Sari la conținut

Ce, Numa' Voi?


ddcristi
 Share

Postări Recomandate

Da.. cum zice shi titlu', am facut-o lata shi io... Caz clasic... Unu' vine de pe contrasens, taie linia continua sa intre pe o stradutza in dreapta mea... nu se asigura shi ma infig in el... Vina complet a lui, omu' recunoashte, ishi cere scuze shi ma roaga sa nu merem la politzie ca ramane fara permis... Eu, in marinimia mea i-am zis ca tre' sa merem la politzie pentru ca altfel nu am cum sa-mi recuperez banii de la asigurari... shi ca reparatzia o sa ma coste cam 500 EUR, plus 150 EUR geaca mea.... omu' (avea un BMW de mi-or picat okii in gura) o zis ca-mi da el banii numa' sa nu merem la politzie... avand in vedere ca daca mergeam aveam o gramada de bataie de cap cu procese verbale, asigurare, nu eram convins ca o sa-mi recuperez banii de la asigurare, etc., am acceptat.. asha ca m-am facut cu 650 EUR...

 

Damage eu: o vanataie pe shold shi cam atata... Thank God pentru protectzii!!! Shi-or facut treaba cu varf shi indesat...

 

Damage motor: roata de fatza sau, in cel mai rau caz, telescoapele... nici un plastic, nici far, nici bord, nici altceva.... Deci am fost norocos de data asta.... Noroc ca n-am avut viteza shi am reushit sa franez suficient ca sa nu iasa mai rau...

 

 

Ce sa mai zic? Ride safe ppl!

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din cate am inteles reparatia cred ca ma va costa max. 400 EUR. Eu i-am zis ca ma va costa 500 EUR reparatia + 150 EUR geaca. Probabil ca voi iesi mai ieftin, totusi.

 

DDC

 

Daca ai strambat telescoapele o sa ai o surpriza neplacuta. Sper sa nu fie cazul.

Sa te uiti si la juguri sa nu fie plesnite

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate!!!

Naspa!

In primul rand cat de tare ti-e bulit piciorul?

in al doilea rand... crezi ca numai roata telescoapele shi jugurile sunt afectate?

Roaga-te sa fie numai asha... shi sa nu ti se fi indoit shi cadrul!!!

Eu zic ca i-ai cerut prea putin!!!

Fierul ca fierul , geaca ca geaca, dar corpul tau??????

Insanatoshire shi reparare rapida!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piciorul nu are nimik.. am doar o vanataie pe sholdul drept...

 

Nici de telescoape nu-s sigur ca-s indoite.. impactul cu mashina s-a produs la maxim 20 km/h.. shi a fost mai mult lateral decat frontal... adica am ricoshat din el... deci banii aia is aproape sigur ca vor acoperi reparatziile...

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam,

 

A! Am uitat un lucru foarte important: imediat dupa ce m-am imprashtiat, s-a oprit langa mine un tip cu un motor, ceva street-fight dupa cate am vazut.. nu mi-am dat seama cine era, shi pentru ca eram inca plin de adrenalina de la accident, shi pentru ca tipu' nu shi-o dat jos casca... tre' sa-i multzumesc pentru ca s-a oprit sa vada daca is ok... daca citeshti forumu', tre' sa ne vedem la o bere cat de curand!

 

Multzam, DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU l-ai urmarit si tu sa vezi pe unde sta sa ma fac si eu 600 macar .

E bine ca nu te-ai aruncat ca atunci sigur nu-ti mai dadea nimic si nici de la asigurare nu -i vede-ai tu banii astia decat poate dupa lupte seculare si nervi si timp pierdut etc etc.

Sanatate si bafta la reparat, iar telescoapele daca sunt strambe se indreapta numai sa nu fie cutate iar jugurile se sudeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la asta ma gandeam si io.. Motoru' ii mai vechi de 10 ani.. .Asigurarile vor face tot posibilu' sa-mi dea cat mai putzini bani.. deci in nici un caz n-ash fi reushit sa recuperez totzi banii pentru reparatzii.. pe langa asta, din cate shtiu eu, nici o firma de asigurari nu ma despagubeshte shi pentru geaca... asha ca.. mai bine asha...

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti ok.

Asa ca daca tot itzi iei geaca noua pe aia veche cu cat o vinzi ?:finger:

 

Pai n-o vand.. ca mai am nevoie de ea... nu-i rupta.. numa' o tzara zgariata pe umaru' drept shi la cotu' drept... Deci mai poate fi folosita fara probleme... :crack:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna afacere ai facut...sincer.Asa s-a rezolvat problema si a ta si a tipului cu masina :crack: da bine ca nu a fost ceva grav.Si daca tot ai scapat fara "damage" prea mare si cu cativa iepuroi in plus faci cinste............. :finger: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca tu ai scapat ieftin , dar cu telescoapele de la motor ai putea avea probleme ( se pot bloca la comprimare maxima , cel putin la mine asa se intampla ) . Si o pereche de amortizoare noi cred ca trec de 500 euro :finger: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la asta ma gandeam si io.. Motoru' ii mai vechi de 10 ani.. .Asigurarile vor face tot posibilu' sa-mi dea cat mai putzini bani.. deci in nici un caz n-ash fi reushit sa recuperez totzi banii pentru reparatzii.. pe langa asta, din cate shtiu eu, nici o firma de asigurari nu ma despagubeshte shi pentru geaca... asha ca.. mai bine asha...

 

DDC

 

Orice Asigurator te despagubeste si ptr. geaca..la rubrica alte bunuri avariate in accident!

Trust me!

Una peste alta: Bine ca esti ok si ca totusi te-ai descurcat!

Insa, ai retinut numarul masinii!? Schimb de numere etel? Ai lasat un loc de a mai cere in caz ca dauna ar fi mai costisitoare? Dovedita evident!

 

?

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice Asigurator te despagubeste si ptr. geaca..la rubrica alte bunuri avariate in accident!

Trust me!

Una peste alta: Bine ca esti ok si ca totusi te-ai descurcat!

Insa, ai retinut numarul masinii!? Schimb de numere etel? Ai lasat un loc de a mai cere in caz ca dauna ar fi mai costisitoare? Dovedita evident!

 

?

:finger:

 

Da... omu' mi-o dat cartea lui de vizita... shi eu i-am dat-o pe a mea.. shtiu shi numaru' mashinii... deci n-ar trebui sa fie o problema.. Tipu' a fost foarte cooperant shi mi-a zis sa-l sun daca mai apar probleme... Sper totushi sa nu mai apara...

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut noroc....ca ai scapat usor,fara daune mari baftosule!... motorul se repara iar ecchipamentul se inlocuieste....dar tu??...ai grija pe viitor!! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...