Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut tuturor burghezilor !

Pe acest topic am vazut super discutii despre intretinerea Burgmanului , din care unii utilizatori au reusit sa fenteze service-urile si sa le repare acasa....foarte tare....dar , cred ca ar fi mai bine daca am avea forumul nostru separat de motociclism.ro , care sa se numeasca maxiscuter.ro sau burgman.ro sau mai stiu eu cum.

Asa am reusi sa evitam si discutiile de genul "voi astia cu WC-uri nu sunteti băh motociclisti adevarati" sau mai stiu eu ce altfel de discutii...Soimu' stie :))

Daca semnalele din partea voastra vor fi pozitive poate reusim sa facem o treaba frumoasa...astept pareri , sugestii si opinii pertinente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor burghezilor !

Pe acest topic am vazut super discutii despre intretinerea Burgmanului , din care unii utilizatori au reusit sa fenteze service-urile si sa le repare acasa....foarte tare....dar , cred ca ar fi mai bine daca am avea forumul nostru separat de motociclism.ro , care sa se numeasca maxiscuter.ro sau burgman.ro sau mai stiu eu cum.

Asa am reusi sa evitam si discutiile de genul "voi astia cu WC-uri nu sunteti băh motociclisti adevarati" sau mai stiu eu ce altfel de discutii...Soimu' stie :))

Daca semnalele din partea voastra vor fi pozitive poate reusim sa facem o treaba frumoasa...astept pareri , sugestii si opinii pertinente

Daca primiti si un silver wing ratacit prin club,ma bag si eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate intereseaza pe cineva:

 

oferta la magazinul LIDL manusi cu protectie kevlar. la 80 lei incepand cu 23 feb. poate intereseaza pe cineva. mai incep oferta si la o trusa de scule mai complexa in valaoare de 190 lei

 

am si spotul publicitar insa nu stiu cum sa-l pun aici. daca poate cineva sa-l puna sa imi dea o adresa de e-mail sa il trimit

 

si spotul publicitar aici: http://dl.transfer.ro/transfer_ro-17feb-e078e9fe4e6.zip

 

manusile nu fac nici 30 de lei. Am fost eu azi de m-am uitat. De trusa de scule am si uitat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti prea radical.

 

Eu zic ca raportul calitate-pret e ok. M-a amuzat eticheta, in schimb:

 

post-16994-0-01873200-1330011835_thumb.jpg

 

1. de unde sa stiu daca am pielea originala:))

2.vantul sa fie cald, ploaia probabil sa lipseasca

3.marketing

4.Nu stiu ce inteleg ei prin suprafata palmei, probabil era vorba de dosul palmei

5.marketing

6.e vorba de scaiul acela?

7.marketing

8.marketing

ideea e ca sunt niste manusi normale dar care au o intaritura din ,,ceva'' pe dosul palmei folositor eventual cand ii aranjezi mustata cuiva care desi esti cu faza lunga prin oras tot nu te-a vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La banii astia chiar nu cred ca te protejeaza. Eu am ajuns la concluzia ...ca mai bine dai un ban ...si sa te si tina ..nu dupa 2 spalari sa le arunci.

Legat de trusa ...ma indoiesc ca la banii aia poti lua ceva cat de cat de calitate.

La noi oricum oricum cam tot ce e ieftin e si de proasta calitate.

Romanu e cam tolomac ..ii ia ochii pretu ...nu se mai uita si la altceva.

 

Si tu Florin ...te pretezi a fi un mecanic bun si recomanzi produse de genul asta ..(de la Lidl......pfffff)?

 

Probabil vei lua foc ....dar fara suparare ...

Cine are posibilitatea ori da un ban in tara ...ori isi cumpara din afara ceva de calitate.

 

La noi foarte multe chestii sunt vandute la misto ...doar sa-ti ia ochii ..(stii f bine la ce ma refer).

 

TNG ...ieri am comandat si cureaua (originala Suzuki) ..cam in 2 sapt vine...te tin la curent si cum e si timpul tau vin sa le schimbam .....

Eu oricum pot merge cu burgu fara probleme ...chiar sunt curios sa masor cureaua care e acum ....sa vad diferentele.

Legat de schimbare ......caci schimb totul ...role+ambreiaj Dr.Pulley (si curea noua)....o sa vezi pe propria piele ....faci tu prima tura :rolleyes:

 

Si cum am spus .Cum ai si tu timp ...si binenteles contra cost ...:rolleyes:

Editat de Bogdan_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Valentino : prea multa tastatura si prea putini km ! sa ne inchipuim ca n-avem net si ne vedem doar pe motoare , Vinerea ultima din luna la parcare IKEA ! seara dupa 18.00 . nu vad rostul unui alt forum , cine vrea sa te balacareasca intra oriunde !

 

@Bogdan : cat costa ambreiaj , role si curea ? dar manopera montaj ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Victor ...

Am dat asa ..

Role + Ambreiaj Dr.Pulley = 950 ron.

Curea originala care urmeaza sa vina 620ron.

 

Mentionez ca daca luam de pe site-ul german role+ambreiaj (dr.pulley) ....era minim 1500ron .

 

 

@Valentino : prea multa tastatura si prea putini km ! sa ne inchipuim ca n-avem net si ne vedem doar pe motoare , Vinerea ultima din luna la parcare IKEA ! seara dupa 18.00 . nu vad rostul unui alt forum , cine vrea sa te balacareasca intra oriunde !

 

@Bogdan : cat costa ambreiaj , role si curea ? dar manopera montaj ?

 

Salut ...

 

burgman.ro e luat de Adrian ...un burgamnist dintre noi ...eu chiar lucrez la un forum ...astept doar parola sa schimb si sa poata fi accesat de pe burgman.ro.

 

 

Salut tuturor burghezilor !

Pe acest topic am vazut super discutii despre intretinerea Burgmanului , din care unii utilizatori au reusit sa fenteze service-urile si sa le repare acasa....foarte tare....dar , cred ca ar fi mai bine daca am avea forumul nostru separat de motociclism.ro , care sa se numeasca maxiscuter.ro sau burgman.ro sau mai stiu eu cum.

Asa am reusi sa evitam si discutiile de genul "voi astia cu WC-uri nu sunteti băh motociclisti adevarati" sau mai stiu eu ce altfel de discutii...Soimu' stie :))

Daca semnalele din partea voastra vor fi pozitive poate reusim sa facem o treaba frumoasa...astept pareri , sugestii si opinii pertinente

 

Victor ? manopera ? gandeste-te ca toate sunt in acelasi loc ..mai mult de 50 ron ...la reprezentanta nu costa .

Capacul jos ..desfacut 2 suruburi cu pistolu ...si asta e.

 

 

 

Victor ...

Am dat asa ..

Role + Ambreiaj Dr.Pulley = 950 ron.

Curea originala care urmeaza sa vina 620ron.

 

Mentionez ca daca luam de pe site-ul german role+ambreiaj (dr.pulley) ....era minim 1500ron .

 

 

 

 

Salut ...

 

burgman.ro e luat de Adrian ...un burgamnist dintre noi ...eu chiar lucrez la un forum ...astept doar parola sa schimb si sa poata fi accesat de pe burgman.ro.

 

 

 

 

Victor ...

Am dat asa ..

Role + Ambreiaj Dr.Pulley = 950 ron.

Curea originala care urmeaza sa vina 620ron.

 

Mentionez ca daca luam de pe site-ul german role+ambreiaj (dr.pulley) ....era minim 1500ron .

 

 

 

 

Salut ...

 

burgman.ro e luat de Adrian ...un burgamnist dintre noi ...eu chiar lucrez la un forum ...astept doar parola sa schimb si sa poata fi accesat de pe burgman.ro.

 

 

 

 

Victor ? manopera ? gandeste-te ca toate sunt in acelasi loc ..mai mult de 50 ron ...la reprezentanta nu costa .

Capacul jos ..desfacut 2 suruburi cu pistolu ...si asta e.

 

 

 

 

 

 

Azi a venit Viorel pe la mine ..l-a vazut ..noua culoare si noul parbriz ...a ramasa impresionat cum a iesit ...si sa speram ca revine si el pe 2 roti tot cu un Burgman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna-ma ...dar eu am luat role+ambreaj dintr-un anunt .....si am negociat ....ca altfel sunt mult mai scumpe ..

Sper sa am si rezultate pe masura :)

Dar ma gandesc ca tu macar cureaua sa o schimbi....sau cel putin verifica si tu ...asta ca sa nu ai vre-o grija in bucuresti.

 

cred ca le schimb si eu sa nu mai port grija uzurii , te sun eu maine sa-mi dai detalii pt comanda

Editat de Bogdan_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Victore , eu am luat Malossi si ai vazut si tu cum merge .

Te-ai plimbat cu ea (cand am schimbat si acauciucurile) si eu sunt multumit.

role aprox.= 30 euro

ambreiaj aprox= 180 euro

curea aprox.= 100 euro .

 

pentru tine banii astia sunt......restul la sifoane :bounce: .

daca desfaci acolo sa te uiti si la oala, variator ...arc, ulei transmisie,rulment

bafta !

 

 

p.s dintr-un minimarket ce manusi moto vrei sa iei? adica la ce calitate te astepti?

de aia de la farmacie cumperi medicamente , la service repari masina (moto) iar de la magazine cu specific moto vei cumpara produse moto. dai un ban si stai in fata , in fond ne protejam INAINTE de a cadea.

unii se trezesc si ei vorbind ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si tu Florin ...te pretezi a fi un mecanic bun si recomanzi produse de genul asta ..(de la Lidl......pfffff)?

 

Probabil vei lua foc ....dar fara suparare ...

Cine are posibilitatea ori da un ban in tara ...ori isi cumpara din afara ceva de calitate.

Am mai spus eu ca facerea de bine este fu.te.re dar na, nu ma invat minte.

Nu are legatura cu ce sunt si ce fac eu. am postat un link un care daca intereseaza pe cineva bine daca nu iarasi bine. Daca mentionam ca da, SUNT SUPER, CUMPARATI-LE atunci intelegeam postul tau. sa inteleg ca tot ce este de proasta calitate pe lumea astea este vinovat unul care posteaza un link?

Nu am luat foc, nu este un motiv de a lua foc. Am considerat ca tine de motociclism si ca poate..........asta a fost rostul postului.

nu mi o lua in nume de rau dar nu strica sa gandim putin inainte de a tasta ceva pe aici. ce zici? Reusim?

 

In rest numai bine !!!

 

uite aici......../index.php?/topic/673873-lidl/ multa lume a fost a vazut..........restul e can can

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...