideea e sa te ocupi tu de tot , materiale , manopera , localizarea motocicletei donatoare ,

etc , plata s-ar putea face in mai multe modalitati , ( avans si restul la livrare , sau cum vrei tu )

 

Cer scuze daca bat campii , e doar o intrebare de principiu , multumesc frumos anticipat.

post-361-1160196061_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cauciucul e in Bucuresti acum, la prietenul meu Leo. Acum, mai ramane decat sa se intalneasca Lup Alb cu el si sa il recupereze. Spor la chopperit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Din pacate am descoperit topicul tarziu.... Iti dau moca (desi am dat bani grei pe el) pentru ca il meritzi un avon 200 dar din pacate pe 15.... Dar las ca-l folosesti la un proiect viitor. Eu vroiam sa il pun pe Simson, dar deocamdata am abandonat proiectul...

Bafta, spor la lucru si sa ne vedem curand la o bere! :grinbandit:

 

vorbim pe mail sa vedem cum facem sa intrii in posesia gumei.... Daca vedeam topicul mai devreme il dadeam lui Lup Alb la Targoviste ca vad ca voi va vedetzi mai des....

 

multam mult pentru cauciuc nici nu stiam ca exista modelul ala de metzeler atat de mare. o sa-l pun pe viitorul custom pe care deja lam desenat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce a fost la sibiu a fost de foarte mult timp. eu nu am mai facut nimic la customurile alea, de la salon in coace sa ocupat corne cu bono, inca lucreaza la ele.

Nu mai sunt poze ca nu am mai facut cu niprul vopsit. astept inca piesele de la cromat si de atunci va fi gata in cateva saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pam, pam...Klaus a lucrat ceva la el azi.

Concluzia mea: e criminal. Cel putin pentru spatele meu, ca de aia e custom. :nono:

Sa speram ca in maxim o luna va fi expus. Aaa, si a fost vopsit...in culori ham, ham.

 

Un cauciuc 180 sau 190/16 are careva de vanzare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari omule :ok: , sincere felicitari..le meriti din plin.

Am citit foarte captivat de continut cele 16 pagini...pacat ca nu ai parte conditiile de care ai nevoie..un atelier foarte bine dotat cu scule de ultima ora, ca la capitolul imaginatie stai foarte bine ...si ma simt mandru ca am stat odata la masa cu tine si cei din Trust Pitesti.(party-ul din bucuresti).

Felicitari inca odata si la cat mai multe capodopere.

Daca vei veni prin iasi..sa stii ca berea o ai asigurata. :banana:

:baldy:

Editat de andrey_832
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare pur si simplu asa de-a moaca..... asta nu cumva o fost nipra lu bosniacu'??

 

Al lu bosniacu rugineste pe la showroom ca nu mia dat si acte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, numai .......... RESPECT !!!

 

Am murit de ciuda ca nu am nici un obiect care te-ar putea ajuta ! Ti-l daruiam cu placere !

 

Foarte tare motocicleta ! Astept cu nerabdare finalul !

 

Bafta si sanatate ! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bun. Cine ne poate ajuta cu un cauciuc s-h la pret decent-un 170 sau 180 pe 16?

 

 

daca mai avetzi nevoie de cauciuc am eu unu de 170 (sau 180? nu mai retzin) pe 15 are carne pe el.

 

daca mai avetzi nevoie ii fac poze shi vi le trimit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barna, te-ai furisat in garajul lui Klaus si i-ai facut poze pe ascuns, postandu-le pe forum fara permisiunea lui. Nu e frumos. :baldy:

 

Ala este motorul lui Klaus...? :baldy: Super tare! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai avetzi nevoie de cauciuc am eu unu de 170 (sau 180? nu mai retzin) pe 15 are carne pe el.

 

daca mai avetzi nevoie ii fac poze shi vi le trimit

Pai trimite-l fara sa-i mai faci poze.

Ce bani vrei pe el? (ar fi mai bine sa fie pe 180).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atlassib. Se da la sofer 10 euroi si il arunca intr-un colt de compartiment din autocar. No, prob ca e mai mare daraua sa-ţi trimit contravaloarea lui. (prin W.U. cel putin 10 dolari, prin transfer bancar 20 de euro-asta numa comisionul bancilor).

Hmm, trebuie sa vb cu un prieten care aduce masini din Germa la 2-3 saptamani, poate trece in drumul lui si pe la tine prin oras--exista orasul "Padurea Neagra" sau stai la izvorul Dunarii? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...la ~150 de Kilometrii.

...ti-am trimis un eMail.

 

Nu am primit nici un mail.

Adresa mea de mail este mihai_prd@yahoo.com , e posibil sa nu mai fie aceeasi cu cea din profil, dar nu o pot schimba.

Mersi, o seara buna!

 

Later edit: Mi-am editat adresa de email, pe cea cu care ma inscrisesem am sters-o cam de o luna, asa ca mai trimite-mi mailul o data.

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...