Sari la conținut

Concursuri, intalniri.. calendar 2009


stefan_bz
 Share

Postări Recomandate

Bre, nu tin minte sa-ti fi zis de o cursa la Patrick in mai!? Cursa de enduro de la Lazarea va fi 18-19 iulie.

Hai ca incerc sa pun cap la cap un calendar cu cursele de anul asta, in ordine

 

29 - 31 mai - prieteneasca - Enduro Maniaco Depresivi Sibiu

27 iunie - 3 iulie - off road - Romanian Extrem Adventure Buzau

18 - 19 iulie - etapa CNE - Lazarea/Gheorghieni

14 - 19 august - hard enduro - Red Bull Romaniacs

 

S-au mai anuntat dar nu s-au fixat date pentru

 

etapa CNE - Cluj - Transilvania 2Race

etapa CNE - Buzau - Motostar

off road - Campulung - Off Road Adventure Romania

prieteneasca - Buzau - XM Raid

 

Care mai aveti ceva de anuntat? Iasiul? Motomania? Gasca de la Odorhei/Cristuru - o prieteneasca, ceva? Hai ca e vara lunga :)

Pe masura ce se mai anunta una alta o sa updatez lista - ca sa stim cand fugim de-acasa

imi cer scuze dar asa am retinut eu ca ar fi in mai ceva pe la inceput..oricum la noi ramane definitiv intre 29-31 mai,iar

din 2010 vom intra si noi cu o etapa in CN,dar pana atunci sa trecem de EMD 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bre, nu tin minte sa-ti fi zis de o cursa la Patrick in mai!? Cursa de enduro de la Lazarea va fi 18-19 iulie.

Hai ca incerc sa pun cap la cap un calendar cu cursele de anul asta, in ordine

 

29 - 31 mai - prieteneasca - Enduro Maniaco Depresivi Sibiu

27 iunie - 3 iulie - off road - Romanian Extrem Adventure Buzau

18 - 19 iulie - etapa CNE - Lazarea/Gheorghieni

14 - 19 august - hard enduro - Red Bull Romaniacs

 

S-au mai anuntat dar nu s-au fixat date pentru

 

etapa CNE - Cluj - Transilvania 2Race

etapa CNE - Buzau - Motostar

off road - Campulung - Off Road Adventure Romania

prieteneasca - Buzau - XM Raid

 

Care mai aveti ceva de anuntat? Iasiul? Motomania? Gasca de la Odorhei/Cristuru - o prieteneasca, ceva? Hai ca e vara lunga :)

Pe masura ce se mai anunta una alta o sa updatez lista - ca sa stim cand fugim de-acasa

 

 

Anuntasem si eu, chiar la inceputul topicului, imediat dupa Stef, ca nu renunt la raliul ala si ca vreau sa-l fac la inceputul lui iunie - 5,6,7 (daca ne lasa vremea, l-om devansa, dar nu mai mult de doua saptamini). Am vazut ca multi de aici sint interesati de ce se intimpla in Dakar, in Raliul Faraonilor etc. Cind este vorba sa se intimple ceva si la noi acasa, de ce treceti cu vederea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot ai adus vorba, uite si calendarul CN Rally Raid

1) Trofeul Dobrogei, 30 aprilie-3 mai Constanta;

2) Banat Rally Raid 2009, 29-31 mai, Timisoara-Resita;

3) Transcarpatic Rally Raid 2009 (challange pentru Etapa in Campionatul Mondial de Raliuri Tot Teren 2010 la moto), 26 iulie - 1 august, etapa maraton in toata tara;

4) Dracula Rally Raid 2009, 2-4 octombrie Brasov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iasiul?

 

avem 2 variante ( astept raspuns si de la a2a):

prima e sa facem o prieteneasca prin toamna, in acest sens i-am facut o invitatie lui patrick in primavara la noi (a acceptat) sa vada si el traseele de aici si sa-si dea cu parerea, apoi vom decide in fct de raspunsul sau

a2-a este colobaorarea cu un club auto offroad din iasi pt a le face noi sectiunea moto nu cum au patit in ceilati ani de au iesit discutii la moto

 

pe plan local o sa organizez in primavara 2 concursuri (LOCAL) 1 enduro si 1 endurocross

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orestte,

pentru prieteneasca nu va bateti capul prea tare. Faceti un traseu frumos prin locurile pe unde va dati voi de obicei, faceti un track pe care il incarcati oamenilor, gasiti un loc misto pentru cazare si schpritz si asta e. Nu trebuie sa faceti neaparat concurs cu cronometrari, premii, etc.

Ideea de prieteneasca e sa ne intalnim mai multi, sa ne mai cunoastem, sa mai vedem si alte locuri decat alea pe unde ne dam de obicei.

 

Spor la treaba.

 

PS: eu nu promit ca vin la Iasi. E cam departe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze dar asa am retinut eu ca ar fi in mai ceva pe la inceput..oricum la noi ramane definitiv intre 29-31 mai,iar

din 2010 vom intra si noi cu o etapa in CN,dar pana atunci sa trecem de EMD 4.

pai la aceiasi data 29-31 mai si la sibiu si rm valcea?

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, nu tin minte sa-ti fi zis de o cursa la Patrick in mai!? Cursa de enduro de la Lazarea va fi 18-19 iulie.

Hai ca incerc sa pun cap la cap un calendar cu cursele de anul asta, in ordine

 

29 - 31 mai - prieteneasca - Enduro Maniaco Depresivi Sibiu

27 iunie - 3 iulie - off road - Romanian Extrem Adventure Buzau

18 - 19 iulie - etapa CNE - Lazarea/Gheorghieni

14 - 19 august - hard enduro - Red Bull Romaniacs

 

S-au mai anuntat dar nu s-au fixat date pentru

 

etapa CNE - Cluj - Transilvania 2Race

etapa CNE - Buzau - Motostar

off road - Campulung - Off Road Adventure Romania

prieteneasca - Buzau - XM Raid

 

Care mai aveti ceva de anuntat? Iasiul? Motomania? Gasca de la Odorhei/Cristuru - o prieteneasca, ceva? Hai ca e vara lunga :crack:

Pe masura ce se mai anunta una alta o sa updatez lista - ca sa stim cand fugim de-acasa

 

inca ne gandim cand sa facem ENDURO-MOTOMANIA 2009...nu vreau nici prea devreme de frica vremii (sa nu patim ca anul trecut)...dar sa fie bine plasat si in functie de ceilalti...cat despre locatie...credem ca COMARNIC va fi... si va mai pregatim o surpriza dar nu pot sa va spun nimic acum... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la aceiasi data 29-31 mai si la sibiu si rm valcea?

 

cip

fiindca anul trecut m-am simtit efectiv depasit de situatie am ales sibiul ca editie noua din 2 motive:la sibiu indiferent de cat ploua traseul are acelasi grad de dificultate ca pe uscat(nu se face namol deloc,fiind o zona cu mult nisip)si il pot face toti pilotii,iar in al 2-lea rand este nevoie de mult mai multi oameni la organizare dat fiind faptul ca o sa cronometram/filmam cursa la nivel profesional.in concluzie ne-am asociat cu fostul club EMA din sibiu si speram ca o sa sa iasa bine..deci nu uitati sa treceti in calendar 29-31 mai sibiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aprilie de pasti la Branesti - Faget, concurs de enduranta timp de 6 ore pe circuit de nisip de 3 km, pentru echipe de doi.

 

Rog organizatorii sa intocmeasca o descriere in detaliu a venimetului si sa-l postez

 

 

 

fiindca anul trecut m-am simtit efectiv depasit de situatie am ales sibiul ca editie noua din 2 motive:la sibiu indiferent de cat ploua traseul are acelasi grad de dificultate ca pe uscat(nu se face namol deloc,fiind o zona cu mult nisip)si il pot face toti pilotii,iar in al 2-lea rand este nevoie de mult mai multi oameni la organizare dat fiind faptul ca o sa cronometram/filmam cursa la nivel profesional.in concluzie ne-am asociat cu fostul club EMA din sibiu si speram ca o sa sa iasa bine..deci nu uitati sa treceti in calendar 29-31 mai sibiu.

 

Poti te rog sa trimit descrierea evenimetului pe mail la ktm@nomadsport.ro ca sa tinem la curent echipele din raza noastra? Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri si sambata cursa, iar duminica trial?:yikes:

doar enduro la greu..am scos complet probele speciale fiindca am ajuns la concluzia sa se da cate 1pilot si 100 se uita,si cum lumea vine sa se dea cel putin 2 zile,pregatim ceva ...cel putin frumos.. :yikes:

 

In aprilie de pasti la Branesti - Faget, concurs de enduranta timp de 6 ore pe circuit de nisip de 3 km, pentru echipe de doi.

 

Rog organizatorii sa intocmeasca o descriere in detaliu a venimetului si sa-l postez

 

 

 

 

 

Poti te rog sa trimit descrierea evenimetului pe mail la ktm@nomadsport.ro ca sa tinem la curent echipele din raza noastra? Multumesc anticipat.

am sa postez cat de curand detaliile aici si am sa iti trimit link..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

***

*****

Ca sa nu caute lumea prin zeci de pagini as propune pe cei care stiu cand se desfasoara un Concurs Enduro

de orice tip sa-l puna va rog AICI <CLICK> completand in 2 secunde ACEST FORMULAR <CLICK>

 

CLICK PENTRU A VEDEA CALENDARUL CONCURSURILOR ENDURO 2009

 

CLICK PENTRU A INTRODUCE IN LISTA UN CONCURS NOU

 

 

 

Pentru orice intrebare referitoare la structura formularului va rog sa ma contactati !

In speranta ca este in folosul nostru ...toate cele bune!

 

Race_resize.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut un calendar provizoriu pe 2009 si se pare ca o sa avem totusi trei etape de enduro 2 in iunie (zarnesti si lazarea) si una in septembrie (buzau - motostar). ce mi s-a parut curios dar binevenit este o cupa, trecuta chiar hard enduro, la constanta 2-3 mai, organizata de MTH-MOTOADV ??? stie cineva mai multe??

in rest, eu unul astept sa se opreasca ploaia sa ma duc sa ma dau un pic, pana or incepe concursurile

toate bune,

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut un calendar provizoriu pe 2009 si se pare ca o sa avem totusi trei etape de enduro 2 in iunie (zarnesti si lazarea) si una in septembrie (buzau - motostar). ce mi s-a parut curios dar binevenit este o cupa, trecuta chiar hard enduro, la constanta 2-3 mai, organizata de MTH-MOTOADV ??? stie cineva mai multe??

in rest, eu unul astept sa se opreasca ploaia sa ma duc sa ma dau un pic, pana or incepe concursurile

toate bune,

stefan

 

pai o fi aia care a fost si anul trecut da a picat pe 1 mai motocross, endurocross si rally-raid, dura competitie , eu am cam iesit cu ochii umflati de la amtrenament, uite:

post-1864-1233172121_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mi s-a parut curios dar binevenit este o cupa, trecuta chiar hard enduro, la constanta 2-3 mai, organizata de MTH-MOTOADV ??? stie cineva mai multe??

 

pai e binecunoscuta traditia concursurilor de hardenduro in zona aia. ii favorizeaza relieful :cheers:

A fost si anul trecut o tentativa de cursa de enduro cross. Hard enduro nu au unde sa faca - doar daca se ia startul fara benzina in rezervor :laugh:

 

Aloooo, Cluju, v-ati dat la fund? Intelegem ca dati tzeapa anul asta? :laugh:

 

Am vorbit cu baietzii de la Gura Humorului. Se lupta sa-l puna in penultimul weekend din mai (pentru ca pe ultimul e EMA la Sibiu). Insa la ei depinde de calendarul off road auto - pe 7 februarie se intalnesc membri conventiei off road si se bate in cuie calendarul. Daca iese si moto o sa fie f misto. Zona e absolut superba si oamenii au niste idei f misto! Va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai o fi aia care a fost si anul trecut da a picat pe 1 mai motocross, endurocross si rally-raid, dura competitie , eu am cam iesit cu ochii umflati de la amtrenament, uite:

 

 

adevarat spui!

nu a fost o cursa usoara, orice balta era o capcana, mie mi s-a cam taiat gazul cand te-am vazut inainte de cursa.

 

bine c-ai scapat chiar si asa machiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarat spui!

nu a fost o cursa usoara, orice balta era o capcana, mie mi s-a cam taiat gazul cand te-am vazut inainte de cursa.

 

bine c-ai scapat chiar si asa machiat.

 

intradevar a fost o cursa inedita datorita nisipului transformat in mlastina...primul lucru pe care l-am aflat cand am ajuns acolo a fost despre unul care s-a facut "varza" in urma unei cazaturi spectaculoase..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar a fost o cursa inedita datorita nisipului transformat in mlastina...primul lucru pe care l-am aflat cand am ajuns acolo a fost despre unul care s-a facut "varza" in urma unei cazaturi spectaculoase..

am mers cu o zi inainte sa vedem unde e traseul si pe drum ne am intalnit cu stiulete, initial am zis "bag picioarele eu nu mai cocurez"

 

 

oricum a fost super sa tragi de gaz pe plaja cu marea in dreapta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...